آخرین ارسال‌ها

چه چیزهایی بهترین جوابگوی عایق وجذب صدا باشه؟

• شروع کننده موضوع LYRIC
  • تاریخ شروع
28/3/17
2
21
متشکر اقا امید.
پس از همون سایت مشاوره میگیرم و خبره نهاییشو همینجا قرار میدم تا شما اوکی بدی.:smile (70):
خير همون سايتي كه گفتين بهترين مشاور براي شماست و البته تخصص هم دارن.
در مورد اگوستيك اگه به عكس استوديوي من دقت كرده باشين من تا ارتفاع 1.20 از ورقهاي 3 ميليمتري چوب استفاده كردم كه باعث جلوگيري از خرابي و خورده شدن اگوستيكها ميشه.
نيازي به رنگ زدن اگوستيكها نيست. بعضي از جنسهاي اين ورقها با مواد نفتي مشكل دارن و خراب ميشن.
سلام دوستان من فقط میخوام اتاقمو از صداهای دااخل خونه عایق کنم و مثلا خودمم اکه داخل اتاق به گوشی حرف میزنم صدا بیرون نره ...حتی یه ذره صدا نمیخوام مبادله بشه از داخل اتاقو داخل خونه...یک دیوار مشترک با یه اتاق دیگه تو خونه دارم از جنس بلوکه و اونیکی دیوار به راه دله اپارتمان راه داره من با صداهای بیرون مشمل ندارم بنابرین فکنم فقط در اتاقو اون دیوار مشترک با یه اتاقو باید عایق کنم...بهترین عایق صوتی برای من جیه خیلی ممنون میشم زود جوابمو بدین

alio5

عضو سایت
6/8/14
31
21
اصفهان
سلام دوستان من فقط میخوام اتاقمو از صداهای دااخل خونه عایق کنم و مثلا خودمم اکه داخل اتاق به گوشی حرف میزنم صدا بیرون نره ...حتی یه ذره صدا نمیخوام مبادله بشه از داخل اتاقو داخل خونه...یک دیوار مشترک با یه اتاق دیگه تو خونه دارم از جنس بلوکه و اونیکی دیوار به راه دله اپارتمان راه داره من با صداهای بیرون مشمل ندارم بنابرین فکنم فقط در اتاقو اون دیوار مشترک با یه اتاقو باید عایق کنم...بهترین عایق صوتی برای من جیه خیلی ممنون میشم زود جوابمو بدین
سلام دوست عزیز
مورد استفاده رو بفرمایید مثلاً چه سبکی، چه کاری میخاید انجام بدید نوع سازهاو...
اگر میخای موضعی و یک دیوار و ایزوله کنی میتونی از عایق های الاستومریک چسب دار استفاده کنی البته ضخامت های مختلف داره البته من تستشون نکردم و استاندارد هم که میشه فوم و پشم سنگ با دانسیته بین 150 تا 180 ولی هزینه یکم میره بالا
برا درب هم میتونی از فوم و چرم استفاده کنی ولی باید دقت داشته باشی درزی باز نمونده باشه البته برای ایزوله کامل و استاندارد از دو درب کاملاً ایزوله استفاده میشه

28/3/17
2
21
سلام دوست عزیز
مورد استفاده رو بفرمایید مثلاً چه سبکی، چه کاری میخاید انجام بدید نوع سازهاو...
اگر میخای موضعی و یک دیوار و ایزوله کنی میتونی از عایق های الاستومریک چسب دار استفاده کنی البته ضخامت های مختلف داره البته من تستشون نکردم و استاندارد هم که میشه فوم و پشم سنگ با دانسیته بین 150 تا 180 ولی هزینه یکم میره بالا
برا درب هم میتونی از فوم و چرم استفاده کنی ولی باید دقت داشته باشی درزی باز نمونده باشه البته برای ایزوله کامل و استاندارد از دو درب کاملاً ایزوله استفاده میشه
بله برای عایق موضعی دیوار روی دیوارو در میخوام...برای اهنگو ساز ن...فقط در همین حد ک صدای حرف زدن من از داخل اتاق بیرون نره و صپا هیچکس از افراد خونواده ام داخل اتاق نیاد...پشم سنگو شیشه نمیخوام استفاده کنم بیشتر هدفم فومو اینا بود مثه فومای شونه تخم مرغی یا اس تی ای..فقط میخوام بدونم برای این کاری ک من میخوام اینا جواب میدن؟؟شما چی پیشنهاد میدین

22/9/17
5
59
به نظرتون فوم شانه تخم مرغی راحت تر از پشم سنگ نیست?

