چرا صدا کلیپ میشه ولی بازم کمه

شروع موضوع توسط saied2009 ‏15/8/10 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک چرا صدا کلیپ میشه ولی بازم کمه تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. saied2009

saied2009 عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    سلام دوستان بعد از یه مدت دو تا سوال داشتم که یکی مربوط به اینجا نیست
    1.چرا من صدایی رو که رکورد کردم تا مرز کلیپ شدن میاد ولی بازم صداش کمه یعنی نسبت به بقیه اهنگا کمتره
    2.تو برنامه fl چه جوری میشه به صدا جدا گونه افکت داد.مال من افکت رو رو همه ی صدا میده
    وهر کاری میکنم اون اینسرت فقط یکیشون روشن میشه و ولوم داره یعنی بقیه patern ها رو کانال های میکسر نمیان

ممنون وببخشید که سوال دوم مربوط به اینجا نیست

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    خب دو تا مشکل هست یا این که صدای رکورد شده شما مناسب هست باقی باندها خیلی زیاد هستند که باید کل صدا هارو کم کنید میکس کنید بعد از نوار اصلی صدای مستر رو زیاد کنید.

ممکنه که صدای شمه فقط در یک جا ملیپ میشه مثلا خواننده میگه پ ولی این ملاک نست که کل کار صداش زیاد و کلیپ شده حتی اگه شما یک موج هم در حد کلیپ داشته باشید به شما نشون داده میشه که این ملاک نیست که کل کار صداش بالاست

3. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیز کلیپ شدن ترک دلیل بر قوی بودنش نیست بلکه معنیش اینه که در بعضی جاها نقطه ی پیک بالاتر از حد مجازه ، چیزی که باعث قوی شنیده شدن کار هست میانگین صدای شما یا همون RMS کار هست بعنوان مثال صدای Snare خیلی راحت میتونه پیک بده اما اصلا قوی نباشه چون یک صدای مقطعی و شدیده اما شما باید بیای و به وسیله ی ابزارهای استاندارد از آستانه ی پیک کم کنی و به Avrage ولوم اضافه کنی و در اصل RMS کارو ببری بالا توی کیو بیس راحت میتونی ویو هاتو بسنجی به این ترتیب که روی ویوت کلیک کن و بعد از منوی آدیو گزینه ی Statistics رو انتخاب کن تا پنجره ای مثل عکس پایین برات باز شه دو قسمت رو من علامت گذاری کردم اولیش از بالا اطلاعات Peak Amplitude هست که اگه دقت کنی روی -1.17 در بان چپ هست یعنی بالاترین جایی که ویو لول میده که این عدد یعنی هنور دیستورد نشده اما قسمت دوم یعنی Max RMS رو ببین روی -10.21 هست که این نشون میده با اینکه پیکمون بالاست اما صدا از میانگین صدا دهی قوی برخوردار نیست اینجاست که نقش کمپریسور و لیمیتر ها پر رنگ میشه یعنی پیکت رو همون جا نگه دارن و لی RMS رو بیارن بالا تا صدا جای خودش صدا بده ، البته اینا در مواردیه که شما مطمئنی میکست درسته و مو لا درزه لول گیری ها نمیره ....

چرا صدا کلیپ میشه ولی بازم کمه-Untitled-1.jpg

4. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    برای اینکه بخوای لول صدا رو ببری بالا از کمپرسور و یا ماکسیمایزر استفاده کن. ولوم ترک رو بیخیال شو

5. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    من از نرمالایز استفاده میکنم . نظرتون چیه؟

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این آپشن گاها خیلی پاسخ درستی نمیده.
    حرفهای بهروز جان رو بادقت بخونی متوجه میشی.
    استفاده درست از کامپرسها و در نهایت هم لیمیتر و مکسیمایزر کلی مناسب
    برای اینکار بهتره که شما قبل از میکس و استفاده از پلاگینهای میکس اول لول همه ترکها رو منهای 10 و یا اگه کار خیلی شلوغ بود منهای 15 کنی.
    در مرحله اول ترکهای درامز و ریمتهات رو میکس کن. اول از کیک شروع کن و با کامپرس و میکس درست لول اون رو تا جائیکه پیک نزنه ببر بالا. سایر ادوات موسیقی رو بر مبنای لول کیک میکس کن.
    همینطور الی آخر.
    در نهایت با استفاده از پلاگینهای مسترینگ قدرت کلی میکست رو افزایش بده و بازهم مواظب پیکهات باش.
    نرمالایز رو من معمولا کار نمیکنم.
    اما گاهی جواب میده.
    یادت باشه :
    به قول دوست عزیزم آرش پاکزاد :
    مستر معجزه نمیکنه درست میکس کن صدای خوب استفاده کن

7. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    نرمالیز فقط میاد صدارو تا یک حدی که براش تعریف شده افضایش میده و به درست زمانی که اولین موج به اون مقدار برسه عمل رو متوقف میکنه که ممکنه حالا خیلی از موج ها پایین مونده باشن.
    من هم استفاده میکنم نه برایا ین کار برای این کار مناسب نیست من صلاح نمیدونم

8. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از خود کمپرسور کیوبیس استفاده کنم جواب میده؟ البته پلاگینهای wav رو هم دارم . مشکلم اینه که میکروفنم داینامیک هست و کارت صدام پر آمپ داره و صدایی که رکورد میشه بسیار ضعیف هست . اگر هم ولوم میکروفون رو تا آخر باز کنم کمی نویز میگیره . مجبورم ولوم رو متعادل بذارم . با میکروفن خازن دار تست کردم این مشکل رو ندارم . اما فعلا برای رفع این مشکل که صدا رو تقویت کنم از کمپرسور با ماکسیمایز استفاده کنم مشکلم حله؟

توی کیوبیس روی رویداد صوتی یک مربع آبی رنگ داره که دستگیره ی اون رو هم بکشم بالا صدا زیاد میشه و فرکانسها بالا میرن . از این استفاده کنم چه اتفاقی میفته ؟

9. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    امیدجان 2 نکته رو برام روشن کنی ممنون می شم

1- چطوری روی -10 یا -15 صدا رو ببندیم؟ با فیدر درسته؟ یا با اون گزینه ای که وسط فرکانس ها هست توی کیوبیس (مربع آبیه بالای موجهای ترک) ؟یا با راست کلیک روی ترک و انتخاب نرمالیزر و انتخاب عدد -10؟؟؟؟

2- برای کیک که گفتی با کامپرس ببرمش بالا؛یعنی توی جریان میکس (تو همون مرحله اول که دارم کیک رو درس می کنم؟؟؟) یا بعد اینکه همه ی ترک هامو میکس کردم اونوقت همه با هم ببرم بالا؟؟؟

ممنون

10. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    منظور آقا امید لول شدت صدا بود . نه Dc Ofset و ... درسته امید جان ؟ اگه که اینجوری باشه که از میکسر کم کنید . کلید F3 رو که بزنید میکسر برنامه بااز میشه

11. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا بهروز میشه بگید اون مربع آبیه در واقع چه تغییراتی میده در صدا ؟ چون من شدت صدا رو با اون که بالا پایین میکنم اما توی پنجره Statistics تمام متغیرها ثابت هستند و تغییری نمیکنند ! فقط دسیبل روی خود ترک کم و زیاد میشه

12. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    عزیزم منظورت از مربع آبیه چیه؟ من متوجه نمیشم عکس بزار البته یادت باشه که تغییرات Real Time توی پنجره ی Statistics متغیری ایجاد نمیکنه این گزینه فایل رو آنالیز میکنه

13. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بعد از آنالایز تغییراتی نمیبینم
    استاد بهروز منظورم اینه :

{username}-{filename}

فایل های ضمیمه:

• چرا صدا کلیپ میشه ولی بازم کمه-manzur.jpg
      manzur.jpg
      اندازه فایل:
      11.5 KB
      نمایش ها:
      58
  14. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    بله اون مربع بصورت Real Time یا همزمان Gain رو کمو زیاد میکنه اون تاثیری روی Statistics نداره اگر میخوای تاثیرشو ببینی همین Gain رو با رایت کلیک روی آدیو و از زیر منوی Process روی ویوت پروسس کن بعد Statistic رو دوباره چک کن.

15. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    منظور اينه كه لول كلي كار روي ميكسر منهاي 10 تا منهاي 15 بشه؟يا تك تك لاينها؟
    در ضمن يه آيكوني شبيه ماهي سمت چپ ميكسر هست كه Reset all ميكنه يعني همه لاينها رو به صفرdb تبديل ميكنه اون براي چيه؟

16. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    بله . همه لاین ها یا همه ترک ها باید به این شکل تغییر داده بشه . اون Reset Cannel هم کل تنظیمات , اعم از افکت گذاری و تغییر ولوم و ... رو به طور کامل به حالت Default یا حالت اولیه بر می گردونه . :smile (35):

بارگذاری...