چند سوال در مورد میکسرهای دیجیتال

شروع موضوع توسط Nima Golestan ‏1/10/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چند سوال در مورد میکسرهای دیجیتال تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوستان ، کسی در مورد Room Acoustic Sensor اطلاعاتی داره ؟ و اینکه کاربُرد خروجی های OPTICAL و COAXIAL چیه ؟ یه چیزایی میدونستم ولی از اونجایی که برای من کاربُرد و استفاده ای نداشت متاسفانه فراموش کردم . ممنونم

2. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

نیما جان OPTICAL و COAXIAL خروجی های دیجیتال هستن (s/pdif)
    room acoustic sensor هم برای تنظیم مانیتور هاست که با توجه به محیطی که توش هستی به صورت اتوماتیک ، اکولایزر و میزان واید بودن مانیتور ها رو تنظیم میکنه .

3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام آقا پوریا مرسی . میکسر من هر دو خروجی OPTICAL و COAXIAL رو داره . همچنین قابلیت Room Acoustic Sensor رو . اما نمیدونم چطور ازش استفاده کنم . یا اینکه فرقش با این کابل های معمولی ( Neotrik ) که استفاده میکنم چیه !! ضمن اینکه مونیتورهای صدام هم ورودی OPTICAL و COAXIAL داره . شما واسه اتصال اینها با هم پیشنهادی داری ؟ منظورم روش اتصالاتشون هست . و اینکه کابل های OPTICAL و COAXIAL گیر میاد ؟ قیمت دستتون هست ؟ البته من توی نت هر چی گشتم واسه شبکه بود و ویدئو !!

4. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    Room Acoustic رو والا اگه دکمه شو بزنین خودش باید همه چیز رو تنظیم کنه فقط مانیتور ها باید به میکسر نصب باشه . البته من زیاد اطلاعی ندارم شاید تو میکسر های مختلف طرز کارش متفاوت باشه . تو یو تیوب اگه اسم میکسرتونو بزنین باید طرز کارش باشه .

فرق کانکتور های کواکسیال و اپتیکال رو دقیق نمیدونم فقط میدونم اپتیکال برای adat هم استفاده میشه که میشه چند سیگنال رو همزمان با یه کابل انتقال داد که حالا نمیدونم تو ایران کاربرد داره یا نه . بودنشو ابتیکال رو نمیدونم ولی کواکسیال هست . همین کابل های rca که تو ورودی ، خروجی های s/pdif کارت های صدا هم استفاده میشه خودتون که دیگه استادین نیما جان .

5. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تنها استفاده ای که دیدم از کابل اپتیکال شده برای اتصال سینما ی خانگی به lcd یا led هست!!!
    نیما جان زیاد ندیدم از کابل اپتیکال استفاده کنن :)

6. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    مرسی حمید جان . راستش من هم ندیده بودم که استفاده بشه ولی چند شب پیش یه جایی بودم که میکسر m7CL یاماها داشتند و از ورودی و خروجی OPTICAL استفاده کرده بودن . چه کوالیتی بالایی داشت . بر عکس ، من هم میکسرم و هم مونیتورام این قابلیت ها رو داره . گفتم یه امتحان کنم و شاید فرجی شد و ما هم کیفیت صدای دیجیتال در اختیارمون قرار گرفت D:

7. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    دوست عزیز همونطور که میدونید کابلها در انتقال امواج به منابع بسیار موثر هستند ، و خیلی هم عوامل موثر دارند ، مثلا نباید بصورت دایره ای بسته شده باشند ، یا نزدیک منبع برق نباشند و غیره ....
    حالا کابلهایی با برند های بهتر و قیمتهای بالا در واقع از شیلد ها و عایقهایی استفاده میکنند که این نوسانات و اتصالات مشکل ساز رو در واقع تا حدودی از بین میبره ...
    زمانی که شما از کابل اپتیکال استفاده میکنید ، در واقع نزدیکترین حالت ضبط رو نسبت به صدایی که میشنوید دارید ، چون از اتصالات فیش صدا بی نیاز هستید ، در واقع همون لحیم هاو اتصالات بدنه که در فیش وجود دارند باعث افت خیلی کمی در هر لاین صدای شما میشوند که قطعا به راحتی قابل شنیدن نیست اما در یک پروژه فول آکوستیک به این نتیجه خواهید رسید که اُپتیکال داستان دیگه ای داره ...

کوآکسیال ها هم در واقع همین کابلهای معمولی خودمون هستند که قابلیت انتقال دیتا رو از روی اتصال به زمین و ناقل یون استفاده میکنند که همین باعث میشه شما بتونید صدای ضبط شده رو به صورت دیجیتال وارد رکوردر کنید ...

همه اینها زمانی اتفاق میافتن که رکوردر شما قابلیت این ورودی ها رو داشته باشه ...

ضمنا روم آکوستیک سنسور نیاز به یک میکروفن داره .....مانیتور نباید بهش وصل باشه ، در واقع با سنسور میکرفن میتونید افت و خیز های فرکانسی داخل اتاق رو تشخیص بدین ..

بارگذاری...