10/5/17
2
25
سلام به اساتید عزیز .
من یه مدت ساز ویولن کار میکنم و تو خونه تمرین میکنم .. داخل اتاقم ، یه کمد دیواری بزرگ دارم که بشتر شبیه یه اتاقک یا انباریه با ابعاد تقریبا 3 *2 با ارتفاع تقربا 2.5 شایدم بیشتر هست . میخوام این اتاقک رو عایق بندی کنم تا صدا سازم در وحله ی اول همسایه ها و بعد خانواده رو اذیت نکنه . البته چون ابعاد این اتاقک کوچیکه در هنگام ساز زدن صدا بیش از حد معمول تشدید میشه و خودم هم با این صدای زیاد اذیت میشم ...
تو سایت مطالب خیلی خوبی خوندم و یاد گرفتم ولی نطرات متفاوت بود و چون میخوام برم وسابل رو تامین کنم میخوام مطمئن شم ، که از چی استفاده کنم توی این کمد دیواری که اول از همه صدای ساز همسایه ی بالای رو اذیت نکنه و بعدش هم پایینی و بعد داخل خونه خودمون و بعد اون صدا جوری کاهش یابد که هنگام انتشار گوش خودم رو هم اذیت نکنه بخاطر کوچک بودن فضا نسبت به یه اتاق بزرگ .......البته بخاطر زیاد بودن ارتفاع میتونم برای سقف از عایق های ضخیم تر استفاده کنم و مشکلی از این بابت ندارم . ولی دیواره های کناری فاصلشون از هم کم هست برای همین نمیتونم از عایق های خیلی ضخیم استفاده کنم و البته اینو هم بگم اهمیت دیواره های کناری از سقف اهمیت کمتره .. مشکل اصلی من اینکه نمیخوام حتی یه دسی بل صدا به همسایه بالایی برسه ..البته اینو هم باید اضافه کنم که درها هم درهای چوبی کمددیواریه که اگه راه حلی هم برای اون دارید بهم بگید . ممنون میشم کمک کنید
با تشکر

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
108
63
سلام به اساتید عزیز .
من یه مدت ساز ویولن کار میکنم و تو خونه تمرین میکنم .. داخل اتاقم ، یه کمد دیواری بزرگ دارم که بشتر شبیه یه اتاقک یا انباریه با ابعاد تقریبا 3 *2 با ارتفاع تقربا 2.5 شایدم بیشتر هست . میخوام این اتاقک رو عایق بندی کنم تا صدا سازم در وحله ی اول همسایه ها و بعد خانواده رو اذیت نکنه . البته چون ابعاد این اتاقک کوچیکه در هنگام ساز زدن صدا بیش از حد معمول تشدید میشه و خودم هم با این صدای زیاد اذیت میشم ...
تو سایت مطالب خیلی خوبی خوندم و یاد گرفتم ولی نطرات متفاوت بود و چون میخوام برم وسابل رو تامین کنم میخوام مطمئن شم ، که از چی استفاده کنم توی این کمد دیواری که اول از همه صدای ساز همسایه ی بالای رو اذیت نکنه و بعدش هم پایینی و بعد داخل خونه خودمون و بعد اون صدا جوری کاهش یابد که هنگام انتشار گوش خودم رو هم اذیت نکنه بخاطر کوچک بودن فضا نسبت به یه اتاق بزرگ .......البته بخاطر زیاد بودن ارتفاع میتونم برای سقف از عایق های ضخیم تر استفاده کنم و مشکلی از این بابت ندارم . ولی دیواره های کناری فاصلشون از هم کم هست برای همین نمیتونم از عایق های خیلی ضخیم استفاده کنم و البته اینو هم بگم اهمیت دیواره های کناری از سقف اهمیت کمتره .. مشکل اصلی من اینکه نمیخوام حتی یه دسی بل صدا به همسایه بالایی برسه ..البته اینو هم باید اضافه کنم که درها هم درهای چوبی کمددیواریه که اگه راه حلی هم برای اون دارید بهم بگید . ممنون میشم کمک کنید
با تشکر
اینکه نمیخواین یک دسبیلم برسه نمیگم شدنی نیست ولی هزینه زیاد داره و از طرفی فضا زیاد میخواد یعنی بین 15 تا 20 سانت باید عایق ها مختلف بزنید. ولی اگر یکار معمولی و کم هزینه میخواین یک لایه پلی اتیلن 3 تا 5 سانت بگیرید بزنید به دیوار بعدشم روش یا ابر آکوستیک بزنید و یا پشم سنگ بزنید ( پشم سنگو بعد روش باید چوبی ، کنافی چیزی بزنید چون اگه با بدن تماس داشته باشه خارش ایجاد میکنه)

