چه کابل میدی؟

شروع موضوع توسط Ramtin Shabanian ‏13/5/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چه کابل میدی؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    سلام دوستان.
    من میخوام fantom x رو به سیستم وصل کنم.
    از چه کابلی استفاده کنم. اخه یه سری هاش 5 تا6 تومنه یه سری هم 50 تا60!

2. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    rash عزیز برای اتصال کیبورد و سینتی به سیستم 2 تا راه دارید

1- خرید اداپتور تبدیل به USB که فوق العاده گرونه و اصلا نمیصرفه قیمتش هم از 40-50 میره بالا ( یک میدی کیبورد دست دوم بگیری به صرفه تره !!):smile (61): اگر بحث انتقال دیتا از سیستم به کیبورد نداشته باشی خریدش اصلا نمیصرفه. و به نام midi sport معروفه . که سازنده های زیادی هم داره از edirol , m audio , yamaha ,...

2- خرید کابل دو سر میدی ( بعضی وقتها به شکل سیم فنری هم هستش)
    که یک کابل هستش که دوتا کابل دوبل داره و یک سرش 2تا میدی midi /in i out داره و سمت دیگه هم همین فیشهایmidi رو داره که برای اتصال کیبورد به سینتی و برعکس و کیبورد به سیستم استفاده میشه.
    و انواع مختلفی داره که در سایزهای مینی هم عرضه میشه.

3- خرید میدی کابل که 2 تا سیم دوبل چسبیده به هم هست و یک سرش یک فیش برای گیم پورت سیستم داره
    و یک سمت دیگه این کابل دوتا فیش midi in /out هست که این کابل به نام midi interface نامیده میشه.
    قیمت این کابل ( خودمم یکی دارم) حدود 9 تومنه که کمتر هم میشه پیدا کردولی یه سری مشکلات داره و یه سری مزایا.
    مزایای که این کابل داره اینه که ارزونه @! و مستقیم بدون تبدیل میتونی ازش استفاده کنی داخل فیش گیم پورتش هم یک مدار 3 قطعه ای هست که تشکیل شده از 2 تا مقاومت و یک ترانزیستور که سازنده حق کپی رو برای خودش محفوظ نگه داشته و ترانزیستور رو با هویه سوزونده که شماره اش مشخص نشه !! .و کسی از روی دستش کپی نزنه. معایبش هم اینه که با یه قلق خاصی به سیستم وصل میشه
    قلقش هم اینه که برای اولین بار میخوای این کابل رو به سیستم وصل کنی باید سیستم و کیبورد همه رو از برق بکشی و یه بار دکمه power جفتشون رو بزنید که برق داخل خازنهاشون خالی بشه و ( سیستم و کیبورد همزمان صفر میشوند) و کابل رو وصل میکنی . در این حالت مشکلی ندارند و اول باید سیستم رو روشن کنی بعدش کیبورد رو روشن میکنی.
    اگر غیر از این حالت روشن کنی و همین جوری کابل رو بزنی شناسایی میشه ولی یک سری صداهایی از خودش تولید میکنه که نشون از conflit دستگاهه و این دوتا با هم سر ناسزگاری میزارند. و بطور مثال کافیه که یک کلید رو فشار بدید و اتوماتیک attack رو زیاد میکنه و صدا قطع نمیشه صدایی که فوق العاده ناهنجار هستش .
    توی تنظیمات کانکشن کیبورد هم روی حالت pc mode رو روی on قرار بدی. که بتونه با سیستم ارتباط برقرار کنه.
    البته برای کیبورد یاماهای من اینجوری بود و وقتی با فروشنده تکنیک صحبت کردم گفتند که این به علت ناسازگاری فرمت xg با جنرال میدی بوده که ویندوز جنرال میدی رولند هستش و لی دستگاه من XG یاماها رو ساپورت میکنه . ولی متاسفانه دستگاه من جنرال میدی هم داشت و همین مشکل متاصفان هبرقرا بود تا این که خودم راه حلش رو پیدا کردم و این قلق رو کشف کردم.
    و خوشبختانه مشکلی که نداره.
    سئوالی بود بپرسید.:smile (72):

3. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    خیلی ممنون از توضیهات کاملت رامتین جان.
    فقط چنتا سوال:
    من یکی از دوستام رو دیدم که pa1 xpro داشت. سازشرو با کابل میدی به سیستم وصل کرده بود.
    جوری بود که مثلا یه صدای سازشرو انتخاب میکرد و میزد اون وقت صداش از سیست هم پخش میشد و اگه یه vst رو مثلا باز میکرد رو کیبردش نشوش میداد چه نتی رو داره میزنه.
    یا میرفت از یه جایی تو تنظیم سازش رو دست کاری میکرد اون وقت سازش بعنوان یک کیبرد برای سیستم کار میکرد.
    مثلا از نرم افزارش (کیوبیس) یه صدا رو انتخاب میکرد بعد با کیبرد سازش میزد.
    من میخوام این کارو بکنم.
    یعنی سازم رو به سیستم وصل کنم و هم بتونم از صداهای ساز استفاده کنم هم صداهای نرم افزاری.
    در اصل میخوام بجای سکونسر ساز از کیو بیس استفاده کنم.
    یه چیزی تو مایه های میدی کنترلر بشه سازم ولی از امکانات خودشم بتونم استفاده کنم.

• موافقم موافقم x 1
  4. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    اگه نیازتون استفاده از fantom به عنوان midi controller هست که به چیزی جز یک کابل معمولی USB نیاز ندارید.

5. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    اگر درست منظورتونو گرفته باشم . یه توضیحی میدم ببینید به جوابتون میرسی یا نه.
    ببین من یه ساز اموزشی دارم خوب؟
    روی ساز من یه مونیتور داره که روی اون مونیتور یک پیانو رول رو کشیده و هر کلیدی که بزنم اون پیانو رول هم همون کلید رو به رنگ متضادش نشون میده و مثلا وقتی اکورد میگیری دقیقا کنارش اسم اکورد رو مینویسه .و کلیدهای فشار داده شده رو هم به رنگهای متضاد نشون میده که هنر جو راحت یاد بگیره.
    حالا وقتی که من توی نرم افزار یک فایل MIDI رو باز کنم و play کنم به جای این که صدا از داخل اسپیکر در بیاد از داخل کیبوردم در میاد. و با ساندفونتهای داخل کیبورد اهنگ رو میزنه. و دقیقا همون ملودیها هم روی همون خط پیانو نشون داده میشه !!
    گاهی وقتها هم درامها رو اشتباهی میزنه چون kit ی که برای ارگ من نوشته شده با کیت داخل سیستم فرق میکنه و جای هیت و هت و مثلا با کیک عوض میشه !!!
    که من فکر کنم منظورتون این روش هست اگه منظورت این هست ! که راه داره.
    وگرنه بگو تا بهت بگم

راهش هم اینه که وقتی که ما کایل میدی اینتفریس رو به همراه فیشهای midi in /out رو استفاده میکنیم یک ارتباط سخت افزاری بین دوتا وسیله یعنی کیبورد و کامیپتور برقرار میکنیم.
    حالا به وسیله 2 تا فیش این ارتباط برقرار میشه یک فیش midi in هست که از کیبورد به سیستم رفته و یک فیش برعکس همین کار رو میکنه و event های ارسالی از سیستم رو به کیبورد میفرسته.
    به همین دلیل که سر فیشی که midi in هست رو به پورت midi out میزنیم .
    ( مشابه کار فیش های نر و مادگی ) یکی میفرسته یکی دریافت میکنه
    حالا اگر ما در نرم افزار کامیپوتر تنظیم کنیم که خروجی صداهای midi از mpu-401 باشه کلیه صداها بدون تجزیه و تحلیل به خروجی گیم پورت فرستاده میشه و از اونجا هم مستقیم به کیبورد شما میره و صداهای که میخواید رو از داخل کیبوردتون میشونید.
    که برای تنظیمش هم باید به قسمت تنظیمات نرم افزارتون برید و در قسمت تنظمیات midi خروجی رو یعنی midi out رو روی mpu-401 ست کنید.

