چندتا سوال کلی درمورد خوانندگی

شروع موضوع توسط ashkan-mirzaee ‏30/10/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک چندتا سوال کلی درمورد خوانندگی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    سلام به همه.لطفا باتجربه ها وتمام دوستانی که پاسخ سوالات منو میدونم جواب بدن ممنون میشم.1.آیا خوردن تخمه آفتاب گردان برای هنجره ظرر داره !!!!2.گلوی من خیلی وقتا خلط داره ومیگیره این اذیتم میکنه که بعضی وقتا نمتونم بخونم ودچار مشکل میشم لطفا راهی رو بگید که این خرخر از بین بره.3.گرم کردن صدا لازمه (منظورم با کلامات آ ای او هست که پرده به پرداه گرم کنی)آیا لازمه واگه اینطوری گرم نکنه هنجره آسیب میبینه؟؟؟؟4.من میخوام صدامو ضبط کنم وبزارم اساتید نظر بدن ببینن صدام خوبه یانه واصلا بدرد خوانندگی میخورم یا نه ولی وسایل کافی ندارم گوشیمم نوکیا 5800هستش ولی وقتی با گوشی صدامو ضبط میکنم خیلی کیفیتش پایینه واصلا به کل صدامو تغییر میده نه اینکه خودم اینجوری حس کنم به چند نفر دیگه دادم صدامو ضبط شده گوش کردن میگفتن صداتو 50درصد بد میکنه.حالا موندم چطوری صدامو ضبط کنم اگه روشی هست که کیفیت ضبط رو با گوشی بالا ببریم کمکم کنید لطفا.ببخشید اگه یکم زیاد شد منتظر جواباتون هستمممنون

2. santu

santu عضو سایت

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز

یه کتاب بهت معرفی حتما تهیه کن.حتما به کارت میاد

قیمت خاصی هم نداره.3.4 هزار تومان بیشتر نیست

اسمش اهنگ سازی اواز خوانی به زبان ساده هستش تالیف حسن زند باف

خیلی بهت کمک میکنه.

موفق باشی

3. benyaminkocholo

benyaminkocholo عضو سایت

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, sonar
    خوردن تخمه افتابگردان به دلیل داشتن چربی زیاد مسلما ضرر داره. برای گرفتگی گلو میشه از دارو های گیاهی ژلاتینی مثل ثعلب و یا چهار تخم استفاده کرد چون اینا تو گلوت حالت غیزی ایجاد میکنن گرم کردن صدا هم میشه اولا با تنفس در هوای مرطوب و خوندن گام های پایین و بعد بالا و در مورد ضبط صدات هم باید بگم که موبایل اصلا نمیتونه فرنکاس صحیحو برداره و صدا پره noise و hiss و ایناست برای ضبط صدا باید از میکروفون استفاده بشه (چه داینامیک چه خاذنی) که بسته به نوع محیط ضبط نوع میکروفون هم متغیره

4. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    اول از همه اینکه حنجره و ضرر صحیحه !!! چربی ضرر داره به شدت. فلفل ضرر داره اما تا قبل از شروع میتونه صداتو نرم کنه و صدات نازک بشه. البته اگه صدات خیلی کلفته خوبه. مثه هندیا که صداشون نازکه چون فلفل میخورن. نکته دیگه اینکه توی اتاق که هوای سردو خشک داره اصلاتمرین نکن. اتاق باید گرم و مرطوب باشه.یه استاد آواز میگفت که موقع تمرین توی اتاق پیک نیکی روشن میکرده روش یه ماهی تابه پر آب میذاشته تا مرطوب بشه اتاق. صداتو میتونی با آبگرموآبلیمو صاف کنی. اگه ترش قرقره کنی همه خلتا کنده میشه و کامل دهنتو بشور با آب گرم. نکته بعد اینکه بهترین گوشی های حال حاضر بازار رنج صدای 35 تا 81 دسی بل رو تشخیص میدن. البته بهترین هاش یعنی خودت ببین 5800 که مال 2 سال پیشه. روی galaxy s3این طور بوده 35 تا 81.و اینکه اصلا صدا رو تیون نمیکنن و فیلتری هم ندارن. بهترین راه اینه که یه استودیو پیدا کن فقط وکال ضبط کن ساعتی 25 تا 40 پیدا میکنی که کیفیت عالی ندارن ولی واسه تست خیلی خوبه. کمک خواستی پیام خصوصی بده .

5. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    لازم نیست حتما بری استودیو...
    میتونی از همین هدفون های ساده که میکروفون هم دارن استفاده کنی...
    خیلی بهتر از گوشی هست و نیازی هم به پرداخت هزینه بالای استودیو هم نیس.......
    در مورد تغذیه و گرم کردن صدا هم قبلا بحث شده که میتونید با یه سرچ ساده تو همین تالار پیداش کنید.....
    یه نکته مهتر اینکه:شما نباید صداتون رو وابسته کنید به موادی مانند فلفل یا هرچیز دیگه که اثر موقتی داره بر روی صدا...
    سعی کنید از همون اول با صدای اصلی خودتون کار کنید تا بعدا به مشکل برنخورید....
    -در ضمن این روش پیکنیک و دیگ بخار، هم قدیمی شده و هم دیگه مورد تایید استادان نیست و در مورد این هم قبلا در تالار بحث شده...
    موفق باشین..
    در مورد خلط،همونطور که دوستان گفتن میتونید از گیاهان دارویی استفاده کنید،علاوه بر اون چیزایی که دوستان نام بردند بهتون پیشنهاد میکنم که از بخور اکالیپتوس استفاده کنید که اثر قابل توجهی داره....
    موفق باشین

6. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    واقعا ممنون از تمامی دوستان گلم.خیلی راهنماییهاتون بدردم خورد.باتشکر

7. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    من نگفتم که عادت بده به فلفل صداتو میگم تا قبل از شروع خوانندگی میتونی بخوری صدات نازک میشه و میمونه. بعد که تمرینات شروع شد دیگه نخور. حتی یه ذرشم در طول دوره آموزش و تمرین ضرر داره. شما اگه داری تمرین میکنی نخور دیگه. بعدشم این روش بخور میدونم کهنه شده به درد نمیخوره ولی کسیکه هیچ امکاناتی نداره خوبه براش. گرم کردن صدا اصول داره باید حتما استاد بهت بگه چجوری گرم کن. مثله ورزش که هر مربی نسبت به ورزش خاص خودش یه سری تمرینات میده تا گرم کنی. یکی کششی گرم میکنه یکی نرمشی یکی با دوندگی. حرفه ایشم بلدم ولی خوب من تورو نمیشناسم که راهنمایی کنم. برو پیش یه استاد فقط سوال کن پول که ازت نمیگیرن. یه آموزشگاه برو استاد آوازش پیدا کن ازش بپرس. یا علی

8. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    چیکار کنم؟؟

سلام دوباره.دوست عزیز میدونم باید برم پیش استاد مسوله پولش نیست مسوله موقعیت جغرافیاییه!!من توی شهری زندگی میکنی شاید باورت نشه ولی به جز کلاس گیتار وپیانو و... اصلا استادی برای آموزش خوانندگی وراهنمایی نداره خودمم دارم دیوونه میشم.البته الان سنم یکمی کمه تصمیم بر این شده 1سال دیگه وقتی 19.5 سالم شده برم تهران واونجا این دوره ها رو طی کنم ولی من نمیتونم تا یه سال دیگه بیکار بشینم واسه همینم تنها امیدم شده همین سایت وکاربران باتجربش که کمکم کنن.لطفا اگه میتونید کمکم کنید ممنون میشم برای اینکه شما منو بشناسید باید چیکار کنم؟؟؟؟اگه کمکم کنم واقعا ممنون میشم.

9. benyaminkocholo

benyaminkocholo عضو سایت

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, sonar
    دوست گلم برو به این تاپیک اینجا و آموزش ها رو دانلود کن مطمئنا خیلی کمکت میکنه و از همه ی اینا مهمتر علم موسیقیه که هر کسی که با موسیقی مرتبطه چه اهنگساز چه خواننده باید بلد باشه و یه خواننده باید تئوری موسیقی و سلفژ(دیکته موسیقی) رو بلد باشه و بعد از اینا بره سراغ تحریر که احتیاج به استاد داره اینجا تو تهران که هر منطقه ای دو سه تا استاد میشه پیدا کرد اما شما چون دسترسی به استاد نداری یه خواننده که صداشو دوست داری و البته حرفه ای هم هست بخوصوص علی اصحابی به دلیل اینکه تحریرارو خوب میخونه بهترینه اما ملاک علاقه شماست که با صدای کدوم خواننده حال میکنی اما خواننده هایی که تو گام های بالا میخونن رو انتخاب نکن واسه تمرین خوب نیست چون به حنجره فشار میاد با خوردن چیزی نمیشه صداسازی کرد فقط تمرین میتونه صدای یه خواننده رو بسازه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...