چطور میتونم خودم آکورد ها رو دربیارم؟

شروع موضوع توسط payamjj ‏19/8/11 در انجمن گیتار

تاپیک چطور میتونم خودم آکورد ها رو دربیارم؟ تالار گیتار در persian-music.org.

1. payamjj

payamjj

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سوال من اينه که چطور ميتونم خودم آکورد هارو دربيارم مثلا به آهنگي که گوش مبدم ريتمشو که تشخيص ميدم و
    ولي نميتونم خودم آکوردارو دربيارم چطوري بايد خودم آکورد دربيارم و گامشون رو تشخيص بدم

2. iranianseda

iranianseda عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    دوست عزیز شما این سوال رو در 2 قسمت بیان کردید ! ! !

در فروم گام در موسیقی و گیتار .

نیازی به این کار نیست به سئوال شما جواب داده می شه و بهتره به جای این کار کمی حوصله کنید !

پست اضافیتون رو حذف کنید.

3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    1 - باید قدرت کافی برای شناخت آکوردها داشته باشید ( از لحاظ تئوری )
    2 - داشتن حس شنوایی ( گوش ) قوی نسبت به تشخیص نوع آکورد اجرا شده در هنگام پخش موسیقی که این حس معمولا با گذشت زمان و تجربه در موسیقی به دست میارید

4. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در ضمن شما بیا الان آهنگ های دیگه را بزن تا گا ها و تعویض آکورد ها بیاد دستت و همچنین گوشت هم قوی بشه...

5. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سبک مورد استفاده شما چیست؟

اگر پاپ ایرانی است که کار بسیار ساده ایست. شما برای آهنگی که ملودی آنرا توانسته اید در بیاورید با توجه به گامی که برگزیده اید با سه آکورد ساده کارتان راه می افتد. نیاز هم نیست دقیقا همه آکوردها را (در ابتدای کار ) دقیقا مثل ترک اریجینال در بیاورید. پس از مدتی ریزه کاری ها دستتان می آید.
    اگر سبک هایی که از نظر تئوری قوی تر هستند استفاده می کنید مثلا بلوز مساله به این سادگی نیست. شما نیاز به دانش بالای تئوری موسیقی (نسبت به پاپ) دارید و همچنین ورزیدگی بیشتری در تکنیک های نوازندگی.
    ...

6. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    براي اين كار واقعا هيچ راه حل نوشته شده اي وجود نداره و تنها راهش تمرين زياد و گذشت زمانه تا گوش صداي آكورد ها رو درك كنه. به نظرم ميتوني يكي از كارايي كه بكني اينه كه هر آهنگيو كه دوست داري آكورداشو دربياري و با آهنگ اصلي مقايسه كني، و اينقد اين كار رو انجام بدي كه پيشرفتت بيشتر شه. البته خوب اگه يكم اصولي بخوايم بكنيم اينه كه اول گام كار رو در بيار، بعد آكورد هايي كه تو اون گام استفاده ميشن رو هم بنويس، بعدش وقتي ميخواي آكورد دراري وقتي كورد آهنگ عوض ميشه تو هم دونه دونه آكورد هارو چك كن تا ببيني كدومش به كار ميخوره. البته تو اكثر كاراي پاپ همون 3تا آكورد مينور و سه تا آ كورد ماژور كه كورد هاي اصلي گام هستن بيشتر استفاده ميشن و مابقي مثل ديمينيش، آگمنت و ... كمتر استفاده ميشن، البته صداي اين آكورد ها هم كاملا متفاوت هست با آكورد هاي ساده و گوشي كه كمي موسيقي كار كرده به راحتي اين آكورد ها رو متوجه ميشه.
    بزار با مثال بگم، مثلا اگه گام كار لا مينور بود، آكورد هاي اصلي لامينور و ر مينور و مي مينور هست و آكورد هاي ماژوري كه ميتونن استفاده بشن (كه همين آكورد هاي نسبي آكورد هاي مينور هستن) دو ماژور و سل ماژور و فا ماژور هستن و تقريبا اكثر كار هاي پاپ رو ميشه با همين آكورد ها زد، البته تو بعضي آهنگ ها كه گامشون مينور هارمونيك هست آكورد درجه پنجم به صورت ماژور هم ميتونه استفاده بشه، مثلا تو بعضي آهنگ هايي كه گامشون لامينور هارمونيك هست آكورد مي‌ماژور هم استفاده ميشه و باقي كورد ها مثل همون گام لا مينور هست.

بارگذاری...