چرا میگن pa500 کیفیت خوبی نداره؟

sami.jost

عضو سایت
24/6/12
31
10
8
سلام دوباره بله خدمتتون عرض کنم قابلیت گلچین داره که من خودم همین کارو کردم
منظور از تبدیل این بود ستی که برای 600 باید لود شه نباید بیشتر از 96 مگ یا 92 بود اگه درست گفته باشم باشه وگرنه درست لود نمیشه
اصلا همه چیزش سر جاشه مخصوصا صداهای کارخونه ایش خیلی طبیعیه مثل گیتار ها با قابلیت های Rx & DC
2تا هم سوئیچ داvه فقط سم\ل ایمپورت و اکسپورت نمی شه
گزینه یه sound edit هم داره
و یه ایراد دیگش موقع لود ست دیگه ،درام کیت ها ی ستی که کارخونه داره پاک می شه این باعث می شه نصف دمو های کارخونه ای از نوع شرقی درست اجرا نشن
راجب درام کیت و ایناش بگم اگه درست ساخته شده باشه و فایل ها داخل ست باشن ریتم رو بدون نقص اجرا می کنه

3/11/11
354
211
43
تهران
ممنون از پاسختون
با اين توضيح ميتونم حدس بزنم 80% اين كار شدنيه داخل كارتون 600 چندتا CD بود؟فكر كنم يكي از اون cd ها بايد مربوط به نرم افزارهاي ساخت ريتم باشه
داخل كارتون pa800 كه من خريدم اين نرم افزار بود ولي فقط به 800 سمپل وارد كرد ولي pa2x 3x اين سمپل هارو نشناخت
به هر حال اگر هم نشه اين كارو كرد اصلا محم نيست چون ميتونيد از ستهاي مختلف ريتمهارو گلچين كنيد
راستي pa600 چند صفحه دام كيت داره؟ 8 يا 16 تا؟درام كيتهاي دموهاي شرقي روي يوزرهاي كاربر نصب شده يا روي يوزرهاي كارخانه؟

sami.jost

عضو سایت
24/6/12
31
10
8
16 صفحه حافظه ش بیشتر از 800 هست و کمتر از ایکس 2 ، منم دقیقا گلچین کردم چون برا مجلس هم استفاده می کنم ولی پدرم در اومد چون زمان گیره :smile (91):
دمو درام کیت های شرقی رو یوزر کاربر وقتی ستی که کارخونه داده رو لود می کنم درست اجرا می کنه

3/11/11
354
211
43
تهران
16 صفحه درام كيت خيلي عاليه من روي 800 كه 8 صفحه درام كيت داره تعداد 350 ريتم ساختم تازه هنوز يوزر درام كيت خالي دارم
با 600 حد عقل ميشه 400 تا ريتم با كيفيت ساخت چرا درام كيتهاي ست كارخونه اي گلچين نميكني روي ست خودت تا مشكلت حل بشه؟
اگر سمپلي خواستي بهم بده تا وارد ست كنم بدم بهت.

sami.jost

عضو سایت
24/6/12
31
10
8
بله راستی من یوزر 1 و 2 که هر کدوم 16پیج داره پره ولی درام کیتم خالیه نمی شه به روشی یه تعداد رو تو قسمت درام کیت ریخت که خالیه؟
شما با خود کیبورد ریتم سازی میکنید ؟امتحان کردم وقت گیره اگه با نرم افزارهای موسیقی می شد خیلی بهتر بود
البته میدونم که خیلی ها به صورت لوپ استفاده میکنن که کیبورد من این اجازه رو به من نمی ده
دنبال راهیم که وقت کمی پاش صرف شه
یه سوال دیگه دوست من یه ست داده بود که رو فاوراید هاش ریتم های ناجور با درام کیت های نا میزون بود یه بار اونارو پاک کردم دیدم ریتم های یوزر درست اجرا نشد ؟
دلیلش چیه یه چیزی مثل قفله ؟
و اینکه چطوری بدونم که یه سمپل تو یوزر هست چند لایه ای هست تو 600 نتونستم کشف کنم برا گلچین کردن می پرسم؟

