1. رد اعلامیه
 2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه
 3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
  رد اعلامیه

چگونه هنگام فریاد زدن به طور صحیح بر تار های صوتی فشار بیاوریم(Screaming)

شروع موضوع توسط advisory ‏28/2/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک چگونه هنگام فریاد زدن به طور صحیح بر تار های صوتی فشار بیاوریم(Screaming) تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

 1. advisory

  advisory عضو سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏2/11/10
  ارسال ها:
  25
  محل سکونت:
  persian singers
  امتیازات:
  +40 / 0 / -0
  نرم افزار:
  cubase, flstudio, protools
  چگونه هنگام فریاد زدن به طور صحیح بر تار های صوتی فشار بیاوریم


  این مقاله متنی درهم از پیشنهاد ها و نکته هایی از افرادی است که خود را screamer می دانند . آن ها اکثرا از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند . هدف این مقاله این است که scream را بدون اینکه صدمه ای به حنجره شما وارد کند آموزش دهد ( همانطور که خوانندگان امروزه انجام می دهند) اگر در آوا های درونی خوب هستید پس scream بیرونی را تمرین کنید. چرا که نشان دهنده ی این است که شما از مهارت های زیادی در متال، deat metal و grincore برخوردار هستید . و نیز با هر نوع خواندن این را در ذهن خود داشته باشید که با هر بار تمرین بهتر و بهتر می شوید.

  Screaming در اجرای موسیقایی به این معنی نیست که ششهایتان را از حنجره در بیاورید
  با این حال که به نظر میرسه بعضی از خوانندگان متال به اندازه ای که می توانند بلند فریاد می زنند ، در واقع این کار را انجام نمی دهند.
  فریاد موسیقایی در مورد یاد گرفتن استفاده از تار های صوتی کاذب برای تولید صدای های فریاد گونه است حتی موقعی که با قدرت و بسیار بلند فریاد میزنیداگر این کار را انجام دهید می توانید هر چقدر دوست داری فریاد بزنی و نگران آسیب و یا از دست دادن صدایت به خاطر فریاد زدن نباشی

  مراحل اولیه شروع

  باید بدانی که دامنه ی صدایت چیست (baritone, tenor, contralto, mezzo soprano, etc)
  اگر نمی دانی پس در مورد آن تحقیق کن. وسیله ای پیدا کن که بتوانی از طریق آن بخوانی مثلا گیتار ، پیانو .middle C (256 hz) را پیدا کن و دامنه ای را که مناسب تواست بیاب.

  صدایت را گرم کن

  یک SCREMER خوب زمانی قبل از اجرا را به گرم کردن اختصاص می دهد . این گرم کردن برای screming نیست این گرم کردن برای خواندن است . افرادی مثل (Randy Blythe of lamb of god and Phil labonet of All that Remains)همه به طور قراردادی و مستمر تمرین های گرم کردن را انجام می دهند
  این برای صدایتان مهم است پس تنبلی نکنید و از آن ساده نگذرید برنامه ای برای گرم کردن صدایتان پیدا کنید ، مثل خواندن صدا هایی چون Eh-Ee,Ah,Oh,Oo

  ابتدای یادگیری ممکن است صدا هایی در هم بر هم درست کنید مثل بچه گربه ای که خرناس می کشد و سعی در این دارد که مثل Marge Simpsonصحبت کند
  این مهم اس ت که صدای خراش دارتان را از ناحیه ی عقب دماغی بالای گلو در بیاورید و نه از پایین گلو.

  اگر از پایین گلو در آورید پس اشتباه آموخته اید و آسیب به خود را یاد گرفته اید . سعی کنید تا تفاوت بین صدای Marge Simpsonو صدای پایین گلویی غرغره مانند را در یابید شما باید توانایی ساختن صدای Marge Simpsonرا بدون صدمه به خود به دست آورید. از این دو نکته اساسی در هنگام آموزش استفاده کنید.

