چند مورد در مورد متالیکا

شروع موضوع توسط jim root ‏20/6/12 در انجمن Heavy Metal

تاپیک چند مورد در مورد متالیکا تالار Heavy Metal در persian-music.org.

1. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود ...
    همه می دونیم که متالیکا یکی از گروه های بزرگ تو سبک متال هست(البته اگه بشه گفت متال !)
    چند تا سوال داشتم درمورد این بند...
    اول اینکه سبکشون چی هست ؟
    نه خیلی ترشه ...
    نه هارد راکه...
    دلیل محبوبیت بیش از حدشون چیه؟
    مثلا در مورد کرک همت تو نظرسنجی نوازنده ی محبوب از نظر تکنیک کرک اول شد بالا تر از استادش جو ساتریانی !یا استیو وای ...
    یعنی در این حد ...
    و اینکه مثلا چقدر از گروه های هم زمانش مثلا مگادث یا اسلیر برتری داشته که الان اینقدر محبوبه...
    یا از نظر درام یعنی لارس از دیو لومباردو تکنیکی تره که تا بر می گردی به یکی میگی دارم متال می گه لارس!
    یکی منو توجیه کنه...

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سبک هایی که گروه متالیکا کار کردن ترش.اسپید.هوی متال با هارد راک هست
    ولی متالیکا با اهنگ های هارد راکش شد متالیکا
    محبوبیتشون هم مال اینکه 1 قدیمی بودن 2 اهنگ های البوم بلک که سال 1991 بیرون دادن واقعا نسبت به زمانش یه نواوری خیلی زیادی داشت
    در مورد تکنیک هم اینی رو که گفتی کرک اول شد رو من اصلا قبول ندارم چون این کرک اصلا سبکش با ستریانی یا وای یکی نیست که بشه با هم مقایسه شون کرد حتی از لحاظ تکنیک
    در مورد مگادث یا اسلیر که گفتی باید بدونیم که اونا تقریبا شروعشون با اوج متالیکا بود و تم اهنگ هاشون یه جورایی تکراری بود
    اینم بگم که من قبول دارم تمام اعضای متالیکا عالی هستن ولی اینو بدونیم که متالیکا فقط و فقط به خاظر جیمز هتفیلد شد متالیکا
    جیمز واقعا از همه لحاظ غوله
    (دوستان خواهشا فن بازی در نیارین بگین نمیدونم کرک فلانه اون چنانه)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا چیزی هم که هم نمی فهمم همینه...
    درسته که متالیکا بند بزرگیه...
    اما واقعا از هر نظر بخوای منطقی حساب کنی از نظر گیتار مگادث خیلی از متالیکا بهتره...
    سبک کرک با سبک کری کینگ یا کریس برادریک که یکی هست و با رندی رودز قابل مقایسه...
    در همین حد که لیدر متالیکا شد شد ریتمر مگادث!
    فک کنم منظورت از فن بازی منطقی و علمی نگاه کردن به موضوعه!

4. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فن بازی یعنی طرفداری شدید از چیزی که شاید به اون اندازه که ما میگیم نباشه یعنی طرفداری از اون شخص مورد علاقت به طوری که بقیه رو اگر چه هم بهتر از اون باشن بازم بگی از من بهتره
    و همونطور که تو گفتی من منظورم همین بود که عقلانی به موضوع نگاه کنیم
    فکر کنم خاص بودنشون مال همینه که هم قدیمی هستن هم اهنگ هاشون خیلی نسبت به زمانشون نو اوری داشتن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا به همین میگن فن بازی

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر شما دوستان رنگ آبی قشنگ تره یا قرمز ؟؟؟؟

این سوالات داخل تاپیک مشابه همین است و فقط و فقط سلیقه و ساخته های ذهنی هر کسی پاسخ آنرا میدهد ...

