چطوری میتونم توگلو نخونم؟

شروع موضوع توسط A.T.B ‏5/9/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک چطوری میتونم توگلو نخونم؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان آقا من چطوری میتونم صدامو از توگلو در بیارم مثلا برا کلمه آ میخوام خراج از گلو بخونم یا کمی بیرونم از گلو هر کاری میکنم نمیتونم خواهش میکنم کمک دقیق کنید

2. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    یه روش ساده میگم یاد بگیری . دهان رو ببند و بگو ممممممممممممممم. ببین لبات چه حالتی پیدا میکنه ؟

لبهات رو باز کن و بلافاصله سعی کن آ رو تو سر تلفظ کنی . کار آسونیه یه خورده تمرین کن . من شخصا کلاس هم رفتم ولی تا وقتی تمرین نکنی و آهنگهای مختلف رو نخونی کلاس فایده نداره . آهنگهای ابی حامی شادمهر و یا کسی که صدای شما بهش نزدیکه و خوانندش قابل احترامه نه هر کس

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    شما کلا باید سعی کنی همیشه صدات جلو باشه.صدایی که از عقب بیاد اصولا در موسیقی غربی امروز کاربردی داره.تنها کاربردش در یک سری از کارکترهای خاص اوپراس.اونم برای لحظاتی که منظور خاصی رو میخوان بیان کنن.
    من خواننده نیستم ولی اینو میدونم که متاسفانه اکثر خواننده های کشورمون صداشون عقبه.
    تمرینی که دوستمون گفت تمرین خوبیه.دهنت رو ببند و سعی کن هوا رو بفرستی پشت لب هات و بگی مممممممممممم . اگه درست اجراش کنی باید لبهات بعد از چند بار تکرار بی حس بشن.اگه بی حس نشد بدون هنوز صدات عقبه.فقط اینکه این روش رو برای نت هایی که خیلی بالان انجام نده.
    بعضی از حروف هم هستن که به طور ذاتی جلو قرار میگیرن.مثلا بگید ووووووووو(منظورم حرف "و" حرف سی ام حروف الفبائه نه حرف او.حرفی که با قرار دادن دندان های بالا روی لب پایین حاصل میشه) vvvvvvvvvvvv
    حالا سعی کن بعد از تاکید روی این حرف وصلش کنی به آ . یعنی بگی وووووووووووواااااااااا .چند بار کار کنی دستت میاد.شاید اولش بعد از وصل کردن صدات بره عقب
    یه تمرین دیگه هم حرف "ن" هست . زبونت باید بره پشت دندونای بالا و درست نوک دندون هات رو نوک زبونت لمس کنه.این تمرینم اگه درست انجام بدی خودت ارتعاش بین زبان و دندوناتو حس میکنی.بعد از اینکه درست اداش کردی دوباره وصلش کن به آ. یعنی بگو ننننننننننننننننننننننننننااااااااااااا

با احترام به همه خواننده های کشورمون بهت توصیه میکنن صدات رو ضبط کنی و با چند خواننده ی قوی امروزی مقایسه کنی.مثل Josh Groban یا گروه Il Volo .مطمئنن تو کاراشون جاهایی رو دارن که رو حرف آ چند ثانیه صبر میکنن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون دوستان واقعا تمرین های خیلی خوبی بودن من کلمه آ رو که میخوام بگم با کمی صدا رو بلند کردن فکر میکنم که صدا رو به جلو میاد یا از گلو در میاد درسته؟ یه با همون صدای کم هم میشه خارج از گلو کلمه آ رو گفت؟

بعد من از خواننده های دیگه هم میخونم خودم که فکر میکنم تا حدودی درست میخونم اما میدونم که اشتباهات زیادی دارم بخوام مطمئن شم که درست میخونم باید چیکتر کنم؟

بارگذاری...