چند سوال در مورد نرم افزار لطفا راهنماییم کنید

شروع موضوع توسط ZahirX ‏10/5/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چند سوال در مورد نرم افزار لطفا راهنماییم کنید تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. ZahirX

ZahirX عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان عزیز من یه مدته میخوام اهنگسازی کنم اما نمیدونم چه کنم از کجا؟
    الان اف ال استدیو رو چند ماهه نصب کردم و فقط منو ایناشو بلدم نمیتونم باهاش اهنگ بسازم لطفا کسی به من بگه که سورس چی هست و چطور میشه از رو اونا اهنگ ساخت یعنی الگو ساخت؟
    آیا کسی هست تو کردستان اموزش بده؟
    و تو پیانو رول چطور بتونم نتهامو بنویسم ؟
    ممنون میشم جواب بنده رو بنویسید منتظرتون هستم عزیزان

2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    خوب مسلما اگر شما بخواين روي اصول اهنگسازي كنيد راه درازي هست ولي اگر ميخواين براي دل خودتون و تجربه اهنگسازي كنيد نياز به چندين ابزار داريد

1- ميدي كيبورد كه شبيه ارگ خودمون هست
    2- كارت صداي اكسترنال
    3- نرم افزار اف ال استوديو براي شروع خوبه
    4- كامپيوتر خوب
    5- پلاگين ها و يا سازهاي نرم افزاري

بعد از خريد اينها در اين سايت مطالب اموزشي خوبي هست ميتونيد با همت خودتون اطلاعات اين سايت بهرمند شيد اگرم نتونستيد كه كلاس تنظيم بيرون نيست و يا اهنگسازي بايد يه سري قواعد رو ياد بگيريد كه اگر خواستيد اون قواعد رو من ميگم

3. saeidtroy

saeidtroy عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    با تشكر از دوست گرامي جناب Ferdmusic عزيز. دوست گرامي الان اين سخت افزارهايي كه فرموديد مربوط ميشد به آهنگسازي واسه تجربه و سرگرمي؟!!! اگه اينجوري باشه كه اقاي ZahirX دلسرد ميشن و ميرن سراغ يه سرگرمي ارزونتر كه!!!
    يادم مياد تو همين سايت يه بحثي انجام شد و به اين نتيجه رسيد كه تو رندر گرفتن پروژه كارت صدا هيچ دخالتي نداره و سي پي يو وظيفه پروسس رو به عهده داره (البته به استثنا اكسپورت real time )
    دوست عزيز واسه دونستن اين چيزايي كه فرموديد ميتونيد تو بخش

نرم افزارهای آهنگسازی ( DAW )

همه چيزو ياد بگيرين.يه بخشم داره مختص اف ال استوديو كه كامل كارتون راه ميندازه. هر سواليم بود بپرسيد دوستان و اساتيد آگاه تر از من، هستن جواب ميدن.
    موفق باشي عزيز

4. kasra777

kasra777 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar, soundforge
    zahirX عزیز نمیخوام دلسردت بکنم اما فکر میکنم اگر درست برات توضیح ندم راه رو بدجور اشتباه بری و مثل خیلی ها که این روزا فکر میکنن آهنگساز هستن به بیراهه بری و بعد از مدتی دچار سرخوردگی بشی
    من یه مدته میخوام خلبانی کنم اما نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم؟
    به نظرت این سؤال منطقیه؟
    پیشنهاد من:
    اگر به صورت تفریحی میخوای این کار رو انجام بدی بهت پیشنهاد میکنم یه کیبورد ارزون که ورودی و خروجی MIDI داشته باشه تهیه کن و از نرم افزارهائی که لوپ دارن استفاده کن.در حقیقت به عنوان یک تکنسین آماتور لوپ ها رو به سلیقۀ خودت کنار هم میچینی و به عنوان تفریح برات لذت بخش خواهد بود(البته مطالب مفیدی میتونی در اینجا پیدا کنی و سؤالات خودت رو هم میتونی مطرح کنی)
    و اما
    اگر میخوای حرفه ای این کار رو دنبال کنی این راهش نیست اولین کاری که باید انجام بدی اینه که یک ساز رو یاد بگیری و بعدش با تلاش و کوشش فراوان سعی کنی موسیقی رو به صورت علمی یاد بگیری برای هر کاری راه و روش خاص اون کار وجود داره
    امیدوارم موفق باشی

5. ZahirX

ZahirX عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ممنونم از همه دوستان عزیز که مطلب منو خوندن.من میخوام اهنگسازی رو فعلا نرم افزاری یاد بگیرم یه چیزایی برا خودم بسازم چون نمیتونم ساز اینا کار کنم درس میخونم اونم بیشتر معطلم میکنه پس دوستان راهنماییم کنید چطور میتونم سورس بسازم تو اف ال استدیو و آیا سورس نرم افزار هست یا سخت افزار و قیمت یه میدی کنترلر چقدر هست برای شروع؟

6. ZahirX

ZahirX عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    و یک سوال دیگه آیا این کیبورد به درد بنده میخوره؟
    چند سوال در مورد نرم افزار لطفا راهنماییم کنید-product_image_34988_50758.jpg
    کی بورد متحرک Discover Keyboard USB

اینه اگه خوبه بگید تا بنده تهیه کنم ممنون میشم که توجه کنید

7. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    سورس به فایلهایی میگن که با پسوند خود نرم افزار باشه.مثلا اف ال FLP هستش.
    این فایلها رو شما توی نرم افزار باز میکنی و هر تغییری که بخوای میتونی روش بدی.:smile (7):
    اگه میخوای همین جوری برای خودت کار کنی که MIDI هم لازمت نمیشه.سمپلو اینا هم لازم نداری.خود اف ال داره.
    اگه یه مدت کار کردی و دیدی علاقه داری و احساس کردی که این امکاناتی که داری دیگه واست جوابگو نیست اون موقع میتونی تجهیزاتتو چه نرم افزاری و چه سخت افزاری ارتقا بدی.
    موفق باشی:smile (6):

8. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خب من قصد دخالت توی اینجور تاپیک ها را نداشتم، ولی دیدم این دوستمون راه را اشتباه داره میره و دوستان هم دارن اشتباه راه نشونش میدن (خاک پای همه اساتید گلم....:smile (70):)

شما اول از خودت بگو:

میخوای چی کار کنی؟
    هدفت چیه؟ (آخرش واست کجاست؟)
    از موسیقی چیزی میدونی؟
    ساز بلدی؟
    ...

اینا را بگو تا بعد بهت بگم باید چی کار کنی...

اگه صفر صفر (مثل دو سال پیش خودم) باشی اصلا تا 1 سال به کامپیوتر و نرم افزار و سخت افزار ... نیازی نداری!!!

9. ZahirX

ZahirX عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میخوام آهنگسازی یاد بگیرم واسه خودم اهنگ بسازم
    هدفم موفقیته
    از موسیقی یه کوچولو
    ساز هم گیتار دام فقط کم باش کار کردم و بعدا جور بشه یه پولی چیزی گیر بیاد یه ساز خوب و کلاسهای بهتر میرم ساز یاد میگیرم
    و اخرش اینه که به این نرم افزار علاقه دارم و میخوام شروع کنم که چطوری باهاش کار کنم و تو پیانو رول نت دلخوامو چطور بنویسم و خیلی چیزای دیگه خیلی ممنون میشم که برام توضیح بدین چون واقا شما دوستان و اساتید عزیز هستید که راه رو واسمون باید روشن کنید
    به امید روزی که بتونم چیزی بسازم و شما در موردش نظر بدین

10. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من چند تا نکته به ذهنم میرسه که باید بهت بگم:
    اول اینکه موسیقی برای شنونده حکم تفریح را داره، برای همین خیلی ها فکر میکنند برای سازنده ی اون هم همینطوره!!! در حالی که موسیقی برای سازنده، حکم کاری را داره که به پشتوانه علم و سال ها تجربه داره انجامش میده

دوم اینکه من فکر کنم شما فکر میکنید هر کی کار با نرم افزار را یاد بگیره، آهنگساز میشه!!! یعنی من اگه یه صبح تا شب کار با کیوبیس را به شما یاد بدم شما میتونی آهنگ بسازی؟؟؟ (به قول آقای پایگان نرم افزار فقط کار آهنگ سازان را آسون تر میکنه، همین!!!)

در مورد خودتون هم باید بگم، شما همون گیتار را برو پیش یه استاد خوب، یه استادی که هم گیتار یادت بده و هم در کنارش تئوری، تا 6 ماه فقط همین، بعد 6 ماه که فهمیدی چی به چیه و یه کم دستت اومد، مطالعه را شروع کن، کتاب های مختلف تئوری هست، میتونی هم از مطالب بسیار مفید همین سایت هم استفاده کنی...

بعد از یک سال، حالا تازه میای میرسی به سیستم،

مثلا یاد گرفتن کار با کیوبیس (طبق آموزش نیمای گلم که تو همین سایته) کار دو روزه!!!

بعد از اون میشینی به کاور کردن (کاری که آقای پایگان به من گفتند و من الان 7 8 ماهه که کارم فقط همینه) ، شما میای اول سبکی که بهش علاقه داری را پیدا میکنی و بعد با کمک اساتید یه سازنده خیلی قوی و 6 دنگ توی اون سبک را آهنگ هاشا کاور میکنی...

نمیشه گفت چه مدت باید این کار را بکنی ولی حداقل 2 سال... تو این مدت هم باید تئوری تکمیلی موسیقی را کار کنی و هارمونی یاد بگیری، تو ان مدت حتی میتونی پیانو هم یاد بگیری (کاری که خودم دارم میکنم) چون من معتقدم (نظر شخصی) یه آهنگ ساز خوب کسیه که گیتار و پیانو را با هم بلد باشه...

11. ZahirX

ZahirX عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام . دوست عزیز حرفاتون کاملا درسته ولی این که شما میگید هر کی نرم افزار بلده فکر میکنه اهنگسازه نه نظر من اینطور نیست من میخوام که یاد بگیرم آهنگسازی رو کاملا و برای این کار (یعنی برای شروع از کتاب خلاقیت موسیقی شروع کنم خوبه؟نوشته کیوان جعفری نزاد و رضا کبیری زاد ؟ این کتاب یه جورایی توضیح داده موسیقی رو و در مورد سبک و ساز و خیلی چیزای دیگه و یه سوال دیگه قیمت یک پیانو عادی چند هستش ؟

12. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ببینید دوست گرامی ، اول از همه چیز شما باید نوازندگیه یک ساز رو حد اقل در حد نیمه حرفه ای بلد باشید . باید با قواعد و اصطلاحات موسیقی آشنا بشید . هم علمی و هم عملی . پس اول از هر چیز شما باید این نکته رو رعایت کنید :)

13. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تمام این کتاب هایی که میگید به علاوه چندین و چند کتاب و مطلب و بحث دیگه هم مفیده و هم لازم...

ولی هر چی جای خودش، شما اول برو و سفت و سخت بچسب به سازت، و همه فکر و ذکرت اون باشه، نه به کتاب فکر کن و نه به نرم افزار....

بارگذاری...