2/7/16
6
38
سلام

بنده برای عایق و آکوستیک کردن فضای اتاقم در حال جست‌وجو و پُرس‌وجو هستم.

در بسیاری از تاپیک‌های این انجمن درباره پشم سنگ و فوم‌ها مطلب خواندم؛ و نکته‌ای که بسیار تکرار شده بود، این بود که:
پشم سنگ جایگزین ندارد و باید از پشم سنگ به عنوان هستۀ عایق‌سازی استفاده کرد.

با توجه به آلرژی شدیدی که اعضای خانواده دارند بنده به هیچ عنوان نمی‌توانم از پشم سنگ استفاده کنم.
حتی ذره‌ای از آن منجر به واکنش شدید می‌شود.

با توجه به این محدودیت و با کلیدواژگانی همچون «جایگزین پشم سنگ» در گوگل جست‌وجو کردم به سایت‌هایی برخوردم که از فوم پلی‌اتیلن به عنوان عایق صوتی مناسب و خوب یاد کرده بودند. اما در مورد پلی‌اتیلن هم در همین تالار گفتگو پست‌های منفی‌ای دیدم که نوشته بوند مناسب نیست و برای آکوستیک کردن فضا به مشکل می‌خورید (تقریباً مانند آن است که بخواهیم حمام را آکوستیک کنیم.). کلآً هم مشخصاً به دلیل سلول بسته بودن آن به عنوان تکلایه مناسب نیست و حتماً باید به عنوان لایه چندم چیزی رویش نصب شود.

در ادامۀ جستجو به عایق الاستومری برخوردم

و امروز به مورد دیگری برخوردم:
که روی کاغذ مشخصات خوبی دارد.
مثلاً نوشته:
"ضریب جذب صوت: ۰٫۷"

یا

«در عایق سلول باز حدود ۴ برابر ضریب جذب صوت در عایق های سلول بسته می باشد»
آیا این گزاره‌ها صحیح است؟

اگر باشد که خوب است؛ نه؟
-----

اون متریالی که عرض کردم سلول باز هست و گویا مشکلات فوم پلی‌اتیلن را ندارد.

فوم شانه‌تخمه‌مرغی هم با همان متریال ادعایی دارند!

ممنوم میشم مشورت بدهید که خوب است؟ بد است؟ جواب می‌دهد یا نه؟

محدودیت من:
1. عدم امکان استفاده از پشم سنگ به هر شکل ولو رایگان!
2. مقداری محدودیت بودجه. حدود 1.5 تا 2 تومان (اگر چه به یک سیستم ترتمیز و با نصب راحت برسم، تا حدی میتونم رو هزینه مانور بدم)

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
108
63
سلام

در بسیاری از تاپیک‌های این انجمن درباره پشم سنگ و فوم‌ها مطلب خواندم؛ و نکته‌ای که بسیار تکرار شده بود، این بود که:

با توجه به آلرژی شدیدی که اعضای خانواده دارند بنده به هیچ عنوان نمی‌توانم از پشم سنگ استفاده کنم.

با توجه به این محدودیت و با کلیدواژگانی همچون «جایگزین پشم سنگ» در گوگل جست‌وجو کردم به سایت‌هایی برخوردم که از فوم پلی‌اتیلن به عنوان عایق صوتی مناسب و خوب یاد کرده بودند. اما در مورد پلی‌اتیلن هم در همین تالار گفتگو پست‌های منفی‌ای دیدم که نوشته بوند مناسب نیست و برای آکوستیک کردن فضا به مشکل می‌خورید (تقریباً مانند آن است که بخواهیم حمام را آکوستیک کنیم.). کلآً هم مشخصاً به دلیل سلول بسته بودن آن به عنوان تکلایه مناسب نیست و حتماً باید به عنوان لایه چندم چیزی رویش نصب شود.

