چگونه خواننده شویم ؟!!!

شروع موضوع توسط mr.alvin ‏30/3/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک چگونه خواننده شویم ؟!!! تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. mr.alvin

mr.alvin

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دوستان یه سوالی داشتم

بخوام برا خوانندگی تمرین کنم چه تمرین هایی باید انجام بدم؟ یعنی چه جوری تمرین کنم؟
    و سوالی دیگه ک داشتم برا سبک پاپ چ کلاس هایی باید رفت؟
    ممنونم♥ لطفا کسانی ک تخصص دارن جوابمو بدن.

2. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    اگر تقلید فرکانس بلدید و این کار براتون کار آسونیه میتونید برید کلاس آواز ثبت نام کنید!
    اگر تقلید فرکانس بلد نیستید، قبل از کلاس آواز باید کمی تا حدودی سلفژ هم کار کنید

توصیه ام اینه که به هیچ عنوان خودتون بدون معلم هیچ کار یا تمرینی انجام ندید
    حتما زیر نظر معلم خوب فعالیت کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. mr.alvin

mr.alvin

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ممنونم دوست عزیز مفید بود
    دوستان دیگر لطف میکنن اونا هم نظرشونو بدن ؟

4. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    مهمترین چیز رو فراموش کردین داشتن صدای زیبا و مردم پسنده....به نظرم اگه این مورد نباشه بقیه همه کشکه هزار سالم برین کلاس سلفژ ولی صداتون زیبا(زیبا که میگم از نظز عوامه که این عوام هم متخصص موسیقی یا صداشناس نیستن)نباشه تو این عرصه نمیمونیم.مثال میزنم حامی رو همه میشناسین درسته ایشون کلاس سلفژ رفته تموم قواعد موسیقی رو تو خوندن زعایت میکنه ولی صداش مردم پسند نیست.مردم که میگم عوام رو میگم نه متخصصینه موسیقی.پس حامی میبینین که تو عرصه موسیقی چندان حساب نمیشه با اینکه تمام قواعد سلفژ رو هم میدونه و درست هم مسخونه.حالا از این طرف یک شخصی مثل محسن چاووشی رو مثال میزنم که همه میدونیم اصلا کلاس اواز نرفته و همیشه هم خارج میخونه ولی ولی ..نکته همینجاست ولی عوام یعنی ملت و شنوندگان اون رو قبول دارند چون اهنگها و صداش رو دوست دارند با اینکه نه اهنگهاش حرفه ایه و نه صداش..خودتونم میدونین طرفدارای خوانندگان د.ره دیده یی مثل حامی حتی یک سوم امثال چاووشی ها یا یگانه ها و ...نیستند...اما اما اگه از دید تخصصی به قضیه نگاه کنیم اون زحمتی که حامی تو خوندن میکشه و اون دوره هایی صداسازیی که حامی دیده چاووشی یا یگانه و بقیه ندیده و نکشیده اند.متاسفانه امثال حامی به نوعی میشه گفت با عرض تاسف جیره خوار صدا و سیما هستند و به اصطلاح بهون میگن خوانندگان مناسبتی نه مردمی.مثلا یه عید مذهبی یا مناسبتی که میشه امثال حامی با صدا و سیما قرارداد میبندند و میان تو این اعیاد مذهبی عربی میخونند و یه پولی هم میگیرند..این چیزا رو هم باید در نطر بگیری برادر من اگه صدات عامه پسند نباشه هزار سالم بری کلاس سلفژ باز نمیتونی بین مردم عوام دل باز کنی..ببین برادر من صدات رو میتونی با رفتن کلاس اواز کنترل کنی با تمرین ولی رنگ صدا رو میخوای چیکار کنی؟؟اگه رنگ صدا نداشته باشی نمیتونی معروف شی اینو همیشه یادت باشه.داستن صدای خوب و زیبا خدادایه نه اینکه با تمرین و کلاس اواز رفتن به دست بیاری..به نطزم بشین با چند نفر صحبت کن یه تستی خودتو بزن ببین اگه اساتید گفتند صدات به درد خوانندگی نمیخوره سریع از حیطه خوانندگی بکش بیرون و دنبال اهنگسازی باش..یه مدت اهنگسازی کن اگه دیدی تو اون هم استعداد نداری کلا فراموش کن برو پی یه کار دیگه تا نه ایندت تباه شه نه سرمایت از دستت بره..
    اما بنده برات ارزو میکنم که جزو قشر اولی که گفتم باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • اشتباه اشتباه x 1
  5. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    نمیخوام الکی یه حرفی بزنم که خودم بهش نرسیدما
    منم فکر میکردم رنگ صدا مهم نیست
    ولی بخوایم بپذیریم یا نپذیریم، رنگ صدا خیلی خیلی مهمه!!!
    ولی به غیر از این با بقیه حرفاتون اصلا موافق نیستم!!
    مثلا اونجایی که گفتید آقای چاوشی خارج میخونن
    اولا که نمیدونم رو چه حسابی این حرفو زدید :|
    و اینکه فکر میکنم شما خودتون هم نمیدونید خارج خوندن چه معنایی داره
    (بگذریم از اینکه فکر میکنم چیزی به نام خارج خوندن توی موسیقی نداریم و احتمالا این هم یک اصطلاح غلط هست)

6. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    والا چی بگم شما که هنوز نمیدونی خارج خوندن یعنی چی.اینشالا کمی که بری کلاس سلفژ این چیزا رو میفهمی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    میشه برای من خارج خوندن رو تعریف کنید ؟
    بلاخره شما فهمیده تر هستید و کلاس سلفژ هم "احتمالا" رفتید! ;)

8. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    حتما که نباید کلاس بری
    افراد زیادی هست که تمرین خونگی کردن و مطالعات زیادی کردن و اصول و قواعد موسیقی رو رعایت کردن و شدن ستاره
    یه نمونش همین سایت زیر هست...خودتون مشاهده کنین که چه کارای فرهنگی کردن و از جونشون مایه گذاشتن
    وب کامل من | سایت کامل ایرانی با مطالب دقیق و معتبر

البته درسته اونایی که دسترسی دارن به کلاس موسیقی، باید برن
    ولی اونایی که دسترسی ندارن چیکار کنن، چاره ای ندارن که فکرشونو به کار بندازن و بطور خونگی یا با یه اشنایی تمرین کنن تا به هدفشون برسن و اونی که انتظارشو دارن بشن

بارگذاری...