چند وقته پیانو میزنید؟ چه قطعات و اتودهایی را می توانید بنوازید؟

شروع موضوع توسط Ali.Piano ‏7/8/12 در انجمن پیانو

تاپیک چند وقته پیانو میزنید؟ چه قطعات و اتودهایی را می توانید بنوازید؟ تالار پیانو در persian-music.org.

1. Ali.Piano

Ali.Piano عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -1
    سلام دوستان
    من خودم پیانو میزنمالبته مدت کوتاهیه، دوست دارم بدونم کسانی که توی اینجا هستن از نظر سطح نوازندگی پیانو توی چه سطحی هستن و کلا یه مقایسه و البته بحث دوستانه ای بین پیانیست های اینجا، به وجود بیاد.

از دوستان میخوام مدت زمان نوازندگیشون (مثلا سه سال ، یک سال و ...) + قطعات، اتودها و ... کلا آثاری رو که در حال حاضر به طور کامل مینوازن یا در حال تمرینش هستن رو اینجا بیان و بگن.منتظر همکاری همه پیانیست ها هستم!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏7/8/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. Ali.Piano

Ali.Piano عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -1
    دوستان واقعا کسی نیست؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • اشتباه اشتباه x 1
  3. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    سلام دوست عزیز.
    من حدود 5 ساله پیانو میزنم.مثل خیلیا از کتاب بیر شروع کردم و بعدش هانون و دو کتاب چرنی رو زدم.یه سری از قطعات آناماگدولینای باخ رو هم زدم.
    5 تا انوانسیون دو صدایی و دو تا از پرلود های کتاب تعدیل شده ی باخ رو هم زدم.
    بعد یه مدت از باخ زدن خسته شدم اومدم سمت موتزارت و بیتهوون.سونات های K545 و اون سونات در لامینور از موتزارت + سونات فامینور بیتهوون رو زدم + یه سری کارای معروفشون مثل Rondo alla Turka و Fur elise .
    حدودا 2 ماهی ساز نزدم و دوباره که شروع کردم فقط رفتم سمت شوپن.
    حدودا 5 تا نکتورن و 7 تا والتز زدم ازش.
    اتود فا مینورش رو هم داشتم میزدم که دوباره ساز زدنم کم شد .
    یه مدت میرفتم پیش تامارا دولیتزه ولی چون هزینش خیلی زیاد بود دیگه نرفتم :smile (16):
    الان دیگه کمتر ساز میزنم بیشتر آهنگ میسازم . مثلا سه ماهه میخوام Montagues and Capules از پروکوفیو رو بزنم ولی اصلا نیمتونم تمومش کنم.دیگه حس ساز زدنم مثل قدیم نیست.
    شما خودتون چه مدته ساز میزنید ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  4. Ali.Piano

Ali.Piano عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -1
    سلام
    واقعا خوشحالم که بالخره یک نوازنده پیانو اومد!
    از آشنایی با شما هم بسیار خوشبختم.
    من یک سال و نیمه
    من از بیر شروع نکردم
    از یک سری کارهای بلوک شرق که کوتاه و آسون بودم شروع کردم
    بعد آناماگدولینا رو زدم
    البته به صورت همزمان من هم اتود، هم باخ و هم قطعه ای از دوره های بعد از باخ رو میزدم
    چرنی مقدماتی رو هم بعضیاشو زدم
    چرنی پیشرفته رو در حال حاضر میزنم
    و یک سوناتینا از کلمنتی رو هم میزدم
    از پرلود و فوگهای کوچک باخ هم زدم
    اما در حال حاضرهمون اتود چرنی ، ۶ واریاسیون از بتهوون روی یک تم در گام سل ماژور، یکی از انوانسیون های دو صدایی باخ، کار شرزو یا اسکرزوی شوبرت، یک کار از مندلسون رو دارم و هر کدومو تمرین میکنم.
    دوست عزیز این استادی که گفتین چقدر میگیره؟؟ خودتون تاییدش میکنید؟؟
    ایرانیه؟

- - - - - - - - - -

ولی واقعا حیف شده که دیگه کمتر اشتیاق داریداکارهای شوپن رو زدن مخصوصا اتودهای موزیکالش کار خیلی سختیه البته به صورت تمیز.امیدوارم بازم شوق ساز زدن بهتون برگردهالبته متاسفانه چون امکانات اجرا نیست آدم بعد یه مدت بی انگیزه میشهبالخره همیشه که نمیشه ما واسه خودمون ساز بزنیم یه روزم میخوایم تواناییمون رو به دیگرانم نشون بدیم! موافقید؟؟

5. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوبه.همینطوری ادامه بده.پیشرفت خیلی خوبی داشتی.منم کلمنتی زدم.همینطور برگمولر.
    راستش نمیدونم تا چه حد با اساتید پیانو در ایران آشنا هستید ولی اگه یه مقدار جدی تر ساز بزنید حتما اسم خانم تامارا دولیتزه و آقای رافائل میناسکانیان رو خواهید شنید.خانم تامارا فکر کنم اهل گرجستان هستن.ولی خوب فارسی حرف میزنه.اون موقع جلسه ای 40 میگرفت.الان شنیدم 60 شده.آموزشگاهی که درس میده توی ستارخانه.خیابونه گذرنامه.اگه دوست داشتی آدرس کاملشو برات میفرستم
    یه سری استاد خوب دیگه هم هست تو ایران مثل آقای گاگیک بابایان یا خانم دلبر حکیم آوا که البته ایشون دیگه نمیان ایران.
    توصیه میکنم اگه پول داری حداقل یه ترم برو پیش خانم تامارا.مطمئن باش از همون لحظه ی اول که میشینی سر کلاس چیزایی رو بهت میگه که باهات شرط میبندم هیچ استادی توی ایران این چیزا رو بهت نخواهد گفت.شک نکن که اکه بتونی یه سال بری پیشش چنان پیشرفتی میکنی که با چندین سال کلاس رفتن پیش بقیه نمیتونی همچین پیشرفتی داشته باشی.من هیچ استادی رو ندیدم که انقدر به استیل بدن و دستها و کمر و طرز نشستن و نفس کشیدن و ... اهمیت بده . همش دستاش توی بدنت میچرخه و کلی نکته بهت میگه.خییییییییییییییلی عالیه.

6. Ali.Piano

Ali.Piano عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -1
    دوست گلم مرسی از راهنمایی های عالیتون
    اتفاقا من هم به این نتیجه رسیدم پیش یک استاد خارجی برم
    استاد میناسکانیان رو در حد شنیدن اسم باهاشون آشنایی دارم اما پیش استاد حکیم آوا یک جلسه رفتم، واقعا عالی بود. همین دو سه هفته پیش. واقعا عالیه. اما حیف که فقط در حد یکی دو هفته میان اینجا و دیکه الان برگشتن به تاجیکستان.
    اگر لطف کنید آدرسشونو بفرستین ممنون میشم.
    یه سوالم ازتون دارم، شما چند سالگی شروع کردید؟؟
    و آیا این اساتید خبره ممکنه با بالا بودن سن یک هنرجو به اون تدریس نکنن؟؟ چون من الان ۱۹ سالمه.
    مرسی از تجربیاتتون واقعا لذت بردم. بازم نکته ای تو ذهنتون هست که فکر می کنید به درد ما آماتورها بخوره لطف کنید بگید.
    :‏)‏

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. sparrow

sparrow مدیر تالار شعر و ترانه تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,707 / 0 / -2
    من عذر خواهی می کنم. پیامتان را دریافت کردم اما نوازندۀ پیانو نیستم.
    با این حال چون موسیقی را با ساز پیانو آغاز کردم چند سطری خواهم نوشت.
    زمانی که شروع به آموختن کردم نه یا ده ساله بودم یعنی حدود شانزده سال از آن دوران گذشته است. گاهی ادامه می دادم و گاهی توقف می کردم و هرگز به شکل حرفه ای در عرصۀ موزیک حاضر نشدم.
    پس از چند ماه هم مسیرم به سمت نوازندگی کیبورد تغییر کرد. با نواختن کتاب بیر و پس از آن برگ مولر، چرنی، هانون و... کار را دنبال کردم و آخرین قطعاتی که این روزها (برای سرگرمی) می نوازم، از کتاب های بوی دیروز، تنظیم استاد لاچینی است.

8. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهش میکنم . نه اصلا سن و سال واسشون اهمیت نداره.حتی شاگرد 40 ساله هم دارن.اتفاقا یادمه من که رفتم پیشش جای خالی نداشت بعد یکی از شاگرداشکه 12 سالش بود رو گفت دیگه نیاد و من رفتم جای اون.تنها چیزی که روش حساسه تمرین نکردنه . کافیه یکی دو بار تمرین نکنی.خودش میگه از این به بعد نیا.
    خانم حکیم آوا هم عالیه ولی فقط واسه کنسرت میان ایران و سریع میرن.
    آقای میناسکانیان که فقط هر کسی رو که خودشون بخوان به شاگردی قبول میکنن و اصولا خیلی کمه شاگرداشون ولی ایشون میگفت واسه کسی که توی ایران ساز میزنه و اصولا از شیوه ی صحیح حرکت دست و بدن چیزی نمیدونه پروفسور تامارا بهترین معلمه.حتی میگفت من هم نمیتونم مثل ایشون انقدر دقیق و با حوصله همه چیو درس بدم.
    خانم تامارا خیلی سرش شلوغه و اصولا جای خالی نداره مگر اینکه کسی رو اخراج کنه که اونم سریع پر میشه
    من 16 سالگی شروع کردم ولی از 13 سالگی گیتار میزدم.شما که آماتور نیستید.الان کسی نمیشینه اتود چرنی و سوناتین کلمنتی و ... بزنه.شما خیلی اصولی دارید کار میکنید .ولی اگه رفتید پیشش انتظار نداشته باشید ازتون تعریف کنه چون اصولا تعریف کردن تو کارش نیست یه سره فقط ایراد میگیره ازت.پس اگه زیاد گیر داد نا امید نشید.
    آدرس رو براتون پیام خصوصی میفرستم چون فکر کنم اینجا بگم تبلیغ حساب میشه.

9. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    بنده تقریبا 14 سال هست که موسیقی رو با نوازندگی ساز پیانو شروع کردم و قطعات زیادی رو میتونم اجرا کنم سبک من کلاسیک است تقریبا هر قطعه پیانو solo کلاسیک رو بخوام میتونم اجرا کنم مگر قطعات بسیار سنگینی مثل sonata monlight movmant 3 از بتهوون و یا دو عدد از nocturn های Chopen که تمپوی بسیار بالا یی دارند و زدن اون ها واقعا کار سختیه و میشه گفت نوازنده های انگشت شماری میتونند این قطعات رو تمیز و بدون نقص در دنیا اجرا کنند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  10. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    با سلام خدمت عزیزان

بنده هم با کیبورد آغاز کردم و پیانو هم به موازات اون و بیشتر در سبک ایرانی . اولین قدم رو 22 سال قبل برداشتم و در طول این سالها بیش از کار با استاد خودآموزی کردم و از اونجا که بیش از نوازندگی به آهنگسازی علاقمند بودم ساز زدن من چندان هدفمند نبود و رپرتوار وسیعی ندارم. بیر ،چرنی 599، هانون، چند اتود از چرنی 299، چند انوانسیون از باخ بهمراه چند قطعه از آناماگدالنا. چند والس و نکتورن (بعضا نیمه کاره) از شوپن، یک سونات از هایدن، چهار سونات از بتهوون و دو تا از موتسارت و ... فعالیتهای من در پیانو کلاسیک هستند. اما همواره به آنالیز و مباحث تئوریک علاقمندتر بودم. فی المثل در سونات پاتتیک بتهوون (که نفسمو گرفت) بیش از تکنیکهای نوازندگی از فرم و هارمونی و دیگر عناصر کمپوزیسیون موسیقی بتهوون آموختم. بعبارت دیگه نوازندگی تا جایی برام اهمیت داره که به آهنگسازیم یاری برسونه.

موفق باشید.

11. Ali.Piano

Ali.Piano عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -1
    دوستان گلم مرسی از همکاریتون.
    یه سوال دیگه هم دارم، شما روزی چقدر تمرین می کنید ؟؟ یا اگر الان تمرین نمیکنید دیگه، تو زمانی که بهترین توانایی خودتون رو داشتید، چقدر تمرین می کردید؟؟؟

12. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    ساعت خواصی نداشت موسیقی جزیی از زندگی من بود و همیشه در اولویت کار برای من موزیک بود بعد چیز دیگه بعضی روز های بیشتر از 10 ساعت بعضی روز های هم حتی ممکنه بود اصلا دست به ساز نزنم.

13. natasha

natasha

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام لطفا اگر میشه ادرس اموزشگاه خانم تامارا دو لیتزه را برای من بفرستید.مدت 3 و
    4 ماهه در اموزشگاهی در حال یاد گرفتن هستم ولی هیچ کدام از اساتید اونجور که باید یاد نمی دهند هر جلسه 1 صفحه یاد میدن.
    احساس میکنم خیلی کند یاد میدن.

- - - - - - - - - -

میشه ادرس خانم تامارا دولیتزه رو برام بنویسید.کارم خیلی فوریه

- - - - - - - - - -

دوستان یکی ادرس خانم تامارا دولیتزه رو برای من بنویسه.

14. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    منم تازه میخوام پیانو را شروع کنم.
    ولی جایی که من هستم دسترسی به کلاس و استاد ندارم
    به تنهایی میتونم پیشرفت کنم؟
    از کجا باید شروع کنم؟

15. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    اگر واقعا قصد شروع کردن حرفه ای رو دارید باید بگم که خیر ساز پیانو سازی نیست که بشه تنهایی اون رو یادگرفت برای شروع به کار دست کم نیاز به یک مدت محدودی آموزش دارید . . .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  16. peymanbadri

peymanbadri عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به جز فراگیری نت چه چیزایی رو باید یاد بگیریم و اینکه تفاوت کیبورد و پیانو چیه؟

- - - - - - - - - -

به جز فراگیری نت چه چیزایی رو باید یاد بگیریم و اینکه تفاوت کیبورد و پیانو چیه؟

17. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به جز فراگیری نت باید طرز صحیح نشستن پشت ساز، نحوه ی نواختن ، جای نت ها توی پیانو و .... را یاد بگیرید. علاوه بر اینها باید شما با تئوری موسیقی و هارمونی هم آشنایی داشته باشید.

تفاوت کیبورد و پیانو در این هست که کیبورد 5اکتاو هست ولی پیانو 7اکتاو داره. همچنین کیبورد کلی ریتم و صدا داره در صورتی که پیانو فقط یک صدا داره.
    کیبورد یک ساز الکترونیک هست(یعنی صداهایی که تولید میشن توی ساز ذخیره سازی شدن ولی صدای پیانو از خودشه .

اینا چیزایی بود که من میدونستم. امیدوارم اساتید کاملش کنن

18. Ali.Piano

Ali.Piano عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -1
    دوست گلم شما باید انتظار خودتو از خودت تعیین کنی.
    اگر میخوای یه نوازنده پاپ بشی نتم یاد نگرفتی مهم نیست. (البته یه هفته کار می کنی و یاد میگیری و بعد همه رو بداهه و گوشی میزنی و میره)
    اما اگر میخوای نوازنده حرفه ای کلاسیک بشی نت باید یاد بگیری، سلفژت باید خوب باشه. هارمونی تا حدی بلد باشی. تئوری موسیقیت عالی باشه.
    کیبورد و پیانو مهم ترین فرقشون تاچشون هست. شما با یه کیبورد یا پیانوی دیجیتال هرگز نمیتونی مثل پیانو بزنی. کلیداشون سبک تره. حتی اگه بهترین پیانو دیجیتال یا کیبورد باشه. اما پیانوی آکوستیک کلیداش سنگینن و باید ازشون بتونی صدا بگیری. اگر دستات ضعیف باشن و مدت زیادی کیبورد زده باشی نمیتونی تمیز پیانو بزنی ... و ...

- - - - - - - - - -

دوست عزیز
    انتظارتون از خودتون چیه؟؟ دوست دارید نوازنده کلاسیک بشید؟؟ یا پاپ دوست دارید؟؟
    خب بدون استاد کار خیلی سخته. و متاسفانه توی ایران استاد خوب خیلی کمه. پس پیش هر استادی هم نمیشه رفت. در واقع پیش بعضی استادا رفتن از خود آموزی هم بدتره.
    اگر بخواید نوازنده پاپ بشید و گل پامچال و امشب در سر شوری دارم بنوازید ، یه مدت کوتاه استاد (هر استاد پاپی) می گیرید و کار میکنید و بعد خودتون حرفه ای میشید.
    اما اگر بخواید کلاسیک کار کنید حتما باید استاد خوب بگیرید و تمرین کنید + پیانوی آکوستیک یا دیجیتاله خوب داشته باشید. و مدام هر هفته برید پیش استادتون و ایراداتتون رو برطرف کنید.
    پروسه نوازنده شدن پنج سال و شش سال نیست، حداقل 1000 ساعت تمرین باید کرد. اونوقت میتونید بگید نوازنده پیانو هستید. پس همیشه نیاز به استاد وجود داره مخصوصا برای شروع. اونم استاد خوب.
    سوالی بود در خدمتم.

19. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فعلا میخوام پاپ یاد بگیرم. لازمه نت یاد بگیرم؟ یا به صورت گوشی یاد بگیرم بهتره؟ به استاد هم اصلا دسترسی ندارم

20. Ali.Piano

Ali.Piano عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -1
    استاد که لازمه در ابتدا ... نت هم باید یاد بگیرید اما بعد از سه چهار ماه همه چی دیگه می شه گوشی. ولی استاد رو باید داشته باشید ...

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بهترین استاد پیانو در تهران

,
  2. استاد پیانو

,
  3. استاد پیانو خوب در تهران

,
  4. آموزش پیانو در شیراز,
  5. بهترین اساتید پیانو در تهران,
  6. بهترین مدرس پیانو در تهران,