آخرین ارسال‌ها

پروژه آهنگسازی چند تمرین ساده.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
449
23
من برای تمرین خیلی آهنگسازی میکنم. پروژه هایی که باعث میشن پیشرفت کنم و بعضا هم تست ایده ها و آموخته هاست.
متاسفانه، به خاطر مشاغل زیادی که در زندگی وجود داره امکان کلاس رفتن نیست و به جای این که زیر نظر استاد باشم، شخصا با اتکا به یوتوب و آموزشهای تئوری آنلاین خیلی چیزها رو یاد میگیرم (که خوشبختانه خیلی از YouTuber ها از طریق ایمیل و فیسبوک پاسخگوی سوالات هستند؛ این فروم هم هست و میشه پرسید).
حالا کاری نداریم، فایلهایی که آپ می‌کنم عموما «تمرین»های این چندوقت هستند. این چند وقت اخیر تصمیم گرفتم به جای این که با عجله در «پروژه های تکمیلی» فایل رو آپلود کنم اینجا قرار بدم تا بیشتر نقد و نظر بشنوم.

این قطعه رو اسمش رو گذاشتم «تنهایی» چون در تنها ترین حالت ممکنم (مثل اون شخصیت اول فیلم مسیر سبز در «خسته‌م رئیس» ترین حالت) ساختم. یه سری ایده و توالی آکورد که به نظرم، حق مطلب رو میتونستن ادا کنن.

[aasmp3]177611[/aasmp3]

این یکی هم تجربه جالبی بود. دوستی دارم به نام سپهر که چندین ماهه ویولن رو شروع کرده، ازش خواستم یک بداهه بزنه و از صدای بداهه نوازیش، یک پد در بیارم. البته چون زمانی که بداهه رو زد و فرستاد زمان مناسبی نبود سعی داشتم با ریورب و صدای باران درستش کنم که ظاهرا خراب تر شد :D

[aasmp3]177612[/aasmp3]

و آخرین کار! دوست دیگری به نام فرنام، که چند ساله ویولن میزنه هم بداهه ای فرستاد که به شکل یک ترک امبینت درش بیارم. خوشبختانه بداهه فرنام کمی با صبر تر نواخته شده بود (گرچه به نظر یک دوست میکس من؛ نیاز به آتوتیون داره) و تونستم قطعه با کیفیت تری بسازم.

[aasmp3]177613[/aasmp3]

امیدوارم نظرات شما هم در مورد این چند کار بدونم. طبق معمول، همه کارها با FL Studio ساخته شده ولی ضبط ویولن ها (هم فرنام و هم سپهر) با Garage Band .

فایل های ضمیمه

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,256
34
Vengeance Land
سلام.
کارهارو گوش کردم...
ترک دوم رو خیلی ازش خوشم اومد...
میشد صدای ویولن رو با اوتومیشن بهش Attack میدادی که به اون صدای پد که گفتی بیشتر نزدیک میشد
و بک گراندش اگه یه پد که نت های باس بزنه اضافه کنی بنظرم فضا سازی رو پر ترش میکنه و بهش عمق بیشتری میده...

و

یه سوال؟
چرا هر ترکی که به اشتراک میذاری...
انقد صداهارو کمپرس میکنی؟؟:shy-79::hilarious-10: این کمپرسشن زیادت تمام داینامیک و حس موزیکاتو که از بین میبره هیچ از 20 ثانیه به بعد ترک هارو نمیشه دیگه گوش داد...و برای روح روان کمی آزار دهنده میشه:troll-93:

این رویه کمپرسنشنی که داری بکار میبری برای ترک های Psychedelic Trance , Trap , Electro House
بیشتر کاربرد داره تا ترک های امبینت...:thumbsup:

هرچی بیشتر ساز زنده تویه موزیکی باشه...
باید داینامیک بیشتری هم وجود داشه باشه:shy-79:

به هر حال من قصدم تخریب یا با تراکتور از روی پستت رد شدن رو نداشتم:shy-79::hilarious-10:
یه سری مورد بود خیلی وقت بود میخاستم بهت بگم...

:smile:

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
449
23
ببخشید نقل قول نمیشه الان با موبایل ام، در مورد کمپرس چند وقت پیش یه توتوریال سبک راک دیدم که طرف روی هر ترک یه کمپرسور میذاشت. نمیدونم چرا ولی یه وسواس شده برام، ولی شما استاد من هستی سهیل جان، ممنون میشم در مورد میکس راک و امبینت کمک کنید ❤

بالا