چرا بعضی می گویند fl studio مبتدیانه است؟ آیا واقعا اینطور است؟

شروع موضوع توسط Iman.kh ‏14/6/16 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار )

تاپیک چرا بعضی می گویند fl studio مبتدیانه است؟ آیا واقعا اینطور است؟ تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار ) در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    چرا بعضی می گویند fl studio مبتدیانه است؟و آیا واقعا اینطور است؟
    آیا بعضی افراد به دلیل کارایی آسان و در دسترس بودنش آن را نرم افزاری برای تازه کار ها و غیر حرفه ای ها می دانند یا اینکه دلیلش واقعا ناکارآمد بود این نرم افزار است؟
    آیا در داو های دیگر مانند کیو بیس و لوجیک یا سونار و...... نسبت به اف ال استودیو خروجی و پروژه ی نهایی شما خوش صدا تر و حرفه ای تر به نظر می رسد؟

2. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,211 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    خیر چنین چیزی صحت نداره.

اف ال توسط خیلی از پرودیوسر های مطرح دنیا مورد استفاده قرار میگیره.

اینکه اشخاصی استعداد و یا توانایی گرفتن خروجی قابل قبول رو ندارن...! به نرم افزار مربوط نمیشه.

شما یک استودیو ی 100 میلیونی رو در اختیار کسی که استعداد نداره قرار بده آیا خروجی ای میشه گرفت؟

یا یه کسی که با لپ تاپ بدون هیچ دیوایسی کار انجام میده و خروجی قوی داره...;)

آخرین ویرایش: ‏14/6/16
    • موافقم موافقم x 3
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • مفید مفید x 1
  3. yasinaraki

yasinaraki عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, sonar, StudioOne
    دوست عزیز تمامی DAW هایی که وجود دارند برای کسانی که باهاشون کار میکنند چه مبتدی و چه حرفه ای حکم میز کار رو دارند
    شما برای ساخت یک مجسمه نیاز به ابزار آلات و دانش مورد نیازش دارید حالا فرقی نمیکنه که میز کار شما چطور باشه. هرکدوم که شما میتونید باهاش راحت تر کارتون رو انجام بدید انتخاب میکنید
    آهنگسازی و تنظیم در نرم افزار ها هم همینطور هستند و میز کار شما همون Daw ها هستند
    بستگی به خودتون داره که با چه نرم افزاری کار میکنید و نرم افزار ها روی کیفیت کار شما تاثیری نمیزارند
    و به نظر خود من نرم افزار اف ال استودیو با توجه به دسترسی هایی که داره میتونه برای افرادی که تازه شروع به کار کردن خیلی مفید باشه

• موافقم موافقم x 2
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    اف ال استودیو به نظر من یکی از بهتریناست. به قول یکی از اساتید که میگفت 15 یا 10 ساله که داره کار میکنه. از وقتی که با اف ال کارو شروع کرده هیچ مدل آهنگی نبوده که بخوات و نتونه با اف ال استودیو بسازتش

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    چون رابطه کاربری ساده و خوبی داره و افراد مبتدی هم قادر به استفاده هستند باعث شده این تصور پیش بیاد که اف ال برای مبتدی هاست

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • موافقم موافقم x 1
  6. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    این جواب ها با اینکه درست هستن ولی فقط یه قسمت خیلی کوچیک رو کاور میکنن. من سالهاست که صبح تا شب کارم music و audio هست ولی هنوز نتونستم FL Studio رو ببینم و کسی و یا ستودیو نمیشناسم که اصلان اینو داشته باشن. تو هیچ مدرسه یی هم تا بحال ندیدم درس بدن . اصلان اسمشو هم شاید خیلی ها نشنیده باشن. ولی با همون چندتا ویدئو که تو YouTube دیدم بهت قول بدم که برای کارهای خونگی همه یا بیشتر کارهاتو میتونه انجام بده.

سوال من اینه که professional بودن رو تو چی میبینی ؟

اگه هر چیزی رو که لازم داری FL سپورت میکنه و کار کردن باهاش آسونه و دوستان زیادی داری که اون ها هم ازش استفاده میکنن, و جایی زندگی میکنی که version های که قفل رو شکستن زیاد هست(موقیت اینکه بخریش هم نبود ) و سپورت به زبان فارسی زیاد هست خوب دیگه لازم نیست DAW دیگه استفاده کنی.

کار professional فقط رکورد کردن آهنگ فارسی یا یه beat هیپ هاپ نیست و خیلی feature های دیگه لازم داره که DAW های کوچیکتر نه اونا رو سپورت میکنه و نه قرار هست که سپورت بکنه چون اصلان برای اون level کار درست نشده و این ایراد نیست.