این دقیقا برعکس کاری هست که ما انجام میدهیم و میایم از کیبورد به عنوان یک نت نویس استفاده میکنیم و با اون در نرم افزار کارای تنظیم و ساخت ملودی و... رو انجام میدهیم.

مصداق صحبت من :
    اگر شما به میدی کیبوردها دقت کنید فقط یک خروجی دارند و قست ورودی ندارند !
    چون قرار نیست چیزی رو paly کنند و حافظه ای ندارند که داخل ان حداقل یک ساز باشه و در حالت stand alone بشود از اون استفاده کرد.

و یک نکته اسم VST داخل نرم افزار هیچ وقت روی LCD کیوبردت نشون داده نمیشه !
    فقط 1 ساز استاندارد هست و اون هم پیانو هستش که همیشه به عنوان پیش فرض هم در برنامه های نرم افزاری شناخته میشه هم در کیبورد
    ولی این که در VST شما از دودوک استفاده کرده باشی و روی کیبوردت هم اسم دودوک رو بنویسه نه همچین چیزی اصلا امکان نداره مگر اینکه یک درایوری چیزی برای کیبورد تعریف کرده باشند و با نصب اون درایور روی سیستم بشه این قابلیت رو تعریف کرد که بعید میدونم.

خوب امیدوارم جواب سئوالتون رو گرفته باشید و اگر سئوالی هست بپرسید.:smile (82):

6. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    خیلی خیلی ممنون رامتین جان.
    فکر میکنم همین باشه. یعنی من از کیبزد بعنوان یک نت نویس استفاده کنم.
    حالا برای این کار از کدوم کابلا بگیرم؟

7. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    اگر کارت صدای حرفه ای دارید و کارت صدای شما ورودی و خروجی midi دارد که سریعا یک کابل دو سر مییدی تهیه کنید و از این روش استفاده کنید .

اگر سیستمتون کارت صدای انبرد داره و روی این برد گیم پورت دراید که برید یک کابل میدی اینترفیس به همراه فیش گیم پورت همراهش تهیه کنید و طبق دستور العملی که دادم( سیستم خامشو و کیبورد خاموش ) کابل رو وصل کنید.

اگر نه همچین کارتی رو ندارید و سیستمتون چند هسته ای هستش و 64 بیتی هست و ویندوز 64 بیتی دارید
    باید مدتی صبر کنید تا بنده یک کارت صدای قدیمی نصب کنم ( 32 بیتی) و ببینم با گیم پورتش مشکلی دارد یا خیر. چون ظاهرا بردهای 32 بیتی با سیستمهای 64 بیتی به مشکل میخورند .
    اگر مشکلی با گیم پورتش نداشت به شما هم میگم که یک کارت صدای گیم پورت دار تهیه بفرمایید.
    و باید یک کارت صدای گیم پورت دار دست دوم تهیه کنید ( چون در کارنهای نو همچین پورتی دیگه نیست )
    و روی ماردبورد نصب کنید و از این طریق استفاده کنید .

ولی اگر کامل میخواهید که از شر گیم پورت راحت شوید باید یک عدد میدی اسپورت تهیه کنید که قمیتش حدود 40-50 تومنه و USB هست و خیالتون دیگه راحت میشه.

ولی اگر من جای شما بودم و مشکل هزینه نداشتم یک میدی کیبورد میگرفتم
    چون این هزینه میدی اسپورت برگشت ناپذیره و میدی اسپورت برای همیشه در کنار سیستمتون خواهد موند
    ضمن اینکه قمیتش هم نسبت به خود وسیله نمیصرفه ولی میدی کیبورد رو میتونین بعدا در جای دیگری استفاده کنید. ضمن این که مشکلی از لحاظ سازگاری با قطعات شما ندارند..
    .
    خوب من به ترتیب اولویت بندی کردم هرکدوم رو که دوست دارید تهیه کنید و اگر بازم مشکلی هست مشخصات کامل سیستمتون + کارت صدا رو بفرمایید و مقدار هزینه تا بهتون بگم چیکار کنید.

8. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    ممنون دوست من.
    فکر میکنم این میدی کیبرد که میگی بهتر باشه.
    هزینش خیلی مهم نیست ولی نه که کمر شکن باشه!
    این میدی کیبرد که میگی چه قیمت؟
    خوب هست؟
    باید دوتا ازش تهیه کنم؟ یکی میدی این و یکی میدی اوت؟
    سیستمم: cpu 5200 intel ram 2gb vga 256 win7 professional
    راستی کارت فایر وایر حرفه ای هم دارم.
    آخه کارت صدام فایر وایر m-audio solo هست
    بازم تشکر:smile (70):

9. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    خوب خدا رو شکر :smile (71): کارت صدای فایروایرتون ورودی و خروجی میدی نداره متاسفانه:smile (5):
    ماردبوردتون هم اشاره نکردید چیه ولی خوب چون سوکت 775 هستش اون هم گیم پورت نداره .!!!!

rash عزیز :smile (82):دوست من
    2 تا راه حل دارید

یا اجازه بدید من کارت صدا بگیرم و ببینم که مشکلی با سیستم من نداره از حیث 64 بیتی بودن
    و اگر مشکلی نداشت 5 تا هزارتومن باید بدید و کارت صدای دست دوم تهیه کنید و یک کابل ده تومنی. میدی اینترفیس که یک سرش دوتا میدی in / out داره و سر دیگرش گیم پورت داره تهیه کنید که کل هزنیه حدود 15 تومن در میاد

{username}-{filename}گیم پورت ، پورت زرد رنگ هستش. این کارت 5 تومن قیمتش هست.
    {username}-{filename} این فیش مستطیل مشکی به پورت زرد رنگ کارت میخوره نام این کابل میدی اینترفیس هستش. قیمتش هم 10 تومنه کمتر هم گیر میاد/

-----------------------------------------------------------------------------------

یا اینکه اداپتور میدی اسپورت تهیه کنید که اون هم 40-50 تومن هزینه اش هست و کابلش همراهش هست
    {username}-{filename} میدی اسپورت با برندmaudio که یک سر دیگه اش usb هست
    2 تا کابل میدی معمولی از یک طرف میگیره و از طرف دیگه usb تحویل میده که به سیستم میزنی قیمت 50 تومن{username}-{filename}

اینم یه مدل جدیدترش
    {username}-{filename}
    2تا ورودی و خروجی میدی داره با یک خروجی usb که به سیستم وصل میشه
    قیمت از 40 تا 60 تومن . که این تصویر دوم مدل جدیدتر و کم حجمترش هست.
    ------------------------------------------------------------
    خرید میدی کیبورد دست دوم :
    میدی کیبورد یک وسیله است شبیه میدی کنترلر که داخلش هیچی نداره و اسپیکر و باند هم نداره فقط کارش اینه که با USB به سیستم وصل میشه و همون کار نت نویسی رو انجام میده.
    دقیقا یک ارگ بدون صداست ! و کابلش هم همراهسش و فقط یه خرج بزرگ باید انجام بدید/
    در چندین مدل تولید میشه که بستگی به تعداد اکتاوهاش داره از 49 و 63 کلیدش میشه استفاده کرد
    که مدلهای پیانویی هم داره که برای ارپژ گرفتن ساخته شدند و میتونید هرچقدر دلتون میخواد روی این کلاویه ها قدم بزنید !
    البته کلیدهای این مدل بهرینگر مقداری سفتر تر از مدلهای مشابه هست ولی بازم بهتر از خرید اداپتورمیدی اسپورت هست ( که عکسش در بالای این قسمت اومده )
    و قیمت یک میدی کیبورد نو در حدود 150 تومن هستش که دست دومش رو میتونین کمتراز 100 تومن گیر بیارید که به مراتب بهتر از خرید میدی اسپورت هستش . و مشکلات عدم هماهنگی و از این داستانها هم نداره. توی هیمن فروم هم یکی از بچه ها برای فروش گذاشته
    {username}-{filename}
    {username}-{filename}

