آخرین ارسال‌ها

چه کیبوردی بخرم بهتره؟

بازم سلام
خدای نکرده سوء تفاهم پیش نیاد
سوال بنده راجع به استاندارد و غیره... دلیل داشت
کیبورد PA800 ،کیبورد بسیار خوبیه اما قبل از خریدش،چندتا نکته عرض میکنم که شاید براتون دونستنش لازمه
ظاهراً قبل از این ارنجری که قصد تهیه اون رو دارید،Yamaha OR700 داشتین که یه ارنجر اورینتال و اصولاً شرقی محسوب میشه
اگه ارنجرها رو به دو دسته حرفه ای و آموزشی تقسیم کنیم،ارنجرهای OR700 و یا Pa500 و Pa800 و Pa2x و ... همه جزو دسته حرفه ای ها هستن
برای اینکه ارنجری جزو این محدوده محسوب بشه،باید یک سری استاندارد هایی رو در زمینه تولید صدا و استایل و ادوات دیگه درون خودش داشته باشه
تفاوت اصلی این ارنجرها و ارنجرهای آموزشی،توی کیفیت،امکانات،تکنولوژی ساخت و ... هست که بسیار مهمه
اگر شما از ارنجری مثل OR700 استفاده کرده باشید،با خرید Pa800 ،این امکانات به سازتون اضافه میشه:
1-کیفیت بهتر و کاملاً محسوس
2-قابلیت سمپلر
3-قابلیت وکال هارمونی(اتصال میکروفن )
4-تکنولوژی تولید صدای قویتر و پولی فونی بالاتر
5-کلاویه های با کیفیت تر و قابلیت "افتر تاچ"
6-توی Pa800 Elit قابلیت ظبط و پخش بصورت MP3 هم وجود داره(البته بصورت آپشن)
.
.
.
این خلاصه مطلب اما اصل مطلب:
اگه اطمینان دارید که ارنجر نیاز دارید و میتونید هزینه کنید،بجای این ارنجر میتونید Pa2x رو تهیه کنید که البته کمی کیفیت بهتری داره ضمن اینکه کلاویه هاش سنگین هستن و برای کار پیانو ،بسیار بهتر از Pa800 عمل میکنه و قابلیت های سمپلر این ساز،کمی از 800 بهتره

حالا اگه حتماً قصد تهیه Pa800 رو دارید،همون Elit رو تهیه کنید که مشکل RAM توی Pa800 معمولی رو توش حل کرده شرکت KORG

اگه نیازی به سمپل ندارید و نوازندگی رو برای دل خودتون و توی منزل انجام میدین،PA500 یکی از بهترین گزینه هاس البته کلاویه هاش مثل PA800 قابلیت "افتر تاچ" رو نداره ولی کیفیت بسیار خوبی داره این ساز و خروجی بسیار شفاف و قوی ای داره(من خودم Pa500 Persian دارم و بسیار هم راضی هستم)

اگه حمل و نقل ساز براتون مشکل ساز نیست،بنده PA2x رو پیشنهاد میکنم ضمن اینکه مخالف این مقوله هستم که باید با ساز حرفه ای شروع به نوازندگی کرد!!!

اطمینان دارم که توی چند ماه،شما نمیتونید تمامی قابلیت های OR700 رو متوجه بشید و احتمالاً از حداکثر امکانات این ارنجر استفاده نکردین و به همین دلیل عرض کردم که تعویض این ارنجر با Pa800 برای شما،چیز جدیدی به ارمغان نمیاره و متوجه تفاوت این دو ساز براحتی نمیشید دوست عزیز
تفاوت بنیادین ارنجر های کنونی،توی تکنولوژی تولید صدای اونهاس و بعد از اون،کیفیت سخت افزاری
ارنجر های KORG کیفیت بسیار خوبی دارن به نسبت همرده های خودشون اما از لحاظ امکاناتی هست که ارنجرها رو با هم مقایسه میکنن توی بازار و کیفیت زیاد مورد توجه قرار نمیگیره
اگه برای اجرای کارهای ایرانی بسراغ PA800 اومدین،فراموشش کنید چون ریتم و ست و ... براش زیاد ساخته نمیشه و باید روی هنر خودتون حساب کنید(ست های تبدیلی از PA50 و PA80 براش میاد اما خیلی بندرت) و البته درمورد PA2x هم این قانون حاکمه

