چرا بزرگان خاموشند ؟

11/6/10
89
28
18
شمال
سلام!
بعنوان یه شنونده واقعابرام سئواله که چرا اکثرخواننده های به نوعی شروع کننده پاپ بعد انقلاب یاکم کار شدند یا ساکت!!
نمونه بارزش محمداصفهانی یاسعید شهروز که بعدچند سال اومد کنسرت گذاشت؟
واقعا نبود عرصه رقابتی درسته یا تموم شدن دوران وحرف واسه گفتن؟
 

ilia_r

آهنگساز
هنرمند
7/6/10
146
16
18
Boshehr
به نظر من به علت كشيده شدن موسيقي به سمت شعراي بي معني و آهنگهاي زودگذر كه شايد عمرشون به يه ماه هم نرسه . آهنگايي كه فقط براي شهرت يا پارتي ساخته ميشن و ارزش موسيقيايي ندارند .
 
  • تشکر
واکنش‌ها: 1 نفر
10/6/10
333
43
28
تهران
خب تا وقتی ذائقه مردم ساسی مانکن و الیشمس باشه نباید انتظار داشته باشید خواننده های اواخر دهه 70 شمسی ظهور و بروزی داشته باشند . یه زمانی محمد اصفهانی و قاسم افشار و سعید شهروز و مانی رهنما و حامی و خشایار اعتمادی و حسین زمان و این افراد بودند اما موسیقی کشور وقتی رفت به سمت زیرزمینی این جریان تغییر کرد
از یک طرف دیگه مسائل دیگه ای هم هست
حسین زمان میگه : من و امثال من برای یک مجوز باید هفت خوان رستم را رد کنیم اما یک پادوی کاباره لاله زار یک شبه مجوز میگیرد . این مثال هم هست
 

Axiom

هنرمند
4/6/10
259
73
28
In My DAW
به نظر شما چرا در خارج از ایران یک خواننده تنها با خوندن یک ترک hit پولدار میشه ولی همون محمد اصفحانی که به نظرم کل ترک هاش hit هست هنوز لنگ اسپانسر هست....
اهمیت مردم به موسیقی نقش مهمی داره...البته خوانندهایی که با ترانه و موزیک ضعیف کار می کنن گذرا هستند و دوران آنها تمام می شود...

بحث جامعی میشه در این رابطه کرد ولی مهمترینش همونیه که عرض کردم

وقتی سعید شهروز میاد آلبوم می بنده با بهروز صفاریان و ترانه میگیره از روزبه بمانی(شاعر آلبوم جدید داریوش) و کلی هزینه می کنه..و در آخر میبینه جمعیتی که برای کنسرتش میان نصف جمعیت کنسرت بنیامین هستش خوب مگه بیکاره بیاد آلبوم بده...فعلا منتظر هستن ببینن آخرش چی میشه
 

kasra

هنرمند
عضو سایت
21/4/10
53
12
8
ایران
راز بودن

محبوبيت هنرمندي كه جايي در دل شنونده پيدا ميكنه و تبديل به يه وجود ماندگار ميشه رو قبل از خصوصيات فني بايد در شاخص هاي اصالت جست و جو كرد
قطعا براي پي بردن به رمز ماندگاري يك اثر بايد به دنبال رد پاي وجود فنا ناپذير و سرو آسمان ساي عشق باشيم چرا كه بي شك تمام درياي ها يك روز از چشمه اي جاري شدند.
خوب در روزگاري كه زيبايي به چند برگ بي ارزش كاغذ فروخته ميشه و در جماعتي كه از زيادي گناه جرات لحظه اي آرام بودن رو ندارن و در هوايي كه آدم با اكراه ازش تنفس ميكنه چطور ميشه از هنر انتظار جولان داشت؟
بايد توجه كنيم كه از اساسي ترين نتهاي موسيقي نت سكوته كه متاسفانه در موسيقي امروز به كلي داره فراموش ميشه...
به نظر من وظيفه اصلي موسيقي و كلا هنر ،رجوع دادن انسان به قلب پاكيه كه ما امروز در قفس سينه حبسش كرديم...
 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
از ماست که بر ماست.