با تشکر

7. sahand09

sahand09 عضو سایت

امتیازات:
    +101 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه اتفاقا، به نظر من که این تاپیک خیلی منطقی به نظر میاد و از نظر من لازمه... برای من هم سالهاست این سوال به وجود اومده که چرا متالیکا؟؟
    واقعا هیچ چیز خاصی من تو این گروه نمیبینم، از نظر گیتاریست که من به شخصه اعتقادی نه به کرک نه به جیمز ندارم، کارای کرک که اکثرا (مخصوصا تو کنسرتهاشون) تبلیغ کامل، تبلیغ انواع پدال و افکت و گیتار و... سولوی آن چنان فنی و خاصی هم که نمیزنه! اگه پدال Wah رو ازش بگیری تقریبا هیچی نیست!! واقعا به نظر شما کارش بیشتر ازین که نوازنده باشه، افکت بازی نیست؟؟
    از نظر vocal هم که جیمز یه Vocalist سطح متوسط هم نیست به نظر من... اگه یه خورده به لحن و فن بیانش توجه بشه میبینم هیچی واسه گفتن نداره... مثلا نمیتونه نفرت و یا عشق و یا هر چیز دیگه ای رو متفاوت بیان کنه... مثلا اگه گروه Aerosmith رو بشناسین، درسته که سبکشون زیاد به هم نمیخوره، ولی خوانندشون یعنی Steven Tylor واقعا توی خوندن نابغه هست و صداش محشره و هر حسی رو میتونه منتقل کنه... یا گروههای دیگه که کم نیستن...
    از نظر مضمون شعری هم که کلا من شعری با معنای عمیق ازشون ندیدم، (برای مثال داستانهایی تعریف میکنه از چند تا اسب سوار و یه راننده کامیون و ...) واقعا مضمون شعرهاشون با هیچ کدوم از کارهای متال برگزیده دنیا قابل مقایسه نیست، نه اعتراضی، نه طرز فکر جدیدی، نه فلسفه ای...
    این گروه انگار بیشتر یه گروه تجاریه تا یه گروه هنری...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. Scourge

Scourge عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه متالیکا یه گروه صرف تجاری بود این همه گروه متال ازشون الهام نمیگرفتن..
    متالیکا بخاطر متالیکا بودنش معروف شد، نه بخاطر مهارت های شخصی هر کدوم از افراد گروه در نوازندگی، در عین حال با اینکه هر کدوم استیل نوازندگی خودشونو به وجود آوردن، ار داون پیکینگ های عجیب غریب جیمز گرفته تا سولو های بیس کلیف برتون و استفادش از افکت ها که اصلآ توی بیس زدن مرسوم نبود و چندین نسل بیسیست ها رو تحت تاثیر قرار داد. و البته بیسیست های الان گروه هم جزو بهترین ها هستن، ولی خوب کلیف یه چیز دیگه بود :)
    تاثیر متالیکا بعد بلک آلبوم روی دنیای متال بسیار شدید بود، یه جورایی که میشه گفت اگه این آلبوم نبود اصلآ متال هیچوقت همین یه ذره ای هم که الان هست Mainstream نمیشد و در نتیجه من و شما هم متال رو نمیشناختیم!
    ار لحاظ مضمون شعری هم میتونین یه نگاهی به آلبوم ...And Justice for All بندازین که کلآ مضمون اجتماعی و اعتراضی داره.
    راستی چند تا اسب سوارشو فهمیدم The Four Horsemen رو میگین، که اونم منظور چهار سوار سرنوشتن ، ولی راننده کامیون کجا بود؟:smile (49):

9. sahand09

sahand09 عضو سایت

امتیازات:
    +101 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممکنه چندتا گروه از متالیکا تقلید کرده باشن، اما متالیکا هیچ ربطی به متال الآن نداره، یعنی به نظر من کاراشون بیشتر به سمت هارد راک رفته تا به سمت متال، مثلا متالیکا هیچ ربطی به گروههای Black Metal با اون همه مضامین عمیق فلسفی و صدای گرفته سازهاشون نداره، اگر هم به گروههای خیلی قدیمی تر از متالیکا توجه کنیم، میبینیم که حتی استایل های اعضای متالیکا از اونا گرفته شده...
    خیلی از گروهها رو میشه اسم برد که یه ذره هم از متالیکا تقلید نکرده باشن...
    از نظر من متالیکا گروهی هست که همشون عاشق شهرت و تبلیغ برندهای مختلف هستن، مثلا شما میتونین گروههایی رو ببینین که دنبال شهرت نیستن، مثلا توی گروه Slipknot اعضا از ماسک استفاده میکنن تا کاستی های خودشون تو دنیای بیرون رو از موسیقیشون جدا کنن و توی جامعه هم شناخته نشن، یا لباس فرم می پوشن تا از صنعتی شدن موسیقی و مد گرایی توی موسیقیشون جلوگیری کنن، و این یک فلسفه میشه، یا مثلا گروههای دیگه ای هستن که از ظلم و اشتباهات آدمها در طول تاریخ به شدت گله میکنن (مخصوصا گروههای Black Metal )، اما گروههایی مثل متالیکا صرفا به زیاد کردن شهرت و تبلیغ افکتها و گیتارها مشغولن...
    منظورم از راننده کامیون، همون آهنگیه که راجع به یه راننده کامیونه که میخواد بعد مدتها به جاده برگرده و ادامه ماجرا، اگه این آهنگ رو نشنیدی میتونم اسمشو برات پیام کنم...

