چند سؤال بنیادی برای یک تازه کار

شروع موضوع توسط M.Masoud.M ‏4/3/11 در انجمن آموزش و سازشناسی

تاپیک چند سؤال بنیادی برای یک تازه کار تالار آموزش و سازشناسی در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. M.Masoud.M

M.Masoud.M

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت اساتید گرامی

چند تا سؤال در ذهنم وجود داشت که میخواستم از محضر گرامیتون بپرسم :

1.چند نوع سبک برای ویولون وجود داره و مثلا" فرق کلاسیک و بقیه ی سبک ها چیه ؟
    2.کتابی الکترونیکی چیزی وجود داره که اصطلاحات مربوط به ویولن رو توش توضیح داده باشه ؟ چون من تازه میخوام شروع کنم و در حد صفر کیلومترم :smile (73):

از وقتی ویدئو های سامول یروینیان رو توی گروه یانی دیدم عاشق این ساز شدم.

و در آخر آدرس یک استاد درجه 1 رو در تهران میخواستم.

موفق باشید :smile (70):

2. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به ساز ویولن لقب "سازی برای 4 قاره" رو دادند.به این علت که با این ساز امکان نواختن اکثر سبکها و استایل ها هست.از کلاسیک تا کانتری و جز و راک گرفته تا آسیای شرقی،ایرانی،ترکی و هندی...

به سبکی که در اون قطعات دوران کلاسیک ،باروک و یا رمانتیک نواخته بشه کلاسیک گفته می شه.

مثل قطعات باخ،موزارت،ویوالدی ،چایکوفسکی...

هر قطعه ی کلاسیک هم یک اسم داره که مربوط به فرم اون قطعه میشه و یک شماره که مربوط به شماره ی آهنگ ساخته شده توسط آهنگساز میشه.

توجه داشته اگر چیزی به جز قطعات کلاسیک نواخته بشه دیگه سبک کلاسیک محسوب نمی شه.

پیشنهاد میکنم که حتما نزد یک مدرس خوب شروع به یادگیری این ساز کنید و از یادگیری پراکنده و بدون برنامه اجتناب کنید چون در
    آینده باعث دردسر در امر آموزش میشه.

3. M.Masoud.M

M.Masoud.M

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

مدیر عزیز لطفا" اسم و آدرس یک استاد درجه 1 رو واسم بفرستید (تهران)

و اینکه واسه شروع چه مارک و مدلی بگیرم و از کجا ؟

منتظرم.

ممنون.

4. mbk

mbk عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من از دوستان چند تا سوال داشتم
    یک هنرجوی متوسط معمولا کتاب ل ویولن 1 رو در چه مدت زمانی به پایان میرسونه؟؟

و اینکه برای قطعاتی که سرعتشون بالاست یا با یک قسمت از آرشه زده میشن ( مثلا وسط آرشه) به من گفتن احتیاجی به حرکت زیاد ساعد نیست وحرکت مچ کافیه . میشه در این مورد کاملا توضیح بدین چون هر چه تلاش میکنم برام سخته واقعا و نشدنیه تقریبا ؟

در ضمن من مبتدی هستم.

من اين سوال رو پرسيدم چون ديدم يكم كتاب ل ويولن 1 داره طول ميكشه
    اگر سوالاتمون كمي غير تخصصي هستن از طريق پيغام خصوصي تذكر بدين تا ديگه نپرسيم يا در پيغام خصوصي بپرسيم به جاي بي جواب گذاشتن
    ممنون

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏21/7/11
  5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز اگر منظورتون من هستم که قطعا هم همینطوره باید بگم که من سئوال شما رو ندیدم وگرنه مطمئن باشید بی پاسخ نمی موند.

حدود 6 ماه.

اینکه از ساعد استفاده نشه که اصلا از لحاظ ساختار آناتومی بدن انسان غیر ممکنه.درستش اینه که از بازو استفاده نشه و از مچ برای آرشه کشی استفاده بشه.این رو هم در نظر داشته باشید که مفاصل مچ رابطی هستند بین ساعد و مچ پس اگر مچ بخواد بالا یا چایین حرکت کنه طبعیه که ساعد هم با اون مقداری حرکت داشته باشه.

6. mbk

mbk عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من قصدي نداشتم از اين صحبتم و اين صحبت من رو دليل بر نا سپاسي من نذارين
    چون خودم متوجه اين بودم كه سوالهايي كه مطرح ميكنم واقعا غير تخصصي هستن و از طرفي مديريت سايت پيغامي رسيده بود مبني بر اينكه قصد بالا بردن سطح سايت رو دارن و اين سوال هم دومين سوالي بود كه بي جواب ميموند احساس كردم كه شايد اين موضوعات ربطي به هم داشته باشه و حالا مطمئن شدم كه اين دو تا سوالم ديده نشده بود و اين موضوعات به هم ربطي نداره
    من هميشه به اساتيد احترام ميذارم و حتي اين موضوع رو به نوع ديگري مطرح كردم كه آقاي به نژاد هيچ وظيفه اي ندارن كه اينجا به سوالات ما پاسخ بدن و اين وقت گذاشتن براي پاسخ به سوالات ما فروتني و بزرگواري و لطف شما رو ميرسونه
    من شروع كردنم به يادگيري اين ساز و اينكه شما منو متوجهم كردين كه راهم در انتخاب استاد اشتباه بوده و اينكه من رو از گمراهي در راهي كه براي يادگيري اين ساز انتخاب كرده بودم نجات دادين و كمكهاتون در زمينه خريد ساز رو فراموش نميكنم و در اين رابطه هميشه و همه جا از شما به نيكي ياد كردم
    ميدونم كسي به اين راحتي حاضر نيست كه اطلاعاتشو در اختيار ديگران بذاره شما اينگونه و به اين نحو اطلاعاتتون رو در اختيار همه گذاشتين و اگه موقعيتم مناسب بود حتما نزد شما آموزش ميديدم اما متاسفانه شرايط اينكه هنرجوي شما باشم برام فراهم نيست و اگر شرايط ايجاد بشه حتما براي يادگيري و ادامه شما رو به عنوان استاد خودم در يادگيري اين ساز انتخاب ميكنم

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)