چطور میشه میدی کنترلر به لپ تاپ وصل کرد

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
463
63
گراش
برای کنسرت می خوام صدای پرکاشن دیجیتال رو از نرم افزار بگیرم. یعنی وصل کنم به لپ تاپ بعد با نرم افزار صداها رو بدم بیرون

این وسط چند تا مشکل وجود داره
1. لپ تاپ پورت میدی نداره. چطوری کنترلر بهش وصل بشه؟

2. بعد اینکه وصل شد latency داره یا نداره؟

3. بعد نیاد وسط کنسرت یهو نرم افزار کرش کنه ؟

حالا اگه این گزینه نشد راه حل چیه؟
پرکاشنی که ازش استفاده می شه از صداش خوشم نمیاد . با نرم افزار صداهای ایرانی کاره داره قشنگ می شه می خوام هرطور شده تو اجرای زنده ازش استفاده کنم.

mpmsoft

هنرمند
22/2/10
239
28
0
تهران
فکر می کنم روش اصولی تر اینه که شما لوپ رو رکورد کنید و در آن زمان مشخص پخش کنید نیازی نیست همون لحظه بنوازید.چون ممکن هست در حین پخش اتفاقاتی زیادی مثل هنگ کردن - کرش کردن و... بیافته

هرچند شما می تونید یک تبدیل Midi to Usb بگیرید و به لپ تاپتون بزنید

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
601
403
63
شیراز
شما نیاز به تبدیل میدی به یو اس بی دارید.که یکی از دو مورد زیر رو میتونید تهیه کنید:(قیمتشونم فکر کنم حدود 50000 تومن باشه)

Uno - 1-In/1-Out USB Bus-Powered MIDI Interface

یا
MIDISPORT 1x1 - 1-In/1-Out USB Bus-Powered MIDI Interface

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
463
63
گراش
فکر می کنم روش اصولی تر اینه که شما لوپ رو رکورد کنید و در آن زمان مشخص پخش کنید نیازی نیست همون لحظه بنوازید.چون ممکن هست در حین پخش اتفاقاتی زیادی مثل هنگ کردن - کرش کردن و... بیافته

هرچند شما می تونید یک تبدیل midi to usb بگیرید و به لپ تاپتون بزنید
اصلا امکان پخش چیز ضبط شده نداریم. هر آن ممکنه جو بگیرتمون تمپو رو تغییر بدیم.

اگه بخوام کرش نکنه باید با لپ تاپ قوی کار رو اجرا کنیم

فقط می مونه latency .. به نظرتون زیاده؟
فرض کنید از یه لپ تاپ سونی وایو با سی پی یو core2do و رم 4 استفاده کنم؟

مرسی

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
601
403
63
شیراز
شما چون میخوایید از کارت صدای خود لپ تاپ استفاده کنید نیاز به درایور Asio4All دارید و با کاهش مقدار بافر تاخیر هم کم میشه ولی ممکنه نویزهایی در صورت سنگین بودن پروژه ایجاد بشه.البته اگر فقط برای نواختن صدا و تعداد محدودی لایه را اجرا کنید با توجه به مشخصات لپ تاپی که گفتید مشکلی بوجود نخواهد آمد.
موفق باشید.

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
463
63
گراش
شما چون میخوایید از کارت صدای خود لپ تاپ استفاده کنید نیاز به درایور asio4all دارید و با کاهش مقدار بافر تاخیر هم کم میشه ولی ممکنه نویزهایی در صورت سنگین بودن پروژه ایجاد بشه.البته اگر فقط برای نواختن صدا و تعداد محدودی لایه را اجرا کنید با توجه به مشخصات لپ تاپی که گفتید مشکلی بوجود نخواهد آمد.
موفق باشید.
مرسی
آره سنگین نمیشه. فقط چندتا صدای پرکاشن ایرانی و هندیه. همون آزیو فور آل جور همشو می کشه. فقط می مونه اون تبدیله رو گیر بیارم. دوستان جایی سراغ دارن؟ ترجیحا شیراز و بندرعباس...

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
آره سنگین نمیشه. فقط چندتا صدای پرکاشن ایرانی و هندیه. همون آزیو فور آل جور همشو می کشه. فقط می مونه اون تبدیله رو گیر بیارم. دوستان جایی سراغ دارن؟ ترجیحا شیراز و بندرعباس...
دوست عزیزم...
کجا میخواین تحویل بگیرین.؟
شیراز یا بندرعباس تا آدرس بهتون بدم. ( البته در پیام خصوصی )