چطور با موسیقی آشنا شدید؟

شروع موضوع توسط qLeph ‏10/8/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک چطور با موسیقی آشنا شدید؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    سلام به همه دوستان،
    یه تاپیکی بود که توش درباره چگونگی آشنایی کاربران با این سایت پرسیده شده بود که باعث شد بیشتر با هم آشنا شیم؛
    اما میتونیم یکم به عقب برگردیم:

١-چطور و چه زمانی با موسیقی آشنا شدید؟
    (میدونم همه از بدو تولد با موسیقی آشنا هستیم، اما منظورم نه به عنوان یک مخاطب معمولی بلکه به عنوان کسی که میخواد در موسیقی سهمی داشته باشه)
    ٢-چطور و چه زمانی کارتون رو شروع کردید؟
    (مثلاً با یاد گرفتن ساز و...)
    ٣-آیا تا به حال شده وسط راه دلسرد بشید؟ بزرگترین مانعتون رو چی میدونید؟
    (مثلاً بگید سخته، گرونه، سنم بالاست و...)
    ٤-الان به کجا رسیدید و چه حسی نسبت به موسیقی دارید؟
    (مثلاً سازهایی که بلدید، پروژه ها، تحصیلات و...)
    ٥-از چه کسانی شکر گزار یا از چه کسانی دلگیر هستید؟ چه کسی رو به عنوان الگوی خودتون در موسیقی قبول دارید؟
    ٦-اگه میتونستید زمان رو به عقب برگردونید، دوباره همین راه رو انتخاب می کردید یا سعی می کردید مسیرتون رو تغییر بدید؟
    ٧-برای آینده موسیقی خودتون چه فکری دارید؟
    ٨-چه توصیه ای به کسانی که میخوان تازه وارد موسیقی بشن دارید؟

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با دیدن اجرای اقای حسین گردین که از موزیسین های قدیمی بندرعباس هستن. علاقه مند شدم.
    با یه ارگ یاماها yc-20 که هیچی نداشت. مال عهد دقیانوس بود. اما هنوزم دنبالشم که یکی واسه استودیو بخرم.
    خیر. موانع سر راهم من فقط نبود استاد اونم در سالهای 69 اونم توی بندرعباس بود.
    هنوز بهجایی نرسیدم. تازه اول راهم. موسیقی جز و بخشی از منه.
    اول از خدا. دوم از خانواده و مخصوصا مرحوم پدرم که زمانی که کسی ارگ نداشت واسه من یه کورگ i3 به قیمت 1300000 اونم سال 73 خرید. اقای گردین محمد محترم پناه . وحید رحیمی و کارلوس که از هنرمندان بندرعباس هستن ( البته در سبک خودشون ) در موسیقی الکترونیک اقای JURDAN RUDESS

همین راه رو انتخاب میکردم هیچ بلکه سعی میکردم در اون زمان برم تهران و پیش بهترین استاد کار کنم.
    هنوزم اگه موقعیت برام پیش بیاد میرم و از صفر شروع میکنم.
    تمرین.... برنامه ریزی برای کارهای مورد علاقه م. شناخت بهتر و بیشتر سبکی که دوست دارم .
    اول اینکه از راه درستش وارد بشن. موسیقی رو علمی کار کنن. و در مورد سبک مورد علاقه شون تحقیق و مطالعه کنید.

3. erfanefi

erfanefi عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    1.عموهام نوازنده بودن ساز های ایرانی سنتور و تنبک میزدن یه چیزایی هم از کیبورد بلد بودن منم از اونا یاد گرفتم اول هم از همه تنبک زدن زیتم شیشو هشت و یاد گرفتم
    2.اولاش فقط الکی یکم تنبک بلد بودم اما یواش یواش عاشق شادمهر و گیتارش شدم به بابام گیر دادم میتار میخوام بابام هم مخالف شدید قضیه بود میگفت از درس میافتی اخرش بعد از 3 4 سال کلنجار برام یه گیتار یاماها سی 40 خرید منم از یکی از دوستام به اسم اشکان بود یه سری اکورد یاد گرفتم بعد هم یکی دیگه از دوستام به اسم مهدی حاجی نژاد
    3.من هنوز اول راهم به وسطاش که رسیدم میگم . اما یه موقع اود که میخاستم درس موسیقی بخونم بازم بابام نذاشت منم به روز از مدرسه میزدم در میرفتم میرفتم کلاس سلفژ یه سه ماهی که رفتم گندش در اومد همونم نشد برم
    4.به هیج جا . تازه یکم سرم خلوت شه میخوام دو.باره سلفژ رو ادامه بدم. الانم عاشق موسیقی ام دو رفیق دارم یکیش اسمش نویده یکیش اف ال استودیو
    5.تا الان که همون دوستایی که اسمشونو بردم . عاشق شادمهر بودم الان هوادارشم. هر کاری که شادمهر انجام میداد دو سال بعد تو ایران مد میشد . یعنی جلو بودن از زمانه من عاشق اینم
    6.صد در صد بیشتر گیر میداد و از اول علمی موسیقی رو شروع میکردم
    7. میخوام همه علی رضا لطقی رو به عنوان یه هنر مند مردمی باحال بشناسن
    8.تو رو خدا همه چی رو با علم یاد بگیرید و نت خونی بلد من خودم همیشه حرص میخورم چرا نت خونی بلد نیستم البته این سوال آخر ماله اساتید بود که من ج دادم شرمنده

