چطور می تونم یه خروجی با کیفیت مثل تنظیم کننده های حرفه ای داشته باشم

شروع موضوع توسط ehsanerfani ‏19/1/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک چطور می تونم یه خروجی با کیفیت مثل تنظیم کننده های حرفه ای داشته باشم تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. ehsanerfani

ehsanerfani

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با درود به همگی دوستان عزیز

من در تاپیک های مختلفی که در این سایت خوندم متوجه شدم که کارت صدا تاثیری در خروجی یا اکسپورت ندارد !

سوال من اینه که پس چرا صدایی که تنظیم کننده هایی مثل سیروان خسروی و مهران عباسی اکسپرت می کنن ، از نظر کیفیت صدا اینقدر شفاف و فوق العاده تمیز و با کیفیت و همینطور دارای ولوم بالایی هست؟ در صورتی که من هر کاری میکنم نمی تونم به این حد از شفافیت و بلندی صدا برسم و از یه حدی بیشتر صدا دیستورت میشه؟!

پس اگه کارت صدا تاثیر نداره چه چیزی تاثیر داره؟! من واقعا سردرگم شدم دیگه نمی دونم چیکار کنم! کارت صدا بخرم یا نخرم ، مانیتورینگ بخرم یا نخرم؟! واقعا کلافه شدم

تو رو به خدا راهنماییم کنید که چطور می تونم یه خروجی با کیفیت مثل تنظیم کننده های حرفه ای داشته باشم و برای رسیدن به این امر باید چیکار کنم؟!

ممنون

2. pooyamhmd

pooyamhmd عضو سایت

شغل :
    Music Producer
    امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    دوست عزیز شما برای رسیدن به خروجی با کیفیت نیاز به دانش و تجربه کافی در زمینه میکس و مسترینگ دارید .
    تاپیک های زیادی برای آموزش در انجمن هست . با کمی جستجو و حوصله میتونید از مطالب استفاده کنید .

3. farshadalizade

farshadalizade عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    میکس و مستر درست !! و تجربی !!

4. EHSANP800

EHSANP800 عضو سایت

امتیازات:
    +36 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    چند تا عامل داره
    تجربه
    علم و سلیقه
    کوش قوی
    مانیتور خوب
    و و و

5. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. EHSANP800

EHSANP800 عضو سایت

امتیازات:
    +36 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    اگر فکر میکنید پروژتونو بایه کارت صدای رده بالا اکسپورت بگیرید و خروجی خیلی متفاوتی رو در یافت میکنید من بعید میدونم همیچین اتفاقی بیوفته

7. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوستان عزیز ...
    یک بار قبلا من در این مورد با دوستان در تاپیک دیگه ای ، صحبت کردیم . چی باعث شده فکر کنید که بدون سخت افزار و با علم کافی به میکس و مستر میتونید به کیفیت برسید ؟؟!! کاملا در اشتباهید . فکر میکنید کنسول های با عظمتی که گاهی در ویدیو ها در استودیو های حرفه ای دیده میشن ، برای تزیین هستن ؟! فکر میکنید در داو میشه با بهترین کیفیت میکس و مستر کرد ؟! بدون داشتن کانورت خوب ؟!؟!
    من خودم فقط با تغییر کارت صدا ، تفاوت ایجاد شده در کیفیت کارها رو دیدم . دقت در کانورت و تاثیر در کیفیت ، به طور کاملا مشخص !! شما یک کار با کیفیت ۱۹۲ بسازید و با کا ت معمولی اکسپورت کنید . بعد که به ۴۴۱۰۰ تبدیل کنید ، کاملا متوجه افت کیفیت میشید . اما اگر با کارت حرفه ای این اتفاق بیفته ، افت کیفیت نخواهید داشت . کانورت دقیق اصلی ترین وظیفه کارت صداست و بسیار هم مهمه . مگه این که همه کارها رو همون ۴۴۱۰۰ بسازید ...
    گذشته از کارت صدا ، پلاگین های مورد استفاده هم خیلی مهمه . مثلا این که شما از پک uad استفاده کنی ، یا از ویوز قطعا تفاوتش رو احساس میکنید ...
    بعد از اون استفاده از دو جفت یا ۳ جفت مانیتور حرفه ای . یکی برای میکس و مستر و دومی برای تست آهنگ نهایی .
    خیلی عوامل مهم هستن . اما سخت افزار از همه مهم تر هستش . پلاگین ها مانیتورهای مناسب . محیط آکوستیک و ...
    سوالی بود در خدمتم ...
    موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    در ضمن معمولا در استودیو های حرفه ای ، هر وسیله ای به صورت مجزا تهیه میشه . یک مجموعه کامل و باکسی حرفه ای درست میکنن . یعنی کارت صدا جدا که فقط کارت صداست مثل rme HDSP 9632 کانورتر جدا ، میکسر جدا ( که یک میکسر خوب با لاین زیاد بالای ۱۸ میلیون درمیاد ) و پری امپ جدا . حتی کامپرسور رو هم جدا تهیه میکنن و از چنل استزیپ استفاده نمیکنن !! و خیلی چیزای دیگه که حتی من نمیدونم چی هست !!
    فقط تهیه این لوازم میشه نزدیک به ۴۰ میلیون تومن !!! این میشه ست ساخت و موزیک . بماند سایر وسایل مورد نیاز که خیلییییی گرون میشه . چیزایی مثل پک های uad مانیتور و مایک حرفه ای محیط اکوستیک مناسب و ...
    پس بعید میدونم بشه با یک داو و کارت صدای معمولی و پلاگین های کرک شده و ... معجزه کرد ...
    ببخشید زیاد حرف زدم ...
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  9. sarmad.dehnadi