برای کارهای professional ستودیو که هم برای music و هم Post Production استفاده میکنن :

۱) FL میتونه همه فرمت ها رو سپورت بکنه ؟
    ۲) اگه خارج از ایران باشی میتونی session FL رو به ی ستودیو بفرستی؟
    ۳) میتونه فرمت OMF رو درست ایمپورت/اکسپورت بکنه ؟
    ۴) میتونه همه sys ex های Midi رو بخونه ؟
    ۵) میتونه ویدئو رو ایمپورت بکنه و اگه میتونه کدوم فرمت هارو سپورت میکنه؟
    ۶) میتونه SMPTE time code هارو سپورت بکنه ؟ , اگه میتونه کدوم فرمت هارو ؟
    ۷) فقط میتونه با computer کار بکنه یا hardware مخسوس خودش رو هم داره ؟PCIe ؟ Mac & Windows?
    ۸) کارهای ادیت post production چی ؟ سمپل accurate ادیتینگ چی؟

یه چیز خیلی ساده...میتونه Midi Out message هارو بفرسته ؟ میتونه Program Change message بفرسته ؟ میتونه midi رو به همه فرمت ها اکسپورت بکنه ؟ میتونه External midi clock قبول بکنه ؟

فقط ۵ دقیقه manual FL رو نگاه کردم و بیشتر جواب ها "نه" هست . احتمالان باقی رو هم که نگاه نکردم مشکل داره .

و صد ها سوال دیگه که هر روز تو کار professional استفاده میشن. منظورم هم ستودیو های بزرگ نیست حتا ستودیو های خونگی که کارهای بزرگتر میکنن.

امیدوارم که منضورم رو تونسته باشم بگم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
    • موافقم موافقم x 1
    • مفید مفید x 1
  7. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    البته یه چیزیو بگم اف ال به خاطر حجم کم و سبکش خیلی به در داونهایی که سیستم قوی ای ندارند میخوره
    من کیو بیسو دو گیگو نیم دانلود کردم آخرشم بعد نصب باز نمیشد. اما اف ال برام تو دو سه ثانیه باز میشه

8. sam ca

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    این خودش دلیل خوبیه که یکی از FL استفاده بکنه.

• موافقم موافقم x 1
    • مفید مفید x 1
  9. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    ممنونم ازجوابای دوستان .موضوع برام جا افتاد در واقع مثل اینه که ما بخوایم املت بپزیم و دیگه فرقی نمی کنه توی یه اشپزخونه ی بزرگ و مجهز باشیم یا اشپزخونه ی خونمون .مهم تخم مرغ و ماهتابس که دوتاشون دارن . پس هر کس تا موقعی که نیازهاش برطرف میشه مهم نیست از کدام daw استفاده می کنه

• موافقم موافقم x 4
  10. sam ca

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    کاملان درسته. یک DAW انتخاب کن که خوشت میاد ازش, کارتو میکنه, دوستات هم دآرنش و تصمیم خوبی میشه.

• مفید مفید x 1
  11. Persian

Persian عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خروجی اف ال خیلی بهتر شده و کارای بهتری میشه باهاش انجام داد, اما باید توجه داشته باشی که در کنار اف ال باید daw های دیگه رو هم کار کنی و فقط با اف ال کار نکنی .

• موافقم موافقم x 1
  12. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    آره این کاملا حرف درستیه. پلاگین جدید اف ال استودیو با اسم Maximums اف الو خیلی متفاوت و عالی کرده تو زمینه خروجی گیری و کیفیت کار

• موافقم موافقم x 1
    • مفید مفید x 1
  13. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    daw ها تو خروجی هیچ فرقی با هم ندارن و نمیتونن داشته باشن

• موافقم موافقم x 1
    • مفید مفید x 1
  14. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    همون طور که دوستان فرمودند به نظر بنده حقیر هم دلیلش همون کاربری اسون هست. وگرنه در کیفییت که فرقی نباید داشته باشند.

• موافقم موافقم x 2
  15. sam ca

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    الان چند سال هست که بیشتر DAW ها حداقل ۳۲ بیت floating point دارن و یا بیشتر. دیگه مثل قبل نیست که یک DAW بیشتر distortion داشت تو موقع میکس یا render کردن. این چند سال هست که دیگه مشکلی نیست. مشکل اینجاست که بزی پلاگ اینها ممکنه برای بزی DAW ها خوب code نشده باشن که این تقسیر DAW نیست ..
    یا شاید یک DAW با یک driver مشکل داره که حتمن روش تصیر میزاره ....ولی اگه همچی درست باشه من شک دارم کسی بتونه تفاوت رو بشنوه .مگر اینکه از پلاگین های native خودشون استفاده بشه.

