تخصصی چگونگی ساخت Fat Bass

شروع موضوع توسط nkaq ‏6/3/13 در انجمن نرم افزارهای ضبط و ویرایش صدا

تاپیک چگونگی ساخت Fat Bass تالار نرم افزارهای ضبط و ویرایش صدا در persian-music.org.

1. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام دوستان.
    میخواستم نظرات و تکنیک های مورد استفاده شما برای ساخت صدای باس الکترونیکی مخصوص سبک هایی مثل Electro House و Dubstep و همینطور چگونگی چاق تر و حجیم تر کردنشو جویا بشم.
    هدف از این تاپیک ارائه یک ساختار مناسب برای چیدمان و نوع Oscilator ها و Modulator و همینطور تمام پارامتر های مؤثر سینتسایزر در ساخت یک باس قوی و عمیقه.
    خوشحال میشم دوستان و اساتید تجاربشونو در استفاده از VST های مختلف و تنظیماتش در اختیار قرار بدن.
    متشکر

دوستان خواهشاً از سوالات بی ربط و یا سوالاتی که نیاز به توضیح مباحث مقدماتی داره خودداری کنید، مدیران این بخش پستهای بی ارتباط رو حذف میکنن

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/3/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 7
  2. seka

seka عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, reason
    من خودم معمولا از 2 یا 3 تا malsrom به صورت همزمان استفاده میکنم.هر 2 تا Oscilator شون روشن یکی sawtooth و یکی square.میفرستمشون داخل یک comb+ بعدشم lp فیلتر.برای حجیم کردنش هم cent هارو به صورت قرینه مثبت و منفی قرار میدم.یعنی از 6 تا Oscilator دو به دو cent ها با هم قرینه هستش.در نهایت هم تمام صدا ها رو میفرستم داخل scream4.از یکی از مودولاتور ها هم یه خروجی میگیرم به ورودیه damage .صداش بد نمیشه.داخل نرم افزار ریزن حسابی دستت بازه.از thor هم میشه بهره برد....یا ترکیبش با malsrom....

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    بستگی داره به چه بیسی بگیم Fat محمد جان.
    به نظر من بیسی به اصطلاح چاق هست بهتره بگیم چاق به نظر میاد که در موسیقی خوب صدا بده. خوب صدا دادن هم نیازمند یک میکس خوبه.
    اما اگر فقط بحث Fat بودن بیس به صورت سولو هست که بحث مفـــــصــــــلی داره :)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    بله کاملا موافقم.من بیشتر منظورم طراحی خود صدا توی سینتیسایزر هست و فعلا نمیخوام وارد مسئل میکس بشیم که خیلی گسترده میشه.مثلا استفاده از آلترناتیو های Amp envelope ها و mod envelope ها یا مثلا طریقه ساخت wobble bass که بنظر من حس حجیم بودن میده با استفاده از LFO cutoff و اینطور مسائل

- - - - - - - - - -

واقعا سینت ها و سمپلر های ریزن خیلی قدرتمندن.اگه پری ست مورد علاقه ای خاطرتون هست بفرمایید تو thor یا malsrom

5. seka

seka عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, reason
    میگن برای wobbleاز LFO استفاده نکنین.اگه اتومیشن بشه بهتره چون تکرار توش صورت نمیگیره.راستشو بخواین من از پریست استفاده نمی کنم.ریزن یه جورایی تفریحه همیشه تلاش میکنم خودم یه چیزی درست کنم.حتی اگه بد بشه.یه چیزی تندی درست کردم.امیدوارم اساتید به بزرگیشون ببخشن.

فایل های ضمیمه:

• Wobble.rar
      اندازه فایل:
      1.6 KB
      نمایش ها:
      26
  6. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    بعضی سینت سایزر ها هستن که این امکانو میدن که rate نوسان LFO رو بنا به تغییرات velocity یا تغییر نت(Key scaling) تغییر بدیم انطوری هم بصورت لایو سرعت LFO دست خودمنونه و میتونیم راحت مثلا با محکم زدن یا آروم زدن نت سرعتشو تغییر بدیم تا تکراری و یکنواخت نشه.این کار بنظر من آسونتر از اتوماسیونه
    این یه نمونه wobble bass با استفاده از Prologue که با LFO با Variable rate که نسبت به velocity حساس شده.البته یه stutter edit هم بعنوان افکت بهش insert شده
    http://www.mediafire.com/?1vh0qudzdn8s0y8

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏7/3/13
  7. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    در ساختن یه Fat Bass چند عامل موثر هستن...
    جدای از نرم افزاری که با اون کار میکنیم مهمترین عامل ساخت Fatbass ...اسیلاتور و انتخاب درست شکل موجی و تعیین درست پارامترهای اون اسیلاتور (و اگر از چند اسیلاتور استفاده میکنید چگونگیه کمیتِ میکس صدای چند اسیلاتور ) و در نهایت فیلتراسیون فرکانس خروجی اسیلاتور (Filter Type) هست...
    یه نکته مهم هم هست که برخی دوستان اشتباه برداشت میکنن و اون استفاده از کلمه fat هست...
    دوست عزیزی این برداشت رو از کلمه Fat داشتن که با دادن chrous به صدای باس ...اون تبدیل به Fatbass میشه که ایشون رو ارجاع دادم به فیلتراسیون صدای خروجی که میتونه با تغییر Velocity و یا Envelope و یا بقیه پارامترها صورت بگیره...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...