چند سوال مهم درباره میکروفون مستر و تنظیم

شروع موضوع توسط ozviat1 ‏13/5/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک چند سوال مهم درباره میکروفون مستر و تنظیم تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. ozviat1

ozviat1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خسته نباشین ! خواستم چند تا سوال کنم امیدوارم جواب بدین ممنون میشم ! زیر هر سوالم جواب بدین که راحتتر باشین

ممنون میشم چواب بدین حتی مختصر

1. میخوام کم کم یه میکروفون بخرم ! اما همه جا نوشته هر میکروفون مخصوص یه جنس صداس ! خب من از کجا بفهمم از کی میتونم دقیقا و درست بپرسم که صدام به چه میکروفونی یا چه نویزگیری احتیاج داره ؟؟

2. من هرچی اهنگ گوش میدم و میسازم چند حالت بیشتر نداره ! یا زیر وکالم پد میذارم ! یا اول هر پد یه پیانو هم میذارم که گام وکال رو مشخص کنه ! یا بیس میچینم غیر این دیگه به ذهنم چیزی نمیرسه ! چی کار باید کنم .مثلابرای اهنگی که غمگین باشه فقط پد میتونم بچینم چیز دیگه به ذهنم نمیرسه و این بعث تکراری شدن همه کارا میشه ! اگه بیس بچینم که اهنگ انرژیک و ریتمیک میشه پس جز پد چی میتونم بذارم ؟؟

3. آهنگ امروز تولد منه محسن یگانه رو شنیدین ؟ یه لوپ خیلی مسخره زیر صداش هست که اگه اونو حذف کنی میشه فقط پد ! پس چرا اهنگ تکراری و کسل کننده نیس ؟ هنر تنظیم کننده به کنار ! چه نکته ای رو رعایت کرده که این جوری درومده ؟

4. برای کار روی صدا به جز اتو تیون و هارمونی انجین دیگه چیو پیشنهاد میدین ؟ مخصوصا چیزی که نویز یا هوایی که قاطی بعضی حروف مثله ف پ ضبط میشه رو از بین ببره

5. برای میکس و مستر کاری نمیتونم کنم اما یه حداقل هایی رو هم رعایت کنم از هیچی بهتره ! مثله قطع کردن فرکانس های بالا و پایین ! میخواستم یه نرم افزار بگین که راحت ترین روش بشه اینکارو کرد ! یعنی مثلا تیک بزنی که زیر فلان فرکانس یا دسیبل قطع شه بالای فلان هم قطع شه !

2. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    فکر کنم شما کلا دنبال راحتی هستین.دوست من برای یه کار موفق باید تلاش زیادی کرد.اصلا به این که آماده چیزی و به دست بیارین فکر نکنین چون هیچ لذتی نداره

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز سئوالتون به چند تاپیک مربوط میشه.
    هر کدوم رو در تاپیک جدا بپرسید. تا زودتر به پاسخ برسید.

4. ozviat1

ozviat1 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ینی برای هرکدوم یه تاپیک بزنم ؟ بد نیس ؟ :( ... شما که مطمئنم جواب همشو میدونی خب میگفتی همینجا دیگه :(

:( من برای اینکه مثلا میکروفون جنس صدامو پیدا کنم راهی جز سوال کردن هم دارم مگه ؟ برم دونه دونه بخرم تست کنم میشه تلاش ؟ :((( ربطی به راحتی نداره شما اگه چیزیو ندونی هرچقدرم تلاش کنی و این در اون در کنی نمیتونی به نتیجه ای که به دست میاری مطمئن باشی ! مگه اینکه از کس بپرسی که میدونه... پرسیدن هم که عیب نیس ! برای همین من اینجا پرسیدم

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این مباحث همه شون تاپیک جدا دارند و نیازی به ایجاد تاپیک جدید نیست
    جستجو کنید خواهید یافت.
    برای یکدست شدن مباحث بهتره هر بحث در تاپیک خودش بررسی بشه

بارگذاری...