چند سوال فنی!

شروع موضوع توسط wall-E-van ‏25/1/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چند سوال فنی! تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. wall-E-van

wall-E-van عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.....میخاستم بدونم ملاک تشخیص کیفیت صدای برنامه های vst و سینتی سایزر چیه؟ (مثلا واسه بازی میگیم گرافیک بازی چنده).:smile (53):
    بعدش اینکه کیفیت این برنامه ها به کارت صدا هم ربط داره؟
    آخر اینکه دوتا برنامه میخام که صداهایی مثه صداهای mallets تو برنامه hypersonic2 رو داشته باشه ولی خیلی با کیفیت تر تر از اون. و یه برنامه پیانو با کیفیت تر از the grand 2 ........
    (((((((اگه معرفی کنید ممنون میشم..:smile (2):)))))))

2. wall-E-van

wall-E-van عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چرا کسی جواب نمیده؟ بلد نیستید یا سوال من خیلی ساده ست؟:smile (16)::23:

3. topmusic

topmusic عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز بهتر نیست یه مقدار صبور باشید.البته من که بلد نیستم ولی از اساتید این سایت یه چیزایی یاد گرفتم.

ملاک کیفیت سمپل ریت و بیت ریت هست.هر چه بیت ریت و سمپل ریت بالاتر بره شما کیفیت بهتری خواهید داشت.البته هر چه این دو پارامتر افزایش پیدا کنه حجم فایل صوتی شما بالا میره و فضای بیشتری از حافظه رو اشغال میکنه.
    به طور مثال یک سمپل با مشخصات 24 بیت و سمپل ریت 96 کیلو هرتز با کیفیت تر از یک سمپل 16 بیتی و 44.1 کیلو هرتزی هست.
    موفق باشید

4. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    برای صدای Mallet بهترین گزینه Quantum Leap RA هست

و برای پیانو هم سلیقه ایه و بستگی به به خودتون داره که روی صدا کار کنین تا به اون چیزی که تو ذهنتون هست برسین اما Synthogy Ivory گزینه مناسبی هست و تو بازار هم راحت پیدا میشه !

5. wall-E-van

wall-E-van عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون که راهنمایی کردین.......:smile (75):.......این برنامه ها به کارت صدا هم ربط دارن؟ ینی کارت صدام هم باید 24 بیتی و 96 کیلوهرتزی باشه؟

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیر دوست عزیز ..
    میتونید با کارتهای انبورد هم استفاده کنید.
    اما چون کیفیت رکورد این سمپلها بالا هستش.و توان کارتهای آنبورد هم کمتر هستش در نتیجه کارتهای دارای سمپل ریت بالاتر این سمپلها رو بهتر پخش میکنن.
    همین..

7. wall-E-van

wall-E-van عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از راهنماییت خیلی ممنونم....... هر چی تو گوگل نوشتم خرید پستی Synthogy Ivory فقط خرید پستی native akostic piano میاد......توی سایتای بزرگ vst فروشی هم گشتم نبود........میشه بگی از کجا باید بگیرمش؟ :smile (70):
    :44:

دوستان ببخشید......این برنامه 24 بیتیه؟ EAST WEST- QUANTUM leap ra

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/1/10
  8. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    براتون پیغام شخصی کردم

و درباره سوالی که کردین هم بله هست !

9. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با سلام خدمت دوستان دوستان میگویند که پروژه را اگر با سمپل ریت و بیت بالا بگیریم بهتر است خوب ولی در موقع اکسپورت کردن باید 44100...16 بگیریم ایا این برگشت به خانه اول نیست یا اینکه نه کیفیت کار نسبت به پروژهایی که با سمپل ریت و بیت پایین تری کار شده بهتر است. با سپاس فراوان

10. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شما بهتره كه پروژه تون رو 24 بيت و 48 اكسپورت كنيد و بعد اون رو در wave lab يا sound forge كانورت كنيد به 16 بيت و 44100
    در مورد موقع كانورت حتما از dither استفاده كنيد.

11. topmusic

topmusic عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    اقا امید شما جایی گفته بودید از پک wave هم استفاده میکنید.
    برای تنظیمات IDR هنگام اکسپورت برای سی دی مسترینگ هلپ پلاگینهای L2,L3 نوشته dither روی tape 1 و نویز شیپینگ روی ultra باشه تا ماکزیمم رزولوشن رو داشته باشیم.اما در این حالی انگار یه مقدار فرکانسهای پایین کم رنگ میشه و جنس صدا فرق میکنه.
    شما چه تنظیماتی برای idr نهایی مسترینگ استفاده میکنید؟

12. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیلی ممنون از اقا امیددر project setup تنظیمات سمپل ریت وبیت را چه مقدار انتخاب کنیم بهتره بالا ترین را انتخاب کنیم بهتره یا اینکه نه ویه سوال دیگه حالا ما اگر اکسپورت را 32 بیت و48 بگیریم بعد با برنامه هایی فرمودید کانورت کنیم اشکال دارد و اگر امکانش هست در مورد dither یه توضحی بدهید ممنون میشم باز هم تشکر میکنم ...

13. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام.منم با امید جان موافقم.
    در صورتیکه کانورتر مناسب وجود نداشته باشه استفاده از بیت ریت و هرتز بسیار بالا کار بیهوده ایست.
    ------------------------------------
    Dither برای زمانی استفاده میشود که بخواهیم از بیت ریت بالا به پایین کانورت کنیم.در هنگام تبدیل یک سری فضای خالی بین فرکانسها بوجود میاد که باعث ایجاد نویزهایی ضعیف و مخرب در کار میشود برای از بین بردن این مشکل از دیتر استفاده میکنیم.خود دیتر نوعی نویز تقویت کننده است که اون نویزهای ضعیف که در اثر ایجاد خلا بوجود آمده است رو تقویت و یه جورایی باعث یکنواخت شدن سطح کیفیت خواهد شد.لازم به ذکر است نویز مربوط به دیتر قابل شنیدن نیست.
    ----------------------------------------------------------
    در صورت استفاده از کیوبیس 5 برای اعمال Dither میتونید از پلاگین UV22HR استفاده کنید که الگوریتم آن توسط شرکت بزرگ Apogee طراحی شده است.
    موفق باشید

14. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب dj عزيز كاملا توضيح دادن و اينم بگم كه پلاگين UV22HR بسيار براي اينكار مناسبه و خيلي هم پيشنهاد ميشه. و همونطوري كه دوست عزيز مون گفتن از الگوريتمهاي برند Apogee استفاده شده كه در زمينه توليد كانورتور ها در دنيا شهرت و نام خوبي هم داره. و شما در هر استوديويي كه بريد اين كانورتور رو خواهيد ديد.

15. topmusic

topmusic عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    اقای محبی شما استفاده از دیتر پلاگینهای l3 و ایزوتوپ رو پیشنهاد نمیکنید؟ایا uv22hr بهتر ازاینها عمل میکنه.
    میشه یه توضیحی بدید خودتون از چه دیتری استفاده میکنید و نویز شیپینگ رو چه طور انتخاب میکنید؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏1/2/10
  16. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان من با pc ,وبا برنامه کیوبیس یه سری کار دارم تنظیم میکنم وکار ضبط انجام نمیدم کارت صدا هنوز خریداری نکردم(ایا کارت صدا باید داشته باشم) واینکه کارامو با هدفون مانیتور گوش میکنم تنطیم میکنم حالا سوالم اینجاست که این کارها که می خوام ببرم در یه استودیو خوب کارامو ظبط ومیکس و... انجام بدم پروزه کارهامو چکار باید کنم باید در هر پروژه ترک هامو بصورت waveکنم ببرم یا اینکه نه همینطوری که بصورت میدی هست ببرم این تر ذهنم هست که ایا این سمپل هایی که من استفاده کردم در استودیو داره که بتونه vstها رو بخونه تنظیمات project setupروی 48,32float است خوبه یا عوض کنم ( این اصطلاح رندر کردن به معنی است) با تشکر از دوستانی که تجربیاتشون را در اختیار افرادی مثل بنده که اطلاعات کافی نداریمقرار میدن...

17. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیز شما باید پروژتون رو بصورت مولتی ترک یعنی هر ترک و هر صدا رو جداگانه export کنید و من به شما پیشنهاد میدم 48khz 24bit export کنید و همه ی ترکهارو هم از zero پروژه یعنی از ثانیه ی 0 اکسپورت کنید و بعد با بخاطر داشتن تمپو و گام آهنگ ببرید استودیو

18. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیلی ممنون از شما اقا بهروزهمه ترکها رو بصورت wave بگیرم درسته واینکه تنظیمات درقسمت project ودرگزینه project setup سمپل ریت فرمت رکورد چند باشه اصلا نیازی هست برای من که دارم با میدی کار میکنم اگه هست اونجا را هم 48 و24 تنظیم کنم

19. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیلی ممنون از شما اقا بهروزهمه ترکها رو بصورت wave بگیرم درسته من که هنوز کارت صدای خوب نگرفتم وبا کارت انبورد سیستمم اکسپورت کنم مشکلی بابت افت و کیفیت نیستش اکه هست بگید که لااقل قبل اینکارا یه کارت صدای خوب بگیرم واینکه تنظیمات درقسمت project ودرگزینه project setup سمپل ریت فرمت رکورد چند باشه اصلا نیازی هست برای من که دارم با میدی کار میکنم اگه هست اونجا را هم 48 و24 تنظیم کنم

20. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    بله بهتره که Project setup رو هم 48-24 کنید چون این فزمت در حال حاضر استانداردیه که اکثر جاها استفاده میشه و وقتی تقریبا اکثر VST های Sample base از فرمت 32 96 یا 32 192 پشتیبانی نمیکنن چون سمپلها 48 24 رکورد شده پس بهتره به همین 48 24 روی بیارید.

بارگذاری...