چرا کیبورد ؟

شروع موضوع توسط hiphop ‏2/7/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چرا کیبورد ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hiphop

hiphop عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام به دوستان عزیز.
    یه سوالی ذهن منو به خودش مشغول کرده.فقط بهم نخندینا:d
    چرا کیبورد؟؟؟
    چرا ما از کیبورد استفاده میکنیم؟؟؟
    یعنی کیبورد چه استفاده هایی داره؟؟؟
    اگه هدف اینه که نت ها رو باهاش بزنیم خب با موس هم میشه این کارو کرد.:smile (23):
    پس می خوام واسم توضیح بدین که کیبورد کارایی هایی داره؟؟؟
    ممنون
    ...................

2. hiphop

hiphop عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بچه ها بیایید تو بحث شرکت کنید به یه نتیجه ای برسم من.:smile (36):

3. shahram

shahram عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پرسیدی چرا کیبورد:
    من بنوبه ی خودم از صدای تمامی سازهاخوشم میاد پس دنبال وسیله ای بودم که بتونه صداهای تمام سازهارو تقلید کنه که اینکار فقط از کیبورد ساخته است
    اما اونجایی که میگی ما با موس هم می تونیم وچه نیازی به نواختن با دست بنوازیم اینو باید از کسانی پرسید که موسیقی براشون کار وشغل نیست بلکه براشون درمون دردهاست و فقط لمس کلاویه ها میتونه درمونشون کنه

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سئوالتون واقعا معني و مفهومي نميشه براش در نظر گرفت...
    شما ميتونيد با موس بزنيد اما ميتونيد يه قطعه پيانو رو كه نيازمند اجراي همزمان دستهاي چپ و راست هستش رو با موس اجرا كرد.؟
    در بعضي قطعات بهتره كه درامز رو همزمان روي موسيقي اجرا كرد. ايا ميشه با موس درامزي كه ممكنه 8 نوع طبل و ادوات رو نياز داشته باشه با موس اجرا كرد ؟
    ايا با موس ميشه در حال نواختن گيتار باس تكنيك هاي bend رو همزمان با نوازندگي اجرا كرد ؟
    پس ميبيند كه كيبورد لازم و پايه اصلي براي اينكاره.
    حالا اين وسط ممكنه ادم ببينه در حال اجرا مثلا يه نت رو كم اجرا كرده ميتونه همون نت رو با موس به كليپ ميدي اضافه كنه.
    يادمه يكي از بچه ها (( كه اتفاقا با ديدن روش كار اون از كار كردن با اف ال منصرف شدم )) همين رو گفت .. ميگفت من بدون كيبورد و فقط با موس كار ميسازم و چنين ميكنم و چنان ميكنم.. كارش رو كه گوش كردم بيشتر از اف ال متنفر شدم. و اين شبهه برام پيش اومد كه هر كي بلد نيست با كيبورد كار كنه ميره سر وقت اف ال....
    تا اينكه با دوستان اف ال كار بيشتري آشنا شدم و كارهاشون رو شنيدم .. اف ال نصب كردم و مدتي هم باهاش كار كردم. و فهميدم بر عكس چيزي كه تصور ميكردم هستش.
    متاسفانه ما ائيم كه نميدونيم چي رو بايد كجا و براي چه كاري استفاده كنيم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    چرا کیبورد؟
    برای اینکه کار کردن با ماوس یعنی پیچوندن لقمه هزار دور و مدت زمان کار و میزان خطا رو شدیدا افزایش دادن و اتلاف وقت و کار رو سخت کردن برای خود
    من با کیبورد ملودی میزنم و همزمان آکورد میگیرم و ریتمم هم روشن هست و رکورد میکنم . با اینکه همه رو روی یک ترک رکورد میگیریم اما توی daw لاینهای ملودی و درام و آکورد و ... مشخص هست و اونجا از هم جدا میکنم و در ترکهای جدید قرار میدم و کوانتایز میکنم . حالا اگه اینکار رو بخوام با ماوس انجام بدم بدون استفاده از کیبورد فکر کن چه وقت و انرژی و زمانی صرف میشه و نوازندگی هم نکردم و کارم روح نداره

ماوس فقط برای ادیت و ویرایش نتها مفید است یا برای چیدن و جا به جا کردن دارم و جزییات کار
    اصل کار رو باید با ساز زد با ماوس که نمیشه نوازندگی کرد . هر کسی هم که ادعا میکنه با ماوس نوازندگی میکنه داره وقت و انرژی خودش رو هرز میده و سرش خودش رو شیره میماله

6. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    چرا ؟ خوب شما یه ساز یه ساز تمام دیجیتال رو چی معرفی می کنید ؟ کیبورد کاملا دیجیتال و قابلیت هر گونه تغییری رو داره , ترانسپوز کردن یک قطعه , ضبط داخلی واسه پرستهای آماده , مولتی پد ها و خیلی امکانات دیگه :smile (7): آیا این امکانات رو گیتار هم داره ؟ و یا ویلون و ... مسلما نه , چرا که همونطور که از موسیقی دیجیتال استفاده میشه پس در کنار ضبط یک موسیقی دیجیتال ساز دیجیتالی هم باید همراهی کنه :smile (38):

7. hiphop

hiphop عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خیلی ممنون.اطلاعات مفیدی کسب کردم.

بارگذاری...