چرا محبوبیت در این دوره سخت تر شده؟

شروع موضوع توسط m-biainja ‏15/7/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک چرا محبوبیت در این دوره سخت تر شده؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من یادم میاد قدیما اگر یه نفر صدای خوبی داشت خیلی زود محبوب میشد و مطمئنم خیلی از این خواننده ها که الان هستن اگر تو اون دوره بودن ستاره بودن.چرا در دوره ی جدید محبویت این قدر سخت شده ؟؟؟؟
    امیدوارم که از این تاپیک به نتیجه ی مطلوبی برسیم.

2. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    عرض ارادت و مخالفت دارم! قدیم کار خیلی سخت تر بود به هزار و یک دلیل. خیلی از خواننده های غول اون موقع پشت سر ویگن و عارف و غیره و ذالک می موندن و هیچ وقت حتی معروف هم نمی شدند، خیلی هنر می کردند می تونستن برن صدا و سیما و برای تبلیغ شامپو یه آهنگ بخونن! اون موقع فیلترهایی که یه خواننده باید ازش رد بشه سخت تر بود، مثل الان دروازه باز نبود که هر ننه قمری (با عرض معذرت از خواننده های واقعی) بره آلبوم بده و بیاد صدا و سیما بخونه. یکی مثل حبیب کلی دوندگی کرد و تست داد تا تونست توی گروه موزیک صدا و سیما وارد بشه. اون موقع با وجود اساتید بزرگ و اسطوره هایی که خودتون می شناسید یک خواننده به راحتی نمی تونست خودی نشون بده. ولی الان چی، با این همه امکانات خیلی راحت میشه معروف شد. و به نظر من با تنزل سلیقه مخاطبان شاید خیلی هاشون هم محبوب باشن (دیگه اسم نمیارم) ولی وقتی غذای خوب موجود نباشه مردم (عوام) به هر نون خشکی قناعت می کنن و فکر می کنن غذا همونه، و دوسش هم دارن. اون موقع سطح سلیقه مردم خیلی بالاتر بود و رقابت بین اساتید بزرگ بود نه هر نوآموز و کارآموز.

3. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    یکی از خواننده های قدیمی در یک مصاحبه میگفت: که قدیم ها باید صدای خوب و فن خوانندگی بلد میبودی تا خواننده بشی اما الان فقط لازمه لال نباشی
    (حتی لکنت رو هم جدیدا با استفاده از نرم افزارهای معروف درست میکنند)

4. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حرف های شما رو کاملا قبول دارم اما من وقتی مثلا دارم به عنوان مثال عرض میکنم وقتی به دوره ای که تازه یگانه و چاووشی استارت خودشون رو در این زمینه زدن خیلی راحت صداشون رو مردم پذیرفتن و محبوب شدن اما الان من واقعا کارهای خوانندگانی رو دارم که شاید صداشون ده برابر اونها بهتر باشه ولی
    خیلی ها نمیشناسنشون حتی خودم هم نمیشناسمشون فقط صداشونو شنیدم و نمیدونم اصلا چه شکلین یکی از عواملش که 100% ازدیاد خوانندگان
    که خوباشون این وسط گم میشن بین این همه خواننده. من حتی نمیخوام اگر قرار مثل اینها یه سوزن تو انبار کاه بشم اصلا خواننده شم .واقعا بی انصافیه که هر کسی که از راه میرسه با پول و پله یا هر چیز دیگه و بدون زحمت بیاد خواننده بشه من خودم میخوام با زحمت به این هدف برسم و اگر روزی کسی شدم به خودم افتخار کنم نه به این که خوانندم و هر جا رفتم سرمو بالا بگیرم و بگم که با تلاش به اینجا رسیدم . واقعا اینم شده یه مشکل حل نشدنی
    اینترنت که هست-نرم افزار آهنگسازی هم که هست و کلی vst و پلاگین بسازو بخون و پخش کن کی به کیه یکی از علتاش به نظرم همینه که گفتم.

5. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    دوست عزیز نمیخوام بپرم وسطه بحثتونو یه سکته ای ایجاد کنم اما من میگم شما برایه این پا در راه خواننده شدن گذاشتین که معروف و محبوب بشین؟ مثلا پاتونو از دره خونه میذارین بیرون یه سیله جمعیت حمله کننو امضا بخوان؟(قصد بی احترامی به شما رو ندارم یا اینکه به شما مارک بجسبونم قصدم از زدن مثال رسوندنه منظور بود)
    اکثر کسانی که تو این زمینه فعالیت میکنن این مشکلو دارن که بهشون توجه ای نمیشه یا اگرم میشه زیاد جدی نیست.
    منم مثل شما کسانه زیادیو دیدم که استعداده بالایی داشتنو به جایی نرسیدن متاسفانه.و باز هم متاسفانه پول در این زمینه خیلی از مشکلاتو میتونه حل کنه.در حاله حاضر کم نیستن کسانی که با کمی داشتن علم و استعداد ولی داشتن پول معروف شدن. نمیخوام شعار بدم ولی به نظر من اصل اینکه شما هنرمند باشی.شما تلاشتو تا جایی که امکان داره بکن،اگر در حدی باشی که مردم دوست داشته باشن مطمئن باش که روزی خواهد رسید که مردم دوستت بدارن.
    امیدوارم حرفم مفید بوده باشه.

6. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون آقای saeed mohebali که در بحث ما شرکت کردین من یه سوال از شما دارم :

میگیریم شما به فکر شهرت و امضا نباشید -خوب وقتی مردم شما رو نشناسن پس چطوری بگن وای امسال آلبوم
    saeed mohebali میاد حتما باید گوش کنم باید آهنگ شما شانسی به طورشون بخوره تا گوش کنن ؟؟؟؟ خوب باید بشناسنتون باید محبوبشون باشی تا شما که زحمت میکشی و یه کار رو میسازی این طور نباشه که شانسی به طور به نفر بیفته و اونو گوش بده .پس در هر صورت باید بشناسنت تا ارزش کارت از بین نره این که نمیشه ما بخونیم بگیم شاید یه روزی یه کسی یه جایی آهنگمونو شانسی گوش داد.

قصد جسارت نداشتم فقط خواستم بگم باید یک قضیه رو از بعدهای متفاوتی نگاه کنیم و فقط از این بعد نگاه نکنیم که کسی از محبوبیت حرف میزنه یعنی تشنه ی شهرت و امضا دادن

بازم ممنون که افتخار شرکت در بحثمون رو دادید

7. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    این نکته وجود داره دست زیاد شده ولی اینو مطمئن باش هر چی هم خواننده زیاد بشه هر کس جای خودشو داره ، مطمئن باش کسایی که با پول میان جلو مثله کاغذ در مسر آب هستن بلکه شمایی که با سختی به جایی رسیدی و خوب کار کردی سنگ کف رودخونه ای ...

8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست عزيز من چون از نزديك برخورد داشتم و حرف دله شما رو ميدونم ميخوام چند نكته رو متذكر بشم

1- بحث شهرت مضرر هست براي انسان اين يه حقيقت هست . بحث معروفيت و محبوبيت هم دو بحث كاملا جداس كه دوستان با هم قاطي كردن كه همش رو به پول ختم كردن . اون زمان موسيقي در ايران انچنان باسه مردم جا نيوفتاده بود مخصوصا موزيك پاپ . خوب مسلم هست وقتي كه موزيك پاپ اومد مردم هم اونو با جون دل گوش ميكردن و هر خواننده اي كه ميومد كارش ميگيرفت دقيقا مثل شادمهر كه استارت موزيك هاي مثلا شاد با مجوز رو تو ايران گرفت كه باعث شد اين فيلتره خشك ارشاد كمي شل شه . كه شد ! خوب اقاي شادمهرم اومد و موند. كسي مثل داريوش يا خيلي از كسايي كه از قديم هستن و ماندگار شدن هدفشون شهرت نبوده . شهرت در حاشيه هست اگر ما حرفه اي باشيم شهرت عاشق حرفه هست پس خودش به دنبالش مياد . اما شهرتي كه بدون حرفه باشه ميشه معروفيت پس در نتيجه ميشه پول . كه شما حرفه رو ميسپاريد به ديگران و اونها شما رو يه شبه بالا ميكشن اما شخصي كه حرفه رو ملاك كار قرار بده و شهرت رو در كنار خود به خود به شهرت دست پيدا ميكنه و در نتيجه محبوبيت رو به همراه داره