4. Masoud330

Masoud330 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    وقتی داشتم تو برنامه هام سرچ میزدم نگاهم به برنامه ی fl افتاد.که نوشته بود نرم افزاری قوی برای آهنگسازی.منم نصبش کردم و کم کم شروع کردم.
    من اول با اف ال تقریبا 2 سال پیش شروع کردم اما هیچی از موسیقی نمیدونستم و آهنگام شانسی شانسی درست میشد.اما تقریبا 1 ماهه کلاس گیتار میروم و تازه دارم یکم میفهمم موسیقی چی هست اصلا.
    من همون روز اول وقتی با محیط شلوغ اف ال آشنا شدم دلسرد شدم و تا 2 ماه سراغش نرفتم ولی پشیمون شدم و ادامه دادم.مانع های دیگه مخالفت خانواده بوده.
    هیچی.فقط یکم بلدم گیتار بزنم اونم تازه دارم کتاب اولم رو تموم میکنم.استادم میگه استعدادت عالیه و خیلی زود درس هارو یاد میگیری.(چون علاقه دارم)
    ٥-از چه کسانی شکر گزار یا از چه کسانی دلگیر هستید؟ چه کسی رو به عنوان الگوی خودتون در موسیقی قبول دارید؟
    از خداوند شکر گزارم و پدر و مادرم که اینطور منو تحمل کردند.تو زندگیم سعی میکنم از کسی دلگیر نباشم.فعلا الگوی خاصی انتخاب نکردم ولی عاشق محسن یگانه هستم.
    ٦-اگه میتونستید زمان رو به عقب برگردونید، دوباره همین راه رو انتخاب می کردید یا سعی می کردید مسیرتون رو تغییر بدید؟
    همین مسیر را انتخاب میکردم با این تفاوت که خیلی بیشتر از اینا تمرین میکردم.چون من 2-3 ساله اف ال کار میکنم ولی چون ناپیوسته کار کردم هیچی بلد نیست.
    بهترین باشم و با تمرین و پشتکار بتونم بدرخشم.

من که تازه کارم و ولی پیشنهادم اینه که اگه تو موسیقی قدم گزاشتی محکم قدم بردار و نا امید نشو.چون یاس و نا امیدی باعث میشه به اون چیزی که میخوای نرسی.
    با تشکر:smile (29):

5. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    از سه سال پیش،وقتی به هنرستان فنی برای رشته الکترونیک رفتم
    یکی از دوستان خیلی مشتاق خوانندگی بود و منم بشدت به موسیقی
    علاقه داشتم،بهم برنامه دنس اجی رو داد و از اونجا کارم رو استارت زدم...
    وقتی دنس رو داشتم کارهام رو درحدی ندونستم که بعنوان کار بیرون بدم،ساز
    هم بدلیل مسایلی نتونستم یاد بگیرم و همه تجربی هست،از امسال کارهای
    جدیم رو شروع کردم که آلبوم های third و far شروعشون بودن....
    بله بشدت،شاید کسانی که دنس اجی رو کارکردن میفهمن که وقتی به اف ال روی
    بیاری واقعا سخته اما با قوت و تلاش جلو رفتم و الان سرمو میتونم بالا بگیرم تا
    حدی،بزرگترین مانعم نداشتن علم کافی از موسیقی بود که الان بلطف خدا و سایت
    پرشین سینگرز کمی رفع شده...
    بحدی رسیدم که از تراکهام و موزیکهای ساخته خودم لذت ببرم و طرفدارانی
    اندک داشته باشم ولی هنوز اول راهم،حس عشق نسبت به موسیقی از
    بچگی باهامه و هنوز ذره ای عوض نشده...
    از دوست عزیزم محمد تشکر میکنم که همیشه طرفدارم بود و من رو با اف ال
    آشنا کرد،از خودم فقط دلگیرم!
    رضا صادقی،شاید کمی تعجب انگیز باشه ولی ایشون اسوه من هستن!
    آدم هیچوقت عشقش رو دور نمیندازه و تنهاش نمیزاره حتی اگه به عقب
    برگرده!
    تلاش،کار،اثبات شعار منه،با دوستای عزیزی که دارم به همه ثابت میکنم
    حرفی برای گفتن دارم در حد خودم...
    ندونسته وارد نشن و وقتی که وارد شدن جنبه هر چیزی رو داشته باشن،حتی فهش!