اگه واسه دلتون میخواین و ریتم و ست براتون مهم نیست،مبارکتون باشه ایشالا چون ساز بسیار خوبیه و من تاییدش میکنم

اینو بدونید که:
معمولاً اساتید با تجربه،به هنرجوی خودشون،ارنجر حرفه ای رو برای آموزش موسیقی پیشنهاد نمیکنن و علت هم داره:
موسیقی ضمن اینکه یک هنر محسوب میشه،علم بسیار بزرگی هم هست و هنرجو برای یادگیری اون،باید تمرکز لازم رو داشته باشه روی تمرینات و دروس
داشتن ارنجری با امکانات زیاد،هنرجو رو به سمت ارضای حس کنجکاوی خودش راجع به اون ساز میبره و از مقوله اصلی که آموختن موسیقی هست،دور میکنه:smile (61):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,010
28
G Studio
مینا جان من فکر نمیکنم شما نیازی به تعویض کیبرد داشته باشی چون کیبرد or700 چیزی کم نداره دست کم برای چند سال و حتی اگر بخوای فقط نوازندگی کنی چیز دیگه ای احتیاج نداری من پیشنهاد نمیکنم چنین سازی رو عوض کنی اما اگر اصرار به تعویض ساز داری تنها گزینه با اون قیمت همون pa800 از برند korg میتونه باشه.

البته مدل دیگه ای هم مثل pa 500 persian هست که همون pa800 بهتر هست. اما در کل یادم هست که گفتی دوست داری پیانو یاد بگیری با این پول میتونه یک پیانو الکتریک خیلی خوب بگیری و کارت رو شروع کنی این هزینه برای کیبرد ارنجر برای شما به نظر من زیاد...

16/3/10
119
یزد
بازم سلام
خدای نکرده سوء تفاهم پیش نیاد
سوال بنده راجع به استاندارد و غیره... دلیل داشت
کیبورد PA800 ،کیبورد بسیار خوبیه اما قبل از خریدش،چندتا نکته عرض میکنم که شاید براتون دونستنش لازمه
ظاهراً قبل از این ارنجری که قصد تهیه اون رو دارید،Yamaha OR700 داشتین که یه ارنجر اورینتال و اصولاً شرقی محسوب میشه
اگه ارنجرها رو به دو دسته حرفه ای و آموزشی تقسیم کنیم،ارنجرهای OR700 و یا Pa500 و Pa800 و Pa2x و ... همه جزو دسته حرفه ای ها هستن
میدونم or700 حرفه ای هست ولی من میخوام خیلی جدی تر کار کنم و حس میکنم یه چیز حرفه ای تر بگیرم بدتر نباشه