( هرچند که به جای هزینه میدی کیبورد بهتره کارت صدات رو عوض کنی و یک کارت بهتر بگیری که ورودی و خروجی میدی داشته باشه و از همین فانتوم !!!! استفاده کنی .. واگر میخوای 100 تومن هزینه کنی بهتره کارت صدات رو عوض کنی و یک کارت بگیری که ورودی و خروجی میدی داشته باشه مثل این
    و یک کابل میدی بک تو بک بگیری
    {username}-{filename} در این تصویر ورودی midi بوضوح مشخص هست - همون دوتا فیش مشکی که در کنار هم هستند)
    البته باید کابل مخصوصش هم بگیری که چیزی نیست جز این
    {username}-{filename}
    که باید بصورت دوبل استفاده بشه
    به این صورت
    {username}-{filename}
    که همانطور که در تصویر مشهود هست یک کابل دوبل هستش و جفتشو به کارت صدا میدهید. قیمت این کابل هم حدود 10-12 تومن هستش که برای اتال بین قطعات استفاده میشه.
    ------------------------------------------------------------------------------------------

ولی در کل اگر مورد شماره یک ( یعنی خرید کارت صدای 5 تومنی ) جواب بده خیلی ارزونتر در میاد و به صرفه تر هستش . فقط اگر از این روش میخواید استفاده کنید باید اجازه بدید من اینو ازمایش کنم ببینم میشه یا نه.

سئوالی هست بپرسید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  10. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    خیلی خیلی ممنون از توضیح کاملت.
    من فکر میکنم این آدا÷تور میدی اسپورت بهتره مدل جدیدش رو میگیرم.
    نظرت چیه اگه خوب که برم بگیرم.

• موافقم موافقم x 1
  11. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    rash عزیز چون با میدی اسپورت کار نکردم دید خوبی ندارم
    ببین من با میدی اینترفیس کار کردم و میدونم مشکلات خاص خودشو داره .( همون کابل تبدیل)

حالا اگه یه تبدیل الکترونیکی سر راه بزاریم که به USB تبدیل کنه ببین چه شیر تو شیری میشه.
    تبدیل من فقط 2 تا ترانزیستور داره و اون مشکلات رو داره حالا فکر کن یه مدار تبدیل سر راه قرار بگیره. !!!
    نمیخوام بترسونمت ولی چون ازمایش نکردم نمیدونم چی بگم و دید خوبی نسبت بهش ندارم.
    ولی برعکس میدی کنترلر سالم و دست دوم اگه گیر بیاری( توی قسمت فروش هم یکی از بچه ها گذاشته) خیلی بهتره .
    چرا ؟ چون توی همه استودیو های حرفه ای میدی کیبورد دارند اون هم 88 کلاویه. که پیانویی محصوب میشه
    البته میدی اسپورت هم بصورت یک یونیت برای رک هم دارند ولی بیشترین کارشون با میدی کیبورد هست.
    من بهت توصیه میکنم که میدی کیوبرد بگیری هرچند دست دوم هم باشه ولی تمیز باشه
    قیمتش هم وقتی زیر 100 تومن باشه یعنی حدود 20-30 تومن از میدی اسپورت گرونتره ولی اصولی کار میکنی
    میدی کیبورد برای نت نویسی و برای زدن ساندفونتها ساخته شده . پس وسیله ای هست که از اول برای این کار ساخته شده ولی شما میخاین از خروجی کیبورد به سیستم یک کابل بدید و نت نویسی کنید ممکنه مشکلات من برای شما تکرار بشه . درواقع راحت بهتون بگم ریسکه . در ضمن واقعا به قیمتش نمیصرفه.
    ولی از مزایای این مدی اسپورت میشه به این شااره کرد که میتونین با فانتوم خودتون !!! راحت کار کنید .
    بازم هرجور خودتون مایلید تصمیم بگیرید. من که نظرمو گفتم.

12. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    رامتین جان چرا دید خوبی نسبت به MIDI Spot ندارید ؟ من یک 8*8 /S دارم و تابه حال اذیتم نکرده.
    اتفاقا خیلی تروتمیز کار رو راه میندازه. از 3 تا ورودیش استفاده می کنم, تصور کنید هی بخواید کابل MIDI رو بکشید و اون یکی رو بزنید !! از قیمتشون بگذریم واقعا نعمتی به حساب میاند.

اما برای شما دوست عزیز فکر می کنم MIDI Sport + کیبورد خودتون محاسن دیگری هم نسبت به MIDI KeyBoard داره.

حد اقلش اینه که میتونید فرضا با کیبورد ریتم سازی کنید یا قطعه ای رو بنوازید و به سادگی ازش در نرم افزار میزان خروجی بگیرید و بلعکس. در واقع سیستم و کیبورتون یکپارچه میشه.
    و طبیعتا اگر فقط قصد نواختن دارید MIDI Keyboard هم میتونه انتخاب خوبی باشه.

13. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    خوب اگر شما استفاده کردید مسئله فرق میکنه ولی من چون تجربه اش رو دارم نمیدونم دقیقا خوب هست یا خیر.
    ولی من با میدی اینتفرفیس به مشکلات عدیده ای خوردم که در قبل بهش اشاره کردم. وتصورم این بود که میدی کیبورد میتونه جایگزین خوبی بجای میدی اسپورت باشه

14. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    ممنون از دوستان.
    رامتین جان حرف شما درسته ولی اگه میدی کنترلر بگیرم این فانتومو چی کار کنم!
    دو تومن پولش رو دادم.
    این دوستمون خوب اشاره کرد من دقیقا میخوام همین کار کنم یعنی با کیبرد ریتم و ملودی بسازم بعد به صورت میزان وار و با نت (میدی) خروجی بگیرم.
    اگه بحث این میدی کنترلر رو کنار بزاریم همین میدی اسپورتا برای این کار خوب دیگه؟

15. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام به rash عزیز
    خوب ببین من گفتم وقتی تبدیل سر راه قرار میگیره یه جورایی شیر تو شیر میشه . برا من که شد. ولی با روش ابداعی خودم قضیه حل شد و هیچ مشکلی نداره . برای تبدیل USB رو نمیدونم امتحان نکردم.

ولی اگه من جای شما بودم به جای اینکه به تبدیل فکر کنم کارت صدامو عوض میکردم 50 تومن میخواید پول یک تبدیل بدهید درسته ؟ بهتر نیست کارت صدای MIDI دار تهیه کنید؟ کارت صداتون رو میتونی بفروشید و 50-60 تومن هم روی پول فروشش بزارید و یک کارت صدای MIDI دار بگیرید
    اگر مشکل بودجه ندارید این کار رو بکنید

محاسن این کار چیه؟
    - با فانتوم ؟!!! کار میکنید ( اینقدر گفتی فانتوم یاد جمبوجت میفتم :smile (82):) و یمتویند ریتم هم به سیستم بدید.
    2- از همه مهمتر کارت رو مستقیم به میدی کیبورد یا فانتومتون وصل کردید و از تبدیل استفاده نکردید/ وجود یک قطعه کمتر قطعا شلوغی محیط کارتون رو هم کمتر میکنه.

