آخرین ارسال‌ها

چه میکروفونی برای وکال و ساز بگیرم

• شروع کننده موضوع deepgap
  • تاریخ شروع
14/11/14
1,094
35
ایران
به نظر من ایودیو تکنیکا خوبه هم واسه وکال هم ساز.. قیمتهای پایینش هم مثل2020 خوبن صدارو تقریبا فلت بهت میدن بدونه رنگ شدگی و کاملا این قضیه مشهوده... من با رود و تکنیکا کارکردم at خیلی بهتر از رود بود

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
ایران - شمال
با سلام
قيمت ميكها بيشتر اوقات تو رنج هاي پايين زير يك تومن
به خاطر امكانات بالا و پايين ميشه
مثلا خودم k2 رو ميخواستم بخرم اما در نهايت
Nt1 kit رو انتخاب كردم
نه اينكه اينها تفاوت ي نداره اما تمايز خارق العاده نداره
من براي ميكرفن ساز , ميكرفن ِ
Pulsar II MP ام آديو رو انتخاب كردم و خريدمش
كسي از دوستان راهنمايي داره كه زحمت بكشه ؟
مخصوصا كه دو تا ميكرفن با
با دیافراگ کوچک کاردیود
هست
هنوز منتظر نظرات ديگر دوستان هستم

9/8/15
44
51
SHZ
هنوز منتظر نظرات ديگر دوستان هستم
سلام دوست عزیز
برای استفاده دو منظوره یه میکروفن تنها گزینه فقط NT2 هست. نظر دوستان درسته وکال AT بهتره ولی فقط وکال. کافیه ساز بگیرین باهاش تا متوجه تغییر کیفیت و افت شدید ضبط سازش نسبت به NT2 بشید. سایت تهران ملودی قبلا جدول کیفیت ضبط صداهای مختلف رو برای میکروفن هاش میزاشت اما الان حذفش کرده. رتبه معقول و در حد استاندارد برای ضبط هر نوع صدابرداری بهترین گزینه متعلق به NT2 در این رنج قیمت هست. بنظرم هر استودیوی حتی تجاری هم با تمام تجهیزات با کیفیت خودش نیاز به یه NT2 همه کاره داره. من خودمم دارم سه ساله و تونستم هر صدایی رو باهاش با کیفیت خیلی خوب بگیرم.
این نکته هم بگم کارت صدا بی تاثیر نیست توی صدا برداری. بهترین هماهنگی NT2 با کارت صداهای پایین هست.براساس تجربه خودم و اغلب دوستانی که موسیقی کار میکنن یا تجهیزات موسیقی خریدو فروش میکنن.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

موفق باشید

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
ایران - شمال
سلام دوست عزیز
برای استفاده دو منظوره یه میکروفن تنها گزینه فقط NT2 هست. نظر دوستان درسته وکال AT بهتره ولی فقط وکال. کافیه ساز بگیرین باهاش تا متوجه تغییر کیفیت و افت شدید ضبط سازش نسبت به NT2 بشید. سایت تهران ملودی قبلا جدول کیفیت ضبط صداهای مختلف رو برای میکروفن هاش میزاشت اما الان حذفش کرده. رتبه معقول و در حد استاندارد برای ضبط هر نوع صدابرداری بهترین گزینه متعلق به NT2 در این رنج قیمت هست. بنظرم هر استودیوی حتی تجاری هم با تمام تجهیزات با کیفیت خودش نیاز به یه NT2 همه کاره داره. من خودمم دارم سه ساله و تونستم هر صدایی رو باهاش با کیفیت خیلی خوب بگیرم.
این نکته هم بگم کارت صدا بی تاثیر نیست توی صدا برداری. بهترین هماهنگی NT2 با کارت صداهای پایین هست.براساس تجربه خودم و اغلب دوستانی که موسیقی کار میکنن یا تجهیزات موسیقی خریدو فروش میکنن.

موفق باشید
دوست عزيز من يه nt 1 kit گرفتم
حقيقتا براي وكال دوستانم بر اين عقيده بودن كه فرقي با هم ندارن ، اما براي ميكرفن ساز اين مدل (pulsar II m auido)و خريدم اگه كسي ار اين ميكرفن استفاده كرده دوس دارم از تجربياتش استفاده كنم .... كارت صدايي و هم كه به تازگي تهيه ش كردم فوكوس رايت پرو ٢٤

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
اما براي ميكرفن ساز اين مدل (pulsar II m auido)و خريدم اگه كسي ار اين ميكرفن استفاده كرده دوس دارم از تجربياتش استفاده كنم
چند سال قبل داشتم زمانی که 450 بود.
خیلی راضیم نکرد فروختم و nt5 خریدم.

9/8/15
44
51
SHZ
دوست عزيز من يه nt 1 kit گرفتم
حقيقتا براي وكال دوستانم بر اين عقيده بودن كه فرقي با هم ندارن ، اما براي ميكرفن ساز اين مدل (pulsar II m auido)و خريدم اگه كسي ار اين ميكرفن استفاده كرده دوس دارم از تجربياتش استفاده كنم .... كارت صدايي و هم كه به تازگي تهيه ش كردم فوكوس رايت پرو ٢٤
بله دوست عزیز برای ضبط وکال منم میگم هیچ تفاوتی نداره nt1 یا nt2 ولی بحث ساز یکم فرق داره! کسیکه انقدر بودجه نداره که همزمان یه میکروفن ساز و یه میکروفن وکال بخره باید حد وسط رو انتخاب کنه یه میکروفن ترکیبی بخره. همه میدونن که یه میکروفن که مختص ساز هست قطعا نمیتونه خروجی وکال خوبی ارائه بده و بر عکسشم یه میکروفن وکال نمیتونه کیفیت خوبی برای ساز بده اما یه میکروفنی مثل nt2 برای کسیکه میخاد در آن واحد هر چیزی رو بایه کیفیت استاندارد پایه ضبط کنه داره که اونم مدیون تنظیمات فرکانسی و تنظیمات الگوهای قطبی ضبط کردنشه. من دو تا میکروفن nt2 و nt2000 رو پیشنهاد میدم برای این کار البته nt2000 تنظیماتش دقیق تره چون بجای دکمه از پیج تنظیم استفاده کرده.

25/3/16
5
24
با سلام الان بهترین مارک میکروفن برای ظبط ساز چی هست؟

صفحه ما در اینستاگرام

بالا