چه control surface ای به کارم میاد؟

شروع موضوع توسط jamehdarAn ‏31/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چه control surface ای به کارم میاد؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان.بنده به علت راحتی و سرعت بیشتر کار قصد خرید یک سطح کنترل یا میکسر دارم.کارت صدایی که دارم saffire pro 24 dsp هست.(میکروفونم rode ntk)با توجه به اینکه پری آمپای خوبی داره کارت صدام آیا باز هم نیازی هست که در کنار یک سطح کنترل پری آمپ تهیه کنم؟آیا سطح کنترلی هست که کمپرسور خوبی داشته باشه؟
    بودجه 1 تا 1.5
    اضافه کنم که نیازی به ورودی های بیشتر ندارم و کارت صدام کفایت میکنه...
    در کل میخوام بدونم میکسر دیجیتال با control surface چه فرقایی داره...؟!
    با تشکر...

2. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام در واقع منظور شما digital surface controller هست؟! یا میکسر آنالوگ؟!! اگه برای اتومیشن و کارای داخلی تو daw میخوای به دردت میخورده، نیازت رو کامل بگو که بشه بهتر جواب داد و موتراز باشه یا نه؟!

مرسی ارسلان

3. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میخوام بدونم اصلا میکسر با این کنترلر چه فرقی میکنه دوستان؟میکسر دیجیتال مد نظرمه که افکت هم داشته باشه و نمیخوام واسه میکس از میکسر برنامه استفاده کنم چون راحتی و دقت کار با میکسر سخت افزاری رو نمیده...ن نمیدونم اتومیشن و موتراز چیه...براهنمایی بفرمایید لطفا چون هنوز بسیار تازه کارم...با تشکر...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/9/11
  4. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    راستش تا اونجایی که من میدونم تعدادی از کنترلرهایی که همراه Audio Interfacce میان مثل 003 factory یا یه سری Tascam ها کار میکسرهای دیجیتال رو هم انجام میدن، ولی اگه Audio Interface های دیگه ایی داری Surface Controller ها که دیجیتال هم هستند برای کارای توی DAW هستن یعنی مثلا" من یه میکسر آنالوگ دارم، که ورودی ها از اون به پری آمپ و به Audio Interface میره بعد برای کنترل کردن DAW و خب برای اتومیشن از Surface Conteroller ام استفاده میکنم راستش میکسر دیجیتال دیدم ولی فکر میکنم قیمتش بالا باشه که دیکه حالت کنسول دارن مثل میزهای NEVE ها منم زیاد اطلاعاتم بسیار بالا نیست شاید دوستان با تجربه تر بهتر بتونن کمک کنن. ولی Surface Controller ها برای اتومیشن ها بسیار کمک بسزایی میکنن واقعا" که برای من هم تو سرعت و دقت جواب داده

مرسی ارسلان

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    توو این رنج قیمت surface خوب چی میتونه باشه؟آیا میتونم یه میدی کیبوردی بگیرم که کار همون سارفیس رو هم واسم انجام بده؟چون من یه کیبورد دارم بهتر نیست کیبوردو بفروشم و در صورتی که میدی کیبرد جواب کارمو بده یه میدی بگیرم؟اگه بشه یه تیر دو نشونه...

6. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar

سلام
    در واقع من نمیدونم که الان میدی کنترلرهایی که تو بازار هست چه ویژه گیهایی دارن، باید برین تو اینترنت فیچرهاشو بخونین، در مورد تعویض کیبورد با میدی کنترلر باید بگم بستگی به کاربرد شما داره من خودم bcf 2000 دارم که وقتی خواستم بگیرم خیلی تحقیق کردم شاید یکی از گزینه های مناسب نسبت به قیمتش برای کارهای کوچیک باشه منظورم خونگی هست.
    مرسی ارسلان

7. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کیبورد من gem wk2 iranian هستش و من به تازگی استودیو زدم دوست عزیز(اصولی) بازه ی کاریم در حد استودیو های خیلی پیشرفته نیست اما از home studio بالاتره...یکی از گزینه ها واسه میدی کیبورد novation slmkII 61 هستش که مد نظر دارم...auto map هم داره که بتونم اتومیشن هارو باش انجام بدم...vx 80 cme هم هستش که البته خیلی قیمتش کشیده بالا و شده 1.550 تومن....prokey88 هم هست که دارم با novation slmkII مقایسش میکنم....در هر حال حس میکنم میدی کیبورد نسبت به کیبورد بیشتر به کارم میاد و میتونه با اون تحقیقاتی که انجام دادم نیاز سارفیس رو هم برطرف کنه...

8. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    بهرینگر bcf2000 به نظرم خوبه با توجه به اینکه فیدرهاش motorized هم هست .

بارگذاری...