چگونه kick با حجم و بیس داشته باشیم

شروع موضوع توسط PRO ‏1/11/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چگونه kick با حجم و بیس داشته باشیم تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. PRO

PRO عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام و وقت همتون بخیر
    اول از همه بگم که میدونم یک تاپیک به همین شکل در همین بخش وجود داره.
    اما این بحثی که من میخوام بهش بپردازم به نظر من نبض موسیقی الکترونیک هست.
    یک kick باید پرحجم کوبنده و بیس وسیعی داشته باشه تا اینکه بتونه قلب تپنده خوبی باشه واسه اهنگ ما{مخصوصا ترنس}به این قطعه که لینکش رو میزارم خوب گوش کنید و به kick توجه خاصی داشته باشید کلیک کنید

اگر با یک هدفن استاندارد یا یک باند خوب به این اهنگ گوش کنید متوجه کیک بسیار خوب اون میشید.از این جور کیک ها زیاد شنیدید.من هم شنیدم .اما چرا من هرکاری میکنم نمیتونم همچین کیک مناسبی تو کارهام داشته باشم؟با احترام به تمام اساتید و دوستان کارهای بیشتر دوستان رو هم شنیدم اما باز اون کیک مورد نظر در کارها نبوده.من خودم از یکی از بهترین تنظیم کنندگان ایران سوالاتی رو پرسیدم در همین مورد به بیشتر سوالهام تا حدودی جواب داد اما وقتی از کیک پرسیدم گفت " نمیگم"به همین سادگی.
    همین اتفاق در برابر یک تنظیم کننده دیگه هم برام افتاد.ایا رمزی در این کار هست؟من خودم کارهای یک نفر رو که خودم خیلی قبولش دارم رو کامل گوش کردم در 90/100 کارهاش از یک جنس کیک با یک حد فرکانس استفاده کرده و این تصور رو به من انتقال داده که کافیه یک بار بتونی یک کیک خوب بسازی دیگه میتونی همون کیک رو با همون افکتها در اهنگهای دیگه{البته با کمی تعقیرات} داشته باشی
    شاید الان پیش خودتون بگید که این موضوع بستگی به مستر کردن و افکتها داره و واسه هر اهنگی باید یک نوع کیک و تنظیم و مستر رو انجام داد.من هم موافقم اما این تعقیرات به نظر من بسیار کم هست .
    حالا من این تاپیک رو ایجاد کردم که واقعا همگی با هم بتونیم در این زمینه به اتفاق نظر برسیم و تجربیاتمون رو در اختیار هم بزاریم.از قبیل اینکه چه افکتهایی باید قرار داده بشه.ترتیب افکتها.لول.جنس کیک.و هر ریزه کاریه دیگه ای که کمک کنه من و کسانی که مشکل دارن این قضیه رو حل شده بدونن واسه خودشون
    اینجا مکانی بشه واسه تجربیات شما و دانسته هاتون که به بقیه انتقال بدید

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    جواب شما منو ياد امضا يكي از دوستان خوبم در يه سايت ميندازه كه قبلا اونجا هم بوديم.!!

جواب شما فقط اينه :

مستر معجزه نميكنه.. درست ميكس كن .. صداي خوب استفاده كن.!

3. PRO

PRO عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام اقای امید.مرسی بابت جواب درستتون و همچنین یادی از اساتید قدیم کردید.اما باور کنید همون دوست خوب و عزیزمون هم کارهاش اینچنین کیک هایی تو کارهاش دیده نمیشد.و من تو این موندم که چرا کسانی که تنظیم کنندگان کارهای مجاز هستند این چنین kickهایی داره کارشون.و این به نظر من یک موضوع فوق العاده جدی هست.امروزه اگه یک کار ترنس درست کنی و kick اون از این کاری که بالا گذاشتم کم فروغ تر باشه به نظر من یه چیز معمولی هست اون کار{البته نظر من بود}

4. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خوب اگه كيك تمام كارها شبيه كيكي كه شما گذاشتيد باشه پس تنوع به چه دردي ميخوره؟اين ميشه تقليد
    مثلا كارهاي Benny Benassi رو گوش كنيد , تاحالا چنين كيكي شنيده بوديد؟ميشه گفت اين نوع كيك رو افراد خيلي كمي تو كارهاشون استفاده ميكنن
    حالا چون كار بناسي خوبه ما هم حتما بايد از اون كيك استفاده كنيم يا بهتره بگم از اون تقليد كنيم؟
    هر آهنگ كيك مخصوص خودش رو مي خواد و نميشه يك كيك رو توي تمام آهنگ ها استفاده كرد
    كيك هم جزو آهنگ هست و انتخاب اون بستگي به بقيه ي اجزاي آهنگ داره

