آخرین ارسال‌ها

چند تا سوال درباره ی امتحان عملی آهنگسازی ورود به دانشگاه....

16/3/18
1
37
سلام من میخام کنکور هنر بدم سازم گیتار کلاسیکه یک ساله کار میکنم میخاستم بدونم ازمون عملیش چجوریه ؟؟ممنون میشم جواب بدید
ببین دوست من شما همه چیز رو در مورد آزمون عملی موسیقی میتونی تو این لینک پیدا کنی. اینجا رتبه۱ کنکور هنر مشاوره رایگان و حضوری هم میده و مو به مو میفهمی باید چیکار کنی. چه برای نوازندگی چه برای آهنگسازی. یه راهکارهای جالبی هم برای ورود و تغییر رشته به رشته دلخواه بهت میگن که برای من خیییلی مفید بود. امیدوارم برای شما هم مفید باشه:

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
19/8/18
150
19
mashhad
سلام ببخشید من رشتم تجربی هست اما میخوام برم رشته هنر برای کنکور آهنگسازی میخواستم بدونم توی ایران اگر رشته اهنگسازی بری چه نوع و سبک اهنگی رو باید بسازی ؟
و اینکه برای آزمون عملی باید پیانو یاد داشته باشیم و سلفژ ؟
میشه یه توضیح کوچیک به من بدین ...
[doublepost=1530375293,1530374859][/doublepost]
سلام من چند سال پیش کنکور سراسری هنر شرکت کردم برای آهنگسازی.با رتبه 24 زیر گروه موسیقی به مرحله عملی راه پیدا کردم.با اینکه سال ها موسیقی کار کرده بودم اما اونجا حسابی حالم جا اومد.امتحان عملیش اولش از ما بصورت تئوری تشریحی امتحان گرفتم راجع به مبحث هارمونی با چند تا سوال که باید تشریحی جواب میدادیم+چند تا سوال تستی راجع به سازشناسی.مرحله دوم رفتیم وارد یه اتاق شدیم که 3تا از اساتید موسیقی نشسته بودن اونجا سلفژ نت خوانی و سرایش(تلفظ نت ها با فرکانس صحیح) گرفتن روی گام های مختلف ملودیک هارمونیک و...مرحله بعد استاد پشت پیانو مینشت و می چند نت می زد روی پیانو.تو باید بدون اینکه ببینی پیانو رو میگفتی نت ها چی بودن و فاصلشون از هم چقدره (پنجم درست چهارم درست و...) که به مبحث شنوایی بر میگرده.و مرحله آخر هم باید از هر کدوم از دوره های موسیقی یک قطعه قوی میزنی(نه ساده که مورد لبخند اساتید قرار بگیری).تو این مرحله چهار تا استاد از اساتید پیانو تورو داوری میکردن از دوره های باروک.رومانتیک.کلاسیک.مدرن.باید بزنی.شایان ذکر است تمامی مراحلی که گفتم با دوربین فیلمبرداری هم میشد از هنرجو ها.
و اما نکته پایانی من با اینکه رتبه بسیار خوبی آوردم(که ناشی از یکسال مطالعه و چند سال کلاس بود) به زیبایی هرچه تمام تر تو آزمون عملی رد شدم چون اونقدر افراد حرفه ای اونجا بود که واقعا سخت بود جولان دادن.اینو گفتم که فکر نکنید مثل سایر رشته ها یه کنکور آسون میدید و بعدشم دانشگاه.غول دومش سخت تر از اولیه.البته زمانی که من کنکور دادم فقط دانشگاه تهران پردیس کرج آهنگسازی داشت اونم12نفر میگرفت فقط

20/7/19
1
سلام خواهشا جواب بدین
برای آزمون عملی موسیقی جهانی نوشته همراهی پیانو الزامیه یعنی باید پیانیست هماهنگ با ما همراهمون باشه؟یا اونجا کسی هست که بتونه با سازی مثل ویولن هماهنگ بشه؟

صفحه ما در اینستاگرام

بالا