اگه نیازی به سمپل ندارید و نوازندگی رو برای دل خودتون و توی منزل انجام میدین،PA500 یکی از بهترین گزینه هاس البته کلاویه هاش مثل PA800 قابلیت "افتر تاچ" رو نداره ولی کیفیت بسیار خوبی داره این ساز و خروجی بسیار شفاف و قوی ای داره(من خودم Pa500 Persian دارم و بسیار هم راضی هستم)
نه من نوازندگی رو واسه دلم و تو خونه و........... انجام نمیدم من دنبال پیشرفتم و هدف های خیلی بزرگی دارم که دارم از الان سعی میکنم بهشون برسم
اگه حمل و نقل ساز براتون مشکل ساز نیست،بنده PA2x رو پیشنهاد میکنم ضمن اینکه مخالف این مقوله هستم که باید با ساز حرفه ای شروع به نوازندگی کرد!!!
چرا مگه حمل و نقلش چه مشکلی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من سازم حداقل هفته ای 3 بار باید ببرم اموزشگاه واسه تمرینات گروهمون 2 روز که تمرینات کل اعضا گروه هست 1 روز هم تمرین فقط واسه دو تا کیبورد ها واسه تنظیم و..........
اطمینان دارم که توی چند ماه،شما نمیتونید تمامی قابلیت های OR700 رو متوجه بشید و احتمالاً از حداکثر امکانات این ارنجر استفاده نکردین و به همین دلیل عرض کردم که تعویض این ارنجر با Pa800 برای شما،چیز جدیدی به ارمغان نمیاره و متوجه تفاوت این دو ساز براحتی نمیشید دوست عزیز
من همه ی کلاس مستر کیبوردم رو گذروندم درسته که خیلی از کارایی هاشو الان بخاطر گذشت زمان و اینکه باهاشون کار نکردم یادم رفته ولی با یه یاد آوری کوچیک همه چی یادم میاد میخوام یه کیبورد حرفه ای بگیرم و شروع کنم از این حالت مبتدی بیرون بیام فکر میکنم سازمو عوض کنم ولی نظر شما برام قابل احترام هست و میدونم تجربتون بیشتر منه واسه همین اومدم اینجا و ازتون پرسیدم و ممنونم که راهنماییم میکنید میشه دلیلتون رو بدونم که چرا شما زیاد پیشنهاد نمی کنید که من سازمو عوض کنم؟
معمولاً اساتید با تجربه،به هنرجوی خودشون،ارنجر حرفه ای رو برای آموزش موسیقی پیشنهاد نمیکنن و علت هم داره:
موسیقی ضمن اینکه یک هنر محسوب میشه،علم بسیار بزرگی هم هست و هنرجو برای یادگیری اون،باید تمرکز لازم رو داشته باشه روی تمرینات و دروس
داشتن ارنجری با امکانات زیاد،هنرجو رو به سمت ارضای حس کنجکاوی خودش راجع به اون ساز میبره و از مقوله اصلی که آموختن موسیقی هست،دور میکنه:smile (61):
استاد من فکر کنم منو میشناسه که زیاد مخالفتی نمی کنه من کسی نیستم که بخاطر کارایی کیبوردم نوازندگیم رو ول کنم اگه هم برم دنبال یادگیری کارایی هاش برای کار کردن بهتر باهاش هستش
مینا جان من فکر نمیکنم شما نیازی به تعویض کیبرد داشته باشی چون کیبرد or700 چیزی کم نداره دست کم برای چند سال و حتی اگر بخوای فقط نوازندگی کنی چیز دیگه ای احتیاج نداری من پیشنهاد نمیکنم چنین سازی رو عوض کنی اما اگر اصرار به تعویض ساز داری تنها گزینه با اون قیمت همون pa800 از برند korg میتونه باشه.