• موافقم موافقم x 1
  16. DJ MORTEZA AK

DJ MORTEZA AK عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بنظر من فقط بحث سلیقه و راحتی هست و هیچ فرقی بین daw ها نیست
    اگه تو استودئو ها کمتر میبیند بخاطر اینه که موتور ظبط اف ال ضعیف تره و از نرم افزار های دیگه مثل سونار یا کیوبیس استفاده میکنند
    دوستان همیشه دنبال نرم افزار برتر نباشید بلکه دنبال ذهن برتر باشید

17. sam ca

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    فرق زیاد هست !

18. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    اف ال بیشتر برای سبکهای الکترونیک ساخته شده
    الان بعضی از دوستان میان میگن نخیر من اکوستیک میزنم داخل اف ال!!! اکوستیکی که نهایتش یک گیتار داخلش ضبط میکنید؟؟؟
    خب از اونجایی که اف ال مولتی تراک نیست و رکورد قابل قبولی نداره این خودش نشان دهنده اینه که بیشتر برای کارای الکترونیک و وی اس تی بازی ساخته شده...... شما فکر کنید یه کاری رو که هشتاد درصدش ساز زندس...... از بین داوهای مولتی تراک و اف ال کدوم رو انتخاب میکنید برای ساختش؟
    ایا با اف ال کار میکنید که برای ضبط باید از پلاگین ادیسون استفاده بشه؟؟؟یا کیوبیس که بینهایت لاین باز میکنید و راحت ضبط میکنید
    اکثر تنظیم کنندهایی که با اف ال کار میکنن رکوردهاشون با داوهای دیگست از جمله خودم.
    وکال ...گیتار....ویالون.....استرینگ....وووووو اینارو تو اف ال میگیرین؟
    ضبط قابل قبول نداشتن یک داو خیلی ضعفه شدیده
    و تاجایی که من میدونم همه دارن وی اس تی بازی میکنن تو اف ال تا اینکه بگیم تنظیمو اهنگسازی

من خودم به شخصه اف ال رو قبول ندارم ولی از روی ناچاری که عادت کردم و سخته عادت به داو دیگه دارم باهش کنار میام و خروجی استانداردی ازش میگیرم

اف ال بدون ضعف نیست

• مفید مفید x 1
  19. sam ca

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    Hamed موتمن هستی که FL نمیتونه multi-track رکورد کنه ؟
    حتمن میتونه چون این جوری که دیگه اسمشو DAW نمیشه گذشت.

من امروز version trial رو از سایت خود FL دانلود کردم و یخورده باهاش کار کردم. اولین چیزی که خیلی مشخس هست اینه که سیستمش با باقی DAW ها فرق میکنه چون بر اساس سیستم آنالوگ قدیمی ستودیو اصلان design نشده. اگه کسی با دستگاه های آنالوگ و mixer های ستودیو کار نکرده باشه این براش آسونتر هست تا یک DAW دیگه مثل ProTools . همینطور که Hamed گفت برای کارهای الکترونیک خیلی بیشتر معنی میده . همونطور که از ویدئو های YouTube دیده بودم خیلی کارها مخصوصا کارهای پاپ فارسی رو میشه باهاش کرد. برای یک DAW کوچیک و متوسط خیلی خوب هست ولی انتظار بیشتر نمیشه ازش داشت . این هیچوقت نمیتونه DAW اصلی یک ستودیو جدی باشه .

برای رکورد کردن orchestra , موزیک فیلم , ادیت های سنگینتر audio و حتا کارهای پیچدتر midi که لازم میشه میدی رو به جاهای دیگه بفرستی اصلان نمیشه رو این جور DAW ها حساب کرد, چون برای این کارها درست نشدن.

از اون طرف دیگه خیلی feature های خوب هم داره که بزی کارها رو میتونه تو حد خودش آسونتر انجام بده .

من مخالف استفاده از DAW های کوچیک اصلان نیستم یه DAW midi قدیمی مال ۲۵ سال پیش دارم که هنوز هم بزی وقتا به دردم میخوره!

• مفید مفید x 1
  20. DJ MORTEZA AK

DJ MORTEZA AK عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    منظورم در انجن ها هست نه در جزییات . مثلا فرق بین خروجی اف ال و کیوبیس و سونار در چیه ؟ هیچ نیست . ما فقط برای اینکه تنبلی خودمونو زیر سوال ببریم دنبال این مسایل میریم ادم اگه ذهن خلاقی داشته باشه با هر چیزی کار خوب در میاره
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏18/6/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏18/6/16 ---
    دوست عزیز من یه سوال ی برام پیش اومده شما تو کیوبیس بجز ظبط صدا چه چیزی انجام میدید کهع میشه جز daw تنظیم اما اف ال نه

بارگذاری...