الان دوست من کامران توی همین فروم یک کارت ESI 1010 اگه اشتباه نکنم داره
    و مستقیم کیبوردش رو به کارت وصل کرده و هیچ مشکلی نداره. در واقع با یک کابل MIDI که دو فیش داره کارشو تموم کرده . و بدون هیچ گونه تبدیلی کیبورد رو به کارت وصل کرده و میگه راضیه .
    اگر تبدیل بگیرید و مشکلی داشت اونوقت چیکار میخواید بکنید ؟متاسفانه من کابل اینترفیس میدی رو استفاده کردم و نتیجه مطلوبی نگرفتم. باید با قلق و مهارت خاص نصبش کنید و اگر مشکلی نداشته باشه کار میکنه ولی کافیه یه بار وقتی سیستم روشنه کابل رو جدا کنید تا کل صداهاش به هم بریزه خیلی وحشتناکه .
    ولی در اون صورت که مستقیم کابل میدی رو به کارت صدا بزنید مشکلی بوجود نمیاد.
    بازم تصمیم گیری با خودتون

فکر میکنم قیمت یک کارت MIDI دار مثل 2496 حدود 160 تومنه که PCI هستش . با تخفیف هم میتونید گیر بیارید . ولی مستقیم کیبورد رو وصل میکنید و میتونید ریتم رو هم بگیرید و هیچ مشکلی نداره و از همه روشها این بهتره . خود منم برای خرید کارت صدا حتما به MIDI دار بودنش فکر میکنم.

اقای استرینگ دوست من گفتند که مشکلی پیش نمیاد . منم که راه حل خودمو گفتم بازم تصمیم گیری با خودتون.:smile (82):

16. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    مرسی فکر میکنم ای که گفتی بهتره.
    باید ببینم میتونم کارت صدام رو بفروشم؟
    باز باهات مشورت میکنم.
    ممنون.

17. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    خواهش میکنم
    برای فروش هم میتونین توی بازارچه های پرشین تولز و همین فروم اینجا و ارتعاش و سایت نت اهنگ اگهی بزارید . قطعا دوستانی که خریدار هستند باهاتون تماس خواهند گرفت.
    من تعجب میکنم چرا همچین کارتی رو تهیه کردید در صورتی که فست ترک پرو تقریبا هم قیمت همین هستش ولی 2 تا ورودی میک داره و یک ورودی و خروجی میدی داره که به کار شما میخوره.
    و تقریبا مشابه همین کارت هستش و فرقی نداره . ولی امکاناتش بیشتره. حتی از 2496 هم امکاناتش بیشتره
    کارتهای pci فقط یه خوبی دارند اینه که تاخیر کمتری دارند.

18. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    سلام رامتین جان.
    مطمئن هستا این فسن ترک پرو این قیمت هست؟؟؟
    فکر میکنم خیلی باید گرون تر از این باشه
    اخه من اون زمان بازار رو زیر رو کردم تنها چیزی که به اون قیمت بود و خوب بود همین بود!

19. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    اول از همه باید ببینید چه کاربردی دارید کارت شما الان فقط یه ورودی ووکال و لاین داره با یه فانتوم و یه هدفون و 2 تا موینتور رو ساپورت میکنه .
    پس اول نیازهاتونو بشناسید . مخصوصا این که برای ضبط از فانتوم !!! به دوتا لاین احتیاج دارید که من نمیدونم این کارت سلوی شما داره یا نه ؟ چون هر لاین یک مونو حساب میشه و دوتا لاین استریو میگیره ! پس باید به فکر همه چیز باشید

قیمت فست ترک معمولی که فقط یه لاین داره با یه ووکال + فانتوم حدود130-40 تومنه که ارزونتر هم میتونین پیدا کنین ولی MIDI نداره
    فست ترک پرو حدود 260-70 تومنه که میدی داره و USB هست .
    و ضمنا 2 تا ووکال داره ولی یه بدی داره که USb هستند و تاخیر دارند به نسبت کارتهای PCI فقط یک امکان خوب دارند ه میتونی با پروتولز کار کنی .

ولی کارتهای فایروایر فانتوم دارند الان هم تا کارت شما روی بورس هست به نظرم بفروش همین دیروز داشتم سرچ میزدم اتفاقی هم توی سایت پرشین تولز یه تاپیک برای خرید m-audio باز شده هرکی یه قیمتی داده برو اونجا ببن چند بر میدارند . کارت هم وسیله ای نیست که اصطهلاک داشته باشه و فرسوده بشه . پس میتونی به قیمت 1/3 کمتر از بازار قیمت بدی .و بدون واسطه به بالاترین قیمت کارتتو بفروشی ( البته توی این سایت پرشین سینگر هم یه بازارچه هست )

ولی کارت جدیدی که میخری ترجیحا PCI باشه به همراه فایروایر که بتونی از امکانات رو میزی بودنش استفاده کنی ( مثل کارت قبلی خودتون). و فانتوم دار بودنش و همچنین ورودیهای بیشتر استفاده کنی .

توصیه میکنم در یک تاپیک جدید از دوستان بیشتر کمک بگیری ( چون اطلاعات من در زمینه محصولات توی بازار بیشتر از این چند نمونه نیست ) فقط یه نکته کارتهای M-audio سری فست ترک ( از جمله مال خودت) چه در مدل 140 تومنی و چه در مدل 500 تومنی کیفیت صدا ذره ای فرق نمیکنه فقط امکانات بالاتر رفته و تاخیرها هم چنان برقراره !

کارتتو که فروختی ممکنه 100 تومن هم بیشتر رویش بزاری ولی امکانات بیشتری نصیبت هم میشه من جمله ورودی های بیشتر و حتی ممکنه فانتوم هم داشته باشه و... خلاصه به فکر فایروایر باشید در ضمن کارتهای PCI هم فانتوم ندارند !! پس اگر میکروفون تغذیه فانتوم دارید که به مشکل میخورید و تنها یک گزینه هست به نام فایروایر که کارتهای 300-400 تومنی هست . مثلا دلتا 10 10 اگه اشتباه نکنم حدود 370 قیمتش هست
    و 10 تا لاین داره و 2 تا ووکال و MIdi IN out , فانتوم پاور
    و هنوز هم برای درایورش اپدیت میاد الان ویندوز 7 هم ساپورت میکنه !! ولی قدیمیه !
    من بودم مدل جدیدتر اینو میگرفتم که از حیث امکانات هم کم نمیاره . مخصوصا با این همه ورودی لاین !!!
    البته من نمیدونم شما چندتا ورودی و خروجی نیازدارید ولی در کل به فکر یه کارتی هم باشید که بتونید همیشه ازش استفاده کنید. و بعدا به مشکل کمبود ورودی دچار نشید. البته اگر مشکل بودجه در میون نباشه و اگر مشکل بودجه دارید بهتره یک کارت خیلی خوب ولی دست دوم تهیه کنید که من بودم به کمتر امکی راضی نمیشدم چون کارتهای مکی حرفی برای گفتن دارند .

و در نهایت اگر از کارت خودتون راضی هستید همون فست ترک پرو رو بگیرید که 2تا ورودی داره 1 دونه لاین ( که از فانتومتون فقط منو میگیره و خبری از استریو نیست.)
    ولی اگر فکر میکنید این کارت تاخیر داره و مشکل ساز هست ( ظاهرا تا جایی که میدونم تاخیر در USB ها بیشتره نظرتون چیه ؟) میتونید برید و یه کارت فایروایر توپ بردارید :smile (46):

20. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    ببخشید اسم مدل و قیمت رو اشتباهی نوشتم متاسفانه روزی که این پست رو پابلیش کردم چند تا کاتالوگ دستم بود که اشتباهی نوشتم.
    اسم مدل esp 1010 ساخته شرکت ESI هست و با قیمت 530 حدودا فروخته میشه ولی دست دومش ارزونتر گیر میاد.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کابل میدی

,
  2. میدی کیبل

,
  3. ارگ رو میشه با باند معمولی وصل کرد