چرا رپ نه ؟

شروع موضوع توسط nascent ‏18/11/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک چرا رپ نه ؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام خدمت شما دوستان عزیز
    چند وقتیه که یک سوال ذهنم رو مشغول کرده.
    دور و اطرافم خیلی آدمها رو میبینن که میگن رپ خوب نیست و بده.
    دلیل که میخوام نمیتونن دلیل بیارن.
    اگر از رپ بدتون میاد ممنون میشم دلایلش رو بگید .
    شاید این بحث به یه جای خوبی برسه.

واقعا چرا رپ نه ؟؟؟؟؟

2. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    ببخشید قصد جسارت به کسی رو ندارم

خیلی از کسایی که توی کار رپ هستن (همچنین ترنس و پاپ و ... ) از موسیقی هیچ چیز نمیدونن و فقط میخان که با این کار خودشونو نشون بدن
    یه سری از افراد به دزدیدن موزیک مشغول هستن و یا روی آهنگ با کلام قدیمی میخونن یا اینسترومنتال رو روش میخونن یا میدن کپی یه موزیکو واسشون بسازن و روی اون میخونن
    گروهی دیگه که موزیک رو با چاله میدون اشتباه گرفتن و همش فحش و فحشکاریه
    خیلیا نه لحن درستی دارن نه نت رو میشناسن نه تحریر نه زمانبندی نه گام نه ......... و فقط روی یه موزیک حرف میزنن (ای کاش حرف میزدن!!!)
    اکثرا فکر میکنن آسمون دهن باز کرده و این آقا (خانم) صاف افتاده توی ایران و تنها خواننده ایرانه

در کل بیشترین مشکلی که من در این افراد دیدم نداشتن سواد موسیقی بوده و شخصیت خاصشون.... (اینو دیگه روم نشد بگم)

البته خیلی ها هم هستن که واقعا دارن در این ضمینه کار میکنن و قابل احترام و تحسین هستن

ولی کسی که میاد میگه من 4دقیقه آهنگ میخام فکر نمیکنم از موسیقی چیزی بدونه!!!

3. Axiom

Axiom عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تو یک کلام میگم

کار خوب ، خوبه حالا می خواد رپ،راک،پانک یا هر سبکی باشه...موزیک اگه طبق قواعد موسیقی ساخته شه به گوش همه زیبا میاد..ممکنه باهاش ارتباط برقرار نکنی ولی به عنوان یک کار حرفه ای بهش نگاه می کنی...

به شخصه هم با کاور کردن موافق نیستم

4. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    داداش رپ نیازی به حمایت هیچکس نداره. همون کسی ازش خوشش نیاد بهتره. رسمش همینه. هر کی هم هر چیزی می خواد بگه نیازی به قانع کردن نیست. این بحث هم قبلا خیلی بحث کردن هیچ کدوم از طرفین راضی نشدن. بزار هر کی می خواد بگه بی سواد. برای سلیقه هم کسی دلیل نمی تونه بیاره.

موفق باشی رفیق.

5. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز این روش بحث کردن نیست
    بجای جبهه گیری بهتره صحبت کنید
    من قصد توهین به کسی رو ندارم تجربه 8-9 سال رکورد و ساخت موزیک رپ رو واستون گفتم

