چطوری این افکت رو روی صدای خواننده ایجاد کنم؟

شروع موضوع توسط shock ‏8/10/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چطوری این افکت رو روی صدای خواننده ایجاد کنم؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چطوری این افکت رو روی صدای خواننده ایجاد کنم.اخر هر بیت رو گوش کنید.خواهش میکنم راهنماییم کند.

1.mp3

2.mp3

2. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    دوست عزیز من فکر میکنم این حرکت رو با وی اس تی هایی مثل اتو تیون یا کلا اینجور پلاگین ها درست کنی کافیه اون قسمتی که میخوای رو از اون نتی که خود وکال هست به سمت نت های بم ببری من خودمم دوست دارم این حرکت رو یاد بگرم ولی بلد نیستم با تیون ها کار کنم :دی و باید یاد بگیرم

3. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست عزیز من اون اولی رو دانلود کردم که فقط یه تغییر pitchساده س
    با هر نرم افزاری کار میکنی یه ولوم یا کشویی برای تنظیم مقدار pitchداره که اگر برای اون یک اتومیشن ساده بنویسی براحتی همین افکت رزو بهت میده
    وقتی pitch رو بالانس یا صفر باشه صدا طبیعیه وقتی بسمت چپ چرخونده بشه صدا بم میشه و برعکس بسمت راست صدا زیر میشه
    بهمین سادگی

4. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    دوست عزیز میشه بگین تو اف ال چطور این کارو بکنیم

5. M.Minoo

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما فایل صدا رو در یک کانال باز کنید بعد به قسمت چانل ستینگ اون کانال برید و روی ولوم pitchبالای پنجره راست کلیک کنید و گزینه کریت اتومیشن رو انتخاب کنید
    حالا به پلی لیست برید و روی اتومیشن کلیک کرده و نمودار دلخواهتون رو برای اون رسم کنید چون تغییر ناگهانی گام هست باید نموداری با شیب تند و سریع رسم کنید همین.

6. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تو اف ال میتونید با Gross beat این کار رو انجام بدید(قسمت بالا که مربوط به Time هست)

7. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    دوستای گلم هر دو روشی رو که شما میگید من تو اف ال قبلا انجام دادم ولی نشدنی بود یعنی گروس بیت اینکار رو نمیکنه و اون پیچی که گفتین کم پیچ میده یعنی صدارو اونطور که میخوام بم نمیکنه البته تو استفاده از گروس بیت من شک دارم که پریست هاش اون چیزی باشه که من میخوام و یا اون تنظیماتی که خودم میسازم اون چیزی باشه که در ذهنم هست اگه میشه لطف کنین اون تنضیماتی که مد نظرتون هست رو سیو کنین و قرار بدین تا ما متوجه بشیم اوضا از چه قراره یا هر جور که خودتون صلاح میدونین اموزش بدین :smile (29):

8. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    خب دوستان من خودم راه حلش رو یافتم :دی
    خب گراس رو باز کردم و واسه ان و اف بودنش اتومیشن ساختم بعد یک پوینت ساختم و حلتش رو سینگل کرو قرار دادم و با پارمتر هاش بازی کردم تا درست شد دوستانی هم که میخوان پریست استفاده کنن میتون بعد از باز کردن گراس بیت تو قسمت تایم ها گزینه ی بیسیک 10 رو انتخاب کنن و بعد پوینت ها رو به دلخواه جا به جا کنن:smile (61):

9. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی هیچ پلاگینی نیست که بشه باهاش این کارو کرد.شماره 2 رو دانلود کنید این افکتو نمیشه با pitch ایجاد کرد.

10. M.Minoo

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دومی رو هم دانلود کردم یک تغییر پیچ پله ایه که با اتوتیون - ملوداین -پیچر -و... قابل انجامه
    یه نکته بگم:
    برای هر افکتی ممکنه چند راه حل باشه من برای بالایی راه حل دستی رو گفتم که شما انچه دلخواهتونه باهاش بسازید وگرنه با گراس بیت(بقول دوست عزیم hrm)هم براحتی قابل انجامه اما در مورد همون اولی اگه مقدار تغییرات پیچ رو زیاد کنی با چرخش ولوم مربوط به پیچ تغییرات با اعداد بزرگتری انجام میشه(به اون عدد بغل ولوم pitchدقت کنید).
    در مورد دومی راحترین راه استفاده از pitcher خود fl هستش
    برای اشنایی با اون اموزشش رو توی یه تاپیک گذاشتم
    برای راحتی کار از مسیرزیراین پروزه flرو باز کنید و به قسمت پایانی وکال دقت کنید(که با پیچر اعمال افکت شده):(قسمت انتهای اهنگ)
    coolstuff-zircon-justholdon(alpha team remix)

شما در این نمونه با هارمونایزر نیز اشنا میشید.

11. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    سلام
    شما اول auto tuneرو نصب کنید
    بعد براحتی میتونید هر دو مورد رو با اتومیشن کردن pitch ایجادش کنید
    مقدار پیچ و زمان هم دست خودتونه
    موفق باشد

12. N E R V O U S

N E R V O U S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ترو خدا یکی جواب منو بده کارم گیره واسه مستر یک آهنگ:smile (9):

سلام من وقتی موزیک رو داخل برنامه Fl تنظیم میکنم ذخیره میکنم با تقیرات saveنمیشه چرا؟یا اصلآ توضیح بدید چجوری و از کجا این کارو کنم یکم زود جوابمو بدید ممنون میشم:smile (9):

میخام یک آهنگو کاره تنظیمشو انجام بدم مستر از کجا اینکارو کنم من از اون قسمت که چندتا کانال هست موزیک انتخاب کردم تنظیم کردم ذخیره کردم ولی همون آهنگ اصلی save شد کاره من ایراد داره یا؟؟؟لطفآ یکم زود بگین از کجا این کارو کنم ممنون از دوستانه فعال

هرکاری کردم با اون efect ذخیره نمیشه ؟؟؟؟{username}-{filename} یک استاد به بنده کمک کنه ممنون

دوتا سوال منو جواب بدین عزیزان سوال دیگم ان که میخام یک beat انتخاب کنم و صدای خودمو روی او ن Recordکنم و تنظیمش کنم ذخیره کنم از کدوم قسمت میتونم اینکارو کنم یکی کامل توضیح بده ممنون خیلی احتیاج دارم

من از این قسمت که رفتم فکر کنم Endesios هست کاره تنظیم انجام دادم داخل خوده برنامه FL تعقیرات انجام شده اما ذخیره کردم همون آهنگ اصلی که هیچ کار روش نکردم ذخیره شده یکی بگه از کجا به توره درست این کارو کنم و از کدوم قسمت خودم رو یک BEAT بخونم Record کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/10/11
  13. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من با nuendo کار می کنم اگه کسی بتونه تصویری بهم اموزش بده خیلی ممنونش میشم .فکرکنم با auto tune بشه این کارو کرد اگه کسی بلد این کارو بکنه لطف کنه تصویری بزاره

14. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی کسی تو این سایت نیست که بلد باشه این افکتو روی صدای خواننده ایجاد کنه؟!!! اگه کسی بلد بگه من حضوری میام پیشش یاد بگیرم هزینه اموزششم میدم.کارم خیلی خیلی گیره لطفن یکی جواب بده...

15. M.Minoo

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فرق نمیکنه که شما از چه نرم افزاری استفاده میکنید
    راه اول:
    ملوداین رو باز کن (اگه داریش) بعد صدای وکال رو توی اون بار کن ملوداین صدا رو بصورت تکه های موجی شکل کوچک تقسیم کرده و نمایش میده حالا با موس قسمتهای اخر صدا و یا هر جایی رو که میخوای افکت بدی انتخاب کن و به چند قسمت کوچکتر تقسیم کن و اونا رو با ارایش دلخواهت بچین (که تو این نمونه صدا بسمت نتهای بم سر میخوره) بعد خطوط ترانزیشن بین نتها رو کاملا عمودی کن تمام.
    راه دوم :
    در برنامتون یک میدی ترک باز کنید و یک ادیو ترک هم برای وکال .
    و روی ادیو ترک پلاگین pitcher مربوط به flرو باز کن و شماره پورت اونو با پورت میدی ترک یکی کن
    حالا در میدی ترک برای قسمتهایی که میخوایی افکت بدی نتهای ریز و بصورت نزولی بنویس(اگه اون پروزه flکه قبلا گفتم رو باز کنی و میدی ترک قسمت اخر رو ببینی متوجه میشی).
    راه سوم:
    روی ادیو ترکتون یک پلاگین اتوتیون باز کنید و در پنجره اتوتیون به مد یا حالت دستی یا مانوال برید و با استفاده از موس و گزینه های کات- کپی -و پیست ارایش نتها رو نزولی(از لحاظ pitch) بنویسید
    پیشنهاد میکنم این پستهای اموزشی رو بخونید:
    اموزش ملوداین استودیو- اموزش پیچر و هارمونایزر fl- اموزش اتوتیون .(که همه در سایت هست فقط جستجو کنید.

16. M.Minoo

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اینم تصاویر برای fl و ملوداین
    البته در همه dawها اصول همینه:

چطوری این افکت رو روی صدای خواننده ایجاد کنم؟-جواب.JPG
    چطوری این افکت رو روی صدای خواننده ایجاد کنم؟-جواب 2.JPG

بارگذاری...

عبارات جستجو شده: