آخرین ارسال‌ها

چند تا سوال درباره ی امتحان عملی آهنگسازی ورود به دانشگاه....

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,274
34
Vengeance Land
کلا هرچی بیشتر بی ترس تر باشید...:cigar-40:

احتمال قبولی بیشتره...;)

+ یکم حالت حس گرفتن داشته باشید ( مثلا الکی یکم شونه تون رو تکون بدید خیلیی کم)

+ ارتباط چشمی سعی کنید داشته باشید :geek: :shy-79: :sneaky:

+ قطعیه ای رو اجرا کنید که بهش مسلت هستین وتمرین داشته باشید...

+ یکم خودتونو باد کنید !؟!! :cautious::shifty-66: ( کمی غرور هنگام نوازنگی میتونه جنبه روانی مثبت ایجاد کنه ) (توهین نباشه بیشتر اساتید آدمهای تعصبی هستن خصوصا ساز های ایرانی:oldman-10::pigeon-35::meh-56::pompus:)

29/1/16
1
22
سلام من الان چهارم ریاضی ام.می خوام کنکور هنر بدم و پیانو رو دوست دارم یاد بگیرم ولی به خاطر مشکلات مالی نتونستم یه پیانو بخرم و برم کلاس پیانو ولی باهاش اشنایی دارم یعنی میتونم چند اهنگ رو حفظ کنم و بزنم مثل سونات مهتاب و پرلود شماره چهار شوپن و....(به موسیقی کلاسیک علاقه زیاد دارم)
سوال اول اینه که دانشگاه موسیقی مقطع کاردانی نداره؟
سوال دوم اینه که داخل دانشگاه پیانو تدریس نمیکنن؟
سوال سوم اینه که داخل امتحان عملی به درست بودن انگشت گذاری گیر نمیدن؟

سلام من الان چهارم ریاضی ام.می خوام کنکور هنر بدم و پیانو رو دوست دارم یاد بگیرم ولی به خاطر مشکلات مالی نتونستم یه پیانو بخرم و برم کلاس پیانو ولی باهاش اشنایی دارم یعنی میتونم چند اهنگ رو حفظ کنم و بزنم مثل سونات مهتاب و پرلود شماره چهار شوپن و....(به موسیقی کلاسیک علاقه زیاد دارم)
سوال اول اینه که دانشگاه موسیقی مقطع کاردانی نداره؟
سوال دوم اینه که داخل دانشگاه پیانو تدریس نمیکنن؟
سوال سوم اینه که داخل امتحان عملی به درست بودن انگشت گذاری گیر نمیدن؟
خیلی عالی.
1- قبلا داشت الان (علمی کاربردی) اما الان تاجایی که من میدونم کارشناسی موسیقی جهانی هست فقط. ( کاردانیش رو ندیدم من!)
2-چرا! رشته نوازندگی ساز های جهانی - پیانو.
3-انگشت گذاری کنترین چیزیه که توجه میکنن و تقریبا از شما یه نوازندگی کامل از قطعتون میخوان به علاوه ی سلفژ و هارمونی.

28/6/17
1
23
سلام دوستان یه سوال داشتم
من دانشجوی مهندسی ام (ترم 6) و موسیقیمو تقریبا بطور کامل خود آموزی کردم...گیتار و پیانو میزنم و گوشم هم نسبتا قویه..ولی مشکل اینه که نت خونیم خیلی ضعیفه..یعنی کم پیش اومده سراغ نت خونی برم.در واقع مثلا میتونم با شنیدن یه نت اونو بازخونی کنم و یا با سازم بزنمش ولی نمیتونم بگم چه نتیه!...اخیرا تصمیم گرفتم از دانشگام انصراف بدم و برم موسیقی بخونم تو دانشگاه آزاد تهران مرکزی که کنکور نداره ولی آزمون عملی داره.. آزمونشم حدود 4 ماه دیگس..میخواستم بدونم چه بخش هایی از دانش موسیقیمو باید قوی کنم تو این مدت تا شانسی واسه قبولی داشته باشم؟
با تشکر

23/3/13
110
24
رشت
سلام دوستان یه سوال داشتم
من دانشجوی مهندسی ام (ترم 6) و موسیقیمو تقریبا بطور کامل خود آموزی کردم...گیتار و پیانو میزنم و گوشم هم نسبتا قویه..ولی مشکل اینه که نت خونیم خیلی ضعیفه..یعنی کم پیش اومده سراغ نت خونی برم.در واقع مثلا میتونم با شنیدن یه نت اونو بازخونی کنم و یا با سازم بزنمش ولی نمیتونم بگم چه نتیه!...اخیرا تصمیم گرفتم از دانشگام انصراف بدم و برم موسیقی بخونم تو دانشگاه آزاد تهران مرکزی که کنکور نداره ولی آزمون عملی داره.. آزمونشم حدود 4 ماه دیگس..میخواستم بدونم چه بخش هایی از دانش موسیقیمو باید قوی کنم تو این مدت تا شانسی واسه قبولی داشته باشم؟
با تشکر
خب خودتون گفتید باید نت خونی رو کار کنید و هارمونی رو در حد کم بدونید لااقل(اگه گرایش اهنسازی برید که باید کامل بدونید هارمونی و کنترپوان رو) باید بتونید اکورد های دو صدایی سه صدایی و چهارصدایی(chord7) رو تشخیص بدید سرایش بتونید بخونید وزن رو و ملودی هارو با التره مدها رو تشخیص بدید اگر اهنگسازی میخواید برید چیزهای بیشتری هم هست در سطح ارشد ولی کارشناسی کمتره
من نظرم اینه شما یک سال دیگه بخونید و لیسانس رو بگیرید و تو این یک سال خودتون رو اماده کنید
البته همه اینایی که گفتم برای کنکور دولتی هست ازاد حتما ساده تر هست

22/8/17
1
21
سلام من میخام کنکور هنر بدم سازم گیتار کلاسیکه یک ساله کار میکنم میخاستم بدونم ازمون عملیش چجوریه ؟؟ممنون میشم جواب بدید

2/8/17
9
19
سلام دانشگاه موسیقی الکترونیک تو تهران هست یا نه فقط سبک پاپ و سنتی و ..... بعدش شاخه های House،Trance و ..... رو داشته باشه به طور کل اهنگساز سبک الکترونیک بشی مثل Martin Garrix و Hardwell و Armin van Buuren و ......

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
سلام دانشگاه موسیقی الکترونیک تو تهران هست یا نه فقط سبک پاپ و سنتی و ..... بعدش شاخه های House،Trance و ..... رو داشته باشه به طور کل اهنگساز سبک الکترونیک بشی مثل Martin Garrix و Hardwell و Armin van Buuren و ......
عزیز اون "سبک الکترونیک" به معنایی که مد تو نظرت هست، در هیچ دانشگاهی در منظومه شمسی تدریس نمیشه!

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
عزیز اون "سبک الکترونیک" به معنایی که مد تو نظرت هست، در هیچ دانشگاهی در منظومه شمسی تدریس نمیشه!
درود اقا فرهود ، میدونم این سوالم مربوط به این بخش نیست ، اما چون این دوستمون پرسیدن ، میپرسم !
میدونستم این شکل از موسیقی الکترونیک تدریس نمیشه ، اما میدونم رشته ای برای موسیقی الکترونیک وجود داره ، که برای مثال اقای نادر مشایخی در اون رشته هم تحصیل کردن ...
سوالم اینه دقیقا چه موسیقی الکترونیکی تدریس میشه در دانشگاه ها؟

خب خودتون گفتید باید نت خونی رو کار کنید و هارمونی رو در حد کم بدونید لااقل(اگه گرایش اهنسازی برید که باید کامل بدونید هارمونی و کنترپوان رو) باید بتونید اکورد های دو صدایی سه صدایی و چهارصدایی(chord7) رو تشخیص بدید سرایش بتونید بخونید وزن رو و ملودی هارو با التره مدها رو تشخیص بدید اگر اهنگسازی میخواید برید چیزهای بیشتری هم هست در سطح ارشد ولی کارشناسی کمتره
من نظرم اینه شما یک سال دیگه بخونید و لیسانس رو بگیرید و تو این یک سال خودتون رو اماده کنید
البته همه اینایی که گفتم برای کنکور دولتی هست ازاد حتما ساده تر هست

درود
منظورتون از آکرد ( آکورد) 2 صدایی چیه ??
مثالی بزنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
درود اقا فرهود ، میدونم این سوالم مربوط به این بخش نیست ، اما چون این دوستمون پرسیدن ، میپرسم !
میدونستم این شکل از موسیقی الکترونیک تدریس نمیشه ، اما میدونم رشته ای برای موسیقی الکترونیک وجود داره ، که برای مثال اقای نادر مشایخی در اون رشته هم تحصیل کردن ...
سوالم اینه دقیقا چه موسیقی الکترونیکی تدریس میشه در دانشگاه ها؟
علی، در مفهوم اکادمیک، این واژه ی "موسیقی الکترونیک" به هیچ وجه به اون "موسیقی الکترونیک" که همه میشناسن ارتباطی نداره! اصلاً در تعریف اکادمیک، موزیکهایی مثل EDM، ترنس، Rave، هاوس، امبینت و امثالهم اصلاً موسیقی الکترونیک نیستند. موسیقی ای هستند که صرفاً رنگ اصوات الکترونیکی شده. در تعریف موسیقی الکترونیک به معنی اکادمیک، استراکچر یک قطعه هم متفاوت با اون ساختار کلاسیکِ موسیقی هست. مثلاً ملودی و هارمونی و ریتم که از اِلمانهای کلاسیکِ موسیقی محسوب میشن، در موسیقی الکترونیک کلاً به هم میریزه و موزیسین الکترونیک مجبور به استفاده از اون اِلمانها نیست. در موسیقی الکترونیک (به معنی غیر تجاری اون) اینطور نیست که آهنگساز صرفاً با عوض کردن "سورس" صدا (ساز) با اصوات الکترونیک بهش دست پیدا کنه. حالا اگه با این معنیِ اکادمیک بخوای در دانشگاه "موسیقی الکترونیک" بخونی، بله وجود داره.