سپاس

6. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    هشت سالم بود که یه آلبوم موسیقی مجاز(خانواده من اون موقع با موسیقی های غیر مجاز مخالف بودند) به نام دهاتی در اومد که شاید خیلی ها رو عاشق موسیقی کرد...
    توی سن 12 سالگی با سنتور ولی به صورت حرفه ای، از 17 سالگی با گیتار
    نه چون هدفما دوست دارم... ولی راستش اولین باری که این سایت رو دیدم یه کم نا امید شدم آخه من خیلی عقب بودم...
    فعلا یه آلبوم موسیقی 8 تراکه دارم که البته فقط گیتار داره...
    نه از کسی شکر گزار و نه از کسی دلگیرم. و شادمهر هم الگوی منه، البته نه همه کار هاش مثلا کنسرتاش واقعا مزخرفه...
    ای کاش میشد برگردم به هفت سالگیم و از ساز ویلون شروع میکردم...(این بزرگترین حسرت زندگیمه) البته الان میخوام دلا بزنم به دریا و یادگیری ویلون را شروع کنم.
    تا 5/6 ساله دیگه اولین آلبوم موسیقی خودما بدم بیرون
    این کاره بزرگتر ها مثله آقای محبی هست...

7. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    حدودا 4 سال پیش که که با دنس ای جی شروع کردم کار موسیقی رو!
    بعدش به اف ال روی اوردم که با اون کار میکنم . تاحالا موفق نشدم به کلاس اینجور چیزا برم!
    نه کسی که به موزیک علاقه داره هیچ وقت دلسرد نمیشه:smile (10): . فکر نکنم مانعی داشته باشم!
    هنوز که به جایی نرسیدم چون خیلی خیلی اول راهم! حسم نسبت به موسیقی فوق العادست!:smile (75):
    از خدا و سایت پرشین سینگر شکرگزار هستم! از کسی دلگیر نیستم. الگوی من دی جی بلک زینگه که خیلی زود پیشرفت کرد تو موسیقی!
    نه همین راهو ..... یعنی موسیقی:smile (72):
    اینکه حرفی برا گفتن داشته باشم! مثل بزرگان موسیقی :smile (75):
    توصیه ام اینه که کسی اگه علاقه ای نداره به موسیقی , نمیتونه موفق باشه و نباید وارد موسیقی بشه.شرط علاقه و استعداده!
    سپاس :smile (61):

8. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

کلاس اول دبستان پسر منظم و خوبی بودم , خدا رحمت کنه امواتتون یه دایی داشتم که بر اثر صانحه تصادف به رحمت خدا رفتند . ایشون اون زمان به عنوان جایزه به من یه ارگ کوچولو داد و از همون موقع خوشم اومد که بچسبم به تنها سرگرمیم :smile (53):

بعد از اینکه یه کم از حالت بچگی بیرون اومدم و فهمیدم علم و تخصصی توی این زمینه هست پیگیریه کلاس و آموزش به صورت حرفه ای شدم .

بله . یه بار . که داشتم میرفتم کیبوردم رو بفروشم . دوستی سر راه بهم برخورد و گفت بیا خودم کمکت میکنم . بعد از مدتها همون بنده خدا شاگرد خودم شد :smile (73): خب سخت بود . همش دوست داشتم یه کار حرفه ای اجرا کنم .

خدا رو شکر میکنم که تنها کارم همینه . نه اهل دوست و رفیق بازی و ... هستم و نه چیزی . تمام زندگیم و مدیون موسیقی هستم . چرا که با اطرافیان خیلی خطرناکی که داشتم تونستم به وسیله همین موسیقی نجات پیدا کنم . توی خیلی از زمینه ها نجاتم داده . بهترین رفیقم بعد از خدا .

از مسئولین اداره ارشاد 4 سال پیش تا حالا خیلی دلگیرم . از ماردم واقعا سپاسگذارم که ساپورت مالی خوبی بود برام و از آخرین اساتیدهام آقای اشکان کامیابی و جواد یوسفی و سرکار خانم علی پور هم تشکر فراوان می کنم . تنها الگوی من ریکی مارتین هست .

همین راه . چون همه چیز درش وجود داره .

میشه همون هدف که توی پروفایلم عرض کردم خدمتتون .

اینکه تا حداقل 6 ماه انتظار یاد گرفتن حتی کوچکترین اجرا رو نداشته باشن . عجله خوب نیست .

9. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    7 سال داشتم که یکی از بستگان کیبرد میزد من دیدم از اون موقع خون بابام رو به شیشه گرفتم که کلاس ساز...:smile (6):

با ساز کیبرد و پیانو. دوست داشتم من هم بتونم مثل آهنگ هایی رو که میشنوم بسازم و یک مقدار هم حس رقابت با دوستانم:smile (27):

اصلا به هیچ وجه حتی با مشکلات زیادی که داشتم
    بزرگترین مانع من اول درس بعد پول بود اون موقع ها که کوچولو بودم اینقدر پشت ساز بودم که بابام جمعش میکرد تا به درسم برسم:smile (16):

خوشبختانه تونستم تحصیلات آکادمیک رو بگزرونم و ساز های پیانو کیبرد گیتار رو در حد قابل قبول یاد بگیرم و الان هم دنبال ویلون هستم حالا هم به جایی که هدفم بوده میشه گفت دارم نزدیک میشم:smile (47): ولی هنوز هیچم:smile (81):

از پدر مادرم شکر گذار که من رو حمایت کردند و از***(نمیشه بگم) متنفر که جلوی پیشرفت مارو میگیره
    تمام کسانی که در موسیقی هستند و مردم دوستشون دارند رو الگو قرار دادم:smile (17):

همین راه رو با تلاش 9999999 برار ادامه میدادم خیلی راضی هستم.:smile (7):

کار تلاش تجربه پیشرفت تا به هدفم برسم:smile (47):

توی امضام نوشتم:smile (5):

10. iMP4CT

iMP4CT عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, StudioOne

موسیقی رو جزوی از خودمون بدونیم ...

11. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0

از بچگی همیشه عاشق موسیقی و آهنگسازی بودم، اگر اشتباه نکنم دوم راهنمایی بودم که یه روز پسر داییم برنامه دنس اجی که فکر کنم ورژن 3 بود رو اون موقع 1000 تومن بهم فروخت (نامرد) :smile (71): و از همون جا بود که آهنگسازی رو شروع کردم.

با نصب برنامه دنس اجی آهنگسازی رو شروع کردم

همه کسایی که توی کار موسیقی هستن میدونن که در سر راه موانع خیلی خیلی زیادی هست که همون موانع میتونه در خیلی از موارد باعث دلسردی آدم از ادامه کار بشه، بزرگترین مانع من (و خیلی های دیگه) کمبود پول بود که خدارو شکر با داشتن یه شغل آزاد در کنار حرفه موسیقیم باعث شده که روز به روز این موانع رو با سختی زیاد پشت سر بزارم.

هنوز به هیچ جایی نرسیدم ولی امیدوارم روزی بتونم به اون مرحله ای که می خوام برسم، حس من نسبت به موسیقی همونی بود که همیشه داشتم (عاشقشم)

در مرحله اول از خدا ممنونم و به ترتیب از مامانم، بابام، دامادمون و داداشم و دوستم (که الان هم با هم کار می کنیم) که هم کمک مالی کردن و هم معنوی. خیلی از هنرمندای ایرانی و خارجی هستن که من ازشون الگو میگیرم و نمیشه اسم همشون رو اینجا نوشت و واقعا زیادن.

اگر این کار واقعا شدنی بود الان از اینی که هستم خیلی جلوتر بودم (از لحاظ پیشرفت در موسیقی)

دوست دارم وقتی توی این حرفه کمی پیشرفت کردم برای ادامه تحصیل به خارج برم و تمام پولم رو در این راه خرج کنم.

واقعا با عشق و علاقه پا به این حرفه بزارن و هیچ وقت نا امید نشن و به سختی تلاش کنن، در این صورت میتونن موفق بشن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  12. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    -چطور و چه زمانی با موسیقی آشنا شدید؟
    من شروعش با pop ejay بود یه برنامه خیلی قدیمی یادمه همون موقع اولین آهنگمو ساختم چقدرم حال میکردم :smile (71):
    5 سال پیش یه مدتی گیتار کلاس رفتم ولی نتونستم ادامش بدم ...خودم سعی کردم یاد بگیرم الانم در حده کافی بلدم
    خیلی خیلی کم...چون به علاقه خودم به موسیقی ایمان دارم...بزرگترین مانعی که داشتم نداشتن امکانات بود که 2 3 ماهیه حل شده مشکل بعدی زمانه
    هنوز راه طولانی مونده تا به اون چیزی که میخوام برسم ولی پیشرفت زیادی داشتم که یه درصدیش به خاطره این سایته...موسیقی یه بخشی از وجودم شده
    سیروان خسروی
    همین راه 100 درصد
    من دانشجو هستم اگه بخوام به جفتش برسم باید یه برنامه ریزی خوب داشته باشم
    ولی موسیقی اولویت اول منه
    چه توصیه ای به کسانی که میخوان تازه وارد موسیقی بشن دارید؟٨
    من کسی نیستم که بخوام توصیه کنم
    ولی برادرانه بخوام بگم
    یا وارده مسیری نشید یا اگه وارد شدید تا انتهاش برید...زمان بزارید...اصولی کار کنین هرتی پرتی کار کردن درجا زدنه.

13. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    -چطور و چه زمانی با موسیقی آشنا شدید؟
    يادم نيس سال چند بود اما پدرم واسم كاست مسافر شادمهرو گرفت و من از اون موقع عاشق شادمهر و موسيقي شدم كه هنوز هم درگير شادمهرم....

-چطور و چه زمانی کارتون رو شروع کردید؟
    از سال 80 شروع كردم به ظبط صدام و كار با ايجي.سه چار سال بعد كارمو با اف ال شروع كردم
    -آیا تا به حال شده وسط راه دلسرد بشید؟ بزرگترین مانعتون رو چی میدونید؟
    دلسرد كه نه.اما وقتي كه يه كار قوي گوش ميدم پروژمو ميبندم چون حجالت ميكشم در حضور اين همه هنرمند كه داريم من كار كنم و هميشه از خودم ميرسم من كجاي موسيقيم؟؟؟
    بزرگترين مانع من سرمايه و امكانات بوده و هست
    -الان به کجا رسیدید و چه حسی نسبت به موسیقی دارید؟
    هيچ جا.هنوز اول راهم.اما پيشرفت كه خوب به هر حال وقتي عشق و پشت كار داشته باشي به همه چيز ميرسي.عشششششششششششششششششششششششششششق