10. Hessam_7800gtx

Hessam_7800gtx عضو سایت

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برادر میون بحث حالا درسته متالیکای الان رو قبول ندارم ولی قبل بلک آلبوم (مخصوصا ride the lightning) وافعا موسیقی قوی دارند و این که .... شرمنده ولی اسلیپنات؟؟؟؟ بیخیال!!!!گزاشتن اسم اسلیپنات کنار متالیکا یه جور توهینه!!!! واین وضع ظاهریشونم فقط واسه جلب توجه هستش و این چیزیه که فن هاشون به خورد بقیه میدن که آره میخوان جدا باشند و اینا. اسلیپنات یه گروه به معنای واقعی تجاریه!!! ولی متالیکا خیلی کارها داره که ارزششو بالا میبرند (البته تاکیید کنم من خودم اصلا متالیکا رو دوست ندارم جز همو نride the lightning)

11. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عجب!
    خود این متالیکا گفتن بهترین بند نو متال اسلیپ ناته...
    حالا شما داش حسام می گی اسلیپ هیچ؟!
    جویی جوردیسون درامر اسلیپ تو چند تا کنسرت جایه لارس زده ...
    اگه این وضع ظاهری برا جلب توجه بود تا قبل از آلبوم all hope is gone هیچکی نمی دونست میک تامسون واقعا کیه؟!
    به نظرم تجاری ترین بند متال تاریخه متالیکا...
    فقط یه نگاه به آمار فروششون بندازید...
    نمیگم بده اما درست نیست برگردی بگی اسلپ هیچه...
    از کی تا حالا پیک زدن جوری که جلو دوربین جالب در بیاد شده تکنیک؟!
    اگه متالیکا نبود ما کمتال رو نمی شناختیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    گروه هایی مثل آیرن میدن و جوداس پریست هیچ بودن؟
    بلک سبث؟مگادث؟اسلیر؟
    واقعا ببخشید ولی متالیکا هیچ نوآوری نداشت...
    اهل فن می دونن که لارس اصلا تکنیک نداره...از درامر ها بپرسید...در حد دیو لومباردو و مایک پورتنوی قابل مقایسه نیست
    جیمز ریف هاش اصلا در حد و اندازه ی دیو ماستین نیست..
    و گرنه به دیو نمی گفتن پروردگار ریف...
    سرعت و تکنیک کرک اصلا با کری کینگ و رندی رودز و کریس برادریک و زک قابل مقایسه نیست...

12. Hessam_7800gtx

Hessam_7800gtx عضو سایت

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته قصد من طرفداری از متالیکا نبود و خوذم کارای اسلیر و مگادث رو ترجیح میدم بیشتر منظورم رو اسلیپنات بود و شاید بشه گفت کلا نو متال
    به هر حال بحث سلیقه است تو سبک ها ولی من خودم اصلا نمیتونم نو متال رو به عنوان یه سبک متال قبول کنم
    اگه متالیکا نبود مطمینم خیلی از ماها متال رو نمیشناختیم اینو بهتون قول میدم
    نو آوری متالیکا همون جریان آهنگ هایی مثل unforgiven و nem هستند که متال رو عامه پسند تر کردند
    البته بازم تاکیید میکنم که به نظر بزرگترین خیانت در حق متال رو همین متالیکا کرده که پس از زمین زدن جنبش گلم متال (به همراه چند گروه دیکه) خودشون روی به کارای اونا اوردن (آهنگ های اروم و عامه پسند)
    من خودم ادمیم که فقط دث و دوم دث های بسیار سنگین گوش میدم و کارهای امثال اسلیر یا حتی آرچ انمی واسم مثل لالایی میمونن

13. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فک کنم منظورت از گلم گروه هایی مثل پنترا یا گانز اند رزز باشه؟
    واقعا این بزرگترین خیانت رو قبول دارم...
    اگه امثال اسلیر و آرچ و مگادث و دریم تاتر! نبودن متال به لطف امثال متالیکا الان نابود بود...

14. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما اگه مقداری هم از صدا و خوانندگی حالیتون بود اصلا این حرف رو نمیزنید
    صدای جیمز هتفیلد نت داره(ان شا ا... میدونید که چی میگم)توی دنیای موسیقی دهه 90 به بعد شاید کلا 10 نفر نشن که صداشون نت داره اونوقت شما میای این حرف رو میزنی
    از اونایی که چیزی حالیشونه اگه بپرسی بهت میگن صدای جیمز هتفیلد صدای خداست

دوستان خواهشا تخصصی تر به موضوعات بپردازید و از روی علم صحبت کنید نه فن بازی

دوست عزیز خود اعضای گروه متالیکا هم گفتن که با وجود اینکه اسم ما متالیکا هستش اما اهنگ های متال خیلی کمی بیرون دادیم
    بلک متال هم کلا فلسفش جداست و اصلا ربطی به این گروه نداره که تو اومدی میگی.همه میدونند که بلک متال از همه ی انواع متال مضامین فلسفی تری داره
    این گروه Slipknot (خودمم عاشقشم و صد ای خوانده شون هم مثل جیمز خداست)واقعا مردم نمیشناسنشون؟یعنی تو تا حالا بدون ماسکشون رو ندیدی؟من که بعید میدونم
    در مورد تبلیغات هم باید بگم فقط بگو از چه سالی به بعد گیتار های جیمز سیگنیچر شد؟

داداش داری مسائل و با هم قاطی میکنیپ
    اصلا اینایی که گفتی چه ربطی به هم دارن(اکثرشون منظورم بود)اینا کلا کلاس کاریشون با هم متفاوته و نباید با هم مقایسه بشن
    تو باید اونا رو با هم کلاس خودشون مقایسه کنید تا بفهمی جیمز یا لارس چی میزنه
    اصلا موسیقی هارد راک با ترش و اسپید وهوی فرق داره ریف ها و تکنیک هاش و ما نباید 2 نوازنده از این نوع ها رو با هم مقایسه کنیم
    من با خیی ها در همین زمینه صحبت کردم.باورت میشه من هنوز نتونستم که کسی رو پیدا کنم که اهنگ master of puppet متالیکا رو دقیقا مثل همون چیزی که جیمز میزنه بزنه.واقعا اواسطش کم مییارن و دیگه نمیتونن بزنن اما همون ادما به راحتی اهنگ های مگادث رو کاور میکنن

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/6/12
  15. sahand09

sahand09 عضو سایت

امتیازات:
    +101 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Matador خان شما دیگه چرا؟؟ من که گفتم به نظر من!! البته من این موضوع رو از 4 تا منتقد غول دیگه هم شنیده بودم...
    به آقا حسام (که کلی من رو تو استفاده از آمپلی تیوب کمک کرد، دمش گرم) بگم که مقایسه اسلیپ با متالیکا توهین نیست، مقایسه متالیکا با گروههای بزرگی مثل Iron maiden و بلک سبث و ... توهین به این اسطوره هاست...
    راستیف matador ، شما اگه طرفدار اسلیپ باشی که بهتر باید بدونی، به قول جیم روت خان تا چند وقت پیش کی Mick رو میشناخت؟؟ یا Chriss Fehn رو؟؟ درضمن یکی از دلایلی که من میگم اسلیپ تجاری نیست، اینه که گیتاریست هاشون کلا از اول تا آخر یه اجرای زنده، از 2 تا گیتارم به زور استفاده میکنن و به جای تعویض گیتار، از رو آمپ صدارو تغییر میدن و مثل متالیکا نیستن که از انواع Gibson و Jackson گرفته تا Esp بیارن پز بدن و با انواع پدال و افکت گوش مردم رو درد نمیارن... به هر حال بحث سره این گروه نیست و ادامه نمیدیم...
    در ضمن؛ من به شخصه متال رو با Iron Maiden و Cradle of Filth شناختم، نه با متالیکا... اگر هم اکثر کارهای قبل متالیکا مخصوصا Iron Maiden رو گوش کرده باشین، میبینین خیلی از ریف ها و سولوهاشون یه جورایی تو کارای متالیکا تقلید و تکرار شده...
    با این حرفتون هم موافقم که Black کلا دنیای جدایی داره...
    بازم موافقم که تاپیک باید تخصصی تر پیش بره و بعضی طرفدارای متالیکا تعصبی بر خورد نکنن...

