چطوری ضرب اول یک ریتم رو در یک آهنگ پبدا کنیم؟؟؟

شروع موضوع توسط behnam-soft ‏27/7/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک چطوری ضرب اول یک ریتم رو در یک آهنگ پبدا کنیم؟؟؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. behnam-soft

behnam-soft

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام، اگر سوالم یکم نامفهومه یا اینکه جای اشتباهی تاپیک زدم عذر خواهی می کنم.
    راستش من یه مدتیه که با ساز گیتار (بصورت مبتدی و هنوز وارد سبک خاصی نشدم )کار می کنم و استادم بهم یه ترانه داده که بخونم و تمرین کنم. خب تا اینجای کار مشکلی نیست چراکه این ترانه ها رو خود استادم توشون نشونه هایی گذاشته (منظورم از نشونه خط / هستش ) که منه مبتدی می تونم بفهمم که ضرب اول ریتم مثلا 6/8 دقیقا باید روی کدوم حرف خورده بشه و بنابراین هم سرعت نواختن گیتار و هم سرعت خوندنم رو می تونم تنظیم کنم.مثلا :

Dm A C Am
    /وقتی می آی / صدای پات /از همه جا/ده ها میاد . . .

اما مشکل از جایی شروع شد که دوست داشتم یه شعری بخونم که تو اینترنت دیده بودم و کسی که این شعر ها رو گذاشته بود، فقط نوشته بود ریتم 4/4 و نگفته بود منظورش کدوم مدل ریتم 4/4 هستش که به آهنگ بخوره و دیگه اینکه من نمی دونم ضرب اول ریتم رو روی کدوم حرف باید بزنم و اینکه چطوری شعر وآهنگ رو هماهنگ کنم.مثلا :

B C D Am Em
    اسمم داره یاد میره چون تو صدام نمی کنی . . . حالا که عاشقت شدم تو اعتنا نمی کنی . . .

الان من نمی دونم زمانی اجرای آهنگ، باید بین " اسمم " تا " میره " ، ریتم رو یه بار تکرار کنم یا دو بار یا . . .
    به نظر شما چاره این مشکل چیه؟؟؟ من چطور می تونم آهنگ زمان مناسب تعویض آکورد تو هر آهنگی رو بفهمم؟؟؟

2. arjang000

arjang000 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز بهترین کار شنیدن آهنگ اصلی هست و دقت کنید که در چه لحظه ای در آهنگ آکورد تغییر پیدا میکنه
    شما باید تا میتونید گوش کنید ، بنوازید و آکوردها رو سعی کنید خودتون استخراج کنید تا به جایی برسید که تمام این مراحل برای شما عادی بشه
    راهش تمرین زیاد و کار کردن با آهنگ های مختلف هست ... با این کار با انواع ریتم ها ، آکورد ها و تکنیک ها آشنا میشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. behnam-soft

behnam-soft

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی جز این راه دیگه ای نداره؟؟؟

بارگذاری...