چطور با آهنگسازی آشنا شدید ؟

شروع موضوع توسط محمد جابر خسروی ‏20/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چطور با آهنگسازی آشنا شدید ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام خدمت تموم دوستان عزیز سایت.. چند وقتی هست که این سوال تو ذهنم اومده که بقیه آهنگسازان و موزیسین ها چطور با آهنگسازی آشنا شدند؟؟؟؟ از همه دوستان آهنگساز ، تنظیم کنند و موزیسن ها درخواست دارم که بگن چطور با مبحث آهنگسازی آشنا شدند و از اول چطور شروع کردند.

از خوم شروع میکنم که یک آهنگساز آماتورم!!

من از سبک رپ و هیپ هاپ فوق العاده خوشم میاد و ازش لذت میبرم اولین آشنایی من با سافت ها ، اف ال استدیو بود که تو یک دی وی دی ایی که برای ادیت صدا خریده بودم آشنا شدم جالب اینجا بود که تو توضیحات این دی وی دی ، اف ال استدیو رو یک نرم افزار برای شبیه سازی آلات موسیقی معرفی کرده بود!!!. کم کم هم از طریق دوستان با نرم افزار کیوبیس و نوئندو آشنا شدم و امروز خدا رو شکر به اف ال تسلط کامل پیدا کردم و با کیوبیس هم تو استدیو واسه رکورد کار میکنم.

2. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    جابر جان فک کنم من شما رو بشناسم ( سعیدم ) . محسن تو نیستی؟؟؟!!
    منم موسیقیو از هفت سالگی با زدن کیبرد شروع کردم و با پیانو ادامه دادم الانم یه چند سالی( حدود 6 سال) هست که گیتارم می زنم . با آهنگسازی الکترونیکی سه سالی میشه آشنایی دارم و کار کردم منم مثل جابرجان با اف ال استودیو شروع کردم ، تا حد مطلوبی هم بش مسلطم ،غیز از اف ال با چندین نرم افزار مث آبلتون لایو ،سونار ،کیوبیس و نوئندو هم کار کردم اما بیشتر با اف ال نوئندو و سونار ارتباط برقرار کردم .
    الان بیشتر کارامو با نوئندو میسازم اما بیشتر نصفس:smile (53):

3. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    فکر کنم بیشتر اهنگسازا کارشون رو با اف ال شروع کرن حتی حمید عسکری و میلاد ترابی

4. mahyar9009

mahyar9009 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    یادش بخیر اولش با نرم افزار های Ejay بعد ها Reason بعدم FL (مفید مختصر):smile (27):

5. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    نه محمد جان اسم من جابر هست جابر خسروی مرسی از دوستان که جواب دادند اما انگار دوستان دیگه سایت زیاد مشتاق نیستند که شروع کارشون رو توضیح بدند.

6. Mehran.B

Mehran.B عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +119 / 0 / -0
    منم از سه چهار سالگی با کیبورد شروع کردم،بعد با کیبورد یاماها psr-1100 تو نه سالگی شروع کردم آهنگسازی ترنس!
    خیلی با این کیبورد خاطرات خوشی دارم. بعد با پیانو ادامه دادم و شروع کردم ساخت قطعات کلاسیک برای پیانو . بعدشم با سمپل و آهنگسازی با کامپیوتر آشنا شدم که حسابی متهیرم کرد مخصوصا سمپل های East West Quantum مثل به حقیقت رسیدن رویا ها بود!
    بعد دو سال پیش برای یه تعاتر تو هنرستان آهنگسازی کردم اونجا بود که موتجه شدم آهنگسازی برای فیلم چه کیفی میده!
    حالا در حال کسب تجربه در توری موسیقی و آهنگسازی برای فیلم هستم.

7. Miladmz

Miladmz

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    سلام من از 6 سالگی کیبورد میزنم و البته پیش استاد کار نکردم ، به آهنگ های techno خیلی علاقه داشتم.تو 11 سالگیم با نرم افزار Dance ejay آشنا شدم که کلی بانک صدا داشت و تنها کاری که میکرد سمپل هارو میچیدم پشت سر هم.بعد فهمیدم یکی از فامیلا رفته تو کاره خوندن رپ و اینا.عید بود اومد خونه ما گفت کف میگن یه نرم افزاری هست به اسم Fl که خیلی توپه.رفتم پیدا کردم و چند وقت طول کشید ولی بلاخره تونستم یاد بگیرم.الان 5 ساله که کار میکنم با fl و تقریبا میشه گفت به حد کافی تسلط دارم.البته بعد این که یاد گرفتم حدود 20 تا آهنگ آماتور درس کردم که دوستان روش رکورد زدن و خوندن.بعدشم که رو تئوری موزیک کار کردم و حالا کارم بد نیست :smile (35):