كسي كه معروفه همه ميشناسنش اما كسي كه محبوبه همه عاشقشن

2- در زمان قديم مافيا نبود . اگرم بود قدرت انچناني نداشت . اما الان مافيا سر تا سر موسيقي ايران رو آلوده كرده . منظور از مافيا --> سايت ها - شركت هاي پخش - و تمام كساني كه براي شما مجوز صادر ميكنن . همه اينها مافيا هستن شك نكنين من از نزديك ديدم كه ميگم. يه دليل ديگه اينكه الان هر كي به دنيا مياد و خوانندگي ميكنه دليل اصلي بودن مافيا و گرفتن پولهاي گزاف به هر قيمتي هستش.

3-فرهنگ مردمي - خوده اين يكي از معضلات اصلي موسيقي ايران هست . ما ايراني ها حس خوبي داريم اما گوشامون كر شده . موسيقي كه مياد بيرون مردم تفكيك نميكنن اگرم ميكنن يه عده افراد خاص هستن. ما ايراني ها گوشهاي بسيار بسيار ضعيفي داريم و همچنين فرهنگهامون به هم نميخوره . شايد شما موسيقي محلي بندري رو ببري تبريز ملت فرار كنن موسيقي رپ و ببري بندرعباس بخندن تو تهران بزاري حال كنن تو يه دهات موزيك پاپ بزاري بگه اه اين چيه آقاسي بذار و . . اين فرهنگ 72 ملتي هست كه .......

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در زمان قديم كه مطمئنا هيچ كدوم از شما ها يادتون نيست ( لااقل من 35 ساله كمي بيشتر ميدونم ) كارها سخت تر بوده. طرف وقتي ترانه ايي ميخريد سعي ميكرد بهترين آهنگ رو روش بذاره. وقتي كار قشنگ ميشد دلش نميومد تنظيم ضعيفي بكنه و وقتي تنظيم هم خوب از آب در ميومد دلش نميخواست بد اجرا كنه و در نهايت استوديو خوب هم ميرفت.
    حاشيه ها كمتر بود. جنگ رسانه ايي اينقدر نبود كه فلان سايت تيتر بزنه آهنگ جنجالي روز دنيا از خواننده جوان و آينده دار دنيا آقاي ايكس. ! كه وقتي كار رو ميشنوي ميبيني اوليه ترين اصول تنظيم و نوازندگي رو هم بلد نيست.!! ميكس خراب.. مستر اصلا وجود نداره.. شعر و كلام.. به قول امروزي ها بند تمباني !
    تاريخ مصرف : 3 روز بعد از پخش شدن !
    اما در زمان قديم اينجوري نبود. خود شماها نميتونيد بگيد آهنگهاي قديمي رو هنوزم گوش نميكنيد چون اگه بگيد دروغ گفتيد.
    چرا ؟ چرا قديمي ها آهنگهاشون هنوز موندگاره ؟ چون احساسي در كارهاشون هستش كه سوا از معروفيت و تيتر اول شدن روزنامه ها بود هنر زندگيشون بود.
    وقتي امروز كسي از خونه قهر ميكنه ميره خواننده ميشه و كارهاش واقعا تهوع آوره توقع داريد محبوب هم باشه ؟
    موسيقي وقتي تاثير گذاره كه بتونه تو وجود مخاطب نفوذ كنه ؟ چرا كارلوس سانتانا مياد يه كار ميسازه nothing at all كه در عين سادگي و رووني من ايراني كه شايد انگليسي هم ندونم رو جذب ميكنه ؟ احساس و ديگر هيچ.
    يادمون نره سيستم و نرم افزار و استودويهاي مجازي قراره ابزاري براي ما باشند براي ارائه كاري بهتر.. نه برعكس.
    ما الان داريم با 500 تومن سيستم جمع ميكنيم كار ميكنيم در حاليكه تو اوايل دهه 50 وقتي اولين مولتي تركهاي انالوگ نواري 8 كاناله وارد ايران شد به چه بدبختي كار ميكردن خدا ميدونه. 8 كانال نوار پر ميشد. اون رو بانس ميكردن روي نوار جديد و هفت كانال ديگه روش ركورد ميكردن و باز اگه نياز بود بانس ميكردن و الي اخر... اما در نهايت ؟ آلبومهاي زيبايي مثل پل گوگوش و آلبومهاي ابي خروجي كار اونها بودن كه شاهكاري هستند.
    گاهي دلم براي واروژان و احساسش تنگ ميشه. واسه شماعي زاده و كارهاي قديمي كه ساخته. واسه ترانه هاي اردلان سرفراز و شهيار قنبري.
    كاش تو گذشته مونده بوديم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با شما موافقم آقای محبی کار های قدیمی عشق و علاقه تعصب توش بود .من که 18 سالمه نباید حرف از قدیم بزنم ولی وقتی به این کارها گوش میدم اینها رو احساس میکنم که کسانی که این کارها رو خوندن کمی هم حس وظیفه در قبال مردم داشتند و اعتقاد این که ما کار رو برای مردم میسازیم پس باید بهترین باشه در کاراشون دیده میشد ولی الان اکثرا به فکر خودشونن و اگر هم میگن کارو باید خوب ساخت 99% برای معروفیت خودشون و اون- به عشق شنونده ساختن خیلی کم شده.