درضمن گفتم هستند کسانی که واقعا در این ضمینه دارن زحمت میکشن

6. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    هر سبکی برای خودش ارزش داره و طرفدارایی رو داره که ازش حمایت میکنن و رپ هم از این قضیه جدا نیست چون یه سبک جهانیه و هزاران طرفدار در دنیا داره
    رپ برای اعتراض توسط برده های آفریقایی ساخته شد در اوایل که کسی این سبک رو نمیشناخت اونها در خیابان ها راه می افتادن و لباسهای گشاد میپوشیدن و به عنوان اعتراض از وضعیت کنونیشان جملاتی رو که اصولا دارای قافیه بود شعار میدادن که به مرور این سبک همه گیر شد به طوری که زیر شاخه هایی در اون به وجود آمد که در مضمون های سیاسی ، اجتماعی ، لاو ، دیس لاو و رپر های ایرانی هم رپ 6/8 رو ساختن!!!!(البته به قول خودشون)
    خیلی ها اصول رپ رو فحش دادن و کل انداختن با دیگران میدونن خیلی ها هم رپ رو برای اعتراض میدونن که این به شخصیت هر رپر برمیگرده که توی سبک مورد علاقش دنبال چه چیزی باشه که متاسفانه 90% این افراد برای خودنمایی به این سبک رو آوردن و شاید در ایران بشه 4 یا 5 رپر رو نام برد که کارهاشون قابل تقدیر است 2 تاشون رو که خودم خیلی قبول دارم نام میبرم : یاس و محمد بیباک که هر 2تاشون برای گرفتن مجوز اقدام کردن اما متاسفانه موفق نشدند شاید اونها هم چوب رپر های تازه کار و خودنمای دیگرو خوردن و اینجاس که تروخشک با هم میسوزن
    پس دلیل اینکه خیلی ها با رپ مخالفن اول میتونه سابقه خراب رپ در ایران باشه و دوم حالت خوندن یعنی همون تند خوانی باشه چون خیلی ها(اصولا افراد سن بالا) اصلا از رپی که میشنون چیزی متوجه نمیشن و از موهای سیخ و لباس گشاد هم بدشون میاد!!

7. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون بابت نظرت
    همونطور که خودت گفتی نه فقط رپ بلکه خیلی از سبکهای دیگه ، بیشتر خوانندگانشون از موسیقی چیزی نمیدونند.
    این دلیل نمیشه که بگیم کل اون سبک بده . (نمیگم شما اینجوری میگی ، خیلیها این طوری هستند)
    در مورد دزدیدن آهنگهای بی کلام و رو بیت بقیه خوندن و .......... : این قضیه برای یکی دو سال پیش بود . الان رپرها یا دارن خودشون آهنگسازی رو یاد میگیرن و یا کار آهنگسازیشون رو به تنظیم کننده ها و آهنگساز ها واگذار میکنند.
    در مورد فحش و فحش کاری : بیشتر این کلمات در آهنگهای رپ با موضوع گنگ دیده میشه. در آهنگ گنگ هدف کل کل و بالا نشون دادن خود خواننده هست که بعضی مواقع با کلمات رکیک همراه میشه.
    ولی اخیرا این جور آهنگها خیلی کم شده چون طرفدار زیادی هم نداره .
    خیلیا نه لحن درستی دارن نه نت رو میشناسن نه تحریر نه زمانبندی نه گام نه ......... و فقط روی یه موزیک حرف میزنن (ای کاش حرف میزدن!!!) : فلو یک فاکتور برای کسی که رپ میخونه هست . فلو یعنی هماهنگی با بیت و سر ضرب خوندن . کسی که فلو نداشته باشه آهنگش اصلا گوش داده نمیشه چون هنوز نمیتونه هماهنگ با بیت بخونه.
    هماهنگ با بیت خوندن رو من به هیچ عنوان نمیگم حرف زدن. یک حالت ریتمیک بوجود میاد که خیلی با حرف زدن فرق داره.
    اکثرا فکر میکنن آسمون دهن باز کرده و این آقا (خانم) صاف افتاده توی ایران و تنها خواننده ایرانه : (یکی به ما چند تا نقل قول گرفتن تو یه پست رو یاد بده مجبور نباشم کپی کنم حرف دوستان رو ) موضوع غرور ، تو اکثر خواننده های تازه کار هست . هر سبکی . فرقی نداره چه پاپ چه رپ چه .......
    نداشتن سواد موسیقی هم که بحث شد میدونیم که خیلی از خواننده های سبکهای دیگه هم این فاکتور رو ندارند.
    بازم ممنون بابت نظرت.

