چرا میگن pa500 کیفیت خوبی نداره؟

شروع موضوع توسط mohammad music ‏18/6/13 در انجمن سایر سازها

تاپیک چرا میگن pa500 کیفیت خوبی نداره؟ تالار سایر سازها در persian-music.org.

1. mohammad music

mohammad music عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من می خوام ارگمو عوض کنم
    ارگ pa50sampeler هستش پول ندارم pa800 بخرم گفتتم pa500 sampeler بخرم
    ولی به هر کی میگم pa500sampler میگه نه آشغاله اسباب بازی بی کیفیته به درد نخوره
    چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من چیکار کنم حالا

2. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    اگه از خروجی کار بخوای حساب کنی کار همون 800 رو برات میکنه .. چون از لحاظ نرم افزاری با 800 یکی شده .. ولی از لحاظ بدنه و کلاویه و اسپیکر ... تقریبا بی کیفیته .. نه اینکه اشغال ولی اعلا هم نیست ....

3. mohammad music

mohammad music عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ارزششو داره pa50sampler رو بفروشم برم pa500sampeler بخرم؟

4. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    معلومه که بهتر از 50 هستش حداقل محدودیت ریتم و صدا نداری

5. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    من چند روز قبل برای یکی از آشناها یه pa600 گرفتم اواسط خرداد 92 حدود 4 میلیون و صد.میتونی به این گزینه هم فکر کنی.تا اونجایی که من میدونم یکمی امکاناتش از Pa500 بیشتره.البته من خیلی از صدای اسپیکراش خوشم نیومد ولی فکر نکیمنم کیبورد بدی باشه

6. mohammad music

mohammad music عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به من گفتن اگر pa500sampeler بخری مشتری اول و آخرش خودتی میگن بعضی از تنظیماتش کار نمیکنه در کل به من pa800 پیشنهاد شده که توانایی خرید روندارم
    شما نظرتون چیه؟

7. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    pa 500 خوبه مشتریش هم مطمئن باش پیدا میشه .. ولی دوستمون خوب یادم انداخت حتما 600 هم یه تستی بکن کیبورد خوبی هستش جدیده و ریتمهای pa 800 , pa 3 هم میخونه 96 مگ حافظه و ...

8. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    pa500 sampeler رو داشتم و ازش راضی بودم ولی 600 هم خیلی خوبه الان دوستم داره که خیلی کیبورد خوبیه

9. mohammad music

mohammad music عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز درسته میگن مشکل داره می خواستم بدونم تنها مشکلی که خلل ایجتد میکنه و باعث میشه ادم این سازو بفروشه بره pa800 بگیره چیه؟
    راستی pa600 سمپلر هست؟

10. mohammad music

mohammad music عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوسان عزیز یه pa500sampeler کار کرده پیدا کردم میگه 2300000 می خواستم بدونم این ساز برای مجالس با توجه به مشکلاتی که میگن pa500 داره (ضعیفه .اسپیکراش خوب نیست ...) مشکلات کیفیتی رو اجرا داره ؟
    سوال دومم اینه ساز pa600 واسه مجالس میشه استفاده کرد؟ سمپل دار ؟

11. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    ببین دوست عزیز بگذار روشن و واضح برات بگم ..

من هم pa 50 داشتم هم pa 500 ببین هیچ کدوم اینا کیورد هایی همه تن حریف و خوبی نیستند مطمئنا یکسری ایراداتی دارند .. به عنوان مثال .. هر 2 این کیبورد ها از سخت افزارهای کاملا ابتدایی و ظریفی برخوردارند ..بخصوص جنس کلاویه و نوع اسپیکر و دکمه های کیبورد و اینها .. این تا اینجا

pa 500 به نظر من در این مورد یعنی ( سخت افزاری ) به نظر من کمی از 50 پایین تره بخصوص اسپیکر و بدنه ی کیبورد

ولی در عوض شما میبینید که جدیدا اون رو سمپلر کردند و از نظر ( سمپل گیری و حجم بکاپ و نوع ریتم و صدا ) مشابه 800 شده ...!

اینجا 2 تا نتیجه میگیریم .. 1- اگه کیفیت برات مهم تره 50 و یا 80 که چه بهتر .. بگیر .. ولی اگه خروجی برات مهمه ( ریتم و صدا ) 500 که اگه مجلس میری فکر کنم 500 بهتر جواب گوی شما باشه ...

نکته ی دوم :
    .. 600 هم در رنج قیمت خودش فوق العاده کیبورد خوبیه .. بله سمپلر هم هستش حتی ریتم های کیبورد های 800 و pa3x هم با کیفیت بالا اجرا میکنه صداهای اون کاملا جدید هستش و ربطی به 500 و 800 نداره ... fx و effect های جدید و اعمال چندگانه روی صداها اکو لاینزر بهتر صفحه نمایش رنگی و بزرگتر ..و دارای 96 مگ حافظه که برای بکاپ های جدید بسیار مناسبه ..

این ویدئو رو حتما ببین ( بخصوص آخرش) .. تو این ویدئو به قدرت فوق العاده ی این کیبورد میتونی پی ببری

دموی شرکتی Korg pa600

12. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
  13. mohammad music

mohammad music عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی راهنماییتون من توانایی خرید pa600 رو دارم به نظر شما می ارزه دوبرابر pa500sampeler خرج کنم pa600 بگیرم؟
    من یه pa500 sampeler کار کرده پیدا کردم میگه 230000 فیمت pa600 هم 4100000 تقریبا دوبراره
    می ارزه؟؟؟؟
    بعد سوال دمم اینه من اگر بخوام pa500sampeler بخرم چی چیزی دقت کنم خراب نباشه چی چیزی ازش رو تست کنم
    سوال سومم اینه چرا میگید pa500sampeler برای مجالس بهتر از pa600 است pa600 ریستم های pa2x و pa3x و pa800 و... رو میخونه.