11. mahmood_64

mahmood_64 Banned

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یک نویسنده با دیدن کتابش در دست مردم،یک بازیگر با اکران فیلمش روی پرده سینما و یک خواننده با شنیدن صداش از تریبون عمومی ارضا میشه.پس اینکه "شهرت ملاک نیست"شعاریه واسه یه هنرمند نا موفق!
    اما اینکه قبلا زود محبوب میشدن دلیل عمدش قلت خواننده بود.اما الان کثرت اونه و طبیعتا لازمه ی تاپ شدن رقابته.انصافا همه خوب میخونن(همین تعدادی که در حال حاضر فعالیت میکنن)اما کسی مخاطبش بیشتره که کارش متفاوت تره.اما قدیم این دقت لازم نبود.

12. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من دلیل سخت شدن محبوبیت در قشر خواننده ، زیاد شدن خواننده ها نیست! بلکه کیفیت کار اوناست.

در گذشته اگر هم تعداد کمی خواننده وجود داشت اما انصافا کیفیت کاراشون هم بالا بود و هر خواننده طرفدارای خاص خودشو داشت... اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و آسون شدن بوجود آوردن آهنگ های مختلف با سازهای مجازی و کامپیوتری، هر کسی که توانایی خواننده شدن هم نداشته باشه باز هم دوست داره بره و چند تا آهنگ بخونه!

اما با این حال هر چقدر هم تعداد خواننده ها زیاد باشه اگه شما خواننده با کیفیتی باشین و با آهنگساز خوبی کار کنین به نظر من خیلی سریع رو میشین! نمونه هاشو هم داشتیم و خواننده های جدیدمون کسایی توشون بودن که یهو شناخته و مطرح شدن! اونم در بین هزاران هزار خواننده ی جدید که خیلی هاشون متاسفانه کیفیت خوندشون واقعا پایینه!

به نظر من مردم عامه که نسبت به موسیقی دید عامی دارن خیلی خوب می تونن فرق خوب و بد رو تشخیص بدن و اگه خواننده ای واقعا خوب باشه و خوب بخونه مردم خیلی سریع اونو می پذیرن و اون خواننده می تونه سریعا محبوب بشه...

13. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من این مشکل سخت شدن محبوبیت خیلی مهمه البته یه خوبی که داره اینه که مثل یه سرند یا همون الک میمونه که اضافه ها ازش رد نمیشن. شاید یکی از مشکلها این باشه: مرتب آهنگ بیرون ندادن مثلا دیگه الان خواننده های معروف خیلی زود به زود آلبوم میدن بیرون مثلا یگانه - چاووشی و...و در بین زمان تهیه ی آلبوم تا آلبوم کامل بشه این وسط تک آهنگ هم میدن بیرون و خلاصه فعال هستند -ولی خیلی از خواننده ها که صدای خوبی دارند من دیدم که یه آلبوم میدن دیگه تا دو سال ازشون خبری نیست
    و این به نظر من میتونه یکی از دلیلاش باشه.

