چند سؤال از شخص شما

شروع موضوع توسط Core ‏20/6/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک چند سؤال از شخص شما تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    اینا سوالاتی هست که کسانی که تازه وارد هستند دوست دارن از حرفه ای تر ها بپرسن. البته می تونید به همه پاسخ ندین و جاش رو خالی بذارین. اگه هم سوالی جدید به ذهنتون خطور کرد ادامه شماره ها، سوالتون رو عنوان کنید تا بچه ها جواب بدن.

1. از چه سالی موسیقی رو شروع کردی؟
    2. متولد چه سال و ماهی هستی؟
    3. چرا موسیقی؟
    4. هدفت از موسیقی چیه؟
    5. چه چیزی از خودت دیدی که فکر می کنی توی موسیقی حرفی برای گفتن داری؟
    6. روزی چند ساعت موسیقی گوش میدی؟
    7. روزی چند ساعت موسیقی کار میکنی؟ (نوازندگی، آهنگسازی، تنظیم)
    8. با چه نرم افزارهایی کار میکنی؟
    9. آیا شده هنگام کار دلسرد بشی؟ و به خودت بگی آخرش که چی؟

تشکر!

2. ilia_r

ilia_r آهنگساز عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    . از چه سالی موسیقی رو شروع کردی؟ 84
    2. متولد چه سال و ماهی هستی؟ دي 1366
    3. چرا موسیقی؟ بعد از شنيدن كارهاي بعضي خواننده ها تصميم گرفتم
    4. هدفت از موسیقی چیه؟ يه آهنگ ساز در سطح جهاني
    5. چه چیزی از خودت دیدی که فکر می کنی توی موسیقی حرفی برای گفتن داری؟ فكر ميكنم سبك هاي جديدي براي خودم دارم
    6. روزی چند ساعت موسیقی گوش میدی؟ هروقت پاي كامپيوتر هستم آهنگاي مورد علاقمو گوش ميدم .
    7. روزی چند ساعت موسیقی کار میکنی؟ (نوازندگی، آهنگسازی، تنظیم) وقتي كاري از كسي روي دستم باشه زياد شايد 12 ساعت يا بيشتر حتي . حالت عادي 1 2 ساعت اونم در صورتي كه ملودي بياد توي ذهنم اونو ميسازم به صورت ساده براي بعد .
    8. با چه نرم افزارهایی کار میکنی؟ شروع با دنس ايجي 7 بود . الان با اف ال
    9. آیا شده هنگام کار دلسرد بشی؟ و به خودت بگی آخرش که چی؟ خيلي پيش مياد كه آدم كاراشو با بقيه مقايسه ميكنه و اين حس رو داره . ولي خوب اگه حدفت رو روي شخص نذاري كمتر پيش مياد برات.

البته با عنوان يه آدم حرفه اي جواب ندادم خودم آماتورم . گفتم كه دوستان هم بيان . بحث جالبيه

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    1.سال 73
    2.تو سایت زدم
    3.زندگی موسیقی است و به نظر من با موسیقی معنا دار میشه
    4.رسیدن به علاقه و عشقم
    5. کارم رو با کارهای حرفه ای ها مقایسه کردم و دیدم حرفی دارم
    6.شبا قبل از خواب دست کم 2 ساعت
    7.دست کم 6 ساعت
    8. حدودا 95% با کیو بیس و بقیه با سنار و پرو تولز
    9.به هیچ وجه و اصلا

4. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    10. چه سازی می نوازی؟ چند سال؟

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    10.پیانو ساز اصلیم هست ولی کیبرد و گیتار هم میزنم. پیانو رو حدود 12 سال هست که میزنم.

6. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    البته من حرفه ای نیستم و بعنوان یک هنر دوست به سوالات جواب میدم - نه هنرمند...

1. از چه سالی موسیقی رو شروع کردی؟ موسیقی رو از سال 75 شروع کردم اما بصورت حرفه ای از سال 77 یا 78.

2. متولد چه سال و ماهی هستی؟-

3. چرا موسیقی؟خب چون موسیقی غذای روحه - هم کاره و هم تفریح ، اگه خوب کار کنی یک شغل سالمه . موسیقی چیزی هست که بشریت بهش احتیاج داره و نمیشه نباشه - همه جا هست و همه هم بهش نیازمندن و از بودنش خوشحالن.خب چی از این بهتر ؟ تازه یک هنره ! همونطور که یک فیلم با موسیقی متن به جذابیت میرسه ، زندگی هم با موسیقی شیرین میشه.ضمناً عشق و علاقه ی شخصیم هم هست.

4. هدفت از موسیقی چیه؟من موسیقی رو دوست دارم و اوایل که شروع کرده بودم شبها خواب میکروفن میدیدم و دلیل ادامه دادن موسیقی برای من نه پول هست و نه شهرت - موسیقی شغل دوممه و تنها بعنوان یک هنر بهش نگاه میکنم و هدفم اینه بتونم با تلاش به اون جایگاهی که میخوام برسم.اون جایگاه شهرت نیست بلکه توانایی ساخت آثار ماندگاره.

