1. رد اعلامیه
  2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

چطور میشه پاور کار بالا میره؟

شروع موضوع توسط فردین2 ‏6/3/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک چطور میشه پاور کار بالا میره؟ تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. فردین2

فردین2 عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان من از وقتی میکس و مسترهام بهتر شده وتقریبا رضایت بخشه متوجه شدم که در عین شفافیت کار اصلا پاور کار خوب نیست به نظر شما پاور به چه عواملی بستگی داره؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. music2music

music2music عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست عزیز شما مطمعن هستید که میکس خوبی داشتید ؟ وآیا انتخاب صداها درست و حساب شده بوده ؟
    پاور کار فقط با میکس بالا نمیاد و یاید قبل از میکس توی اتنخاب صداها دقت کامل داشته باشید.
    به قول دوستان میکس و مستر معجزه نمیکنه .
    صدای خوب انتخاب کن چون اگه صداها بد باشن نباید بیش از اینی که میبینید انتظار داشت .
    این نظر من بود .. پیروز باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +53 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    1- شما مطمئن هستی که کارای فاینالیز رو به خوبی انجام میدی ؟
    2- مشخصات دستگاه هاتو هم ننوشتی ، پاور تو فاینالیز از مشخصات تجهیزاتت تاثیر میگیره !
    3- کارات رو با کارای استودیوهای بزرگ مقایسه نکن ! چون مثلاً استودیو راگا ( ایمان حجت - برترین استودیو ایران به انتخاب مجله ی ترانه ماه ) یه دستگاه اندازه تو تا کف دستت داره به اسم مستر 6000 ، کاراش کمک به فاینالیزه ، قیمت الانش هم یادم نیست ولی اون زمان که خرید ( چند سال پیش ) حدود 18 تومن پولش بود !

4. فردین2

فردین2 عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خیلی سپاس از هر دوی شما که نظر دادین
    1 در انتخاب صداهام دقت میکنم و کارهام در سایت هست اگه گوش کرده باشین ولی به قول دوستمون ramin ava کارهام رو با کار های بزرگ مقایسه کردم ولی در کل سوالم این بود که چهطور میشه ضعیف ترین صداهارا هم با پاور بالا تنظیم کرد مثلا اقای محبی در اموزش مسترینگ ساده برای بالا بردن پاور کار در موقع مسترینگ از پلاگین های مکسیمایزر استفاده کردن که منظور من یه همچین کار هایی بود.
    وبازم متشکرم

5. music2music

music2music عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست خوبم ماكسيمايزر هم تا حدودي ميتونه تاثير گذار باشه و باز هم برميگرده به همون توضيحاتي كه دادم . صداهاي درست انتخاب كني و ميكس خوبي هم داشته باشي ... پيشنهاد من اينه كه يه دوره كلاس ميكس و مستر ميتونه بي نهايت كمك كنه و معلوماتتون رو بالاتر ببره

6. EHSAN.E

EHSAN.E عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با سلام.
    فردین عزیز.
    با توجه به سوال شما چند مورد در خصوص لودنس مقبول پیش میاد.
    ۱- انتخاب نکردن درست صداها با توجه به محدوده فرکانسی آنها.
    ۲-حالت فاز به فازی صداهای انتخابی فرکانسهای شماست که این امر خود یکی از عوامل افت کیفیت و کثیفی در کار میشه.
    ۳- آشنایی شما با صداها و مخصوصا محدوده فرکانسی آنها کمک قابل شایانی در اکولایز کردن و میکس صداهای مختلف بهمراه خواهد داشت.
    خیلی از موارد دیگه هست که بعد از رفع امور بالا قابل طرح خواهد بود. موفق باشید.