8. barB

barB عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام، نحوه آشنايي من با آهنگسازي با همه فرق داشت !:smile (7): من آهنگسازي را به خاطر آهنگسازي ياد نگرفتم! رشته كامپيوتر ميخوندم و دوس داشتم با نرم افزارهاي جديد آشنا بشم. يه روز كه رفته بودم بازار يه پكيج نرم افزاري گرفتم كه نرم افزار اف ال را هم شامل ميشد. از ظاهر اف ال خوشم اومد و سعي كردم اف ال را ياد بگيرم. از منابع مختلف استفاده كردم و اين نرم افزار را ياد گرفتم و بعدش شروع كردم به آهنگسازي . . .:smile (61):

9. ALI.delta

ALI.delta عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    من یکی از همکلاسی هاسم داداشش خواننده بود البنه نه زیاد معروف آیدین توسلی(ریموور) و این شد من با اف ال آشنا شدم یه 3 سالی میشه ولی الان حدود 6 ماهه با کیو بیس آشنا شدم و در حال فرا گیری اونم

10. SPAD

SPAD عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    پدرم به نوازندگی کیبورد علاقه داشت و منم از همون بچگی با موسیقی آشنا شدم...بعد که بزرگتر شدم (5 دبستان) بازم به وسیله ی پدرم با نرم افزار EJay 2 آشنا شدم و شبانه روز کارم شده بود چیدن سمپلا و ترکیب کردنشون توی این نرم افزار...من که لذت این کارو چشیده بودم کارمو ادامه دادم تا dance Ejay 5 که یه روز یکی از دوستام 2 تا دی وی دی نرم افزار به من داد منم از قسمت music creator این دی وی دی اتفاقی FL studio رو نصب کردم..البته اوایل نمیفهمیدم جریانش چیه کار باهاش و ذخیره کردن قطعه ی ساخته شده رو بلد نبودم...حتی نرم افزارو کرک هم نکرده بودم واسه همین نمیتونستم چیزی سیو کنم و به روش ابداعی خودم باهاش آهنگسازی میکردم...یعنی یه ملودی رو توی اف ال میزدم بعد با نرم افزار sound forge ضبط میکردم بعد درام هارو میچیدم و دوباره با sound forge ضبط میکردم و همینطور تا آخر...بعدش که همه قسمتای آهنگو به که صورت جدا جدا ضبط کرده بودم رو توی sound forge با هم میکس میکردم و کنار هم میچیدم...خلاصه...یه روز دست تقدیر مارو با کرک کردن و سیو کردن توی اف ال آشنا کرد...از اون روز کار من به صورت حرفه ای شروع شد...الان بعد از گذشت چهار یا پنج سال به FL studio تسلط دارم...در حال حاضر توی سبک هیپ هاپ فعالیت دارم البته کار پاپ هم انجام میدم ولی توی سبک خودم میتونم بگم حرفه ای هستم...رپ بازاش منو خواهند شناخت

11. FARZAD_TAJALLI

FARZAD_TAJALLI عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    چه قدر جالم همه با اف ال شروع کردن

راستش من از کودکی تا حالا علاقه زیادی به خوانندگی داشتم
    هروقت جایی بودم شروع می کردم به خوندن
    اون موقع صدام اونقدر تعریفی نبود
    توی 15 -16 سالگی توی خونه یکی از اقوان یه نرم افزار بود( نمی دونم چی بود هنوز پیداش نکردم) خیلی ساده بود مثل اف ال بود اما خیلی ساده تر دستگاه هارو کنار هم چیدم یه اهنگ شد با چنتا افکت به صدا خوندم خیلی جالب بود
    بعد ها که تمرین های خوانندگیم زیاد و صدای من بهترو بهتر شد
    بعد توی اینترنت به چنتا اهنگ ساز زنگ زدم قیمت ها خیلی بالبا بود و من توانایی پرداخت این هزینه رو نداشتم و تصمیم گرفتم خودم اهنگ سازی کنم
    با اف ال اشنا شدم

بعد کیو بس
    و حالا پور تولز
    و الان 24 سالمه هنوز سر خونه و عشق اول هستم و هنوز خیلی چیز ها برای یاد گیری هست

12. Alien

Alien عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من از 11 سالگی با dance ejey کار میکردم... یادش بخیر خیلی حال میداد..اما فقط واسم سرگرمی بوووود ولی از این کار لذت میبردم ...15 سالگی با fl آشنا شدم و با اون کار ادامه دادم ...از 16 سالگی کار جدی جدی گرفتم و قصد ادامه دادنشو به صورت دیوانه وار دارم

13. Mehran.B

Mehran.B عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +119 / 0 / -0
    مطمنی؟

14. FARZAD_TAJALLI

FARZAD_TAJALLI عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    جان ؟

15. Salar Abdi

Salar Abdi عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سلام من سار عبدی هستم تا حالا زیاد نتونستم تو این سایت مطلب بنویسم من کارمو با گیتار زدن به صورت live بعد هم با سری ای جی شروع کردم و کار رسید به اف ال و سونار که من سونار رو میپرستم البته تعصب رو هیچ یک از daw ها رو قبول ندارم

بارگذاری...