حرف دل منو گفتی
    دمت گرم .
    کار خوب ، خوبه .
    کاور کردن هم کم کم داره از رواج میفته و بیشتریا دارن میرن سمت آهنگسازی خوب .
    ممنون بابت نظر منطقیت.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏18/11/10
  8. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام
    دوست من هر سبکی تویه دنیا تا روزی که یک طرفدار داشته باشه برای من قابل احترام حتی اگه از اون سبک خوشم نیاد
    اگه من فرضا از متال خوشم نیاد و خیلی هم رکیک بیام به سبک متال توهین کنم مثله اینه که به طرفداراش توهین کردم
    در هر صورت توهین زیاد جالب نیست
    هر سبکی رو که شما می گید بنده قبول دارم سبک رپ رو هم من بسیار قبول دارم اما فقط با یاس بدون یاس معنی نداره البته در نظر من
    شما بیشتر فکر کن خودت چی می خوای اگه می خوای و دوست داری رپ گوش کنی به حرف هیچ کی گوش نده و رپتو گوش کن
    اگر هم نمی خوای که دیگه هیچی
    مثله این نیست که رپ بده مثله اینه مجریان رپ بدن رپرا رو منظورمه خیلیاشون یه عده ادم دوای هستن واقعا می گم ها قصدم توهین نیست اصلا
    رپرا یا معتاد به یه کوفتن یا دارن از دوختر همسایشون می خونن خیلی سطحی یا موارد خیلی بدی رو در جامعه ما گسترش میدن
    یه جا از یه رپر شنیدم گفت تا نزنم نمی تونم اجرا کنم گفتم خاک به سرت تو با معتادا چه فرقی داری!!؟
    فرقش تنها در این بود که رپر بود
    اما هستند مثله یاس هم که واقعا ادم رو تحت تاثیر قرار میدن و از معظلات اجتماعی می خونن

9. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    داداش اون طور که من فهمیدم خودت طرفدار رپی . اولا از حرفات دوما از امضات.
    رپ نیاز به حمایت داره به نظرم . چرا انقدر مظلوم واقع بشه ؟؟؟؟؟؟ چرا این همه طعنه رو بشنویم و هیچ چی نگیم؟؟؟؟ رسمش همینه درست ولی میتونیم سنت شکنی کنیم.
    دمت گرم.

10. arash.a

arash.a عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این حرفت قبوله
    -----------------
    ما به این کار میگیم سمپل کردن . توی ایران هم نیست فقط . توی خارج معروف ترین رپر ها هم اینکار رو میکنن
    نمونه میخوای برو آهنگ 50 Cent - Ayo Technology رو گوش کن بعد آهنگ CrystalCastle - Courtship Dating رو هم گوش کن
    فیفتی سنت روی اون خونده فقط ضرب و تمپوی آهنگ رو عوض کرده
    -----------------
    از خصوصیات رپ کل کل هست و رپ هم با گلم عزیزم نمیشه کل کل کرد . من خودم با فحش مخالفم ولی خودمون رو گول نزنیم توی ایران فقط تو خانواده تا یه حدودی فحش منوعه بقیه جاها مثل نقل و نبات فحش میدن
    ----------------
    خب رپ هم همین هست . یه موسیقی که خودش رو خارج از این نت های مسخره که شما خودت رو توش محبوس کردی و فکر میکنی خیلی بلدی جا داده و کارش اعتراض هست
    ----------------
    رجز خونی یکی از خاصیت های رپ هست و حتی مولانا هم داشته فقط مختص ایران هم نیست . اگه انگلیسی بلد باشی و شعر رپر های خارجی رو بفهمی میبینی اون ها هم اینطوری هستن
    ----------------
    توی ایران کی سواد درست و حسابی موسیقی رو داره . شما خودت رو بذار جای این رپکن ها . بدون حمایت . استودیو ها تعطیل . جیب ها خالی . فرصتی برای یادگیری نمیمونه
    ---------------
    خیلی از رپر های ایران به نظر من اگه بهشون امکانات بدن واقعا از اونوری ها چیزی کم ندارن . مثلا شما کار های بابک تیغه رو گوش کن . استایل واقعی رپ رو تو کاراش میبینی . یاس شعراش . بهرام اعتراضاش . هیچکس خیابونی بودنش
    ----------------
    مشکل ماها اینه که همیشه نیمه خالی لیوان رو میبینیم.شما به اون کسی که حتی اسم بیت رو هم نفهمیده و قصدش خراب کردنه رپ هست نگاه نکن اون استعداد هایی رو بببین که به خاطر مسائل مالی کاراشون پخش نمیشه که به جرات میگم واقعا از خیلی از بزرگام رپ فارسی بهترن
    --------------------
    حالا با منطق من اکثر حرفای شما با عرض معذرت واقعا مسخره و ایراد بنی اسراییلی هست