3/11/11
354
211
43
تهران
بله راستی من یوزر 1 و 2 که هر کدوم 16پیج داره پره ولی درام کیتم خالیه نمی شه به روشی یه تعداد رو تو قسمت درام کیت ریخت که خالیه؟

چرا نميشه به همون روشي كه در يوزر 1-2 سمپل وارد كرديد درام كيتهاي ستهاي ديگرو كپي كنيد داخل ست خودتون
فقط توجه كنيد كه بايد فضا(رم سمپل) داشته باشيد يا از درام كيتهاي استفاده كنيد كه سمپل نداشته باشن

شما با خود کیبورد ریتم سازی میکنید ؟امتحان کردم وقت گیره اگه با نرم افزارهای موسیقی می شد خیلی بهتر بود

من با خود كيبورد اين كار ميكنم سمپل هاي تكي ميدم به دستگاه بعد داخل درام كيتهاي مختلف ميچينم و در محيط ريتم سازي يه ريتم با كيفيت ازش در ميارم
خيلي خيلي وقت گيره اين ستي كه خودم براي خودم ساختم حدود 3 سال زمان برده ولي نتيجش خيلي بهتر از ريتمهاي ماشيني هستش كه بيرون ميفروشن
البته با نرم افزار هم ميشه ساخت ولي اون هم زمان ميبره و بايد بلد باشيد با نرم افزار ها كار كنيد اگر بلد باشيد ميتونيد اين كارو بكنيد

البته میدونم که خیلی ها به صورت لوپ استفاده میکنن که کیبورد من این اجازه رو به من نمی ده
دنبال راهیم که وقت کمی پاش صرف شه

چرا كيبورد شما اين اجازه رو نميده؟منظورتون همون ايمپورت سمپل هستش؟خوب بريزيد روي يك ست بعد روي كيبورد لوپهارو كپي كنيد
هرچقدر وقت كمتري بزاريد كيفيت كمتري ميگيريد كار ريتم سازي بسيار حوصله و زمان ميخواد تا كار جديد و متفاوتي باشه

یه سوال دیگه دوست من یه ست داده بود که رو فاوراید هاش ریتم های ناجور با درام کیت های نا میزون بود یه بار اونارو پاک کردم دیدم ریتم های یوزر درست اجرا نشد ؟
دلیلش چیه یه چیزی مثل قفله ؟
حقيقت من تا حالا همچين چيزي نديدم خيلي از ست ها ريتم هاي فاوراید هاش درست اجرا نميشه ولي اين كه اونهارو پاك كني سالم ها خراب بشن نديدم نه شنيده بودم ولي فكر نكنم از قفل باشه بايد ستهاي مختلف روش تست بشه

و اینکه چطوری بدونم که یه سمپل تو یوزر هست چند لایه ای هست تو 600 نتونستم کشف کنم برا گلچین کردن می پرسم؟

اين كه بدونيد چند لايه سمپل استفاده شده نميدونم تو 600 چقدر به منوها دسترسي داريد اصلا منوي Sampele Edit داريد يا نه؟؟؟
ولي براي مشاهده چند لايه بودن به قسمت Sound بريد
كليد منو را فشار بديد
وارد منوي Basic بشيد
در نوار پايين وارد sound basic بشيد
در قسمت oscillators count ميتونيد تعداد اسيلاتورهاي صدارو مشاهده كنيد چند لايه دارن
معمولا سمپل ها 2 لايه هستن يكي لايه Left و يكي right بعضي وقتها 4 لايه هستن ولي در اصل همون لايه Left و right دوبار روي هم قرار گرفتن براي اين كه صداي قوي تر و پرحجم تري توليد كنند.

