چطوری از تکرار دربیایم ؟

شروع موضوع توسط POORYA PLAY OUT ‏21/12/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک چطوری از تکرار دربیایم ؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام
    چطوری از تکرار دربیایم!!؟
    به نظر من حس در اهنگسازی و تنظیم حرف اول رو میزنه
    مثلا بخوای حسی رو که داری به اهنگ القا کنی
    مثلا در مورد اهنگ جدید ارش حس از دست رفتن بی بر گشت در اهنگ و کلیپ غوغا میکنه
    و با گوش دادنش کاملا اون حس رو می گیری و اگه تصویریش رو هم نگا کنی با
    فضاسازی که انجام شده کاملا حس رو می گیری
    می خواستم نظرتون رو در مورد
    اهنگ جدید ارش بدونم
    در کل کلیپ و اهنگ و ....
    به نظر من که محشر بود خیلی وقته که چنین کلیپ با احساس
    و زیبای ندیده بودم به نظر شما چطور بود واقعا خیلی یونیک بود
    هم تو ویدیوکلیپش و هم تو اهنگسازیو میکس و تنظیم
    ادم چنین کارهای رو میبینه اون وقت که میدونه که البومهای جدید ایران
    دارن فقط تکرار میشن و چیزه خیلی متفاوتی درشون نیست
    مثلا با این که البوم پیام صالحی زیباست اما زیاد یونیک نیست
    یا مثلا البوم احسان یا البوم محسن یگانه یا بابک جهانبخش
    یا حمید عسکری یا
    محمد علیزاده
    یا شهاب رمضان
    خیلی داریم تکرار می شیم چیزه خاص نیست برای گفتن
    البته تمام این البومها خیلی قوین اما اون حس یونیک بودن و یه چیزه تازه رو نمیدون حس تازه
    فقط گوششون میدیم حسی برای گفتن نیست
    یا اهنگ کورس که با تنظیم محشرش کاملا رو مخاطب اثر خودش رو گذاشت
    مثلا حتی ارش در کلیپش نو اوری کرد ادامه داستانی رو که قبلا ساخته بود رو ادامه داد

2. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظر من برای در اومدن از تکرار باید از «فضای تکراری» بیرون بیایم. وقتی دائم به یک نوع موزیک گوش بدی، در یک فضا باشی، در مورد یک نوع موزیک بشنوی یا مطالعه کنی، توی فضای تکراری قرار داری، باید فضا عوض بشه. این کار با مطالعه، مشاهده کلیپهای مختلف از فضاهای مختلف (چینی، آفریقایی،‌ آمریکای جنوبی، و حتی سرخپوستی!) و گوش دادن به آهنگهایی با فضای نو انجام میشه. یا حتی خارج شدن از این فضا (یعنی یه مدت گوش نکردن و ندیدن) من خودم واقعاً همین کار رو میکنم.

3. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    به نظرم ایده ی خوبیه عوض کردن فضا و مکان زندگی یا به سفر رفتن برای تغیر حالتهای روحی هم خیلی خوبه

4. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    حرف شما کاملا درسته پوریا جان من خودم هم باهاتون موافق هستم
    اما شما اگه یه نظر سنجی بگیری می بینی که مردم این سبک ها رو دوست دارن و در حال حاضر بیشتر مردم این مدل سبک ها که خودت اسم بردی رو دوست دارند و حتی دیگه یادی از خواننده های لس آنجلس نمیشه البته کمتر !!!
    شما هم که بهتر میدونید خواننده و آهنگساز باید مخاطب رو هم در نظر بگیره و با اون پیش بره!

5. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    به نظر من به خاطر اینه که اونا با خیال راخت دارن کار میکنن.نه فکر مجوزن نه فکر برگشت هزینه هایی که کردن نه...
    اما خواننده های داخل دغدغه زیاد دارن و نمیتونن ریسک کنن که بخوان فضا رو عوض کنن.

6. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    دوستان گرامی به کمکتون احتیاج دارم واقعا دوست دارم که حداقل من به عنوان کوچیکترین عضو سایت پرژین از تکرار در بیام

7. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    این حرف برای کسایی هست که اصلا ندونن که کار موزیک توی ایران چقدر دست بسته
    هست پوریا جان تو که خودت میدونی چرا؟
    همه این خواننده هایی که گفتی دغدغه کاری و زندگی و خانواده و کلی مشکل دارن و
    برای اینکه رضایت وزارت ارشاد رو بدون دردسر بگیرن (که نمیشه اصلا) مجبورن سبکهاشون
    رو محدود کنن یا به نوعی تکرار کنن اما نباید گفت یونیک نبود،واقعا کم لطفیه چون باید درکشون
    کرد و نزاریم این هنرمندان برن چون واقعا ایران داره خالی میشه و حمایت نیاز دارن این عزیزان!
    کلا بهتون بگم یواش یواش ایران راه میافته نمیشه انتظار سریع و برق مانند داشت چون
    باید اول جو سازی و آماده سازی صورت بگیره و مردم بتونن اون سبکها رو درک کنن!
    این بحث خیلی تخصصیه و من بیشتر از این ادامه نمیدم و به همینقدر بسنده میکنم،یا علی:smile (72):

8. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    DJ iBSb حرف بسیار خوبی زدند من هم کاملا باهاشون موافقم به نظر من با این که کارهای داخلی کم و بیش تکراری هستن اما من اینو به تمامی آهنگهای خواننده های ایرانی که در خارج ترجیح می دم شاید کارهایی که در اروپا و امریکا ساخته میشه به لحاظ کیفی و فنی بالاتر باشه اما هر کسی از ایران رفته محبوبیتش خیلی کمتر شده به علت اینکه نوع کارهایی رو که در خارج از کشور انجام میده زیاد با فرهنگ و درد و مشغله مردم و جوانای ما هماهنگ نیست.
    این نظر شخصی من بود.

9. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    باهاتون کاملا موافقم اما مگه سیروان و کوشان تو همین ایران خودمون نیستن بهترین کارها رو هم انجام میدن خب در تنظیم و کیفیت هم خوبیم اما بیشتر رو
    احساس اهنگ و نو اوری در خوندن و تنظیم می گم
    منظور من همه ی ترکهای این خوانندها نبود اما خودتون قضاوت کنید 1 اهنگ در یک البوم خوب و عالی باشه کافیه نه!!
    واقعا انگار ارتیستهای ما عجله می کنن و می خوان زودتر البوم بدن یا یه اهنگ رو با قدرت میسازن بقیش رو همینطوری تکراری میزنن
    البته اون مشکلاتی هم که گفتی بی تقصیر نیست قبول دارم
    من تنها مشکل ایران رو در یه چیز میبینم حس و حال 90%از اهنگهای ایران ما مثله همه !!
    انگار برای اهنگسازی همه از رو دست هم تقلب می کنن
    مثلا شما دو تا البوم ایرانی رو کنار هم قرار بده عینه همن تو حس
    یا راکرهای ما همون مقلدهای هستند که از راکرهای خارجی تقلید می کنن خودشون چیزی ندارن
    البته هیچ وقت منکر این نمیشم که تمام این خوانندها و تنظیم کننده ها تو کارشون استادند واقعا هم استاد هستند
    نو اوری هم دارن و خیلی هم زیبا هستش من بحثم سر اینه که نسبت به اون ور اب کمتر نو اوری دارند
    وگر نه این ور هم نو اوریشون خوبه

10. OM!D.times

OM!D.times عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason, soundforge
    کارها تکراریند به دلیل اینکه علم و دانش آهنگ سازی کمه و حدود 90% کسانی که اسم خودشون رو گذاشتند آهنگ ساز... متاسفم ولی از موسیقی و آهنگ سازی هیچی بلد نیستند و حتی یه ساز تخصصی رو حرفه ای کار نکردند و یکراست با یک کامپیوتر و نرم افزار آهنگ سازی با ابزاری کاملا مبتدی و غیر حرفه ای خودشون رو به زور قرار دادند توی لیست آهنگ سازها و موزیک های پوچ و مسخره ای رو روانه بازار میکنند و آبرو و حیصیت همه آهنگ ساز ها رو هم میبرند.....

چون ایجاد سبک جدید و نوآوری در آهنگ سازی ندارند.......
    به همین دلیل میاند و تقلید میکنند ... و کارها میشند , تکراری :smile (16):

و اما جواب سوال شما (چطور از تکرار در بیایم؟)....

اول باید علم و دانش خودمون رو در ضمینه موسیقی و آهنگسازی ببریم بالا...
    دوم باید نیاز های خودمون رو برای آهنگسازی تامین کنیم یعنی برای آهنگ سازی حرفه ای از همه لحاظ چه از لحاظ سخت افزاری
    و چه نرم افزاری... اسباب و و امکانات کامل و حرفه ای رو داشته باشیم تا ایده های مورد نظر رو خوب بتونیم ارائه بدیم...
    سوم باید نوآوری و خلاقیت و تنوع رو در آهنگمون به اجرا بگذاریم تا کمتر رنگ تقلید و تکرار به خودش بگیره ...

11. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    پوریا جان هیچکس دوست نداره تکراری بشه ولی بعضی وقتها این اتفاق میوفته
    در مورد اینکه گفتی اون ور آب موزیک های بهتری میسازن باهات موافق نیستم در حال حاضر خیلی از همین اونور آبی ها دارن میان سمت اینور آب!!! و همه کم کم به سمت ایران کشیده میشن چون ما توی ایران اساتید واقعا بزرگی داریم که هر کدوم از خواننده های لس آنجلسی دوست دارن باهاشون کار کنن ... نمونش معین بود که با سیروان کار کرد و یا شهره که در حال حاضر با یاسر محمودی 2 آهنگ کار کرده که یکیش هم به تازگی پخش شده و یا کامران و هومن که آخرین آهنگشون رو پیام شمس تنظیم کرده بود! اینها همه نشون دهنده اینه که موسیقی داخل کشورمون از موسیقی اونور آب یه سروگردن بالاتره شاید واسه ما تکراری شده باشه ولی در حقیقت اینطور نیست بازم میشه حبیب رو مثال زد که برای همیشه ساکن تهران شد و ادامه زندگی موسیقیایش رو در اینجا خواهد گذروند!
    به نظر من پیشرفت ایران در موزیک اون هم تو این شرایط سخت واقعا فوق العادست و باید به موزیک خودمون افتخار کنیم... خواننده های تازه کار و آهنگسازایی که باری از موزیک ندارن زیاد نمیمونن نباید نگران اونها باشیم با جریان آب رودخانه میرن سنگ های کف روخانه هستن که همیشه ماندگارن...

12. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    تکراری بودن آهنگ

دوست عزیز؛ به نکته خوبی اشاره کردی کاری که الان توی موسیقی ایران رواج پیدا کرده یکنواخت بودن موزیکه متاسفانه توی ایران کلا وقتی یه نمونه موزیک میاد که یه موج انفجار رو توی بازار موزیک بیرون میده بلافاصله توی همون سبک حالا چه ابتکاری چه نوع شعر خوندن نوع صدا و......دست زیاد میشه و اونقدر تکرار میشه که یا اون سبک بی استقبال بشه یا اینکه اونقدر تعداد زیاد میشه که فقط چند نفر توی اون سبک به عنوان سردر اون شکل بتونن مخاطب جذب کنن!!!
    اگه توجه داشته باشی توی بازار هم همینطور شده یه مغازه که بزنی اگر استقبال زیاد شد سریعا دست زیاد میشه و رقیب زیاد میاد و اینجاست که باید خودت رو حفظ کنی توجه به بازاری های عزیز:smile (61):
    نکته اینکه سعی کنید الگو باشید توی سبک های موسیقی همین کافیه البته اینکه بتونید سبک ها رو با استعداد های خودتون زیبا کنید و نه تقلید.!

13. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام یونیک جان به مسئله ی خوبی اشاره کردی دقیقا می خواستم این و بگم اما در موردSoheyl
    تا حدی باهات موافقم
    من نگفتم که داخل ایران اهنگها همه تکراری یا همه بدن نه خیلی هم خوبن اما تعداد زیادی از اهنگها به خصوص جدیدا همشون تکرارین
    ما اهنگهای زیبای میدیم بیرون اما اون ور ابیها بعضیهاشون نه همشون سالی یه بار اهنگ میدن بیرون اما وقتی اهنگ میدن واقعا می ترکونن
    البته شاید همه ی اهنگهاشون اینطوری نباشه اما اگه 1 اهنگشون هم باشه کاملا متفاوت و بسیار قوی هستش
    اما ایرانی ها 10 ترک میدن همه ی 10 ترکش تا حدی خوب و یونیک هستش
    شاید 10 ترک ایرانی ها خوب باشه اما مثله اون 1 ترک اون ور ابیها بسیار خوب نیست

14. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    الان همون ور ابیها هم تکراری شدن.دیگه از ابی که گنده تر نداریم!الان چند وقته داره شاهکارای قدیمیشو بازخونی میکنه؟
    یا حتی سیاوش قمیشی که به ملودی سازی معروفه.من که با چند تا کار آخرش اصلا ارتباط برقرار نکردم.الکی، بی تو و ... .
    اما در مورد موسیقیه داخلی:به نظر من موسیقی داخلی امروز شادمهر و کم داره واقعااااااااااااااااااااااااااا.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/12/10
  15. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    منم نظرم همینه ؛ امیر عزیز شما اگه اصلا دقت کرده باشی توی اروپا و آمریکا اکثر هر خواننده برای خودش یه سبک داره !
    و اگر یه خواننده دیگه بخواد از یه وکالیست دیگه تقلید کنه یعنی کارش توی موسیقی تموم شدس!!! اصلا انگار تقلید توی
    موسیقی خارج از کشور به مخاطبین و شنونده ها شبیه یک نوع بی احترامی به هوادار هستش !!!

بارگذاری...