5. PRO

PRO عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام و مرسی hrm به خاطر توجهتون .حرف شمارو کاملا قبول دارم.
    اما نکته اصلی من اینه که کیک هر جنسی داشته باشه باید کوبندگی و حجم و بیس مناسب رو داشته باشه.من میخوام بدونم که چطور یک کیک رو میشه با لفکت دادن به این منظور رساند

6. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    آهنگ هایی هم هست که بیسش کوبندگی کمی داره و حجم زیادی هم نداره
    حتی تو billboard top 10 هم از این آهنگ ها هست

7. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خب راه هاي زيادي براي رسيدن به كيك مورد نظرتون هست
    روش خاصي رو نميشه گفت
    براي ساخت يك كيك مناسب از افكتهايي مثل اكولايزر , كمپرسور با تنظيمات مناسب و ... استفاده ميشه
    حتي بعضي از مواقع چند كيك رو با هم تركيب مي كنن تا به كيك مورد نظرشون برسن

8. PRO

PRO عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب حالا بحث جالب شد.از نظر شما دوستان چه راهی برای حجم دادن به کیک هست؟
    سوال دوم اینکه چه راهی برای کوبندگی کیک هست؟
    من خودم کیکهای خوبی میسازم و شاید اگه شما بشنوید بگید خوبه اما من یک کیک مثل اون لینک اهنگی که اول پست گذاشتم میخوام.هدف من هم از زدن این تاپیک صرفا اموزش پویا کردن کیک در میکس هست و دوستانی که مایلند میتونن روشهای خودشون اعم از نحوه افکت گذاری ترتیب افکت و معرفی و حتی گذاشتن کیک هایی که از طریق تلفیق شدن میتونن کیک مناسبی رو درست کنند به بچه های دیگه کمک کنند.و یک سوال اینکه :من از طریق لیمیتر کیک رو تلفیق میکنم ایا راه دیگه ای هست؟

9. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ميتونيد از پلاگين ویوز l2 براي ليمتر و پاور براي كيك استفاده كنيد.
    اما يادتون نره كه هميشه و روي همه نوه كيك ممكنه اثر خوبي نداشته باشه.

10. PRO

PRO عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اقای امید به نکته خوبی اشاره کردید.{پاور} بهترین گزینه در اف ال استودیو برای پاور کرن مستر چی هست؟

11. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بايد از پلاگين ویوز روي سيستمت نصب كني.

12. Mahaam Farhang

Mahaam Farhang Recording Artist عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    یه پیشنهاد برای حجیم تر شدن و بیس دار شدن کیک تو اف ال::
    یه کیک معمولی انتخاب کن و افکتهای زیر رو بهش بده بع با یه کم دستکاری ببین چی میشه
    اول EQUO , و از گزینه ی پیش فرض vocals enhanser رو انتخاب کن(البته همون چور که از اسمش معلومه واسه صداس !اما جواب میده)کاملا حجیم و پر قدرتش میکنه.
    دوم BassBoost ...میتونی بیس و کم زیاد کنی .این افکت رو صدای گیتار باس هم جواب خوبی میده
    ضمنا پیشنهاد من اینه که از Compresor حتما استفاده کنی ...

13. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    خب اين راهي كه شما فرموديد كيك رو حجيم ميكنه ولي نه اونطوري كه شما ميخوايد
    پيشنهاد من اينه كه شما با تنظيمات خودتون به كيكي كه دوست داريد برسيد
    براي مثال اكولايزر رو خودتون تنظيم كنيد چون خودتون ميدونيد كه از كيكتون چه انتظاري داريد
    پس حالت هاي از پيش آماده ميتونه كارمون رو راه بندازه ولي هميشه جوابگو نيست