14. eramin

eramin عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام بر همگی
    میشه چنتا راه حل شسته رفته و دسته بندی واسه محبوبیت وجود داشته باشه
    وکسی به اونا عمل کنه و بعد محبوب یا مشهور بشه...؟

15. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    دوستان ببخشید که این عضو کم سواد و کوچیک اظهار نظر میکنه ولی یه بار جایی خوندم که در امریکا به ازای هر 3 نفر یک سایت پ.و.ر.ن وجود داره تو ایران هم این مسئله هست فقط به جای سایت ... خواننده و سایت موسیقیه (البته سایتهای پخش موزیک) و اینکه همه صداها شبیه هم هست فقط اونایی برد میکنن که صدای خاصی دارن مثال مهدی مدرس در بین این همه صدای نازک و زیر صدای بمی دارن که یه نظر من جذابیت خاصی داره

16. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    یه مشکلی که ما ایرانی ها داریم (به طور کلی) اینه که وقتی یه خواننده رو دوست داریم توقع داریم ایشون از هر سبکی یه چیزی داشته باشه. این باعث می شه که هنرمند نتونه به صورت حرفه ای روی سبک خاصی تمرکز کنه هر چند کسانی هم هستند که تونستند توی سبک های متفاوت موفق بشند اما این دلیل نمی شه. اگه به بازار موزیک جاهایی مثل آمریکا نگاه کنیم خیلی کم پیش میاد مخاطب هر چیزی رو گوش کنه. مثلا اونایی که متال گوش می دن نمیان کلاسیک گوش بدن. یا اونایی که هیپ هاپ دوست دارن کلاسیک رو دنبال نمی کنند.

ما باید این فرهنگ رو جا باندازیم که فلان شخص فلان سبک رو داره. حالا هرکی دوست داره می تونه کاراشو دنبال کنه.

من همیشه می گم و باز هم تکرار می کنم . به خواننده اعتقادی ندارم. به موزیک معتقدم. یه خواننده همیشه کارهاش نمی تونه 20 باشه . اما یه آهنگ وقتی تاپ شد برای همیشه تاپ می مونه.

اما دلیل عمده ی همه ی این مشکلات همون دید مجانی نگری ما هستش. البته تا حدودی هم حق داریم. با این وضع بد اقتصادی نمی تونیم پول بالای یه موزیک بدیم. اما جامعه ای رو تصور کنید که توان خرید موزیک رو داره. اونوقته که وقتی داریم پول می دیم جنس خوب رو انتخاب می کنیم و خود بخود کارهای ضعیف و متوسط حذف میشن. در همچین وضعیتی یه خواننده ی متوسط یا باید خودشو بکشه بالا یا بره کنار و مطمئنن کسی که به موزیک علاقه منده خودش رو با هر زحمتی هست می کشه بالا.

بهترین حالت برای ما اینه که کار با کیفیت بدیم بیرون.

17. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    m-biainja بزار یه چیزی بهت بگم به نظر من مشکل ما از خودمونه . سطح فرهنگی مردم توو این دوره زمونه انصافا پایین اومده و بطبع موسیقی که مردم هم گوش می دن این اتفاق براش می افته اول اول هم محتوی کاره که اکثرا تنزل کرده بیا یه نگاهی به آهنگای عشقی این روزا نگا کن ( مثلا راجع به یه پسر و دختریه که توو مهمونی به ظاهر عاشق هم دیگه شدن یا یه بچه سوسولی برا جی افش یه آهنگ خونده ) ببین نمی خوام اصلا بحث رو فرهنگی کنم . شاید جاش اینجا نباشه ولی یه نگاهی هم به آهنگای قدیمی ابی بنداز مثل نامه ، برج و .... (این کجا و آن کجا) محسن نامجو رفته آهنگ بی نظیر رو خونده بعد به طرف می گی این چیه؟ می گه نهه تو نمی فهمی تو ظاهربینی
    یه عده ام که جو گیرن (شرط می بندم نصف کسایی که پیج استاد شجریان توو فیسبوک رو لایک کردن به جز مناجات ربنا اطلاعات دیگری راجع به استاد ندارن) اونم چون برا استاد اون جریانات اتفاق افتاد
    بعضی از اینا از تنوری که داغ شده دارن سواستفاده می کنن بلکه کمی محبوبیت به دست بیارن نمونش همین نامجو
    افراط و تفریط هم که حد نداره (یکی هست که هرجور آهنگ مزخرفی گوش می کنه یکی هم خشک و متعصب ... توو رادیو قرآن یه آهنگ از ساز نمی شنوی چرا چون یه عده متعصب که اسلام رو درست نفهمیدن باهاش موافق نیستن!!)----> نتیجش هم من و تو مخاطب می گیم این چه اسلامیه که با موزیک مشکل داره و از دین زده می شیم ولی به خدا اسلام اصلی خیلی فراتر از اینااس
    این ما هستیم که موسیقی ای که گوش می دیم رو انتخاب می کنیم
    هر چند موسیقی یه هنر جهانیه ولی یادمون باشه (هنر نزد ایرانیان است و بس ) شایدم بود و بس !!! ما بجای این که بیایم به بقیه توو موسیقی خط بدیم اومدیم خط گرفتیم دلیلش هم خودتون می دونید فقطم تقصیر دولت نیست تقصیر همه ماست چرا ما نباید سبک موسیقی به کشورهای دیگه صادر کنیم.
    قصد توهین به متال کارها رو ندارم ولی همین متال آخه چیش به فرهنگ ایرانی می خوره که باید وارد موسیقی ما بشه ، چرا یه سبک خوب هم که می یاد توو ایران به گند کشیده می شه مثلا همین رپ اون اوایل چه وضعی داشت البته بعضی مثل یاس هم بودن که این جریان رو تا حدودی نجات دادن.

دلم خیلی پره ولی همه چیم که نمی شه گفت

18. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سلام به نظر من اولین دلیل که محبوب نستن اینه که میخوان محبوب باشن و تجاری اصلا به احساس خودشون فکر نمیکنن و میخوان ببینن مردم چی میخوان و این اشتباه چون نمیتونن همه رو راضی نگه دارن وباید اون چیزی رو که خودشون دوست دارن بسازن تا اون درصدی که موزیکشونو درک میکنن ارتباط برقرار کنن
    دلیل بعدی به نظر من ضعیف بودن گوش مردم هست
    دلیل بعدی بنظر من سازنده ها هستن که سازنده ها واسه کار احساس نمیزارن و فقط وفقط به فکر اون مبلغ نا چیزی هستن که میگیرن که تا حدودی هم حق دارن دلیل بعدی هم میتونه کمبود مالی واسه ی اون استعداد ها باشه

19. JavadK

JavadK عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واسه اینکه اون موقع خوندن جایگاه خودشو داشت . و هر کسی جسارت نمی کرد با یه خوندن معمولی ره پر پیچ و خم خوانندگی رو طی کنه... استاد من که الان حدود 70 سالشه می گفت من تو جوونی هر هفته از نیشابور می رفتم تهران و استادمون تو یه جلسه یه گوشه یا شعر و رو با ما کار می کرد و ما باید همونجا یاد می گرفتیم و می رفتیم تا هفته دیگه که کامل کار کنیم و نوار و اینجور حرفا که نبود. ینی شما ببینید یک خواننده معمولی اون زمان باید چی می کشیده... ولی حالا که حتی امکانات فوق العاده دم دست هم هست دیگه هیچکی دوست نداره به خودش کوچکترین زحمتی بده و حداقل 4 تا تحریر و تکنیک معمولی یاد بگیره که حتی برسه به پای خوندن معمولی اون زمان...

20. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    خلاصه دوستان اینجور که همه داریم میبینیم بزودی خواننده ها بیشتر از شنونده ها میشن... ولی کسی میشه استوره که زحمت کشیده و موسیقی رو بخاطر عشقی که نسبت بهش داره میخواد .شاید اون دسته از کسانی که در حال حاظر صدای خوب و موسیقی خوب ندارند معروفند اما فاصله بین مشهور بودن و محبوب بودن یه دنیاست . موسیقی میتواند بعد از مرگ صاحب اثر را زنده نگهدارد پس موسیقیی بساز که همواره جاودانه بمانی.... زنده باد واروژانها

بارگذاری...