1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

چیدمان نتهای بیس در سبک ترنس

شروع موضوع توسط Farhad Mahdavi ‏19/9/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چیدمان نتهای بیس در سبک ترنس تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +96 / 0 / -0
    سلام
    یه مقدمه ای اولش بگم :

میشد گفت که از اصلیترین پایه در ترنس همون بیس هست . اگر یک آهنگ خیلی عالی باشه اما بیس درستی نداشته باشه نمیتونه خوب جلوه کنه .
    پس ما باید با همفکری با یکدیگر بتونیم چیدمان نتهای بیس در ترنس رو یاد بگیریم که پیشرفت ترنس کارهای ایرانی بیشتر بشه تا تو دنیا بازم حرفی برای گفتن داشته باشیم .
    از دوستان با تجربه در سبک ترنس دعوت میکنم که بیشتر مارو از تجربشون آگاه کنن .

چندتا نکته در مورد بیس در ترنس :

1. به غیز از زیرشاخه های مثل هارد ترنس و اینجور زیر شاخه ها حتما نباید که بیس فرکانسهای پایینش قوی باشه . چون معمولا نتهای شلوغی استفاده میشه اگر فرکانسهای پاینو زیاد کنیم بر کل آهنگ تاثیر منفی میزاره .
    2. تا حدالمکان فقط برای ساب بیس از بیسهای آکوستیک استفاده کنیم .
    3. یکی از تقسیم بندیهای یک آهنگ اینه : 1. فرکانسهای پایین 2. فرکاسنهای متوسط 3. فرکانسهای بالا . یک آهنگساز حرفه ای باید یک طوری آهنگ بسازه که شنونده این سه قسمت از فرکانسهارو (پایین و وسط و بالا ) جدا از هم نشنوه . یعنی باید طوری باشه که این سه قسمت به هم اتصال داشته باشند . راههای زیادی برای این کار هست که یکیشو من میگم .
    برای پیوند دادن فرکانسهای پایین با متوسط میتوان از بیس استفاده کرد . به اینصورت که چیدمان اصلی رو در فرکانسهای پایین قرار میدیم و یک چیدمان دیگه با همین بیس در یک اکتاو بالاتر قرار میدهیم . به اینصورت فرکانسهای پایین با وسط یک پیوند دارند
    4. اکتاوی که برای بیس استفاده میکنیم خیلی مهمه . نه باید زیاد بالا باشه نه زیاد پایین . اما باید اولویت در اکتاوهای پایین باشه .
    5. در دیلی دادن و ریورب دادن به بیسهای ترنس باید خیلی خیلی خیلی زیاد دقت کرد . قاعده خاصی هم نداره . فقط باید طوری درآورد که ریورب شنیده نشه اما احساس بشه و همچنین دیلی تاثیر منفی رو آهنگ نزاره و فقط در حد یک جلوه باشه .
    6. کامپرس کردن بیسهای ترنس کار بسیار سختی است . من بلد نیستم و کامپرسش هم نمیکنم چون ممکنه آهنگو به هم بریزه . هروقت احساس کردم که میتونم از عهده کامپرس بر بیام اینکارو میکنم . در اینصورت بیس بهتر میشه . اما اگه نکنم بیس در حد معمولی میشه . اگر بلد نباشمو بکنم بیس خیلی ضعیف میشه ( از نظر کیفیت کاری )
    7. اصلی ترین رکن یک بیس در ترنس جنس صدای اونه که باید به سبک جدید باشه نه بیسهای قدیمی یا بیسهای آکوستیک .
    8. باید یک طوری بیس رو بچینیم که کیک رو خفه نکنه همچنین کاملا باید روی کیک بشینه . مورد دومی اگه رعایت نشه کل آهنگ به هم میریزه !

خوب من چیدمانهای اولی بیس در ترنس رو با فرمت .FLP میزارم . اینها چیدمانهای ساده است . در پستهای بعدی بیسهای پیشرفته تر رو میزارم .
    این نکته رو هم بگم که چون بیس ساده است دلیل نمیشه که آماتور باشه . خیلی از بزرگترین آرتیستهای ترنس در بعضی از آهنگاشون از چیدمانهای خیلی معمولی اسفاده میکنن و همون چیدمان بیس یکی از دلایل قشنگی آهنگشون میشه . به عنوان مثال به این آهنگ مراجعه کنید : Armin Van Buuren - Broken Tonight

پکیج بیس شماره 1 : بیسهای معمولی و ساده ( پایه ای )

حجم : 50 کیلوبایت
    فرمت : FLP.
    دانلود : منتظر آموزشهای شما هم هستم . منتظر پکیجهای بعدی باشید
    با سپاس

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  2. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +173 / 0 / -1
    Midi Pack برای Bass Line

یک pack کوچک برای bassline هست
    چون روش کار نکردم نمیدونم برای چه Genre مناسب هست

----
    در ضمن Pass فایل پیوست ,پست شماره 1 "www.persian-music.org" هست (تمام حروف کوچک)

فایل های ضمیمه:

• BASS.zip
      اندازه فایل:
      16.4 KB
      نمایش ها:
      297
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Farhad Mahdavi

Farhad Mahdavi هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +96 / 0 / -0
    سلام