14. sami.jost

sami.jost عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوست من من 14 ساله نوازنده هستم و کیبورد قبلیم 50 سمپبر بود که در نوع خودش کیبورد خوبی بود من از خروجیش خیلی راضی بودم تنها ایرادش این بود که چون تبدیلی بود فلش ها حدود نیم ساعت لود می شد و قابلیت گلچین داشت ولی خیلی طولانی و وقت گیر
    حالا من 600 گرفتم ولی نمی دونسم قابلیت ایمپورت و اکسپورت سمپل هارو نداره این که می گن ست های 800 یا ایکس تو و تری رو وا میکنه درسته ولی باید برا 600 تنظیم شه ولی اگه نظر کلی بخوای آره کیبورد خوبیه ولی 800 بهتر از اینه
    50 به بالا همه کیبورد هایی هستن که می تونید تو مجلس ازشون کار بکشید،ولی من کیفیت خروجی اتوماتیکال 80 و 50 رو بیشتر ترجیح میدم
    500 خوشم نیومده
    600 هم خوبیتش اینه اکولایزر داره و میتونی دستکاری کنی ولی من باز از خروجی زیاد لذت نمی برم احتمالا هم گوشام عادت نکرده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  15. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود بر شما دوست عزیز

بسیاری از نکات رو دوستان فرمایش کردن

ببینید
    کیبورد های تبدیلی رو اصلا نخرین. واقعا از همه لحاظ ایراد داره. کیت تبدیلی که میندازن روی کیبورد شما چینی هست. جنسی نیست که خود شرکت کرگ تولید کرده باشه. چون اگه اینجوری بود چه دلیلی داشت 500 تولید کنه. همینجوری که خود کارخونه داره اسمبل میکنه کلی ایراد داره چه برسه حالا یه نفر بیاد دستکاریش کنه.

باور کن خود pa500 persian که تبدیل نشده باشه خیلی خوبه. ست های جواد نوعی رو روش لود کن و لذت ببر.

600 هم همونطور که سامی عزیز گفتن، مشکل ایمپورت و اکسپورت داره. ظاهر دستگاه هم که تعریفی نداره.

من پیشنهاد میدم مدتی تحمل کنید تا قیمت ها بیاد پایین و بعد تصمیم به خرید کیبورد بکنید و یه 800 بخرین.

موفق باشین

16. sami.jost

sami.jost عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    فکر کنم اسمم رو تغییر بدم بهتره سمی هستم یعنی سمیرا چون همه فکر میکنند پسرم:smile (73):

17. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    عذر خواهی میکنم از شما سمیرا ی گرامی

قابل توجه دوستان
    آرنجر جدیدی با ندل Pa-900 تا مدتی حدود دو ماه دیگه، وارد بازار میشه که دارای امکانات سخت افزاری و نرم افزاری بسیار خوبی هست (طبق نوشته های خود سایت کرگ)

در این مورد هم میتونین تجدید نظر کنید.

چرا میگن pa500 کیفیت خوبی نداره؟-korg-pa900-head.jpg

18. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    محسن جان من اصلا سر در نميارم چرا شما همش از 600 بد ميگين؟
    من هم قبول دارم ظاهرش تعريفي نداره ولي امكاناتش و قيمتش خيلي بهتر از 800 شده و فقط قابليت ايمپورت مستقيم نداره اون همه امكانات نميشه ناديده گرفت و فقط به ايمپورت و اكسپورت نگاه كرد؟اگر اين جوري بود كه كسي نبايد به a2000 نگاه ميكرد
    تازه براي 600 هم خيلي كلك ها ميشه سوار كرد تا سمپل هارو بتونه بخونه
    من فكر ميكنم بتونم كاري كنم با نرم افزار سمپل هارو بهش وارد كنم من مطمئنم اين كار شدنيه.

19. sami.jost

sami.jost عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    اگه تونستین حتما ما رو هم در جریان بزارید
    ممنون

20. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    راستش من 600 ندارم بايد دم دستم باشه و روش هاي مختلف امتحان كنم
    ولي يك بار با نرم افزار خود 800 مولتي سمپل وارد ست كردم و روي كيبورد لود كردم البته مطمئن نيستم ولي احتمالا با يك همچين روشهاي بشه به 600 ريتم وارد كرد
    خانوم سميراي عزيز شما كه 600 داريد ميتونيد ريتم هارو از تو ستهاي مختلف گلچين كنيد روي يك ست براي 600؟يعني مولتي سمپلها و درام كيت هارو ميتونه از يك ست انتقال بده روي ستي كه داخل خودش نصب شده؟
    شما گفتيد بايد ستهاي 800 براي 600 تبديل كرد يعني دقيقا چيش رو تبديل ميكنيد؟يك برنامه بود براي تبديل ستهاي 80 به 800 يعني براي تبديل ستهاي 600 به 800 از يك برنامه مشابه استفاده ميكنيد يا با خود كيبورد ست هارو دستكاري ميكنيد تا روي 600 درست اجرا بشه؟اگه ستها تبديل نشه چه اتفاقي ميوفته؟اصلا نصب نميشه يا انگار درام كيتها جا به جا باشه خراب پخش ميشه؟

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. مشکلات ارگ pa 500

,
  2. کرگ پی آ ۵۰۰

,
  3. صدای پیا 500

,
  4. pa500,
  5. ارگ pa500 چطور ارگیه,
  6. org pa500