البته مدل دیگه ای هم مثل pa 500 persian هست که همون pa800 بهتر هست. اما در کل یادم هست که گفتی دوست داری پیانو یاد بگیری با این پول میتونه یک پیانو الکتریک خیلی خوب بگیری و کارت رو شروع کنی این هزینه برای کیبرد ارنجر برای شما به نظر من زیاد...
مشکل اینه که من میخوام کم کم دیگه فقط نوازندگی نکنم میخوام بیشتر از این کار کنم در کنار نوازندگیم
رامیتین جان راستش الان به حدی سرم شلوغه که اصلا نمیتونم فکرشم بکنم برم سراغ پیانو درسته خیلی علاقه دارم و عشق من از دوران کودکی بوده ولی فکر نمیکنم الان موقع خوبی باشه چون میدونم تمرین زیادی میخواد و الان اصلا وقتشو ندارم کیبوردم کتاب دومم که درسام خیلی سخت شده و تمرین زیادی میخواد گیتار پاپ جلسه بعدی جلسه پایانی هستش بعدش هم گیتار کلاسیک رو میخوام شروع کنم به دلیل اینکه توی شهرمون نوازنده گیتار کلاسیک حرفه ای نیست (البته زن) مثل کیبورد که اولین دختری بودم که رفتم شروع به یادگیریش کردم و کسی جلوتر من نیست میخوام توی گیتار هم همین توی باشم نوازنده گیتار پاپ تا بخوای زیاده ولی کلاسیک نه اگه برم دنبالش میتونم خیلی موفق باشم،فقط هم بخاطر این نیست که میخوام برم کلاسیک از طرفی من گیتار کلاسیک رو دوست دارم نه به اندازه ی کیبورد و پیانو ولی خوب،استادم هم یه آهنگ ساخته واسه گروهمون دو تا خط اولش نت سیاه و سفید و گرد هست برای شروعش ولی بقیش همش دولا چنگ،چنگ سرعت 145 تازه نت سادشو بهمون داده دهنمون باز مونده میگم نمیتونم بزنم میگه هنرجوی منی میشناسمت میتونی میگه میدونم سخته واستون ولی باید بزنید یه نفر نیست بگه آخه چجوری؟خیلی سخته همه ی وقتم دارم اونو تمرین میکنم همش فکرم مشغوله اصلا نمیفهمم خیلی سرم شلوغه ولی خدا رو شکر آهنگی که گفتم نت سادشو زدم الان مونده تنظیمش که یه عالمه نت تزئینی داره فقط واسم دعا کنید
از راهنماییتون ممنونم حالا میشه با این حرفایی که زدم نظر نهاییتون رو بگید که چی صلاح میدونید؟

16/3/10
119
یزد
منظورت چه کاراییه؟
دست کم برای چند سال و حتی اگر بخوای فقط نوازندگی کنی چیز دیگه ای احتیاج نداری
شما گفتید فقط نوازندگی منم گفتم نه من نمیخوام همیشه فقط نوازندگی کنم
جواب این بود من میخوام آهنگسازی یاد بگیرم و از تنظیم کردن آهنگ ها هم خیلی خوشم میاد میخوام برم دنبال آهنگسازی

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

علت اینکه عرض کردم حمل و نقل pa2x مشکلتر از pa800 هست،وزن بیشتر و طول بیشتر این ساز هستبدون احتساب مانیتور باند که لازم داره،نزدیک به 5 کیلو وزنش بیشتر از pa800 هست و طولش هم حدود 10 سانت بیشتره ...اگه وزن اسپیکر ها(مانیتور باند) رو هم اضافه کنیم بعلت اینکه pa2X اسپیکر نداره،چیزی حدود 30 کیلوگرم و یا بیشتر،وزن تجهیزاتش میشه با خود ارنجر...برای یادگیری تنظیم و آهنگسازی،نیاز به ارنجر خیلی پیشرفته نداریدنیاز به یه نرم افزار دارید با یه میدی کنترلر و یا یک ورک استیشن و یا سینتی سایزر تا بتونید باش کار تنظیم انجام بدید...آهنگسازی هم،بدون ساز میشه انجام داد...آهنگسازی یعنی نوشتن اونچه توی ذهن آهنگساز هست،روی خطوط حامل و این نیاز به ساز پیشرفته نداره!
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
16/3/10
119
یزد
من که نگفتم میخوام آهنگسازی کنم میخوام کیبورد حرفه ای بگیرم من میخوام اینکارا رو شروع کنم و نوازندگی کیبوردم هم حرفه ای تر انجام بدم فکر کنم اشتباه متوجه منظورم شدید
آقا رامتین گفتن چند سالی اگه بخواهید فقط نوازندگی کنید همین or700 خوبه منم گفتم من فقط نمیخوام همیشه یه نوازنده باقی بمونم

