1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

چند سوال مهم درباره میکروفون مستر و تنظیم

شروع موضوع توسط ozviat1 ‏13/5/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک چند سوال مهم درباره میکروفون مستر و تنظیم تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. ozviat1

ozviat1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خسته نباشین ! خواستم چند تا سوال کنم امیدوارم جواب بدین ممنون میشم ! زیر هر سوالم جواب بدین که راحتتر باشین

ممنون میشم چواب بدین حتی مختصر

1. میخوام کم کم یه میکروفون بخرم ! اما همه جا نوشته هر میکروفون مخصوص یه جنس صداس ! خب من از کجا بفهمم از کی میتونم دقیقا و درست بپرسم که صدام به چه میکروفونی یا چه نویزگیری احتیاج داره ؟؟

2. من هرچی اهنگ گوش میدم و میسازم چند حالت بیشتر نداره ! یا زیر وکالم پد میذارم ! یا اول هر پد یه پیانو هم میذارم که گام وکال رو مشخص کنه ! یا بیس میچینم غیر این دیگه به ذهنم چیزی نمیرسه ! چی کار باید کنم .مثلابرای اهنگی که غمگین باشه فقط پد میتونم بچینم چیز دیگه به ذهنم نمیرسه و این بعث تکراری شدن همه کارا میشه ! اگه بیس بچینم که اهنگ انرژیک و ریتمیک میشه پس جز پد چی میتونم بذارم ؟؟

3. آهنگ امروز تولد منه محسن یگانه رو شنیدین ؟ یه لوپ خیلی مسخره زیر صداش هست که اگه اونو حذف کنی میشه فقط پد ! پس چرا اهنگ تکراری و کسل کننده نیس ؟ هنر تنظیم کننده به کنار ! چه نکته ای رو رعایت کرده که این جوری درومده ؟

4. برای کار روی صدا به جز اتو تیون و هارمونی انجین دیگه چیو پیشنهاد میدین ؟ مخصوصا چیزی که نویز یا هوایی که قاطی بعضی حروف مثله ف پ ضبط میشه رو از بین ببره

5. برای میکس و مستر کاری نمیتونم کنم اما یه حداقل هایی رو هم رعایت کنم از هیچی بهتره ! مثله قطع کردن فرکانس های بالا و پایین ! میخواستم یه نرم افزار بگین که راحت ترین روش بشه اینکارو کرد ! یعنی مثلا تیک بزنی که زیر فلان فرکانس یا دسیبل قطع شه بالای فلان هم قطع شه !

2. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +327 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    فکر کنم شما کلا دنبال راحتی هستین.دوست من برای یه کار موفق باید تلاش زیادی کرد.اصلا به این که آماده چیزی و به دست بیارین فکر نکنین چون هیچ لذتی نداره

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,890 / 2 / -7
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز سئوالتون به چند تاپیک مربوط میشه.
    هر کدوم رو در تاپیک جدا بپرسید. تا زودتر به پاسخ برسید.

4. ozviat1

ozviat1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ینی برای هرکدوم یه تاپیک بزنم ؟ بد نیس ؟ :( ... شما که مطمئنم جواب همشو میدونی خب میگفتی همینجا دیگه :(

:( من برای اینکه مثلا میکروفون جنس صدامو پیدا کنم راهی جز سوال کردن هم دارم مگه ؟ برم دونه دونه بخرم تست کنم میشه تلاش ؟ :((( ربطی به راحتی نداره شما اگه چیزیو ندونی هرچقدرم تلاش کنی و این در اون در کنی نمیتونی به نتیجه ای که به دست میاری مطمئن باشی ! مگه اینکه از کس بپرسی که میدونه... پرسیدن هم که عیب نیس ! برای همین من اینجا پرسیدم

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,890 / 2 / -7
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این مباحث همه شون تاپیک جدا دارند و نیازی به ایجاد تاپیک جدید نیست
    جستجو کنید خواهید یافت.
    برای یکدست شدن مباحث بهتره هر بحث در تاپیک خودش بررسی بشه

بارگذاری...