sarmad.dehnadi

شغل :
    صدابردار و آهنگساز
    امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    تبدیل سمپل ریت بالا به پایین در داخل نرم افزار و با کمک سی پی یو انجام میشه و ربطی به نوع کارت صدا نداره اما کانورت آنالوگ به دیجیتال و برعکس در کارت صدا انجام میگیره و نوع کارت صدا به شدت روش تاثیر داره. در ضمن نوع کارت صدا در کیفیت فایل اکسپورت شده هم کاملا بی تاثیره چون عمل اکسپورت هم در سی پی یو انجام میشه. اینها که گفتم اصول کار سخت افزار کامپیوتره و نظر شخصی من نیست. چیزیه که هست. خیلی از اختلاف کیفیت هایی که تجربه میشه یا تخیل شنوندست که خودش یه بحث مفصله و یا ناشی از تغییرات نا محسوس در داخل پروژه است.

آخرین ویرایش: ‏21/1/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. darki boy12

darki boy12 عضو سایت

شغل :
    music producer
    امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio
    در سبک های پاپ اکوستیک موزیکی که میشنویم مثلا صدای گیتار که با کیفیت عالی شنیده میشه و یا ساز هایی مثل پیانو و ویالون, این سازها به صورت زنده رکورد میشن یا به صورت وی اس تی استفاده میش؟, من اکثر وی اس تی هارو تست کردم به صدای هر کدوم که گوش کردم دیدم مثل ساز زنده و طبیعی شون صدا نمیدن, برای داشتن یک کار با کیفیت بالا ایا باید از بعضی سازها (مثل گیتار و ویالون در سبک پاپ اکوستیک) به صورت زنده استفاده کرد؟ یا با میکس و تنظیم خوب میشه یه کاری کرد که وی اس تی هم صدای طبیعی بده و یا حتی کیفیتش از ساز زنده رکورد شده بیشتر بشه؟
    در کل ایا استفاده از ساز زنده به جای وی اس تی میتونه در خروجی نهایی و کیفیت موزیک تاثیر گذار باشه؟
    با نگاهی که به وی اس تی و امکانات نرم افزار های اهنگ سازی کردم فهمیدم این نرم افزار ها اکثرا در ساخت موزیک های الکترونیک, دیسکو, هاوس, ترنس و ... اینجور سبک ها کاربرد دارن و نمیشه اکثر با وی اس تی هاشون سبک های سنتی, پاپ, کلاسیک و... سبک هایی که در ان ها ساز های زنده استفاده میشه استفاده کرد.
    -ا یا ساز های استفاده شده در اهنگ در خروجی نهایی تاثیر گذارند؟ یا با میکس و مستر حرفه ای سازها میتوتن کاری کرد هرچقدر هم که کیفیتشون بد باشه صدا و در نهایت خروجی اهنگ زیبا و گوش نواز باشه؟

11. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درودی دوباره ...
    اکثر ساز هایی که در آهنگ ها میشنویم ، با اون کیفیتیدکه مد نظر شماست ، قطعا زنده رکورد میشه . عوامل زیادی هم در کیفیت کار موثر هستند . آکوستیک مناسب ، سازی که ازش صدا گرفته میشه ، قدرت نوازنده در نواختن صدا ، مایک ضبط ساز ، مایک گذاری برای ساز ، سخت افزار مناسب ( کارت صدا ، پری امپ و ... ) و در نهایت میکس کار ...
    وی اس تی ها خوبند ، اما نهایتا برای ریتم و گاهی هم آرپژ هایی که در زمینه ، قراره به موزیک رنگ بدن . اما برای سولو نوازی ، قطعا ساز زنده خیلی تاثیر دارن . میکس وقتی خوب میشه که صداها خوب باشه . همیشه حواستون باید باشه . انتخاب صدای مناسب برای ساختن موزیک از اهمیت بالایی برخوردار هستش .
    موفق باشید ...