سلام دوستان من یه بار جواب گرفتم. من از اون آدمایی هستم که اگه ساز اولم خوب نباشه اون ساز رو ول می کنم و اعصابم خورد میشه! این اتفاق واسه گیتار افتاد تا اینکه یه گیتار خوب تر گرفتم! پیشنهادی که همه اول میدن یاماها سی 40 یا 70 هست! ولی من اصلا دوستش نداشتم!!! احساس میکردم همیشه صداش خفه هست! حالا در کنار گیتار میخوام یواش یواش کیبورد یاد بگیرم جون تک زنی با گیتار برام جذاب هست ولی حرفه ای و زیبا نیست مخصوصا برای ملودی! و اصلا هم دور و برم کسی نیست که گیتار بزنه! میخوام جای گروه رو با کیبورد پر کنم واسه همین راهنمایی می خوام و به نتیجه رسیدم با قیمت 700 یا 800 میشه or700 رو گرفت! ولی میخواستم ببینم امکاناتش چیه؟! و اینکه من قراره مردادماه برم تایلند میخواستم ببینم از اونجا میشه خرید خوبه بخرم؟ یا از همین تهران بخرم؟ بعد این or700 هم persian و اینا داره؟؟

چی بخرم؟
سلام من می خوام ارگ رو تازه شروع کنم برای اولین ارگ به نظر شما psr s550b بگیرم یا psr 423 یا هر مدل دیگری از یاماها که قیمتش تا 600 تومن باشه رو بگید.ممنون

اقايون شرمنده.من تازه كار هستم ببخشيد سوال بچه گانه مي پرسم!من مي خوام 1 كيبرد بخرم مي خواستم ببينم چه جوري بايد وصليش كنم به كامپيوتر و مي تونم چه جوري ازش استفاده كنم استفاده كنم منظورم براي چه كار هايي اهنگ سازي يا ميكس و مستر؟مي خوام بدونم با 1 سيم كيبرد به كامپيوتر وصل ميشه يا احتياج به كارت صدا و ميكسر هست يا فقط 1 كدومشون و اگر احتياج به هركدوم هست لطفا بگيد؟راستي اگر کنترلر رو بخرم بهتر يا كيبرد؟و کنترلر چه جوري به كامپيوتر وصل ميشه؟و به درد چه كاري مي خوره ميكس و مستر يا اهنگ سازي ؟ اگير هركي داره جواب ميده كامل باشه ممنون و ساده كه حاليم شه!!..

oxygenx

مدیر تالار پروژه های کاربران
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/11/09
875
رشت
اقايون شرمنده.من تازه كار هستم ببخشيد سوال بچه گانه مي پرسم!من مي خوام 1 كيبرد بخرم مي خواستم ببينم چه جوري بايد وصليش كنم به كامپيوتر و مي تونم چه جوري ازش استفاده كنم استفاده كنم منظورم براي چه كار هايي اهنگ سازي يا ميكس و مستر؟
سلام...
اتصال کیبردها به کامپیوتر عموما با کابل Midi و یا USB Midi هست..که الان دیگه مورد دوم خیلی فراگیر هست....
بعد از اتصال ِ کیبردتون به کامپیوتر باید درایورش مربوط به USB رو نصب کنید و اون رو به DAW(نرم افزار موسیقیتون) بشناسونید...
معمولا از کیبردها برای سرعت عمل بخشیدن به کارها و سهولت بیشتر در امر آهنگ سازی به کامپیوتر اتصال میدن...
مي خوام بدونم با 1 سيم كيبرد به كامپيوتر وصل ميشه يا احتياج به كارت صدا و ميكسر هست يا فقط 1 كدومشون و اگر احتياج به هركدوم هست لطفا بگيد؟
برای اتصال کیبرد به کامپیوتر تنها به یه کابل Midi نیاز دارید که بسته به نوع کیبردتون یا کابل Midi هست و یا USB Midi...

