چه کار هایی میتوان با وصل کردن میدی کیبورد به کامپیوتر انجام داد؟

21/4/14
90
37
18
سلام به طور کلی چه کار هایی میتوان کرد با وصل کردن midi به کامپیوتر انجام داد
تا اونجایی که من میدونم میتوانیم از VST ها استفاده کنیم.دیگه چه کار هایی میشه کرد؟ ممنون

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
سلام. خب بیشترین کاربرد همون استفاده از صدا ها هست که با میدی مینوازیم مانند کیبرد ها. اما میدی کنترلر ها بعضی هاشون دارای fader و knob و drum pad هستند که با کمک اونها میشه مثلا میکسر daw رو با فیدر ها کنترل کرد. یا پیچ یک وی اس تی رو با ناب کنترل کرد و از درام پد برای نواختن درام استفاده کرد. همچنین بسیاری دراری transport هستند. یعنی مثلا شما دکمه play و stop و... نرم افزار رو که دکمه هاش رو میدی کنترلر هست رو با میدی کنترلر ، کنترل میکنید.

21/4/14
90
37
18
سلام. خب بیشترین کاربرد همون استفاده از صدا ها هست که با میدی مینوازیم مانند کیبرد ها. اما میدی کنترلر ها بعضی هاشون دارای fader و knob و drum pad هستند که با کمک اونها میشه مثلا میکسر daw رو با فیدر ها کنترل کرد. یا پیچ یک وی اس تی رو با ناب کنترل کرد و از درام پد برای نواختن درام استفاده کرد. همچنین بسیاری دراری transport هستند. یعنی مثلا شما دکمه play و stop و... نرم افزار رو که دکمه هاش رو میدی کنترلر هست رو با میدی کنترلر ، کنترل میکنید.
مرسی از جوابتون اقا مصطفی... والا من که اصطلاحات اون قد زیاد بود چیزی دستگیرم نشد حالا میرم ببینم این اصطلاحات خودشون چی هست..
بازم مرسی جواب دادید

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
بیینید. fader همون دکمه های کشویی هست که بالا و پایین حرکت میکنه. شبیه اون ها که رو میکسر ها هست. ناب هم پیچ هستش که به چپ یا راست میچرخونیم. درام پد هم یه دکمه های مربعی یا مستطیلی بزرگ هست که با اون درام مینوازند.که بعضی از میدی کنترلر ها این رو ندارند. درام پد رو به صورت جد هم میفرشوند. این عکس رو ببنینید.

فایل های ضمیمه

• 72.4 KB نمایش‌ها: 13

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
خیلی ها اصلا از اینا استفاده نمیکنند و یه میدی کنترلر ساده میگرند و اون ایتم ها رو با موس کنترل میکنند.وجودشون واجب نیست اما خب بودش فکر کنم بهتر باشه.... جایی گنگ هست بازم بفرمایید تا در حد توانم پاسخ بدم.

21/4/14
90
37
18
خیلی ها اصلا از اینا استفاده نمیکنند و یه میدی کنترلر ساده میگرند و اون ایتم ها رو با موس کنترل میکنند.وجودشون واجب نیست اما خب بودش فکر کنم بهتر باشه.... جایی گنگ هست بازم بفرمایید تا در حد توانم پاسخ بدم.
حله اصلا چیز گنگی وجود نداره مرسی
تنها سوالی که مونده اینه که بعد از وصل با چه نرم افزار هایی میتونیم کنترل کنیم ؟ زیادن؟ بهترینشون؟

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
تقریبا 90 درصد daw ها و بسیاری از وی اس تی ها رو میشه کنترل کرد. فکر کنم کیبرد های novation یکی از قدرتمند ترین ها در کنترل کردن باشه به خاطر یه نرم افزار مخصوص که داره. توجه کنید عرض کردم یکی از قدرتمند ترین ها. بودجه شما کاملا شرایط رو تغییر میده. اگه بودجه رو بفرمایید بهتر میشه راهنمایی کرد. در مورد نرم افزار تاپیک های بسیاری وجود داره.

21/4/14
90
37
18
من یه YAMAHA PSR-A3 دارم.بعد وصل کردن midi با کدوم نرم افزار کار کنم؟vst دارم. اما DAW چیه؟

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
daw هون نرم افزار های میزبان هستش مثل کیوبیس. این کیبرد شما اگه یو اس بی هست که چه بهتر و گرنه یه تبدیل میدی به یو اس بی خوب ( حتما خوب) بگیرید. فکر کنم بشه میدی رو ( منظورم کابل میدی هستش نه میدی کنترلر) بشه به ارت صدا زد و از اون طریق به کامپیوتر وصل کرد.