  به یاد داشته باشید که اگرصدای خراش دارتان را از ناحیه بالایی ( ناحیه دماغی )حفظ کنید به صدای خود صدمه نمی زنید اگر اشتباه انجام دهید فاجعه به بار می آید
  هوشمندانه تمرین کنید احتمالا در شروع scream اشتباهات زیادی خواهید کرد پس صدای خود را تا هنگامی که درک کنید چطور صحیح فریاد بکشید نگه دارید.

  از دیافراگم خود صحیح استفاده کنید ! هوا را در سینه ی خود نگه ندارید ! تنفس کنید و شکم خو را پر کنید نه قفسه سینه را.


  نکته ها
  صبور باشید. یاد گرفتن این که بدون صدمه و درست فریاد بزنید تقریبا یک سال طول می کشد

  . در ماه های اولیه نتیجه کار بیشتر مواقع بد به نظر می رسد . تسلیم نشوید . بهتر خواهد شد
  زیاد فریاد نکشید . ممکن است به تارهای صوتیتان آسیب برساند . اگر چنین کردید بعد از آن به صدایتان استراحت دهید.

  در هنگام یاد گرفتن screaming دانستن این که درچه هد رزونانسی است و این که چطور از آن استفاده کنیم بسیار کمک می کند.آسان ترین راه استفاده از شیوه ی Melissa Cross است: مدادی در دهان قرار دهید و سعی کنید زیر و بالا ی آن بخوانید . به خواندن بالای مداد باندیشید و آن را به فاصله در مقابل دیواراجرا کنید !!!!!!!

  برای مدتی به تنهایی فریاد بزنید . این که در مقابل کسانی که می دانند چطور فریاد بزنند اگر فریاد بزنید ممکن است باعث خجالت شما بشود ولی یکبار که آماده بودید در مقابلشان فریاد بزنید و بخوانید و بگذارید تا آن ها کار شما را ببینند وراجب ان قضاوت کنند.

  هر فریاد را با تمام هوا و تنفسی که گرفته اید نزنید . اعتدال کلید کار است اگر از تمام چیزی که دارید استفاده کنید به شدت اسیب می بینید و به هیچ وجه کارتان خوب به نظرنخواهد رسید
  بعد از فریاد فراوان آب بخورید . همیشه آب ولرم و یا گرم بخورید. اضافه کردن کمی آب لیمو از تشکیل خلط جلوگیری می کند.

  اگر چیز خوش طعم تری را ترجیح می دهید بعضی هفته ها ازکنستانتره و یا افشره ی میوه استفاده کنید . اگر چه چیز بدی برای فریاد زدن شما نیست ولی آب پیشنهاد بهتری است . عسل نیز برای قبل از فریاد زدن و خواندن چیز مفیدی است و نیز برای درمان تارها ی صوتی صدمه دیده .

  با تمرین بیشترفریاد زدن آسان تر می شود و زمان بیشتری را می توانید فریاد بزنید بدون ااینکه بخواهید آب بخورید به علاوه قادر خواهید بود بعد از فریاد به طور نرمال صحبت کنید
  برای جلو گیری از صدمه زدن به تار های صوتی و حنجره کمی صدای “yeh “ قبل از هر صدای خطر ناکی اضافه کنید . برای مثال attack خوانده می شود attyack .

  برای جلوگیری بیشتر از صدمه به صورت دماغی فریا د بکشید . تصور کنید که صدا بالا می آید و از دماغتان خارج می شود. این هم به سلامتی و هم به صدا کمک می کند.