میکشیم هرکی به فکر کشتنه رپه . (امیر خلوت)

11. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید ولی اون نت های مسخره که فرمودید همون اجزای تشکیل دهنده موزیکتون هست که برای هرچه بهتر شدن موزیک باید بشناسیدشون

درضمن گفتم که خود من هم بیشتر کارایی که ساختم رپ بوده به علت بازاری که داره

علت اینکه اومدن و با موزیک اعتراض کردند چی بود؟ چیزی بجز زیبایی موزیک میتونه باشه؟ واسه زیبا شدن کار باید قواعدش رو بلد باشی

من نگفتم رپ بده دوستان چرا رو پرسیدند منم گفتم چرا مردم اینجوری فکر میکنن
    درضمن در جواب دوست عزیزمون که فرمودند همینه که هست هرکی میخاد بخاد هرکی هم نخاست .....

شما میخای اعتراض کنی و یا هرچیز دیگه که میخای به گوش کسی برسونی چه فایده داره وقتی کسی گوش نده؟

همه توی این راه سختی کشیدن
    خود من هم 1000تا دردسر کشیدم که خیلی ها نکشیدن

12. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان موسیقی رپ قدمتی حدودا 60 ساله داره. و فلسفه وجودی اون هم اعتراض هستش .
    منتها همیشه یک سری افراط ها باعث خراب شدن اون شدن که مختص به ایران هم نیست.!

13. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من خودم بعضی موقع ها رپ گوش میدم ولی به نظرم دلیله اینکه تو فرهنگ ما خیلی طرفدار نداره به خاطره استفاده از کلمات رکیکه
    فرهنگ ما با غرب فرق داره...اونجا خیلی آزادیه بیانه راحت هر حرفیو میتونن بزنن
    ما تو فرهنگمون هیچ وقت کسی که حرفه رکیک بزنرو تایید نمیکنیم حالا مضمون حرفش هر چی میخواد باشه
    الانم اگه توجه کرده باشین رپرایی که بیشترا دوس دارن تو ایران کسایی هستن که فحش نمیدن تو آهنگاشون.

14. pfndesigen

pfndesigen عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ببخشید بین این همه استاد منه نیمچه شاگرد صحبت می کنم

ربطی به فحش دادن یا ندادن نداره نه که نداشته باشه به این موضوع مربوط نمیشه

نخواستن رپ یا بهتر بگم خوش نیومدن از رپ به خاطر فرهنگ ماست . ما ایرانی ها به آهنگ های پاپ و سنتی عادت کرده ایم و این مثل یک ژن منتقل شده

اگر دقت کنی کمتر پدر مادری از رپ خوشش میاد

چون احساس میشه رپ خوندن استعداد خاصی نمی خواد و نیاز به صدا خوبی هم نداره و هر کسی به راحتی می تواند رپر شود