اینها در دانشگاه نه Turntable میخونن، نه Ableton، نه پروتولز و نه هیچ DAW دیگه ای! اینها مثلآً Max MSP استفاده میکنن. نرم افزاری که هیچکدوم از موزیسین های موسیقی الکترونیک تجاری حتی اسمش رو هم نشنیدند! این نرم افزار نه DAW هست، نه VST، و نه پلاگین! یک برنامه مفصّل و وسیع هست که موزیسین خودش میشینه برنامه صوتی مینویسه! (در موردش میتونی در وب اطلاعات گیر بیاری). و باقی مواد درسی شون هم البته تاریخ موسیقی الکترونیک هست و یکسری فعالیت های پژوهشی. بعد از فارغ التحصیلی هم یا موسیقیِ 100% هنری (غیر تجاری) خلق میکنند و یا در دانشگاهها و مدارس اکادمیک، موسیقیِ الکتروتیک تدریس میکنند. تا اونجایی هم که من اطلاع دارم، هیچ دانشگاهی در ایران این رشته رو نداره.

ضمناً ادعای بعضی موزیسین های مدعی تحصیل موسیقی الکترونیک در خارج رو زیاد جدی نگیر! (کسی مدرک تحصیلیشون رو که ندیده!) 25 سال پیش هم یکی از همین ها بعد از برگشتن به ایران گفت در خارج موسیقی الکترونیک تحصیل کرده (چون جوّ موسیقی سینتی سایزری بازار ایران رو گرفته بود اون سالها!) اول شروع کرد به دادن آلبوم های پیانو سولو! ، بعد چند تا موسیقی فیلم کار کرد که همشون کاملاً اکوستیک بودند با سازهای ارگانیک که هیچ ربطی هم به موسیقی الکترونیک نداشتند! الآن هم ضمن اینکه پیانو درس میده، برای هنرجوهاش با قیمت نجومی پیانو میفروشه!:hilarious-10: اصلاً این رشته هدف تجاری نداره که لازم باشه برای ساختن مثلاً موسیقیِ فیلم اونو تحصیل کرد!

2/8/17
9
19
پس کجا باید تعلیم ببینیم اهنگسازای موسیقی الکترونیک کجا اموزش دیدن مادرزادی بود خوب درست میگی دانشگاه معمولا برای ساز و موسیقیدان شدنه ولی اینم یه موسیقیه از کجا یاد بگیریم اصلا ایران داره ;)

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
پس کجا باید تعلیم ببینیم اهنگسازای موسیقی الکترونیک کجا اموزش دیدن مادرزادی بود خوب درست میگی دانشگاه معمولا برای ساز و موسیقیدان شدنه ولی اینم یه موسیقیه از کجا یاد بگیریم اصلا ایران داره ;)
این سوال رو در تاپیک مربوط به موسیقی الکترونیک بنویسی حتماً جواب میگیری (میتونی در تالارها اینو پیدا کنی). این تاپیک مربوط به امتحانات ورودی دانشگاه برای موسیقی هست.

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
104
تهران
علی، در مفهوم اکادمیک، این واژه ی "موسیقی الکترونیک" به هیچ وجه به اون "موسیقی الکترونیک" که همه میشناسن ارتباطی نداره! اصلاً در تعریف اکادمیک، موزیکهایی مثل EDM، ترنس، Rave، هاوس، امبینت و امثالهم اصلاً موسیقی الکترونیک نیستند! موسیقی ای هستند که صرفاً رنگ اصوات الکترونیکی شده! در تعریف موسیقی الکترونیک، استراکچر یک قطعه هم متفاوت با اون ساختار کلاسیکِ موسیقی هست. مثلاً ملودی و هارمونی و ریتم چیزیه که از اِلمانهای کلاسیکِ موسیقی محسوب میشه که در موسیقی الکترونیک کلاً به هم خورده و موزیسین الکترونیک مجبور به استفاده از اون اِلمانها نیست. در موسیقی الکترونیک (به معنی غیر تجاری اون) اینطور نیست که موزیسین صرفاً با عوض کردن "سورس" صدا (ساز) با اصوات الکترونیک بهش دست پیدا کنه. حالا اگه با این معنی اکادمیک بخوای در دانشگاه "موسیقی الکترونیک" بخونی، بله وجود داره.