16. milad89gh

milad89gh عضو سایت

امتیازات:
    +88 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بسم الله رحیم!
    متالیکا کلا بنظر من قابل احترامه. ولی من فکر میکنم عمده شهرت متالیکا بخاطر سرمایه گذاری رسانه ها روی این گروه باشه. صد البته از لحاظ فنی و موسیقایی گروه بزرگیه اما چرا مگادث نه؟ یا چرا اسلیر نه؟! خوب جوابش من فکر میکنم در رسانه باشه. من فکر میکنم اگر سرمایه گذاری MTV نبود شاید متالیکا یه طرف دیگه میرفت. حالا اینکه رسانه ها چی دیدن تو متالیکا که رو اونا سرمایه گذاری کردن دیگه از علم و فهم ما خارجه.
    متالیکا چند تا دوره داره. دوره اولیش واقعاً "متال" و عالیه! آلبوم Master of Puppets واقعا هیچی از یک آلبوم عالی متال کم نداره شک نکن! اما همینطور که به دهه 90 نزدیک میشیم (دقیقا بعد فستیوال Clash of the Titans و ظهور Grunge) و متال یکم از مد میافته، گروهای متال به 2 دسته تقسیم میشن. گروهایی که متال میمونن و از محبوبیت , میافتن و گروههایی که ترجیح میدن به همراه سلیقه عمومی سبکشونُ عوض کنن. متالیکا دسته دومه و بیشتر متمایل به هاردراک میشه. البته در دهه 90 پنترا هم هست (من دیدم شما گفتی "گلم" مثل پنترا که خیلی حرف ناجوریه!!!) پنترا تنها گروهیه که دهه 90 متال میمونه و پرفروش هم میشه (آلبوم Far Beyond Driven که تو چارت بیلبورد پرفروش ترین آلبوم سال شد!!!) بگذریم حالا پنترا خودش بحث جداست!!! بهرحال در هر دوره متالیکا هر سبکیُ که دنبال میکنه موزیک بسیار خوبی در همون سبک ارائه میکنه که یکی از دلایل محبوبیتشه (در کنار رسانه البته!) کلید مطرح شدن متالیکا و محو شدن سایر گروها همون دهه 90ه بنظرم که همراه تر با سلیقه عمومی هستن. شما اثری مثل Nothing Else Matters رو در نظر بگیر! کیه که این آهنگُ نشنیده باشه؟ و خودمونیم! آهنگ خوبیه! آره متال نیست اصلا ولی شک نکن که فوق العادست!
    اما از نظر نوازندگیها و تکنیک فردی، اگر 3 عضو همیشگی بند رو در نظر بگیریم، نه کرک همت بهترین نوازنده متاله نه لارس بهترین درامر! این یه حقیقته. کرک همت نوازنده خوبیه ولی بهترین؟! حتی بنظر من چیز شاخی هم نیست. همه چیزهایی که از یک سولونواز متال باید انتظار داشت رو داره و خوبه ولی در همین حد! لارس اولریخ هم یک درامر با سابقست و کار خودشو خوب انجام میده باز هم مثل همت اون چیزی که لازمه رو داره نه بیشتر نه کمتر! تنها عضو گروه که در کار خودش از خیلیا سره جیمز هتفیلده. بحث آهنگسازیش که جدا اما نوازندگیش واقعا عالیه! من در همین حد بگم که تو یه مصاحبه با Dimebag Darrell داشت در مورد ریتم زدن و پیک پایین زدن حرف میزد. میگفت وقتی سریع میشه دیگه بالا پایین میزنه و نمیتونه همشو پایین بزنه. بعدشم گفت فقط جیمز هتفیلده که میتونه همچین کاری بکنه!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  17. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سهند جان به این نکته هم توجه کن که جیمز خیلی از گیتاراش رو به خاطر کوک تو کنسرت عوض میکنه.دقیقا مثل دیو ماستین
    گیتار های کرک هم تقریبا اکثرشون یکی هستن که عکس و لوگو و... متفاوتی دارن مثل گیتار های طرح لس پاول جیمز یا حتی بزرگانی مثل وای.ستریانی. ممستن و... (که صد البته جیمز هم جزء همین هاست البته با کلاس متفاوت)
    و این میتونه مال این باشه چون اونا الان 3 دهه هستش که به طور حرفه ای کار میکنن گیتار هایی که بعضا تو هر دهه مد بود رو استفاده میکردن و یک دلیل دیگه ی اون میتونه این باشه چون سبک های متفاوتی کار کردن(منظورم به کار گیری شکل و صدای متفاوت گیتار هاست)گیتار های متنوعی استفاده میکنن