مثلاً نوشته:

یا

اگر باشد که خوب است؛ نه؟
-----

محدودیت من:
2. مقداری محدودیت بودجه. حدود 1.5 تا 2 تومان (اگر چه به یک سیستم ترتمیز و با نصب راحت برسم، تا حدی میتونم رو هزینه مانور بدم)
سلام ، فوم پلی اتیلن یک کاری می کند و پشم سنگ کار دیگری ، عایق ها به دو دسته سلول باز و بسته تقسیم می شوند. سلول باز ها موجب می شوند انرژی مکانیکی صوت به انرژی حرارتی تبدیل بشه و در حقیقت زور صدا را می توانند بگیرند. عایق ها سلول بسته نقش جلوگیری از انتقال صوت را دارند مثل یونولیت ، پلی اتیلن و.... . اینکه بگیم پشم سنگ بهتر از پلی اتیلن است مقایسه اشتباهی هست. عین این می ماند که به عنوان مثال بگویم برای بدن ما آب مفیدتر است و یا غذا ( اصولا هر دو ضروری است). در عایق بندی نیز هم باید عایق سلول باز استفاده شود و هم عایق سلول بسته . اگر فقط عایق سلول باز بزنید نمی توانید کل صدا را مهار کنید چون مقداری از فرکانس ها باز هم عبور می کند. اگر هم فقط پلی اتیلن بزنید انرژی بیش از حد خواهد بود و باز هم عبور می کند . ولی به صورت ترکیبی بهترین نتیجه را می گیرید. همچنین قطر پلی اتیلن نیز اهمیت دارد و با قطر زیر 2 سانت اصلا جواب نخواهید گرفت ( من 4 یا 5 سانت را توصیه می کنم).
فوم ها تخم مرغی هم عایق سلول باز هستند و کارشان مشابه پشم سنگ است. ولی اینکه بگویم کدا بهتر است کمی بی دقتی است . چرا که ضخامت و دانسیته دو عامل اثر گذار است. به عنوان مثال مسلما تخم مرغی با قطر 5 سانت از پشم سنگ با قطر 1 سانت بهتر عمل می کند و بلعکس تخم مرغی با قطر 2 از پشم سنگ باقطر 5 ضعیف تر است. ولی به طور کلی من معمولا بهترین نتیجه را از ترکیب هر دو بعلاوه پلی اتیلن دیده ام
اگر کارتان خانگی است می توانید یک لایه پلی اتیلن با قطر بالا روی دیوار بزنید و روی آن فوم تخم مرغی قطر بالا به این صورت می توانید بازخورد تقریبا مناسبی بدست آورید.
در مورد حساسیت هم باید بگم کلا پشم سنگ حساسیت زاست و برای اکثر افراد همینطور است ( معمولا)

19/8/18
149
19
mashhad
سلام

مثلاً نوشته:

یا

اگر باشد که خوب است؛ نه؟
-----

محدودیت من:
آقا من مثل شما مدت زیادی اسیر تحقیق واسه عایق و این چیزا بودم.البته مورد پشم سنگ که میگید حساسیت زاست اصلش اینه بعد از پشم سنگ رابیس بندی و این چیزا میکنن بعد روش گچ میزنن کلا حساسیت حل میشه.اما من پیشنهاد دیگه ای دارم.شما هرچقدر هم خرج کنی برای عایق بازم درز صدا داری اما اگه میتونی رو بودجه مانور بدی یه اتاقک کوچیک مثل اتاق پروو با mdf بزن توش هم شانه تخم مرغی با زیرسازی فوم پلی اتیلن حداقل2سانت بکن قشنگ صدا خف میشه.من اینکارو کردم.البته بگم که قبل عید برام 1ونیم خرج براشت همش باهم الان واقعا از قیمتش خبر ندارم.اما خوب جواب میده.یه شیشه دوجداره کوچیک هم با40هزار دادم براش زدن.ازهمون فوم های 2 سانت دور درب اصلی اتاقم رو هم عایق کردم.ولی دیگه خیالم راحته همسایه آزاری نداره