  اگر به هر دلیلی به صدایتان صدمه وارد کردید استراحت بهترین کار است . برای مدتی فریاد نزنید ، نخوانید حتی حرف نزنید و یا وزوز نکید به خصوص نجوا و زمزمه . هنگامی که صدای شما آسب دیده هر گونه تلفظ صوتی می تواند سیر درمان را به تعویق بیاندازد . نجوا و ز مزمه کردن بد ترین کار است چرا که با این کار تار های صوتی به هم نزدیک می شوند و همان نتیجه ی فریاد زدن با تکنیک غلط حاصل می شود. اگر مجبورید که صحبت کنید از صدای کامل خود استفاده کنید. با این حال که این هم خوب نیست ولی انتخابی با کمترین ضرر است . در بیشتر مواقع صدای شما با ید بعد از استراحتی یک روزه باز گردد و این چنین هم خواهد شد.

  صدایتان را قبل و بعد از فریاد زدن گرم کنید چرا که از صدمه دیدن جلوگیری می کند.
  مهارت پیدا کردن در خواندن سبک هایی چون death metal می تواند نقطه ی شروع بسیار خوبی برای یاد گیری فریاد زدن باشد به خصوص برای metal screaming

  اکر دوست دارید نکته های بیشتری یاد بگیرید دی وی دی the zen of screaming را تهیه کنید. این یک دی وی دی در مورد این است که چگونه فریاد بزنید

  Screaming 30% است 70% دیگر اطمینان و اعتماد است . شما باید در همه حال این فکررا بکنید که اگر مدام به خود بگوید که " من بهترین screamer دنیا هستم" . حالت عصبی خود را نشان می دهد . پس فقط آرامش داشته باشید .

  به فریاد های مشخصی در انواع مختلف متال گوش دهید . برای مثال به فریاد های deathstar و سپس به lamb of god گوش دهید . ببینید که با کدام شیوه و استایل می توانید بهترین باشید
  سعی کنید تا فریادتان را تا آ«جا که می توانید بدون نوسان نگه دارید intro scream ها در ترانه های atreyu می تواند تمرین خوبی باشد ولی بدانید که در این نوع ترانه ها screaming بسیار خشن و نا ملایم است و تمرین زیادی می خواهد . همچنین سعی کنید هرچه می توانید بلند وخشن فریاد بزنید بدون اینکه به صدای خود صدمه بزنید . ترانه ی " spirt crusher " Death ترانه ای خوب برای این کار است .

  چند بادکنک بخرید . سپس آن ها را تا آ« جا که می توانید باد کنید بدون آن که بترکد و نفستان را نگه دارید به فوت کردن درون بادکنک مکررا ادامه دهید . این کار به دیافراگمتان کمک می کند تا قوی تر شود. اطمینان داشته باشید که پس از هر بار دمیدن در بادکنک استراحت می کنید در غیر این صورت از کمبود اکسیژن در خواهید گذشت !!!!!!!!!!!!!!!

  قبل از screaming زمزمه کنید سپس فشار آورید سپس در حال زمزمه فریاد بزنید و سپس دهانتان را باز کنید . اگر مشکلات فریاد زدن دارید این به شما کمک می کند.
  اگر در تنفس از طریق دیافراگم مشکل دارید ، دستتان را زیر ناف قرار دهید و هنگام فریاد زدن فشار وارد کنید. این کمی موثر است.

  این که چگونه دستانتان را روی میکروفون قرار می دهید می تواند صدای شما را تعیین کند . اگر هنگام فریاد زدن دستانتان را به شکل فنجان و به طور شل بالای میکروفون قرار دهید ، صدا نه تنها بلند تر می شود بلکه عمیق تر نیز می شود. این کار نیز باعث می شود که فریاد های ارام تر نیز موثر تر باشند.

  با شکل های مختلف دهان تمرین کنید . اگر دهانتان شل تر باشد و مثل دهان ماهی باز و آویزان باشد تون عمیق تری خارج می شود.

  یادگیری scream به صورت دم و به درون ریه کشیدن هوا در مورد پیدا کردن جای درست در گلو است و تنفس سریع به درون برای ایجاد صدایی عمیق. بهترین مثال در این مورد Rou Reynolds از Enter Shikariاست . با این حال که تلفظ واضح کلمات در این نوع scream سخت تر است بعضی افراد ( مثلRou )از تلفظ کامل کلمات خود داری کرده و از آن تنها برای صدا ها استفاده می کنند .