12. darki boy12

darki boy12 عضو سایت

شغل :
    music producer
    امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio
    درود دوست من,
    ایا استفاده از وی اس تی هایی مثل کنتاکت 5 که فقط بانک صدای ویولونش 50 گیگ هستش میتونه یک کیفیت مثل ساز زنده به ما بده؟
    متاسفانه فقط اسم و تعریف این نرم افزار و وی اس تی رو شنیدم و به دلیل بالا بودن حجم بانک های صداش دانلودش نکردم
    وی اس تی و سیتی سایزر هایی که من استفاده میکنم مثلا برای تنظیم یک کار پاپ (صدای ویولون یا گیتار) صدا هاشون اننورمال و غیر طبیعی شنیده میشن و به تنهایی رنگ صدای جالبی ندارن میخواستم بدونم مشکل از نحوه ی تنظیم زدن من هست یا وی اس تی ها جوابگوی این نوع صدا ها نیستن؟ و همون طور که اشاره کردین ارپژ, پد, درامز & بیس, در وی اس تی ها میتونن به عنوان رنگ دهنده به ملودی و ساز اصلی مورد استفاده قرار بگیرند, حالا سوال من اینه که اگر علم صدا سازی با سیتی سایزر ها رو بلد باشیم میتونیم یک صدا با کیفیت بالا مثل صدای طبیعی اون ساز بسازیم؟
    در کل منظورم اینه که فقط از وی اس تی استفاده کنم یا از ساز زنده هم کنار اون استفاده کنم؟ شخصا به نظرم وی اس تی ها بعضی از انتظارات شنیداریم و اون صدایی رو که انتظار شنیدن از یه سازو دارم براورده نمیکنند ایا واقعا همینطوره؟

13. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درودی دوباره ...
    صداهایی که شما میفرمایید میشه با صدا سازی و استفاده از چند ویولون ( در وی اس تی ، به خاطر این که هر صدا ، یک تکنیک رو اجرا میکنه ) با استفاده از ولوسیتی و ... به یک صدای مطلوب رسید ، اما عالی بعید میدونم !! من خودم خیلی کم پیش میاد ساز زنده بزنم . سبک کارم الکترونیک هستش .
    من چند مورد از صداهای کانتکت رو استفاده میکنم و خیلی راضی کننده هم بوده . شما اگر روی صداها کار کنید و می تونید از ترکیب چند صدا ، صدای مورد نظر رو بگیرید .
    اگر خیلی خیلی براتون مهمه که صدایی که میخواین زنده باشه و خوب ، به نظر من بدون شک ، برید سراغ یک نوازنده و استودیو و ملودی رو بهش بدین تا براتون اجرا کنه ، و صدای رکورد شده رو از استودیو بگیرین و برای میکس و مستر به پروژه اضافه کنید ...
    موفق باشید ...

14. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درودی دوباره ...
    صداهایی که شما میفرمایید میشه با صدا سازی و استفاده از چند ویولون ( در وی اس تی ، به خاطر این که هر صدا ، یک تکنیک رو اجرا میکنه ) با استفاده از ولوسیتی و ... به یک صدای مطلوب رسید ، اما عالی بعید میدونم !! من خودم خیلی کم پیش میاد ساز زنده بزنم . سبک کارم الکترونیک هستش .
    من چند مورد از صداهای کانتکت رو استفاده میکنم و خیلی راضی کننده هم بوده . شما اگر روی صداها کار کنید و می تونید از ترکیب چند صدا ، صدای مورد نظر رو بگیرید .
    اگر خیلی خیلی براتون مهمه که صدایی که میخواین زنده باشه و خوب ، به نظر من بدون شک ، برید سراغ یک نوازنده و استودیو و ملودی رو بهش بدین تا براتون اجرا کنه ، و صدای رکورد شده رو از استودیو بگیرین و برای میکس و مستر به پروژه اضافه کنید ...
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...