چند تا سوال مهم و فوری در مورد آهنگ سازی.......

شروع موضوع توسط Arman.b7 ‏2/12/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک چند تا سوال مهم و فوری در مورد آهنگ سازی....... تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. Arman.b7

Arman.b7 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام دوستان

*من از موقعی که کلاس 5 بودم کلاسه کیبورد میرفتم.....و الانم 18-19 سالمه....میخواستم ببینم من اگر بخوام آهنگسازی رو شروع کنم باید اصلا از کجا شروع کنم؟؟؟چه کلاسهایی رو برم که اگر وارد هنر آهنگسازی شدم مشکلی نداشته باشم....میخواستم یکی که حرفه ایی یه کمکم کنه فقط به این چند تا سوالم جواب بده...

1.باید چه کلاسهایی رو برم...؟؟و ترتیبشون واسم مهمه....که کدوم رو اول برم و کدوم رو دوم....

2. و اینکه یه سوال خیلی وقته ذهنمو مشغلوم کرده....این موزیکایی ک سبکشون 6/8 هست رو با چه برنامه هایی میسازن؟؟؟مثلا با اف ال هر کاری کردیم اصا نشد!!!برنامه خاصی دارن؟؟؟این ریتماشونو چجور درست میکنن!!!!

3.من بخوام با یه برنامه آهنگسازی مثله ریزون یا کیبوس کار کنم خب یه ذره پیچیدس....اولش هیچی از برنامه نمیدونم جایی کلاس هست ک برم یا نه!!

ممنون میشم جوابمو بدین دوستان.....

2. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    پاسخ : چند تا سوال مهم و فوری در مورد آهنگ سازی.......

به نظر من اگه تئوری موسیقی رو بلد باشی به راحتی با هر DAW ای میتونی آهنگسازی کنی! فقط یکی رو انتخاب کن و تا آخر هم باهاش برو. هی از این برنامه به اون برنامه نپر، که اینطوری فقط عمرت هدر میره. با اف ال هم میشه به راحتی 6/8 که سهله، هر سبک و هر ریتمی رو ساخت. ریزن و کیوبیس خیلی خوبند فقط مشکلش اینه که دیگه ورژن های جدیدش دیگه انگار نمی خواد کرک بشه! میمونه FL Studio, Studio One, Abelton, Sonar که کار همشون یکیه! منتهای مراتب ببین با کدوم راحتی و اونو ادامه بده و در سطح حرفه ای یاد بگیر. البته اگه بتونی کارکرد یکیش رو یاد بگیری اون یکی ها رو دیگه راحت یاد میگیری. گویا اف ال از همه اشون راحتر هستش و البته بسیار قدرتمند! واقعا قوی هستش فقط چون ظاهرش راحته فکر می کنند واسه مبتدی ها هستش! فقط ایرادش توی رکورد کردن صدا هستش ، یعنی یکم راحت نیست باهاش ضبط کرد در حالی که کیوبیس مثلا خیلی راحتر هستش

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

خوب زمان رو به عقب برگروندیم و بحثهایی قبلی رو پاک کردم که نظم تاپیک هم برهم نخوره

دوست عزیز فرمودین چند ساله موسیقی کار میکنید اما ذکر نکردید در چه سطحی هستید ؟ یا قدرت نوازندگیتون در چه حده و یا اینکه از تئوری چقدر اطلاع دارید ؟ کدوم کتابها رو کار کردید.؟

با هر برنامه ایی میشه ساخت کافیه کمی چم و خم برنامه تو دستتون بیاد.
    نمیتونم بگم با کدوم برنامه کار کنید بهتره هر کدومشون مزایا و معایبی دارند اما در کل همه شون کارتون رو انجام میدن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase

اگه بخوای پایه ای و اصولی جلو بری ابتدا باید کلاس های تئوری موسیقی رو ببینی.میتونی آموزش یک ساز دیگه بری(البته گفتی کیبورد کار کردی) همچنین کلاس های آموزش های نرم افزارهای مختلف آهنگسازی هم وجود داره که اصولا این نوع کلاس ها توسط شخص و به طور شخصی آموزش داده میشه
    هر سبکی رو با هر نرم افزار آهنگسازی میشه ساخت با fl هم به راحتی میتونید 6 و 8 بسازید و فقط باید کار با نرم افزار و نحوه ساخت و تنظیم موزیک رو بلد باشید
    برنامه ای مثل کیوبیس هم زیاد پیچیده نیست.هم سی دی و هم کتاب و pdf و بحث های مختلفی تو سایت های مختلف هست که هم میتونید دانلود کنید هم از بعضی سایت ها خریداری کنید که مثلا به صورت ویدیویی و حرفه ای و پیشرفته آموزش میدن که وقتی یاد بگیرید و تئوری موسیقی هم بلد باشید هر سبکی رو میتونید بسازید