sami.jost

عضو سایت
24/6/12
31
10
8
ممنون بابت پاسختون بله من استودیو خونگی دارم ولی خوب در هرصورت می دونم که خیلی وقت گیره شما میدونسد به چه شرایط باید ریتم رو که با نرم ا افزار ساخته شده وارد کیبورد کرد؟
با نرم افزار ها بله کار میکنم مشکلی نیست
تو 600 گزینه sound edit بله هست
بابت راهنمایی ممنون

3/11/11
354
211
43
تهران
ممنون بابت پاسختون بله من استودیو خونگی دارم ولی خوب در هرصورت می دونم که خیلی وقت گیره شما میدونسد به چه شرایط باید ریتم رو که با نرم ا افزار ساخته شده وارد کیبورد کرد؟
پس هم كار هم هستيم و حرف همديگرو بهتر متوجه ميشيم
بله ميدونم چطوري ميشه اين كار كرد ولي خودتون با نرم افزارها كار كرديد ميدونيد چقدر پيچيدست يكمي سخته بهتون بگم راهش چطوريه بايد حدود 2 ساعت تشريف ببريد پيش كسي كه بلد باشه تا راه و چاهش نشونتون بده
فقط مختصر عرض ميكنم بايد ريتم در نرم افزار به صورت فايل midi در 8 لايه ساخته بشه بعد يك تغيير در كانالهاي midi ايجاد ميكنيد و به كانال 9 تا 16 تغيير ميديد

نكته محم:هر صدا بايد درست روي كانال خودش تعريف بشه در غير اين صورت تو كيبورد درست اجرا نميشه
بعد اون فايل با فرمت midi.0 ذخيره ميكنيد و در قسمت ريتم سازي كيبورد فايل ميشونيد روي هر قسمت از وريشن ها يا اينتروها كه در نظر داريد

تو 600 گزینه sound edit بله هست
بابت راهنمایی ممنون
sound edit نه Sampele Edit
ا
ين منو در قسمت sound وقتي دكمه RECORD بزنيد وارد Sampele Edit ميشيد و ميتونيد لايه هاي مختلف سمپل ويرايش كنيد ، برش بزنيد ، جاهاشون تعريف كنيد ، چيدمان صداهارو انجام بديد يا حذف كنيد.

sami.jost

عضو سایت
24/6/12
31
10
8
حدس میزدم بله متوجه هستم چون هر چه قدر فکر کردم همین راهی که گفتین به ذهنم رسید و بس
حل میکنم خودم بابت راهنمایی ممنون

15/7/14
6
1
3
26
سلام .من میخوام ی ارگ بخرم .هدفم تو خونه نواختنه.بودجه هم 1700 هستش.

9/4/17
3
0
1
40
درود بر شما دوست عزیز

بسیاری از نکات رو دوستان فرمایش کردن

ببینید
کیبورد های تبدیلی رو اصلا نخرین. واقعا از همه لحاظ ایراد داره. کیت تبدیلی که میندازن روی کیبورد شما چینی هست. جنسی نیست که خود شرکت کرگ تولید کرده باشه. چون اگه اینجوری بود چه دلیلی داشت 500 تولید کنه. همینجوری که خود کارخونه داره اسمبل میکنه کلی ایراد داره چه برسه حالا یه نفر بیاد دستکاریش کنه.

باور کن خود pa500 persian که تبدیل نشده باشه خیلی خوبه. ست های جواد نوعی رو روش لود کن و لذت ببر.

600 هم همونطور که سامی عزیز گفتن، مشکل ایمپورت و اکسپورت داره. ظاهر دستگاه هم که تعریفی نداره.

من پیشنهاد میدم مدتی تحمل کنید تا قیمت ها بیاد پایین و بعد تصمیم به خرید کیبورد بکنید و یه 800 بخرین.