راستي اگر کنترلر رو بخرم بهتر يا كيبرد؟
در مورد بهتر بودن Midi Controller یا کیبرد،بارها و بارها با ادله کافی و به صورت واضح و روشن در این مورد صحبت شده...در سایت جستجو کنید،به جواب میرسید...

کنترلر چه جوري به كامپيوتر وصل ميشه؟و به درد چه كاري مي خوره ميكس و مستر يا اهنگ سازي ؟
اتصال Midi Controller کاملا شبیه اتصال کیبرد به کامپیوتر هست...
همونطور که گفتم برای سهولت در امر آهنگ سازی و سرعت عمل در کارها از کیبرد یا Midi Controller استفاده میشه...

سلام دوستان من یه بار جواب گرفتم. من از اون آدمایی هستم که اگه ساز اولم خوب نباشه اون ساز رو ول می کنم و اعصابم خورد میشه! این اتفاق واسه گیتار افتاد تا اینکه یه گیتار خوب تر گرفتم! پیشنهادی که همه اول میدن یاماها سی 40 یا 70 هست! ولی من اصلا دوستش نداشتم!!! احساس میکردم همیشه صداش خفه هست! حالا در کنار گیتار میخوام یواش یواش کیبورد یاد بگیرم جون تک زنی با گیتار برام جذاب هست ولی حرفه ای و زیبا نیست مخصوصا برای ملودی! و اصلا هم دور و برم کسی نیست که گیتار بزنه! میخوام جای گروه رو با کیبورد پر کنم واسه همین راهنمایی می خوام و به نتیجه رسیدم با قیمت 700 یا 800 میشه or700 رو گرفت! ولی میخواستم ببینم امکاناتش چیه؟! و اینکه من قراره مردادماه برم تایلند میخواستم ببینم از اونجا میشه خرید خوبه بخرم؟ یا از همین تهران بخرم؟ بعد این or700 هم persian و اینا داره؟؟
سلام
دوستان کسی نمیخواد جواب من رو بده؟ نکنه خیلی سوال مبتدی ای پرسیدم!

24/7/11
12
دزفول
دوست خوبم من هيچ مدلي از ياماها رو نداشتم ولي با چند تا از مدل هاش مثل A1000 _A2000 _A3 _TYROSE3 كمي نواختم اما خودم اولين سازم
pa50 بوده كه به نظرمن اين ساز امكانات خوبي به نوازنده ميده كه براي شروع مناسبه و اگه شما يه خرده توي نوازندگي پيشرفت كردين ميتونيد ورژن اون رو به pa 80 و يا بالاتر ارتقاء بديد.اگه از pa 50 سوالي داري بپرس ، تا اونجايي كه در توانم هست راهنماييت ميكنم.
:59:

Hamed Sedighi

نوازنده
هنرمند
20/1/11
490
32
کرمان
درود
هر کدام از مدل های زیر رو بخرید خوب است :

yamaha psr-or700
korg pa500
korg pa500 persian
yamaha psr-s700
yamaha psr-s900
yamaha psr-s710

سلام دوست گرامی وباسلام خسته نباشید خدمتدوستان.عزیز.نگفتی که میخوای ارگ یاد بگیری یاپیانو یک نوازنده کیبرد نمی تونه مثل نوازنده پیانو باشه ولی یه نوازنده پیانو می تونی از نوازنده ارگ تونوازنگی بهتر باشه.به نضر من یه پیانو دیجی تالی بگیر وپیانو رو یادبگیر پیانو پنجه هاتو قوی تر میکنه بعد ریتم نداره بهد فکرت مشغول ریتم صدا نمی ره راحت طر می تونی برای تمرین بزاری ویه نوازنه قوی بشی.

صفحه ما در اینستاگرام

بالا