2/7/16
6
38
سلام ، فوم پلی اتیلن یک کاری می کند و پشم سنگ کار دیگری ، عایق ها به دو دسته سلول باز و بسته تقسیم می شوند. سلول باز ها موجب می شوند انرژی مکانیکی صوت به انرژی حرارتی تبدیل بشه و در حقیقت زور صدا را می توانند بگیرند. عایق ها سلول بسته نقش جلوگیری از انتقال صوت را دارند مثل یونولیت ، پلی اتیلن و.... . اینکه بگیم پشم سنگ بهتر از پلی اتیلن است مقایسه اشتباهی هست. عین این می ماند که به عنوان مثال بگویم برای بدن ما آب مفیدتر است و یا غذا ( اصولا هر دو ضروری است). در عایق بندی نیز هم باید عایق سلول باز استفاده شود و هم عایق سلول بسته . اگر فقط عایق سلول باز بزنید نمی توانید کل صدا را مهار کنید چون مقداری از فرکانس ها باز هم عبور می کند. اگر هم فقط پلی اتیلن بزنید انرژی بیش از حد خواهد بود و باز هم عبور می کند . ولی به صورت ترکیبی بهترین نتیجه را می گیرید. همچنین قطر پلی اتیلن نیز اهمیت دارد و با قطر زیر 2 سانت اصلا جواب نخواهید گرفت ( من 4 یا 5 سانت را توصیه می کنم).
فوم ها تخم مرغی هم عایق سلول باز هستند و کارشان مشابه پشم سنگ است. ولی اینکه بگویم کدا بهتر است کمی بی دقتی است . چرا که ضخامت و دانسیته دو عامل اثر گذار است. به عنوان مثال مسلما تخم مرغی با قطر 5 سانت از پشم سنگ با قطر 1 سانت بهتر عمل می کند و بلعکس تخم مرغی با قطر 2 از پشم سنگ باقطر 5 ضعیف تر است. ولی به طور کلی من معمولا بهترین نتیجه را از ترکیب هر دو بعلاوه پلی اتیلن دیده ام
اگر کارتان خانگی است می توانید یک لایه پلی اتیلن با قطر بالا روی دیوار بزنید و روی آن فوم تخم مرغی قطر بالا به این صورت می توانید بازخورد تقریبا مناسبی بدست آورید.
در مورد حساسیت هم باید بگم کلا پشم سنگ حساسیت زاست و برای اکثر افراد همینطور است ( معمولا)
آقا من مثل شما مدت زیادی اسیر تحقیق واسه عایق و این چیزا بودم.البته مورد پشم سنگ که میگید حساسیت زاست اصلش اینه بعد از پشم سنگ رابیس بندی و این چیزا میکنن بعد روش گچ میزنن کلا حساسیت حل میشه.اما من پیشنهاد دیگه ای دارم.شما هرچقدر هم خرج کنی برای عایق بازم درز صدا داری اما اگه میتونی رو بودجه مانور بدی یه اتاقک کوچیک مثل اتاق پروو با mdf بزن توش هم شانه تخم مرغی با زیرسازی فوم پلی اتیلن حداقل2سانت بکن قشنگ صدا خف میشه.من اینکارو کردم.البته بگم که قبل عید برام 1ونیم خرج براشت همش باهم الان واقعا از قیمتش خبر ندارم.اما خوب جواب میده.یه شیشه دوجداره کوچیک هم با40هزار دادم براش زدن.ازهمون فوم های 2 سانت دور درب اصلی اتاقم رو هم عایق کردم.ولی دیگه خیالم راحته همسایه آزاری نداره

سلام
و ممنون از دو بزرگوار

نمیدونم بهترین راه کدومه

امروز یه اتاقک دست دوم دیدم
با در upvc
حدود ۲۵۰۰ تومان

سقفش ولی کوتاه بود‌
از بیرون ۱.۸۰ اما داخش عملاً ۱.۷۰ بود.

هزینه جابجایی و مونتاژ و دمونتاژش و افزایش ارتقاعش هم زیاد میشه
کلا ۳.۵ درمیاد.