-از چه کسانی شکر گزار یا از چه کسانی دلگیر هستید؟ چه کسی رو به عنوان الگوی خودتون در موسیقی قبول دارید؟
    نميشه بگم از كيا دلگيرم.از خيليا.اما هميشه از پسر خالم ممنونم چون اصليترين مشوقم بوده و هست.الگوم هم در خوندن شادمهر هست و در تنضيم بهروز صفاريان.اهنگسازي عليرضا افكاري رو خيلي دوس دارم.ترانه سرايي هم يغما.
    -اگه میتونستید زمان رو به عقب برگردونید، دوباره همین راه رو انتخاب می کردید یا سعی می کردید مسیرتون رو تغییر بدید؟
    با اين كه هيچ چيز رو به اندازه موسيقي دوس ندارم و تنها عشقم موسيقي هست اما اگه زمان به عقب بر ميگشت اين راه رو انتخاب نميكردم به دلايل شخصي.
    -برای آینده موسیقی خودتون چه فکری دارید؟
    هر چه پيش ايد خوش ايد.من عشق شهرت نيستم و هميشه واسه خودم كار كردم.شايد تا اخر هم همين جوري واسه خودم كار كنم.اما ولش نميكنم.هيچوقت
    چه توصیه ای به کسانی که میخوان تازه وارد موسیقی بشن دارید؟
    ببينن علاقشون به حدي هست كه 10 سال بدون هيچ چشم داشتي كار كنن يا نه.اگه نيس الكي عمر خودشونو تلف نكنن چند سال بعدم ول كنن.
    موفق باشيد:smile (53):

14. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    من حدودا 6.5 سالم بود که به درخواست و تصمیم پدرم کلاس پیانو رو شروع کردم اما تقریبا 10-11 سالم بود که فهمیدم نمیتونم از موزیک جدا شم ...
    کار اگه منظورتون باشه از سال 77-78 با آهنگسازی و اجرا برای تئاتر های مختلف و همون سالها هم که مسئولیت گروه موسیقی مجتمع فرهنگی برادران خادم رو به من دادن و من هم گروهی در اون فضا ره اندازی کردم به نام Pacific که یه گروه پاپ راک بودو...
    بله عوامل زیادی هر روز منو دلسرد میکنه اما هیچکدوم از اینایی که شما اسم بردی نیست و تقریبا 99% هم به خودم مربوط نمیشه و به پیرامونم مربوط میشه گاهی اوقات چیزایی میبینم یا میشنوم که نه تنها دلسرد میشم بلکه حالم از اینکه شغلم موزیک باشه بهم میخوره ، ولی خوب یه جورایی الان دیگه نمیتونم بزارم دلسردی پیروز شه البته هر روز پوستم کلفت تر میشه اما آخه هر چیزی یه حدی داره تو دنیا بغیر از حماقت که این همیشه منو نگران میکنه...
    الان جایی هستم که توی مسیری که برای خودم در نظر گرفته بودم از چند سال پیش تا حالا بود و خوشحالم که حداقل خودم و خوب شناختم ، ... و اما موزیک ... تا خودم هستمو سازم تنها و برای هم جزو زندگیم حساب نمیشه اما کافیه یکی از این شرایطو نداشته باشه اون موقع حس یه کارمند 60 ساله ی بایگانیه اداره ی ثبت احوال رو دارم ...
    من تمام عمرم رو اگر شکر گذاری کنم از پدر و مادرم کمه اینو از ته قلبم میگم چون من و خدا فقط میدونیم که با چه شرایط سختی تمام موانع رو برای من هموار کردن ( خودم هیچ وقت نمیتونم برای پسرم همچین کارایی و بکنم تازه الان که شرایط 1000000 برابر از اون زمان که من موزیکو شروع کردم بهتره ) به اونایی که ازشون دلگیرم فکر نمیکنم چون انرژی مو میگیره ، افراده زیادی هستن که من ازشون چیز یاد گرفتم و هنوز هم هستن ,ولی Michael Kamen
    همیشه برای من یه چیزه دیگه بوده هم جهان بینیش رو خیلی میپسندم هم نوع نگاهش به موزیک و هم آثارش رو و دیگران که زیادن ...

منظورت چقدر عقبه؟ البته در هر صورت همین راه رو انتخاب میکردم با یه سری حذف اضافه های جزئی ، اما اگر میتونستم خیلی به عقب بر گردم کاری میکردم که پدرم اینجا بدنیا نیاد...:)
    خیلی زیاده و خصوصی ...

اگر توصیه ی یکی مثل من مهم باشه بهشون میگم با چشم باز و با دید درست وارد این کار بشن قبل از هر چیزی یک شنونده ی حرفه ای باشن و بعد ساز دست بگیرن همه چی بشنون و قدرت تشخیص موزیک خوب رو از موزیک تفریحی داشته باشن ، شهرت رو ملاک کیفیت قرار ندن و همینطور کمیت رو... بعد الگوهای مناسب و درخور انتخاب کنن ، به سواد در هر چیزی اهمیت بدن و به حسشون احترام بزارن سواد رو در خدمت احساسشون استفاده کنن و بعد فقط تمرین تمرین تمرین..

15. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من سن زیادی ندارم ولی از همون بچگی خیلی موزیک های نو رو دوست داشتم
    تا کلاس چهارم دبستان بیشتر موزیک ایرانی گوش میدادم مثل بلک کتز . سندی (البته بیشتر رپهاش) و ...
    یه شب پدرم یه نوار ویدئویی 180 دقیقه ای کلیپ خارجی خرید که چکیده ی بیشتر خواننده های معروف خارجی توش بود و از از اون تاریخ به بعد کار من شد موزیک خارجی گوش کردن
    4 5 سال پیش بود و با رپ خوندن (نه بصورت خیلی جدی)
    خیلی زیاد و بزرگترین مانع برام کم بودن اعتماد به نفسم بوده
    به جایی نرسیدم اما تو این چند ماهه پیشرفتهای زیادی داشتم
    از مادرم برای حمایتش ممنونم و از پدرم برای سنگهایی که جلو پام انداخته ناراحتم
    من عاشق کارهای بلیک شلتون هستم و در حا حاظر الگوی من اونه
    اگه توان انتخاب داشتم ترجیح میدادم که شروع کارم با رپ نباشه چون برای رپ 4 سال ترک تحصیل داشتم که برام خیلی گرون تموم شد و اگه بخوام وسیعتر بگم دوست داشتم کلا توی ایران به دنیا نمیومدم و خارج از کشور مثل یه شهروند عادی درسم رو در رابطه با صدا و موسیقی ادامه میدادم
    کاملا بستست به شرایط و نمیشه دقیقا مشخصش کرد اما دوست دارم جدی تر این کار رو دنبال کنم
    موسیقی یه حرفه مشکله و عجله نکردن برای یادگیری بزرگترین صدمه رو به آدم میزنه

16. h@d!_metal

h@d!_metal Banned

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از سن 13سالگی با پخش شدن آلبوم " دهاتی " اثر ماندگار " شادمهر عقیلی " نوعی نگرش خاص به موسیقی مدرن پیدا کردم
    به طور کامل از 14 سالگی به کمک داداش بزرگمون با حلب روغن و یه چوب به پهنای 5 سانتی متر با سیم های فلزی گیتار ( اصلا تو شهر ما این چیزا پیدا نمیشد با کلی زحمت گیر اوردیم ) یه گیتار بدون پرده ساختیم بعد از اون نرم افزار Cackwalk 8 رو نصب کردم و در قالب Midi کارایی رو ساختم که الانم هنوز گوششون میدم الان هم با FL9 کار میکنم
    نه اصلا اینجوری نشده اتفاقا هر روز تشنه تر از قبل میشم هرچند هزینه ها بالاست اما علاقه چیز دیگه ای هست مانع هم راستش نداشتم الا همین قضیه بی پولی
    خداروشکر از قبل بهترم اما باید بهتر از این باشم حسم نسبت به موسیقی قابل تصور نیست چون موسیقی بخشی از روح منه
    تنها و تنها از خداوند سپاسگزارم و شکرگزارم چون در همه ی تنهاییام و بی تجربگی هام باهام بود از کسی هم دلگیر نیستم الا خوانندگانی که اصلا به قیمت اهنگ ارزش نمیدند الگوی من در سبک موسیقی ایرانی " بهروز صفاریان " و در سبک موسیقی جهانی گروه " Metallica "
    بی شک همین راه را انتخاب میکردم بسی پر تلاش تر و محکم تر قدم برمیداشتم کاش دوباره زمان برمیگشت تا از فرصتهای از دست رفته نهایت استفاده را میکردم
    فقط و فقط تمرین باید تمرین کنم هنوز فکر کنم به اول راه هم نرسیده باشم
    موسیقی را عضوی از روح خود بدانید اگر موسیقی را تازه شروع کردید اصلا انتظار نداشته باشید که همین الان شادمهر عقیلی شوید اگه از کارتون خوشتون نیومد دوباره تلاش کنید هیچوقت نا امید نشید

17. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    8 سالم بود كه رفته بوديم مجلسي كه يه نفر كيبورد ميزد(يادمه yamaha A-3 )داشت
    منم هم به كيبورد علاقه پيدا كردم و خواستم كيبورد ياد بگيرم
    8سالم بود كه برادرم برام كيبورد خريد(casio CT-660 ) ،يه مدتي با اون مشغول بودم كه يه مقداري پيشرفت كردم و پدرم برام yamaha PSR-730 خريد
    يادمه موقع خريدن ياماها فروشنده بهم يه فلاپي داد كه توش يه سري سانگ و ريتم بود
    من اين سانگ ها رو كه گوش كردم خوشم اومد و تصميم گرفتم خودم از اين سانگ ها بسازم
    كلي تحقيق كردم و فهميدم كه اين سانگ هارو با Cakewalk Pro ميسازن
    با كلي زحمت تونستم Cakewalk رو تهيه كنم و يه كابل ميدي هم بخرم(تقريباً سال 1377 بود كه منم حدوداً 10 سالم بود) اون زمان تقريباً شد 60000 تومن
    يادمه خيلي سختي كشيدم تا تونستم كيبورد رو به سيستم وصل كنم
    خلاصه تونستم برا خودم كلي ريتم و سانگ بسازم ؛اون زمان VST نبود
    راستش نه،چون يكي از هدف هاي بزرگم موسيقي هست كه نميزارم به همين راحتي ها از دستم بره
    فعلاً به جايي نرسيدم ولي تمامه سعيم رو ميكنم كه به اونجايي كه مي خوام برسم
    موسيقي دنياي دوم منه
    پدرم مادرم و برادرم كه اولين بار برام كيبورد خريد
    كلاً خانوادم كه خيلي من و تحمل كردن(مخصوصاً سرو صداهامو ;) )
    هر كسي ميتونه براي من الگو باشه،سعي مي كنم از هر كسي كه مي تونم ياد بگيرم
    صد در صد همين راه رو اونم به صورت جدي تر
    تا جايي كه مي تونم سعي مي كنم،خيلي كارها تو ذهنم هست كه بايد انجام بدم
    نا اميد نشيد و تمام تلاشتون رو كنيد؛عجلا هم نكنيد و تا جايي كه مي تونيد ياد بگيريد و همينطور ياد بديد(خيلي تاثير داره)
    در ضمن حتماً از اين سايت هم استفاده كنيد ;)

18. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar

نمیدونم 8-9 سالم بود یا بیشتر که از ماهواره موزیک ویدیو Miami از بیگ ویلی رو دیدم ! قبلش از موسیقی و موزیک گوش دادن کلا متنفر بودم ! اما برای اولین بار حس کردم به این اهنگ تعلق خاطر دارم !

دوران دبستان ، من و سروش و شاهین تیکه هایی از البوم it was written از ناس که ووکال رو بیت هاش نبود کات میکردیم با ویندوز مووی میکر ! بعد تو چنل های Ejay Dance کنار هم میچیدیم و روشون میخوندیم !!! گاهی اوقات هم از خودمون نو اوری به خرج میدادیم و من با میکروفون کامپیوتر یه سری ملودی با کیبوردم میزنم و ضبط میکردیم . نا گفته نماند این وسط از هرگونه وسیله ای که صدا بده مثل میز کامپیوتر ، قابلمه ، قاشق و چنگال و 3 تار پدر بزرگ هم توشون استفاده میکردیم !

هر بار که یه اهنگ با پرودوس من منتشر شده با خوندن قسمت نظرات اون سایت تمام دلسردی ها نابود میشن ! بزرگترین مانع هم شخص .......(سیاسی) محترم بودن !

والا خودم نمیتونم تشخیص بدم به کجا رسیدم ... از پایین باید نگاه کنن و اطلاع بدن! :smile (71):

از روح ماکاولی بزرگ تشکر میکنم که همیشه با ما بوده و از اثر هایی که به جا گذاشته همیشه به عنوان یک داروی مسکن استفاده کردیم ! و از مردک بشکه بیگ نوتوریس برای این که این بزرگوار رو از ما گرفت دلگیرم . الگوی من نه تنها در موسیقی بلکه در زندگی بزرگ مرد تاریخ پدر معنوی همه ما ماکاولی اعظم توپاک امور شاکور هست .

شاید سبک دنس و ترنس و از این دختر بلا با موی طلا و چشم حسود کور شه شدی همه جونم ها که پخش میکنه ماهواره از اینها میساختم الان دست کم 5 هزار تا دختر تو فرند لیست فیس بوکم بود ! :smile (71):

٧-برای آینده رپ خودتون چه فکری دارید؟

وقتی قلمی نباشه مینویسم با خون
    که واگیر داره رپم تو جامعه مثل طاعون !
    طاعونی که دوایی نداره اره بی قانونه
    چه فایده داره پوشیدن یه کت وارونه ؟

٨-چه توصیه ای به کسانی که میخوان تازه وارد رپ بشن دارید؟

ارزش یه کارگر ساختمانی خوب از یه مدیر بی عرضه بیشتره !

ادم لحظه مرگش که برسه به این فکر میکنه که چیکار کرده ! نه اینکه از روز اول چی بوده و چیکار واسش کردن !

دست توپاک شاکور پشتیبان همه ما باشه !

19. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    [FONT=&quot]١[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]چطور و چه زمانی با موسیقی آشنا شدید؟[/FONT][FONT=&quot]
    توی سن خیلی خیلی کم از اونجا که داییم نوازنده کیبورد بود و به صورت حرفه ای کار میکرد یکی از اصلی ترین و نزدیکترین دلیلی بود که بخوام موسیقی رو شروع کنم. (لازم به ذکره که با همه این تفاسیر من عاشق گیتار بودم و کسی رو هم نداشتیم که گیتار بزنه این بود که از یه بچه 5 6 ساله چیزی جز استفاده از جارو بر نمیومد:smile (61):)
    از اونجا که خونواده ام میخواستن منو از این علاقه دور کنن (به خاطر جو اون زمان که موزیسین ها رو یه جوره دیگه میشناختن) من هم از روی دست داییم نگاه میکردم و زمانی که پای ساز نبود سعی میکردم تا آهنگی که اون زده رو اجرا کنم، این شد که من کم کم ارگ رو به صورت گوشی و بدون تئوری موسیقی یاد گرفتم، تا سن 8 سالگی که بنا به اتفاق جالبی که خارج از حوصله این بحثه داییم یه گیتار برای من خرید (بگذریم از اینکه چقدر پدر و مادر من مخالفت کردن) و دل یه بچه 8 ساله رو شاد کرد، دیگه زندگی من شد سازم، با یه سیم ملودی در میاوردم، تا اینکه یه روز داییم یه ملودی رو توی جمع با گیتار زد و بعد از اون بدون هیچ تمرینی همون ملودی رو همون لحظه زدم، این شد که یه خاندان تو کف استعداد من موندن، این شد که خونواده ناچار شدن منو بفرستن کلاس، روز اولی که رفتم پیش آقای بابک توتونچی ایشون بعد از اینکه کار منو دیدن گفتن تو یه روز یه چیزی میشی این شد که گیتار رو به صورت اصولی شروع کردم، بعد از 6 ماه کلاس به عنوان نماینده آموزشگاه توی جشنواره آموزشگاهها به همراه استادم تونستیم مقام اول رو توی گیتار کسب کنیم!!! این شد که خونواده ام دیدن دیگه نمیشه جلوی منو گرفت و کاملاً توی این وادی وارد شدم.
    بزرگترین مانع من بی تفاوتی پدرم نسبت به کار و علاقه من بود
    الآن بعد از این همه سال هنوز که هنوزه عاشق گیتارمم، ولی در کنار گیتار اسپانیش، الکتریک، کیبورد، پیانو و پرکاشن الکترونیک رو هم تا حدی میزنم!!! هنوز هم با موسیقی میمیرم و زنده میشم و میشه گفت تمام لحظه های زندگیم و کارم موزیکه، بقیه چیزها در رده های بعدی هستش.
    شغلم موزیکه، تفریحم موزیکه، پس باهاش زندگی میکنم.

توی یه نیمچه مصاحبه ای هم که تو روزنامه ازم نوشته بود گفتم که من همیشه و همه جا خودمو مدیون داییم میدونم چون تنها کسی بود که همیشه پشتیبان من بود و منو توی این راه هدایت کرد، خیلی خیلی ازش ممنونم، بعد از ایشون از مادرم و خواهرم که در حال حاضر خیلی به من دلگرمی میدن و با کارهام خوشحال میشن! و پدرم که با تموم اینکه واسه ام دلسردیه ولی به صورت غیر مستقیم باعث پیشرفت من شد. و همچنین اساتید گرامی آقایان بابک توتونچی، داریوش خواجه نوری، محمدعلی خواجه نوری و همچنین دوستای عزیزم علی اصحابی، احسان غیبی، سیامک خواهانی، دی جی عابد عزیز، شاهین لطفی، آرش نوایی، [/FONT][FONT=&quot]آ[/FONT][FONT=&quot]رتین زمانی (اساطیر) و[/FONT][FONT=&quot] ...
    خیلی زیاد شدن ولی دست همشون درد نکنه!
    اگه میتونستم زمان رو به عقب برگردونم دوست داشتم همین راه و با قدمای محکمتر بیام، سازهامو تخصصی تر میکردم
    انشاالله تا آخر امسال سعی میکنم آلبوممو تموم کنم و بیرون اومدنش با خداست، همچنین توی آلبوم چند تا از عزیزان فعالیت دارم که اونها هم تو همین امسال تکمیل میشه!

این که از انتخاب هدف بزرگ نترسن و خجالت نکشن، تموم چیزهایی رو که بری رسیدن به هدف نیاز دارن از اول همراهشون داشته باشن تا وسط مسیر پاشون نلغزه.
    موسیقی رو اصولی یاد بگیرید و اصولی پیش برید!!!
    مثل معلما حرف زدم نه؟‌[/FONT]
    [/FONT]​

20. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    1- از 6 الی 7 سالگی
    2-یادمه کلاس پنجم بودم که با چند تا تخته سه لا و پیچ و قلاب و سیم ترمز دوچرخه یه سنتور ساختم و باهاش شروع بکار کردم
    3-دلسرد که نه اما (مخصوصا ماشهرستانی ها)بعلت کمبود امکانات و نیز (کمبود مایه!!!) بعضی اوقات مجبوریم استپ بشیم
    4- هنوز اول راهم ---موسیقی یعنی نفس کشیدن
    5-از وحید بسحاق و محمد رضا جانبزرگی ممنونم
    6- همین راهو میرفتم اما اصولی تر و بهتر
    7- فعلا نمیشه گفت ---تا بعد
    8- حرف بقیه اساتید: هرچی یاد بگیری تازه میفهمی هیچی بلد نیستی !!!!!

بارگذاری...