14. smoke

smoke عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام به همگي
    من هم مشكل تنظيم كيك رو دارم البته تو سبك ترنس.اما آقا اميد گفتن كه صداي خوبي استفاده كن
    بنظر من اين حرف درسته .مثلا ما داريم تو سبك ترنس سبك ياهل اهنك ميسازيم.ديگه نمي تونيم از كيك هاي تكنو استفاده كنيم.اما در تنظيم كيك براي كوبيدگي parametric eq 2 در fl كه كار با اون بساز آسونه مي تونه گزينه خوبي باشه كه بعضي اوقات نتيجه كار آدم رو ميخكوب ميكنه

15. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز دو نکته از بحث می شه برداشت کرد: 1- کیک پر حجم 2- کوبنده
    1- برای کیک پر حجم اول از همه باید از سمپل های خوب استفاده بشه و در پلاگین آنالایزر فرکانس ها و حجمش مشاهده بشه و بعد از اون ترکیب دو یا چند کیک با هم هست که به کیک حجم می دهد
    2- کوبنده بودن اون به دو افک مهم بر می گرده 1- ایکولایزر 2- کامپرسور
    1- به نظر من برای کوبنده بودن کیک بهتر است فرکانس های حدود 60 و 140 جدا گانه یا هر دوی آنها بسته به نوع کیکی که شما پسند می کنید دستکاری یعنی تقویت بشود
    2- کامپرسور که مهمترین نقش را ایفا می کند شما باید برای حالت کوبندگی کیک، چند میلی ثانیه از اون را بدون کامپرس رهاکنید یعنی اتک اون باید از صفر بیشتر باشد حدود 30 میلی ثانیه باید با گوش به اون برسید و ریلیز اون طوری باشد که کیک بعد کامرسور به حالت اول برگردد یعنی تقریبا 50 میل و اگه زیاد باشد رو کار کامپرسور تاثیر منفی می گذارد و بعد نوبت به مقدار یا ریشیوی آن هست که حدود 4 به 1 مناسب است اون هم باید شنیده و تشخیص داده شود بعد هم باید در قسمت ترشولد عدد منفی ای در نظر بگیرید تا تغییرات را احساس کنید و خلاصه با گوش تنظیم کنید .
    نکته دیگر که بنظر من خیلی مهم است ، این هست که اگه شما در آهنگتون کیک از اهمیت بالایی برخوردار هست از شلوغ کردن بی مورد آهنگ بپرهیزید و فضا را برای کیک و چند ساز دیگر که تعداد کمی دارند ایجاد کنید و اگر در آهنگی صدای خواننده موجود باشد اون وقت این صدای خواننده مهم می شود و دیگر استفاده از کیک هایی که در قسمت های پیک صدای خواننده فرکانس های بلندی دارد جایز نمی باشد.

16. rashi

rashi

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    50 تا 100 واسه حجمه 100 تا 250 واسه گرد شدنه 250 تا800 كثيفيا هستن 5تا 8 كيلوهرتز واسه وضوحه 8 تا 12 هيسه اين فركانسارو امتحان كنيد روي كيك عالي جواب ميدن و منبعشون كاملن معتبره

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  17. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    کاملا با دوست خوبم موافقم خودم همه همین کار رو می کنم البته در بعضی جاهاش کمی متفاوتره
    همیشه به یک نحوه کارتون رو میکس نکنید هر اهنگی میکس خودش رو می خواد یا هر سبکی یا هر کیکی
    اما شما می تونید از حجم دهنده ها هم استفاده کنید ماکسیمایزر و سندگودیزر و خیلی چیزهای دیگه>>

کاری که برای نمونه گذاشته بودی که فکر کنم کار سیروانه با صدای بهنام
    اره میزونه اما چیزه غیر عادی هم نیست می تونی این کیک رو بسازی من از این سنگینترش رو هم می تونم بسازم اما مهم اینه چطوری تو اهنگ جاش بدی

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏5/1/11
  18. amirashia

amirashia

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آخ گفتید !!! منم همین مشکل قلب تپنده ی موزیک ( کیک و بیس ) رو دارم !!
    و احساس میکنم که hrm عزیز یه چیزایی میدمنه رو نمیکنه !!:smile (49):

19. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    چیزه خاصی رو نداره که بخواد رو نکنه
    جواب اصلیه کار همون اکولایزره که ایشون اینجوری گفتن:
    پس شما با کسب تجربه بیشتر و حتی گوش کردن موزیک تویه سبک خودتون میتونید به نتیجه مطلوب برسید
    فقط همین...

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. مسترینگ پر حجم