به نظرتون چه کنم

19/8/18
149
19
mashhad
سلام.جابجایی و مونتاژش فقط یه وانت میخواد و یه آدم نیمچه فنی.شما یه نجار بیاری که فقط هم پیچ هاشو باز و بست کنه و وانت که ببری کلانهایتا 150 200 بشه چون فقط توش یه تیکه سیم رد میشه برا لامپ سقف هیچ چیز عجیبی نداره واقعا.پیشنهاد میکنم خودتون هم از نجاری بپرسید من قبل گرونی ها 1200 پول دادم با ملامینه نو ارتفاع2متر برام زدن با طول 1و80 سانت.حدود200 هم دادم برا فوم.خودمم یه رشته سیم زدم برا برقش منتهی قبل از نصب فوم.فقط می موند یه پنجره که همون اول به نجار گفته بودم اندازه یه پنجره کوچیک یادم نیست 30در30 بود یا40در40 برام جا خالی گذاشت رفتم کارگاه شیشه بری یه شیشه دوجداره درآورد برام با چسب آکواریوم زدم کلا هم هزینم خیلی کم شد هم اتاقک نو هست.
در نهایت اگه خواستی همونو بگیری ضمن لحاظ کردن اون نکاتی که عرض کردم و باهش کاهش هزینت میشه افزایش ارتفاع شاید نیاز نباشه شما یه صندلی اپن بذار داخلش بشین نهایتش 30 سانت mdf یا ملامینه میخواد اضافه کنه چجوری 1میلیون براتون درمیاد؟

2/7/16
6
38
فاصله مبدا تا مقصد طولانیه. اون بنده خدایی هم که قیمت داد خودش سختش بود بیاد، شاید یه قیمت داده که نیاد!
اون اتاقک که گفتم شیفته درش شدم بیشتر

به هر حال درست میگید, این هزینه برای این مورد غیر معقوله

دیگه باید به‌زودی جمع و جورش کنم...
خودم اگر بسازم، شیشه به نظرم لازم نباشه
میشه با وبکمی چیزی حلش کرد.

مشکل یا مورد اصلی به نظرم درشه که باید اساسی باشه
بقیه جاهاشو میشه به یه نحوی عایق کرد اما در چون باز و بسته میشه باید حسابی کیپ بشه

5/10/10
25
سلام به همه ی اساتید.من میخوام یه استدیو خونگی درست کنم.جایی که دارم سقفش از شیروونیه.یه طرف دیوارش به شکل ال l از تیرچه بلوکه سیمانیه وطرف دیگش از اجره به قطر تقریبیه 30 تا 35 سانت.برای دیوار کشی داخل این محیط از گچ یا اجر یا... از چی باید استفاده بکنم؟؟؟برای اکوستیکش از چی باید استفاده بکنم که قیمت پایینی داشته باشه وبازده خوب؟؟؟؟؟؟
اگه دوستان راهنماییم کنن سپاسگزار میشم.
برای ایزوله کردن دیوار ها بهترین چیز اینه که با فاصله ای از دیوار ها شاسی کشی کنید و فایبرگلس فشرده یا همون پشم سنگ استفاده بشه و روی اون رو با کناف بپوشونید ، ( تایل آکوستیک برای سقف خوبه اما برای دیوار ها به دلیل شکننده بودنشون ممکنه با اندک تکیه دادنی یا فشاری بشکنند ) ، در ضمن سعی کنید تا دیوار ها رو زاویه دار بسازید تا مجاورت دیوار های موازی موجب فلاتر اکو شدن صدا نشه.
برای آکوستیک کردن فضای داخل هم " جای میز ، مانیتورینگ و نشستن " رو محاسبه کنید و نسبت به اینا اقدام به ساخت و اجرای پنل های آکوستیک کنید . در مراحل اجرا حتما تست کنید صداتون رو و نسبت به نیاز اقدام کنید .
ساخت باکس هایی با پشم سنگ خیلی به صرفه تر ، زیبا تر و همچنین اصولی تر هست .

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
108
63
سلام
و ممنون از دو بزرگوار

نمیدونم بهترین راه کدومه

امروز یه اتاقک دست دوم دیدم
با در upvc
حدود ۲۵۰۰ تومان

سقفش ولی کوتاه بود‌
از بیرون ۱.۸۰ اما داخش عملاً ۱.۷۰ بود.

هزینه جابجایی و مونتاژ و دمونتاژش و افزایش ارتقاعش هم زیاد میشه
کلا ۳.۵ درمیاد.

به نظرتون چه کنم
خوب فکر کنم خودتم بدی به نجار بسازه و داخلش فوم و تخم مرغی بزنی هم همین قیمت ها بشه

2/7/16
6
38
خوب فکر کنم خودتم بدی به نجار بسازه و داخلش فوم و تخم مرغی بزنی هم همین قیمت ها بشه
سلام
بله، الآن متریال‌های مختلف قیمتش بالا رفته
یه اتاقک دیگه پیدا کردم یکم حرفه‌ای تر ساخته شده
و ارتفاع مناسب‌تری داره

احتمال زیاد اونو بگیرم

صفحه ما در اینستاگرام

بالا