7. arashk.tt

arashk.tt عضو سایت

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده ،تکنسین میکس و مسترینگ
    امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    سلام دوست عزیزم با احترام به عزیزانی که پاسخ دادن باید بگم پاور کار هیچ ربطی به تجهیزات نداره و صرفا به میکستون بر میگرده اما نکته اینجاست که ربطی به انتخاب ساز ها با فرکانس درست هم نداره !!! پس به چی ربط داره ؟ شاید تعجب کنین اما مشکل شما تو استریو ایمیج stereo image هستش به احتمال خیلی زیاد شما محدوده زیادی از فرکانس هاتونو در قسمت لو مید و باس استریو میکس میکنین ، خوب ؟ یسری صداها باید همیشه مونو باشن مثل کیک درام، اسنر، باس و ... یه بار دیگه با توجه به این موضوعی که گفتم میکس کنین مطمئنا نتیجه میگیرین ... روش کاربردی تریم هست که اگه حل نشد اینجوری مشکلتون بگین که عرض کنم خدمتتون ...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/6/18
  8. EHSAN.E

EHSAN.E عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    همه این موارد بر میگرده در وحله اول میکس درست و در آخر مستر
    دوست عزیز بحث پاور که توسط آقا فردین عزیز مطرح شده در خصوص لودنس هستش که این امر با رعایت یک سری از انتخابها و نکات درست در میکس و در آخر مستر و معقوله دیتر قابل حل هستش. هر چند باز بسته به سبک کاری و نوع موزیک هم فرق میکند. همه کارها با استریو ایمیجر قابل حل نخواهد بود. بسته به تکنیک و روش علمی و شنیداری شما دارد. موفق باشید.

9. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +6,894 / 8 / -4
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    گرچه این تاپیک قدیمیه، که ظاهراً دوباره احیا شده. ولی بد نیست که یک مورد رو تصحیح کنیم.
    واژه ی "پاور" در مهندسی صدا و اکوستیک (و در کلاً در انگلیسی) به معنی برق، جریان الکتریسیته و ولتاژ هست. برای همین من عنوان این تاپیک رو که برای اولین بار خوندم، فکر کردم سوال در مورد بالا رفتن ولتاژ بوده!! تا اینکه کم کم با خوندن پستهای دیگه متوجه شدم که منظور ایشون گویا "لودنِس" (Loudness) بوده که به معنی بالا رفتن حجم صدا، متعاقب بیشتر شدن امپلی تیود هست.
    این یکی از مشکلاتِ تحصیل غیر اکادمیک هست: سو تفاهم به دلیل استفاده از واژه های غیر تخصصی. وقتی خودمون شروع میکنیم به خودآموزی به هر دلیلی، مجبور میشیم خودمون هم واژه هایی رو اختراع کنیم! نتیجه این میشه که وقتی مفاهیمی رو با یک همکار میخوایم شِر کنیم، معانیِ مدّنظرمون منتقل نمیشه، و یا غلط منتقل میشه.

• موافقم موافقم x 1
  10. arashk.tt

arashk.tt عضو سایت

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده ،تکنسین میکس و مسترینگ
    امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    خیر عزیزان اینجوری نیست که واژه پاور که ایشون سوال پرسیدن غیر علمی و غلط باشه چطور؟ عرض میکنم خدمتتون ، اما قبل اون باید بگم کسی که میاد و جواب میده حتما اطلاعاتی داره که میاد و با بقیه به اشتراک میزاره اینطور نیست که چیزی از خودش بخواد دربیاره که البته بنده در مورد این حقیر صرفا عرض میکنم ، مفهوم پاور با لودنس loadness کاملا متفاوته و واژه غلطی به هیچ عنوان نیستش و به انرژی اطلاق میشه که شما از اون صدای خاص به هر کدوم از اسپیکراتون میدین وقتی یه چیزی مونو هستش یعنی چی ؟ یعنی به هر کدوم از اسپیکرها انرژی مساوی از اون المان میدیم که شدت و یا حضور یا همون قدرت یا پاور یا هرچیز دیگه که اسمشو دوس دارین بگین از هر دو اسپیکر به یک میزان تامین بشه ، علاوه بر اون به نظرتون اینکه به کسی که سوال کرده بگیم باید میکس و مسترت خوب باشه !!! جواب ایشونه ؟ اگر در رد علمی صحبت بنده مطلبی هست و شما به اون اشراف دارین خوب بزارین همه استفاده کنن .. اما اگر نیست که به نظرم سعی نکنین کاری کنین که دیگه کسی سوال نپرسه و یا کسی جواب سوال کسیو نده ... سپاس

• دوستانه دوستانه x 1
بارگذاری...