کاریش هم نمیشه کرد به خاطر سبک خاصی که داره هر شخصی حس میکنه که می تونه رپر شه استودیو ها هم که همه جوره با رپر ها کنار میان هم از لحاظ کیفیت و هم کمیت

الان آهنگ رپ را مشهد 200 و پاپ را حداقل 500 می سازند

تازه اگر آهنگ رپ را غیر از استودیو ها بگیری می تونی زیر 100 تومان هم اهنگ رپ داشته باشی

ایناست که میگن رپ نه

زیادی رپر زیاد شده بیش از حد

15. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    مردم کشور های جهان سوم مثل ما باید از یه دوره هایی عبور کنن تا به یک کشور ÷یشرفته مبدل بشن پیشرفته بودن یه قسمتش به صنعتی شدن بر میگرده یه کشور پیشرفته موسیقیش و در کل اول هنرش پیشرفت میکنه تا مردمش اهل فکر کردن بشن فکر کردن خیلی سخته ....
    در مورد موسیقی رپ یا پاپ یا ترنس .... کلا موسیقی هایی که اکثریت مردم گوش میدن نمیشه جپهه گیری کرد باید قبول کنیم که ملت ما بی سوادن اکثریت ولی دارن پیشرفت میکنن یه روزه نمیشه فرهنگ یه مملکت و سلیقشون رو تغییر داد البته اینم بگم موسیقی رپ هم نیازه برای یه جامعه همه طبقات جامعه یه جور فکر نمیکنن همینشم قشنگه هیچ جایی رو پیدا نمیکنین که همه ملت دکتر مهندس باشن جامعه عمله زحمت کش هم میخواد ما باید تمرین کنیم به سلایق هم احترام بزاریم
    میدونین آدم وقتی یه چیز خیلی خوب میبینه دیگه نمیتونه به چیزه پایین تری قانع بشه شما وقتی مثلا آدم اسکار پترسون یا مایلز دیویس یا .... گوش میده و باهاش زندگی میکنه دیگه اصلا مخش نمیکشه موسیقی مستحجن (همون موسیقی هایی که میدونین ) گوش بده به نظرم شاید فرصت ها برابر نبوده اگه اون دوستی که مثلا رپ دوست داره چیز بهتری میدید اون بهتره رو انتخاب میکرد شاید بهترین چیزی که دیده اینه .. نباید این آدم رو کوبید تقصیر نداره بنده خدا....
    یه مسئله دیگه ای هم که هست اینه که رپ موسیقی نسبتا کم خرجیه هم پرفورمنسش کمه هم رکورد و ریلیزش آسون تره ... دیگه نیازی نیست ساز تخصصی یاد بگیری تئوری موسیقی بدونی دشیفر یاد بگیری هارمونی بدونی سلفژ یاد بگیری ....... از طرفی هم مخاطبش هم زیاده خوب معلومه ملت میرن رپر میشن
    همه راه سخت رو انتخاب نمیکنن ....... راه آسون همیشه بهترین راه نیست
    ولی تا تقاضا هست عرضه هم صورت میگیره رپ کماکان هر روز با قدرتی بیشتر رشد میکنه و افراد بیشتری رو درگیر خودش میکنه
    دنیا به نظر من دیگه از دهه 90 به بعد پتانسیلش برای خلاقیت رو از دست داد هر چی داریم ماله قدیماس

راستی با اون دوست گلمون هم خیلی حال کردم که نمونه تصادفی از جامعه رپ بودن
    که فرمودن :
    میکشیم هرکی به فکر کشتنه رپه . (امیر خلوت)

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/11/10
  16. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    دوستان لطفاً طوری نظر بدید که این تاپیک هم مثل تاپیکهای گذشته که راجع به موضوعات مشابه بود، بسته یا حذف نشه.

چون در این صورت اون عده ای هم که راجع به رپ مثبت فکر می کنن، ممکنه با دیدن این جنجال و جبهه گیری ها نظرشون رو برگردونن...

17. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    یه مورد دیگه اینه که رپها تکراری شدن واقعا من ندیدم کسی یه رپ نو بخونه با استایل نو و با ایده های خودش البته یه دو تای هم هستند که لان اونا هم تکراری شدن

18. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کل تاپیک رو خوندم . ممنون از همه دوستان که نظراتشون رو گفتند.
    یه توضیحاتی باید بدم :
    اگر یک آهنگ پاپ رو نتهای موسیقی و ملودی و آکورد و ............ زیبا میکنه.
    آهنگ رپ رو هم شعرش زیبا میکنه. 80 % رپ شعرشه . که باید قافیه های خوب و وزن مناسب داشته باشه ( این کار آسونی نیست ) .
    توی رپ معمولا بیشترین توجه به شعر میشه بر عکس پاپ و سبکهای دیگه که ملودی و ریتم و .... اینا مورد توجه قرار میگیره.
    دلیل اینکه من رپ رو انتخاب کردم این نیست که من این رو بهترین دیدم. نه
    مگه بهترینی هم وجود داره ؟؟؟؟
    بهترین یک کلمه نسبیه .
    من هم هر رپی رو گوش نمیکنم . ولی رپی که خوب باشه باهاش پرواز میکنم.
    دلیل انتخاب رپ برای من این هاست :
    1- شعر رو خود خواننده میگه
    2- شعر رپ خوب گفتن بسیار بسیار بسیار بسیار سخت تر از شعر پاپ خوب گفتنه.این اغراق نیست. من تو جفتش تجربه دارم.
    ببینید شعر پاپ اگر وزن مناسبی هم نداشته باشه با کشیدن بعضی حروف روی آهنگ سوار میشه . ولی رپ رو نمیشه کشید و حتی مکث هم در اکثر موارد کار رو خراب میکنه . شعر رپ خوب دارای قافیه های دو سه کلمه ای هست که بسیار به زیبایی کار کمک میکنه . مثلا گفتن میدونم / میتونم . هیچ کاری نداره. ولی دو سه کلمه رو باهم قافیه کردن که به موضوع بخوره واقعا کار هر کسی نیست.
    3- این دلیل منه که شاید خدا به یک فردی صدای خوبی برای خوندن پاپ یا سنتی یا هر چیز دیگه ای نداده باشه. ولی عوضش قدرت شعر گفتن و هماهنگی با بیت رو داده باشه . حتما همه نباید استاد صدا باشند که .
    4 - تنوع سبکی رپ : واقعا متنوعه . سبکهایی مثل : اجتماعی ، دیس لاو ، لاو ، گنگ ، فان و ....... واقعا رپ رو متنوع کرده . آدم هر حسی داشته باشه میتونه یکی از این سبکها رو انتخاب کنه و گوش کنه.
    5- کتابی نبودن شعرها : شعرها معمولا خودمونی هستند . منظورم فحش و کلمات رکیک نیست. کتابی نیستند .
    6 ...............

یک نکته دیگه که باید عرض کنم اینه که :
    به هیچ عنوان به هیچ عنوان و باز هم به هیچ عنوان 6و8 ، سبکی از رپ نیست .

پوریا جان داداش
    مگه آهنگهای پاپ تکراری نشده ؟
    همه اشون یا دارن میگن دوست دارم یا میگن دوست ندارم ، خیلی دیگه متفاوت باشه چیزهای دیگه هم میگن.
    شاید رپرهای قدیمی یه ذره تکراری شده باشن . ولی تازه کارا دارن خوب کار میکنن (بعضیاشون)

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏19/11/10
  19. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام خب پاپ هم من که فقط حمله نکردم به رپ
    البته در رپ نو اوری حرف اول رو میزنه چون رپ خیلی خود کشی می خواد تا بتونی توجه مخاطبین رو جلب کنی اما پا یکم اسونتره

20. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دقیقا
    واسه همینه که بالا اومدن تو رپ خیلی سخت تره .

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)