اینها در دانشگاه نه Turntable میخونن، نه Ableton، نه پروتولز و نه هیچ DAW دیگه ای! اینها مثلآً Max MSP استفاده میکنن. نرم افزاری که هیچکدوم از موزیسین های موسیقی الکترونیک تجاری حتی اسمش رو هم نشنیدند! این نرم افزار اصلاً DAW نیست و VST هم نیست! یک برنامه مفصّل و وسیع هست که موزیسین خودش میشینه برنامه صوتی مینویسه! (در موردش میتونی در وب اطلاعات گیر بیاری). و باقی مواد درسی شون هم البته تاریخ موسیقی الکترونیک هست و یکسری فعالیت های پژوهشی.

ضمناً ادعای بعضی موزیسین های مدعی تحصیل موسیقی الکترونیک در خارج رو زیاد جدی نگیر! (کسی مدرک تحصیلیشون رو که ندیده!) 25 سال پیش هم یکی از همین ها بعد از برگشتن به ایران گفت در خارج موسیقی الکترونیک تحصیل کرده (چون جوّ موسیقی سینتی سایزری بازار ایران رو گرفته بود اون سالها!) اول شروع کرد به دادن آلبوم های پیانو سولو! ، بعد چند تا موسیقی فیلم کار کرد که همشون کاملاً اکوستیک بودند با سازهای ارگانیک که هیچ ربطی هم به موسیقی الکترونیک نداشتند! الآن هم ضمن اینکه پیانو درس میده، برای هنرجوهاش با قیمت نجومی پیانو میفروشه!:hilarious-10:
ممنون استاد فرهود ، به خاطر توضیح کاملتون ... واقعا برام سوال شده بود که به صورت آکادمیک موسیقی الکترونیک چطور تدریس میشه . و الان کامل متوجه شدم .

13/1/18
6
23
سلام منم یه سوال داشتم
کدوم دانشگاه های تهران رشته آهنگسازی دارن؟؟؟
بعد اینکه ما داریم میریم دانشگاه که هارمونی و ... بخونیم بعد چجوری توی آزمون عملی قبل از ورود به دانشگاه هارمونی میپرسن؟

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,274
34
Vengeance Land
سلام منم یه سوال داشتم
بعد اینکه ما داریم میریم دانشگاه که هارمونی و ... بخونیم بعد چجوری توی آزمون عملی قبل از ورود به دانشگاه هارمونی میپرسن؟
جواب سوال اولت رو مطمین نیستم.
باز الان بگیم همه حمله میکنن فلان دانشگاه نداره! چرا اطلاعات کافی ندارید پاسخ میدید و....

و جواب سوال دومت :
شما باید یا بعد از هنرستان وارد دانشگاه بشی یا قبلا یه پیش زمینه ای از مباحث هارمونی داشته باشی...
مثلا اموزشگاه رفته باشی...
خود اموز یا تجربی رو بعید میدونم قبول کنن مگه این که با نت خوانی و هارمونی تا حدی که میخان آشنا باشی...

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
307
تهران
سلام منم یه سوال داشتم
پردیس دانشگاه تهران که توی کرج هست رشته اهنگسازی داره
جای دیگه بنده اطلاعی ندارم اگرم باشه

30/6/18
1
18
سلام ببخشید من رشتم تجربی هست اما میخوام برم رشته هنر برای کنکور آهنگسازی میخواستم بدونم توی ایران اگر رشته اهنگسازی بری چه نوع و سبک اهنگی رو باید بسازی ؟
و اینکه برای آزمون عملی باید پیانو یاد داشته باشیم و سلفژ ؟
میشه یه توضیح کوچیک به من بدین ...
[doublepost=1530375293,1530374859][/doublepost]

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
سلام ببخشید من رشتم تجربی هست اما میخوام برم رشته هنر برای کنکور آهنگسازی میخواستم بدونم توی ایران اگر رشته اهنگسازی بری چه نوع و سبک اهنگی رو باید بسازی ؟
و اینکه برای آزمون عملی باید پیانو یاد داشته باشیم و سلفژ ؟
میشه یه توضیح کوچیک به من بدین ...
[doublepost=1530375293,1530374859][/doublepost]
قبل از پرداختن به جواب سوال شما، در ارتباط با ساز، یک مورد رو شما روشن کن: نوازندگی یک ساز رو آیا بلدی؟ یا هنوز شروع نکردی؟ اگر شروع کردی، چه مدتیه که نوازندگی میکنی؟
این اطلاعات به دوستان کمک میکنه که به شما دقیق تر جواب بدن.

صفحه ما در اینستاگرام

بالا