موفق باشین
سلام دوست عزیز . میدونم خیلی دیر دارم نظر میدم ولی خواستم یه انتقادی کنم ازت. والا قشنگ ترین ارگ و کیبوردی که من دیدم از نظر ظاهری pa600 بوده البته از نمای بالا. کار به کناره ها یا پشت دستگاه ندارم. حالا شاید سلیقه ی شخصیمه که اونطوری می پسندم. ولی نمیدونم چرا شما میگی pa600 ظاهرشم تعریفی نداره؟
دوستان دیگه اگه انتقادی دارین ازم بفرمایین .من ناراحت نمیشم

آخرین ویرایش:
14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
از لحاظ دیزاین کاری ندارم
ولی سری های فرعی کرگ مثل 50 و500 و 600 و900 و ... از لحاظ کیفیت قطعات و ایسی و طراحی داخلی و تعمیر خیلی بی کیفیت و بیخود هستن
اینو از تعمیرکارها بپرسید متوجه میشید

سلام دوست عزیز . میدونم خیلی دیر دارم نظر میدم ولی خواستم یه انتقادی کنم ازت. والا قشنگ ترین ارگ و کیبوردی که من دیدم از نظر ظاهری pa600 بوده البته از نمای بالا. کار به کناره ها یا پشت دستگاه ندارم. حالا شاید سلیقه ی شخصیمه که اونطوری می پسندم. ولی نمیدونم چرا شما میگی pa600 ظاهرشم تعریفی نداره؟
دوستان دیگه اگه انتقادی دارین ازم بفرمایین .من ناراحت نمیشم
درود بر شما
بنده خودم چون تعمیر کار هستم، از بابت سخت افزاری هم باید عرض کنم که چنگی به دل نمیزنه. بارها 500 و 600 و 900 واسه من آوردن که با 1بار اجرا در هوای شرجی به مشکل بر خوردن. در صورتی که من خودم 6ساله از pa2 دارم استفاده میکنم، حتی 1میکروسوئیچش هم مشکل به هم نزده و تاحالا هنگ هم نکرده.
اما منظور این نیست که کلا 600 یا 900 ساز بدیه. فقط چون مورد مقایسه قرار گرفتن، میشه گفت که لولش پایین تره. که خب یان موضوع هم طبیعیه.
درکل نباید سری های پروزیومر رو با پرفشنال مقایسه کرد...!!!:finger-54:

9/4/17
3
0
1
40
ولی سری های فرعی کرگ مثل 50 و500 و 600 و900 و ... از لحاظ کیفیت قطعات و ایسی و طراحی داخلی و تعمیر خیلی بی کیفیت و بیخود هستن
درود بر شما
بنده خودم چون تعمیر کار هستم، از بابت سخت افزاری هم باید عرض کنم که چنگی به دل نمیزنه. بارها 500 و 600 و 900 واسه من آوردن که با 1بار اجرا در هوای شرجی به مشکل بر خوردن. در صورتی که من خودم 6ساله از pa2 دارم استفاده میکنم، حتی 1میکروسوئیچش هم مشکل به هم نزده و تاحالا هنگ هم نکرده.
اما منظور این نیست که کلا 600 یا 900 ساز بدیه. فقط چون مورد مقایسه قرار گرفتن، میشه گفت که لولش پایین تره. که خب یان موضوع هم طبیعیه.
درکل نباید سری های پروزیومر رو با پرفشنال مقایسه کرد...!!!:finger-54:
سلام مرسی از توضیحاتت .ولی باید بپذیریم. تو ایران همین ها جا افتاده هستند.
[doublepost=1491770879,1491770681][/doublepost]
سلام دوست عزیز. بله کیفیت خوبی ندارند ولی در کل نیازهای جانبی و کلی و مارو برطرف میکنند. کلا با سری کرگ حال میکنم.البته تبدیلی هاش نه

13/6/21
5
0
1
سلام من می خوام ارگمو عوض کنم
ارگ pa50sampeler هستش پول ندارم pa800 بخرم گفتتم pa500 sampeler بخرم
ولی به هر کی میگم pa500sampler میگه نه آشغاله اسباب بازی بی کیفیته به درد نخوره
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من چیکار کنم حالا
کیبورد کرگ مدل PA600 QT

کیبورد حرفه ای KORG pa3X Le

کیبورد کرگ مدل Pa300