5. Arman.b7

Arman.b7 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

من الان یه مشکلی که دارم اینه کیبورد که کار کردم.......چجور بگم.....مثلا اکورد ها رو کامل بلد نیستم.....نمیدونم شاید چیزایی دیگه رو بلد نباشم.......الان شما فرض کنید من چیزی بلد نیستم اصلا...از کجا باید شروع کنم واسه یه من که مبتدی هستم....چه کتابایی رو باید کار کنم!!تویه کدوم مرحله باید استاد بگیرم کدوم مرحله رو خودم میتونم یاد بگیرم...میخوام از ریشه خودمو درست کنم......اینا رو بگید ممنون میشم

6. armintanha

armintanha عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, logic

قدم اول : یک ساز رو به صورت حرفه ای دنبال کنید (گیتار - پیانو - و.....)
    قدم دوم : تئوری موسیقی
    قدم سوم : هارمونی
    قدم چهارم : سلفژ
    قدم پنچم : ریتم شناسی (در صورت نیازتون)

7. Arman.b7

Arman.b7 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

ممنون بخاطر راهنماییتون دوستان
    بعد یه چیز دیگه ای که هست حالا میتونم با بیشتر کارهای آهنگسازی کنار بیام یه جورایی......اما ساختن ریتم خیلی واسم مشکله اصا نمیتونم.....تویه همین قسمت های نرم افزارا داشتم میگشتم رفتم تویه قسمت اف ال یکی از دوستان سوال در مورد ریتم پرسیده بود ریتم های 6/8 بعد یکی دیگه از کاربرا یه ریتم 6/8 درست کرده بود دانلود کردم با اف ال اجراش کردم دیدم اجزایه ریتمش چیزایی ساده بودن اما خیلی قشنگ چیده شده بودن اگر من بخوام همچین ریتم هایی درست کنم باید چکار کنم...
    منظورم اینه چکار کنم که بتونم ریتم یک آهنگو تجزیه کنم و ازش ایده بگیرم.....
    کلاسی چیزی هست که من برم یا نه!!!!

8. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge

ببینید در قدم اول شما باید اهنگ گوش بدید.این خیلی مهمه.شما چجور آهنگهایی دوست دارید بسازید؟از همون آهنگها گوش بدید.خیلی زیاد.
    بعد کم کم با لایه های یک آهنگ آشنا میشید.با اجزای تشکیل دهنده یک آهنگ آشنا میشید.
    با توجه به این که فرمودید خدودا 7 سال کیبورد زدید پس باید با تئوری آشنا باشید و از این نظر نباید برای شروع مشکلی باشه.
    شما باید کار با یه نرم افزار اهنگسازی رو یاد بگیرید.کلاس به اون صورتی که آموزشگاه باشه و رسمی و خصوصا قابل اعتماد، خیلی نیست.
    پس از اینترنت کمک بگیرید.اموزش نرم افزارها به وفور توی اینترنت هست.خیلی ها با همین اینترنت کار با نرم افزار رو یاد گرفتن.البته صرفا با یادگیری نرم افزار نمیشه آهنگساز شد،اما شما با موسیقی آشنایید و کار با نرم افزار رو کم دارید.
    ساخت ریتم با همون موزیک گوش کردنی که عرض کردم رابطه زیادی داره.شما کم کم دستتون میاد که چه صداهایی رو کنار هم بذارید تا ریتم مورد نظرتون شکل بگیره.

9. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar

گویا ظرفیت صندوق پیامهای خصوصی شما به پایان رسیده زیرا جواب دوم من را برای شما نفرستاد و گفت باید صندوق را خالی کنید.به هر حال پاسخ من این بود:اگه بخواید من کلاسهای اینترنتی هم برای بچه های شهرهای دیگه دارم.از طریق اسکایپ یا oovoo...

بارگذاری...