چگونگی ضبط صدای کیبورد

شروع موضوع توسط 13ahram ‏30/4/10 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک چگونگی ضبط صدای کیبورد تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. 13ahram

13ahram

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام. . . من به تازگی عضو این تالار شدم و اطلاعات واقا مفیدی رو بدست اوردم. . . یه سوال داشتم , من یه کیبورد یا همون ارگ , مدل CASIO WK1800 دارم که تونستم باهاش یه چند تا آهنگ بسازم که اکثرا هم کلاسیک هستند , میخواستم ببینم چجوری میتونم آهنگام رو ظبط کنم. . . بصورت حرفه‌ای با این کار آشنا نیستم و فقط واسه‌ی دل خودم میخوام ظبط کنم بخاطر همین زیاد کیفیتش مهم نیست ولی خوب اگه کیفت خوبی هم در بیاد خوب چه عالی ! ! ! با نرم افزار های ACID Music Studio , Sonar , Nuendo هم کار میکنم ولی خوب نه بصورت حرفه‌ای , ممنون میشم اگه تجربیاتتون رو در اختیارم بذارید (برای اطلاعات بیشتر من با لپ تاپ کار میکنم که فقط هم جای USB داره).

میبخشید اگه سوالم مبتدی بود چون من هم تازه کار هستم! ! !

2. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بنده درست متوجه نشدم. منظورتون از اینکه کامپیوتر شما فقط درگاه USB داره اینه که ورودی Mic و یا Line نداره ؟
    اگر داره که به سادگی میتونید یک کابل تهیه کنید و از جک هدفون کیبورد به ورودی mic و یا Line خروجی بگیرید و با توجه به این مورد :

Mixer function allows control over each MIDI channel and accompaniment part

که در سایت سازنده مطرح شده میتونید ترک ها رو تک تک خروجی بگیرید و با نرم افزار های میزبانی که فرمودید میکسشون کنید.
    اگر ورودی mic ندارید تنها راه استفاده از کارت های صدای خارجی (اکسترنال) با رابط USB هست که کیفیت فراتر از انتظاری هم به شما میدهند.

ضمن اینکه میتونید با یک کابل Midi To Usb از کارتون خروجی Midi بگیرید و با سبپل ها در میزبان صداگذاری مجدد روی اونها انجام بدید که کیفیت بهتری خواهید داشت.

3. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    تا اونجای که من تجربه دارم ساند کارت های لب تاپ کیفیت خوبی دارن من به شخصه اکثر برنامه های لایو که میرم از ساند کارت لب تاپ Dell Inspiron 6400 استفاده میکنم که کیفیت خوبی هم داره و اصلا قابل مقایشه با ساند کارت های آنبرد مین های پی سی نیست!
    حتما یه نمونه از ریکورد با لب تاپ رو واستون میزارم

4. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    ازه این حرف رو موافقم.
    کارت لپتاپی که دارم صدایش از صدای ac97 انبرد بهتره و تقریبا از realtake هم که روی مادربوردم هم هستش بهتره.
    ولی هیچ کدوم به پای خریدن یه کارت اماتوری مثل کریتیو اودیجی نمیشهcreative audigy value که قیمتی هم نداره حدود33 تومن ولی 24 بیته !!!! صداش هم که خیلی قویه و فوق العاده است . من که صدای انبردم رو خامشو کردم هرچند که چندتا پورت توپ مثل optical , داره ولی چون اسپیکرش رو ندارم پس بالا استفاده مونده فقط با کرتییوه یه سری کارا انجام دادم.

5. 13ahram

13ahram

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله. . . وورودی MIC هم داره. . . پس یعنی بنظر شما با همون وورودی MIC اگه ظبط کنم کیفیت خوبیو بهم میده؟ آیا بستگی به نو کابل هم داره که چی باشه؟ اگه مدل خاصی هست ممنون میشم بگید.
    میبخشید من منظورتون رو از
    Mixer function allows control over each MIDI channel and accompaniment part نفهمیدم. . . میشه لطفا بیشتر توضیح بدید

6. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    والا تصور می کنم یعنی اینکه یک میکسر مجازی دارید. فرضا اگر در موزیکتون از 3 ترک (ساز) استفاده کردید میتونید هر بار یکی رو سولو کنید و فقط همون ترک رو ریکورد بگیرید. و بعد تو نرم افزارتون روی هر ترک جداگانه کار کنید.
    تصور نمیکنم تو این سطح از تجحیزات کابل و رابط خیلی مهم باشه. همینقدر که نویز نداشته باشید کافیه که با کابل و رابط معمولی هم میسر هست.

بارگذاری...