  اخطار
  اگر آب ننوشید گلوی شما خشک و خشک تر شده و به صدایتان آسیب می رسد ولی به یاد داشته باشید که برای مرطوب کردن گلوی خود از آب گرم یا ولرم استفاده کنید. دلیل این است که وقتی آب خنک و یا تقریبا یخ می خورید تار های صوتی تان سفت شده و هنگام فریاد کشیدن مسبب آسیب یا درد و یا هر دو می شود.

  اطمینان حاصل کنید که صدایتان بعد از فریاد زدن اسیب چندانی ندیده است . این به این معناست که شما به تار های صوتیتان فشار زیادی وارد کرده اید. ابتدای اینکه یاد می گیرید چگونه فریاد بزنید در گلویتان کمی احساس درد می کنید . این طبیعی است . بعد از مدتی اگر در راه یاد گیری مراقب باشید قادر خواهید بود بدون هیچ آسیبی به گلو ساعت ها فریاد بزنید.

  ممکن است اگر تجربه ی فریاد زدن را نداشت باشید دچار گرفتگی فک شوید . اگر این چنین شد دیگر به فریاد زدن ادامه ندهید چون پس از آن برای هفته ها قادر به خواندن و یا فریاد زدن نخواهید بود .
  در هنگام فریاد زدن اطمینان حاصل کنید که از پشتیبانی دیافراگم خوبی برخوردارید . با دیافراگمتان دم برآورید و abs را سفت کنید
  :72:؟؟؟؟ . همانطور که mellissa cross توضیح می دهد شما باید تعادل را میان فشار هوایی که استفاده می کنید و کاری که تار های صوتی کاذبتان انجام می دهند بر قرار کنید بنا براین فشار زیادی بر تار ها ی صوتی خود نیاورید. همانطور که قبلا اشاره شد و در مقاله های دیگر آمده است غوز نکنید و نگذارید بدنتان افتاده شود حتی زمانی که اجرا و یا تمرین نمی کنید . مثالی برای اینکه چگونه خود را بالا نگه دارید عکس های الهام بخش گروهای گوناگون سبکهای متال است مخصوصا عکس هایی که کل اعضای یک گروه متال را ایستاده نشان می دهد ( معمولا کنار هم ). بیشتر این عکس ها اعضای گروه را با صورت های اخمو و گرفته نشان می دهد البته این جنبه ای کوچک ازموزیک و دنیای متال است با این حال اگر به ژست آن ها کمی دقت کنی در خواهی یافت که بسیار ساف و راست ایستاده اند .

  اطمینان کن که مرتبا نفس می گیرید چرا که screaming نفس زیادی می گیرد . در طول زمان ریه هایتان قوی تر و قدرتمند تر خواهد شد این یکی از جنبه های مثبت این هنر است .


  این مقاله ترجمه ای کوتاه از مقاله the zen of screaming نوشته
  mellissa cross بود عذر خواهی میکنم به خاطر کمی و کاستیهایی که ممکنه در ترجمه این مقاله وجود داشته باشه
   
  • خوشم اومد خوشم اومد x 4
 2. mohamad ali

  mohamad ali عضو سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏1/7/12
  ارسال ها:
  22
  محل سکونت:
  زمین
  امتیازات:
  +11 / 0 / -0
  نرم افزار:
  داداش میشه دی وی دی این رو واسه دانلود بزاری؟
   
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

 1. چگونه جیغ بزنیم

  ,
 2. درمان فاصله ی تارهای صوتی

  ,
 3. چگونه حنجره پاره میشود

  ,
 4. چگون هنجره پارمیشه,
 5. خوانندگی برای دادزدن چیزی جلوی دهن,
 6. نحوه ی داد زدن در موسیقی,
 7. چگونه بلند داد بزنیم,
 8. جیغ کشیدن چه اسیبی به گلو میرساند