18. milad89gh

milad89gh عضو سایت

امتیازات:
    +88 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اما تو ایران ما کلا با پدیده فقر اطلاعات و شناخت افراد طرفیم. یه نوع قحط الرحال که بخاطر بسته بودن جامعه بوجود اومده. اینایی که میگن همت بهترینه یا لارس بهترینه خوب فقط این یه توجیه داره! اینا تاحالا یه فستیوال Modern Drummer ندیدن! یکم سخت شده برامون که یه فرقی بین سلیقمون و حقایق قائل بشیم. اگر من همت رو میپسندم دلیل نمیشه که یارو بهترین باشه! واسه من بهترینه قبول ولی دلیل نمیشه که همه جا همین باشه! یا شرایط متالیکا تو متال مثل شرایط پینک فلوید تو راکه. با این وجود که من پینک فلوید رو بهترین گروه راک میدونم اما دیوید گیلمور بهترین یا تاثیرگذار ترین نوازنده تاریخ نیست!!!
    در مورد تاثیرگداری هم آره متالیکا تاثرگذار بوده و متال رو خیلیا با متالیکا میشناسن که البته رسانه و قحط الرجال هم بی اثر نیست. من شخصا فکر میکنم که تاثیرگذارترین گروه متال روی متال مدرن (صد البته بعد از گروهای کلاسیک و پایه گذار متال) پنتراست. قسمت بزرگی از متال مدرن و این نیو ویوها بر پایه Groove ریخته شده که توسط پنترا مطرح شد. یا حداقل تو متالهای مدرنی که من گوش میدم پنترا بیشتر بگوش میخوره تا متالیکا.

19. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دادا چی میگی؟
    یعنی بقیه خواننده ها از رو تبلیچر می خونن؟
    اصلا هیچ تصوری از موسیقی راک و متال دهه ی نود داری؟
    بیخیال ...
    والا از کسایی که حالیشونه بپرسی می گن جیمز صدای محدودی داره...
    همین کوری تیلور چند نوع صدا ازش در میاد؟
    از دث تو اسلیپ تا راک استون سور ...
    نکنه اینم نت نداره!
    اسلیپ هم تا چند سال قبل نمی دونستن کین اما حالا می شناسنشون...چه ربطی داره؟
    اولین سیگنچر جیمز هم تو اوایل دهه ی نود بود...
    اگه مستر آف پاپتس اینقدر سخت و ناجوره تو این سایت های ویدو (اسم نمی برم) این عبارت رو سرچ کنmaster of puppet guitar cover!
    جدی تا حالا کارهای مگادث رو شنیدی؟
    آهنگ های Rust in Peace...Polaris ...(حالا میگی اینا سبکشون فرق می کنه!)
    Hallowed Be Thy Name - Iron Maiden
    War Pigs - Black Sabbath
    رو گوش کن ...
    یا تو هارد راک (به سلامتی سبک متالیکا که به این نزدیکه!)
    stairway to heaven
    guns n` roses november rain
    Crazy Train - Ozzy Osbourne سولو این آهنگ رو گوش کن ...
    Pantera - cowboys from hell اینو گوش کن تا به عظمت دایم کبیر پی ببری!
    اینم تکنیکی حرف زدن!

20. milad89gh

milad89gh عضو سایت

امتیازات:
    +88 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز 2تا گیتاریستای اسلیپنات هرکدوم 3-4 تا سیگنچر دارن!! همین عکس شما سیگنچر جدید آقای میک تامپسونه! من با شما موافقم ولی فکر نمیکنم دلیلتون خیلی منطقی باشه.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. متالیکا یا مگادث؟

,
  2. درباره اهنگ های متالیکا و تاثیرات

,
  3. افکتهای گروه متالیکا

,
  4. فلسفه متالیکا