5. چه چیزی از خودت دیدی که فکر می کنی توی موسیقی حرفی برای گفتن داری؟من هنوز هیچ حرفی برای گفتن ندارم اما قوت قلب من در ادامه دادن این راه این هست که علاقه ی بسیار زیادی به این هنر دارم و توانایی شخصیم رو میبینم.و هرکس خودش میدونه که قادر به انجام کاری هست یا نه و من در خودم دیدم که میتونم ادامه بدم.من زمانی حرف برای گفتن دارم که حداقل یک موزیسین توانا اسم من واسش آشنا باشه ، کارام رو گوش کنه و از اونها لذت ببره.

6. روزی چند ساعت موسیقی گوش میدی؟من توی طول روز به صورت ناپیوسته موسیقی گوش میدم - یعنی اگر وقت خالی داشته باشم یک موزیک گوش میدم و بعد باز میرم سر کار ، فکر کنم جمعاً دو ساعت بشه - شایدم بیشتر یا کمتر !

7. روزی چند ساعت موسیقی کار میکنی؟ (نوازندگی، آهنگسازی، تنظیم)واسه کار واقعاً سختی میکشم - صبح تا ظهر که مشغول کار اصلیم هستم و اکثر روزها در بعد از ظهر موسیقی کار میکنم و گاهی که درس و دانشگاه هم فشار میاره شبها موسیقی کار میکنم اما تحت هر شرایطی که باشم موسیقی کار میکنم از 4-5 ساعت در روز کار می کنم تا گاهی 10 یا 12 ساعت.

8. با چه نرم افزارهایی کار میکنی؟سعی کردم در اکثر نرم افزارها تجربه کسب کنم و حداقل اطلاعاتی که ممکنه رو از اونها بدست بیارم.نرم افزارای اصلیم اف ال استودیو ، نیوئندو و سونار هست و البته کیوبیس هم تقریبااً کار میکنم و در زمینه ی ریزن هم یک چیزایی میدونم و اخیراً هم دارم پروتولز رو یاد میگیرم.اما نیوئندو رو خیلی دوست دارم.

9. آیا شده هنگام کار دلسرد بشی؟ و به خودت بگی آخرش که چی؟نه اصلاً - من برای آخرش هدفهایی تعیین کردم که با توکل بخدا و تلاش میخوام به اون اهداف برسم.من چون موسیقی رو از روی میل و علاقه و بخاطر اینکه دوسش دارم انجام میدم زیاد دلسرد نمیشم - قبول دارم که دلیل برای دلسرد شدن زیاده اما این مخصوص کسی هست که به موسیقی برای پول نگاه میکنه.اما من هر روز وقتی یک تکنیک و مطلب تازه یاد میگیرم خوشحالتر و امیدوار تر میشم.

10. چه سازی می نوازی؟ چند سال؟ من گیتار آکوستیک(کلاسیک)، پیانو و کیبورد میزنم و نوازنده ی سنتور هم هستم.قبل از اینکه وارد معقوله ی تنظیم بشم آهنگساز و نوازنده ی یک گروه سنتی بودم+همخوان !
    ده ساله سنتور میزنم و فکر کنم یه 5 سالی هست که گیتار و پیانو و کیبورد رو حرفه ای میزنم - البته قبلش کار کردم اما نه حرفه ای.

7. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    اگه فقط ميخواستين از حرفه اي ها بپرسيد مال منو نخونيد!

1-80
    2-ابان 68
    3-سال 77 بعد از شنيدن البوم مسافر به موسيقي علاقه پيدا كردم و اين يه جرقه بود بعد نم نمك ديدم ديگه بدون موسيقي نميتونم و كارمو شروع كردم.
    4-ارضا كردن خودم.وقتي كار ميكنم از درون راضي ميشم.
    5-فقط علاقم باعث شده كار كنم.و هيچ وقت ادعايي نداشتم.
    6-وقتي اهنگ نسازم موسيقي گوش ميدم.
    7-وقتي موسيقي گوش ندم اهنگ ميسازم:smile (35):
    8-اف ال.اوديشن.سوند فورج(اگه ادم حسابش ميكنين!)
    9-دلسرد كه نه ولي وقتي صداي داريوش يا ... رو ميشنوم به خودم ميگم تا اينا هستند كي به صداي تو گوش ميده؟ولي چيزي كه هميشه اميد بهم ميده اينه كه:هر كسي بالاخره از يه جايي شروع كرده
    10-دو سالي هست كه گيتار:smile (61): ميزنم ولي فقط چند تا ريتم چند تا ملودي و چن تا اكورد بلدم.(خونوادم مخالف كار كردن من هستند و از اين رو نميتونم كلاس موسيقي برم:smile (40):)

8. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    1-از سال 72 موسیقی رو شروع کردم
    2- و 24 سالمه
    3-موسیقی رو با گروه های rising force . aphrodit child. motor head.... , شروع کردم سال 73 یه گیتار الکتریک خریدم با بدبختی مخ خانواده رو زدم تا برام بخرن ...
    4- چون حرف هایی که با کلمات نمیشه زد با موسیقی میشه زد .
    5-موسیقی خودش به بنفسه هدفه .موسیقی هدفیه که وسیلش خودشه. موسیقی جوهره ...
    6-چیزی در خودم ندیدم . خودم رو تو موسیقی دیدم . موسیقی رو وقتی به غایت درک میکنی که از خود بیخود شدی تا وقتی خودتو ببینی و تا وقتی باشی موسیقی نیست.
    موسیقی جزو وارداته تو چیزی نمیگی ....میگن و تو میزنی . حرف های ما که شانی نداره ... حرف های ما در مورد احساس های کلیشه ایه ( موسیقی هایی که اغلب میشنویم یا در مورد دختر یا مهمونی. یا جامعه)
    7-موسیقی رو اغلب تو راه دانشگاه گوش میدم با آیپاد عزیزم دانشگاهم رودهنه رفت و برگشتش خیلی طول میکشه
    آهنگ سازی هم هر وقت حسش بیاد مینویسم
    8- با سخت افزار کار میکنم زیاد با نرم افزار حال نمیکنم
    9- دلسرد ... نمیشم معمولا بیشتر دلگرم میشم .. . کاش تو کشور من هم زندگی کردن حلال بود .... بیشتر از اینها دلم درد میگیره
    10-گیتار الکتریک رو از 7 سالگی میزنم گیتار بیس رو هم از 16 سالگی شروع کردم تا الان هم به حول و قوه الهی میزنیم هارمونیکا رو هم 3 ساله یکی بود یکی نبود میزنم در زمینه آهنگ سازی هم که هممون دکتر مهندسیم توش ....
    آیا کسانی که میدانند با کسانی که نمیدانند برابرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

9. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    اینا سوالاتی هست . البته می تونید به همه پاسخ ندین و جاش رو خالی بذارین. اگه هم سوالی جدید به ذهنتون خطور کرد ادامه شماره ها، سوالتون رو عنوان کنید تا بچه ها جواب بدن.

1. از چه سالی موسیقی رو شروع کردی؟
    2. متولد چه سال و ماهی هستی؟
    3. چرا موسیقی؟
    4. هدفت از موسیقی چیه؟
    5. چه چیزی از خودت دیدی که فکر می کنی توی موسیقی حرفی برای گفتن داری؟
    6. روزی چند ساعت موسیقی گوش میدی؟
    7. روزی چند ساعت موسیقی کار میکنی؟ (نوازندگی، آهنگسازی، تنظیم)
    8. با چه نرم افزارهایی کار میکنی؟
    9. آیا شده هنگام کار دلسرد بشی؟ و به خودت بگی آخرش که چی؟

با سلام
    1.من از ساله 85
    2.؟
    3.چون خودم رو تو موسیقی میبینم و بهش علاقه دارم و تصورم اینطوری که اگه موسیقی درست اجرا بشه باعث گفته شدن ناگفته ها میشه به صورتی که درکش کنی و حسش کنی شاید در روز هزارا تا خبر به گوشت میرسه اما زیاد تحت تاثیر قرار نمی گیری چون سخن معمولی نمی تونه کامل حس بشه و درک بشه
    4.هدفم اینه که تصورات خودم رو تو موسیقی پیاده کنم که متاصفانه به علت کمبود علم تا حالا نتونستم حتی یکی از اون هزارتا تصور خودم رو رویه یک اهنگ پیاده کنم
    5.من همیشه این تصور رو دارم که هر کسی می تونه چیزی برای گفتن داشته باشه چون هر کسی با دیگری در تصورات و اهداف فرق داره پس من هم اگر هیچی نباشم
    چون تصورات و اهداف خاص خودم رو دارم که هیچ کسی نداره این باعث شده که موسیقی رو ادامه بدم به طور مثال شاید مثله تیستو 10000نفر دیگه هم باشن که کاراشون در حد استاندارد باشه و به تیستو هم برسن اما این نمیشه دلیل که تیستو دیگه ادامه نده چون هر ادمی هر اهنگسازی با دیگری فرق داره حتی اگه فقط در تنصورات هم باشه که این خودش خیلیه
    6.بیش از 4 ساعت
    7.اگه گوش نکنم میزنم به مدت 4 تا 5 گاهی اقات
    8.fl studio ..
    9.خوب به نظر من این عادی ادم تو هر کاری بعضی وقتها دلسرد میشه اما اگه علاقه راستین داشته باشی دلسردی رو علاقت شکست میده بله برای من بسیار پیش اومده چون نتونستم به صورت کامل تصوراتم رو پیاده کنم

10. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    1-سال 79
    2- 1367/05
    3- یادگیری گیتار و زدن پوز دختر همسایمون
    4- درآینده یک تنظیم کننده خوب بشم
    5- هیچی فقط علاقه زیاد
    6 - بدلیل اینکه شغل اصلیم چیز دیگست روزانه 3-4 ساعت