1. رد اعلامیه
  2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

چطوری ضرب اول یک ریتم رو در یک آهنگ پبدا کنیم؟؟؟

شروع موضوع توسط behnam-soft ‏27/7/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک چطوری ضرب اول یک ریتم رو در یک آهنگ پبدا کنیم؟؟؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. behnam-soft

behnam-soft

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام، اگر سوالم یکم نامفهومه یا اینکه جای اشتباهی تاپیک زدم عذر خواهی می کنم.
    راستش من یه مدتیه که با ساز گیتار (بصورت مبتدی و هنوز وارد سبک خاصی نشدم )کار می کنم و استادم بهم یه ترانه داده که بخونم و تمرین کنم. خب تا اینجای کار مشکلی نیست چراکه این ترانه ها رو خود استادم توشون نشونه هایی گذاشته (منظورم از نشونه خط / هستش ) که منه مبتدی می تونم بفهمم که ضرب اول ریتم مثلا 6/8 دقیقا باید روی کدوم حرف خورده بشه و بنابراین هم سرعت نواختن گیتار و هم سرعت خوندنم رو می تونم تنظیم کنم.مثلا :

Dm A C Am
    /وقتی می آی / صدای پات /از همه جا/ده ها میاد . . .

اما مشکل از جایی شروع شد که دوست داشتم یه شعری بخونم که تو اینترنت دیده بودم و کسی که این شعر ها رو گذاشته بود، فقط نوشته بود ریتم 4/4 و نگفته بود منظورش کدوم مدل ریتم 4/4 هستش که به آهنگ بخوره و دیگه اینکه من نمی دونم ضرب اول ریتم رو روی کدوم حرف باید بزنم و اینکه چطوری شعر وآهنگ رو هماهنگ کنم.مثلا :

B C D Am Em
    اسمم داره یاد میره چون تو صدام نمی کنی . . . حالا که عاشقت شدم تو اعتنا نمی کنی . . .

الان من نمی دونم زمانی اجرای آهنگ، باید بین " اسمم " تا " میره " ، ریتم رو یه بار تکرار کنم یا دو بار یا . . .
    به نظر شما چاره این مشکل چیه؟؟؟ من چطور می تونم آهنگ زمان مناسب تعویض آکورد تو هر آهنگی رو بفهمم؟؟؟

2. arjang000

arjang000 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز بهترین کار شنیدن آهنگ اصلی هست و دقت کنید که در چه لحظه ای در آهنگ آکورد تغییر پیدا میکنه
    شما باید تا میتونید گوش کنید ، بنوازید و آکوردها رو سعی کنید خودتون استخراج کنید تا به جایی برسید که تمام این مراحل برای شما عادی بشه
    راهش تمرین زیاد و کار کردن با آهنگ های مختلف هست ... با این کار با انواع ریتم ها ، آکورد ها و تکنیک ها آشنا میشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. behnam-soft

behnam-soft

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی جز این راه دیگه ای نداره؟؟؟

بارگذاری...