چگونه اکور گذاری کنیم! من اکورد خودم رو پیدا نکردم

شروع موضوع توسط POORYA PLAY OUT ‏9/5/10 در انجمن Chords ( آکوردها )

تاپیک چگونه اکور گذاری کنیم! من اکورد خودم رو پیدا نکردم تالار Chords ( آکوردها ) در persian-music.org.

1. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام سوالی که برای من مطرح شده و شایدم برای خیلیها این است که چطوری باید یک اکور رو برای یک ملودی بزاریم در اصل ما تا چند اکورد می تونی برای یک ملودی بسازیم که در حیطه
    اصولی و بدون فالش باشه یا 3 تا ایا 4 یا 5وحتی بیشتر از 5 تا
    بطور مثال من یک اهنگی رمیکس کردم 3تا اکورد رو براش عوض کردم هیچ به اون اکورد اهنگ اصلی نزدیک نبود بلکه خیلی دور هم بود
    سوال دیگه من اینه چطوری می تونیم حال و هوای کار رمیکس شده رو به کار اصلی نزدیک کنیم
    اقا من می خوام اکورد که برای رمیکس استفاده می کنم کاملا برابر اکور اهنگ اصلی باشه حالا کار ندارم درست این کار یا بده این رو دوستان نادیده بگیرن که این کار خوبه یا بده
    باید چطوری این کار رو بکنم
    یادم هست برای ساخت و رمیکس پیانو یکی از کارهای سیاوش چنان حس اهنگ رو درک کردم که حاضرم شرط ببندم اکورد رو کامل مثله اهنگ سیاوش برداشت کردم اما همیشه نمی تونم
    حس اکورد رو کاملا درک کنم بخاطر همین میام ازمون و خطا رو پیش می گیرم که برای یکی از کارهای رمیکسم 20اکورد رو برای یک ملودی گرفتم اما باز اونی نبود که تو اهنگ اصلی بکار برده شده
    .....................................................................................................................................
    باغ تشکر من منتظر نظرات و راهنمای های شما و اساتید محترم هستم بدرود

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    سلا دوست من. این مطلب که خواستی خیلی گستردست.
    چنتا سوال میپرسم جواب بده.
    تا چه حد با موسیقی اشنایی داری؟ گامهارو میشناسی(منظور گامهای دیاتونیک کلاسیک)؟
    من الان کافینتم نمیتونم کامل برات توضیح بدم. ولی امشب برات یه مطلب مفصل میزارم که مطمئنم حتما مشکلت رو رفع میکنه.
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    بله تا حدودی
    ممنونت میشم

4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    [FONT=&quot]سلام دوست من.راجب اون سوالی که کردی با ید بگم که قصد شما نباید از ریمیکس این باشه که دقیقا همون فضا رو ایجاد کنی اگه این طوری باشه که پیشرفتی حاصل نمیشه.[/FONT]
    [FONT=&quot]شما باید سعی کنی که کار رو بهتر انجام بدی.[/FONT]
    [FONT=&quot]یک سری قوانین برای ساخت اکور وجود داره که من در اینجا برات چنتاش رو که فکر میکنم به کارت بیاد توضیح میدم. بازم اگه سوالی بود در خدمتیم.[/FONT]
    [FONT=&quot]بعد از این که نت اهنگ مورد نظر خودت رو دراوردی (یا ساختی) باید گامش رو تعیین کنی.[/FONT]
    [FONT=&quot]پس از این مرحله اکور های اصلی گام رو دربیاری (هر گام دیاتونیک کلاسیک سه اکور اصلی داره) که با این سه اکور میتونی کاملا قطعه خودت رو رنگ امیزی کنی.[/FONT]
    [FONT=&quot]البته این کار خیلی مبتدی به نظر میاد ولی گوش مخاطب شما رو ارضا میکنه.[/FONT]
    [FONT=&quot]پیدا کردن این سه اکور قوانین خاصی داره که اگه خواستی بگو تا برات توضیح بدم.[/FONT]
    [FONT=&quot]اگه اهنگ مورد نظرت خیلی حرفه ای نباشه مطمئنا درش از همین سه اکور استفاده شده و تشخیص این سه اکور از هم نیز بسیار راحته.[/FONT]
    [FONT=&quot]و میتونی راحت قطعه خودت رو اکور نویسی کنی.[/FONT]
    [FONT=&quot]اما همین طور که در تاپیک دنیای هارمونی هم گفتم یک اهنگساز خوب کسیه که از همه امکانات برای فضا سازی قطعه خودش استفاده کنه.[/FONT]
    [FONT=&quot]هیف نیست با وجود این همه اکور ما خودمون رو به سه اکور اصلی گام محدود کنیم!!![/FONT]
    [FONT=&quot]ولی ساخت اکور هایی خارج از این سه اکور برای یک قطعه قوانین بسیاری داره که خودش میتونه موضوع یک تاپیک باشه.[/FONT]
    [FONT=&quot]اگه دوست داشتی بگو تا یک موضوع ایجاد کنیم و این بحث رو ادامه بدیم.[/FONT]
    [FONT=&quot]خیلی حرفا برای گفتن دارم اگه مشکلت حل نشد فقط سوال کن.[/FONT]
    [FONT=&quot]تازه راهی هم برای پیدا کردن اکورهای استفاده شده در یک قطعه وجود داره که اگه خواستی برات میگم.[/FONT]
    [FONT=&quot]موفق باشی.:smile (82):rash[/FONT]

5. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    اگه بگید خوشحال میشم
    ببینید من می خوام بدونید که ساخت اکورد رو میدونم مثلا همه اکور های رو که تو دیاتونیک هست رو میدونم ماژور مینور....
    برای ساخت اهنگ هم از بسیاری از این نوع فواصل بهره بردم اما باز اون اکور نبوده که اهنگ اصلی باهاش ساخته شده
    من عرض کردم که در یکی از کارهام20اکورد مختلف در حتی در گامهای دیگه رو نیز برسی کردم اما باز اون نبود که تو اهنگ اصلی به کار برده شده بود
    ممنون میشم اگه علمیات خودتون رو در اختیار ما بزارید

6. imanalipour

imanalipour

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز
    مشکل شما مربوط به عدم درنظرگرفتن سلیقه تنظیم کننده در انتخاب اکتاو درجات هست.
    تنظیم کننده بباتوجه به جنس صدای خواننده و البته حال و هواش میتونه هرکدوم ازنتهای آکوردرو در فواصل باس یا تنور یا آلتو یا سوپرانو قراربده...
    دراین صورت حتی بایک آکورد و با جانمایی اکتاوهای مختلف برای نت میشه شنونده های حرفه ای رو هم سردرگم کرد.
    بایدبگم تجزیه تحلیل یک اثرموسیقایی سخت تر ازساختنشه!
    حتی در مواردی برای ایجاد حس ترس و سردرگمی میشه یک نت فالش عمدی قرار داد(به ترک a lovely fear)در وبسایت شخصیم به آدرس زیرمراجعه کنید...
    iman Alipour official Website
    البته کنترپوان یک نت و آکورد درحال اجرا از سازی مشترک هم بسیارگمراه کننده هستند...
    (به ترک log outدر وبسایت شخصیم مراجعه کنید)
    موفق باشید
    ایمان علیپور

7. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوست من.
    آزمون و خطا رو به نظر من کنار بذارید و اصولی پیش برید.
    زودتر به نتیجه می رسید.
    اگر شما ملودی کار خودتون رو دارید مثلا برای ریمیکس به صورت آکاپلای خواننده، نت هایی رو که خواننده ادا می کنه رو روی ساز پیدا کنید.
    بعد از اینکه ملودی رو بدست آوردید، می تونید از روی ملودی، گام رو بدست بیارید و بعد از بدست آوردن گام، می تونید آکوردهای گام مورد نظرتون رو استفاده کنید.
    پس قدم اول بدست آوردن گام اون ملودی هستش.
    موفق باشید.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. چگونه اکورد هایه اهنگ مورد نظر را پیدا کنیم

,
  2. چگونه بر روی ملودی اکورد بزاریم