چه توقعی داریم وقتی خودمون حق و حقوق کسی رو رعایت نمیکنیم؟
چند بار سی دی اورجینال این خواننده ها رو خریدیم. ؟
چند بار مجانی از اینترنت دانلود کردیم ؟
توی کنسترهاشون چقدر رفتیم و بلیط خریدم و حمایتشون کردیم ؟
مشکل اول خود ما هستیم و بعدش هم تغییر سلیقه مون در شنیدن نوع موسیقی.
بعد از اون کمتر شدن فعالیت شرکتهای عرضه و تولید کننده و پخش کننده که تازگی ها شنیدم از 300ئ شرکت تقریبا 8 یا 9 تای اونها هنوز کم و بیش کار میکنن و مابقی تعطیل کردن .!!!
 

Sina.d

عضو سایت
VIP
5/4/10
263
121
43
نروژ
بازار کار ایرانی در خارج از کشور هم اینجور که دوستموم گفت نیست اینجا هم با اینکه راحت تر میشه کنسرت و برنامه های خصوصی داشت اما باز هم ما ایرانی ها نه کسی رو درست حمایت میکنیم و نه تکلیف هنرمندان بیچاره رو مشخص میکنیم. سی دی اورجینال که تو بازار سیاه پیدا میشه و همه چی رو هم که همه دانلود میکنن. کنسرت افشین و کامران و هومن هم از ابی و داریوش شلوغ تره همیشه. و ......
 

ilia_r

آهنگساز
هنرمند
7/6/10
146
16
18
Boshehr
پيرو حرفاي آقاي محبي
خيلي جالبه كه يه كپي رايت ساده چقدر ميتونه كمك كنه به پيشرفت فرهنگي جامعه و ما بفكرش نيستيم . داشتم مطالعه ميكردم در مورد سينما و موسيقي امريكا ديدم 20% بودجه ساليانه امريكا از فروش موزيك و فيلمهاشون هست . و البته براي حفظ اينكار fbi رو كردن مسئول و اون 20% بودجه اعظمش ميره براي fbi به اين صورت دولت اونها هم خودشو از پرداخت بودجه به fbi راحت كرده و هم كپي رايت رو به شدت تمام اجرا ميكنه.
 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
به نظر من کپی رایت رو باید خودمون رعایت کنیم.
اگه نه صد تا قانون و جریمه کردن نمیتونه جلوی اینکار رو بگیره.
باید تبدیل به یه قانون شخصی و فردی بشه.
هر چند که تو ایران سوای از موسیقی شما میری یه ویندوز میخری 3 هزا تومن در حالیکه همون رو توی دوبی قیمت کردم 70 هزار تومن.
بیشتر دوستانم که دوبی کار میکنن برای خرید vst میان پیش من یا اگه کسی از فامیلشون داره میره دوبی سفارش میکنن بیاد از من براشون بگیره. ( البته ایرانی اند دیگه )
متاسفانه از ماست که بر ماست .
 

DJ iBSb

هنرمند
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
خب تا وقتی ذائقه مردم ساسی مانکن و الیشمس باشه نباید انتظار داشته باشی

حسین زمان میگه : من و امثال من برای یک مجوز باید هفت خوان رستم را رد کنیم اما یک پادوی کاباره لاله زار یک شبه مجوز میگیرد . این مثال هم هست
فقط میتونم بگم واقعا باید 300000 بار تشکر بشه بازم کمه!!!
 
آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
11/6/10
89
28
18
شمال
یعنی به نظرتون کسی مثل اقای اصفهانی که کلمه کلمه اهنگاش می تونه اموزش صداسازی وسلفژ برای ما تازه کارا باشه وتمام خواننده های لس انجلسی و...گرفته تا سیاوش قمیشی ازش به خوبی یاد میکنن اینقدر بی اسپانسروبی مشتری شدن که بیخیال عشقشون میشن؟
به نظرتون دلایل دیگه نداره؟والله من خودم2سال دارم تمامه البومارو اورجینال میگیرم و می بینم نسبت به قبل بهترشده رعایت این قانون.
به نظرتون ترس از شکست نیست؟از مقابله بااین که دورانشون تموم شده!!!
 

ilia_r

آهنگساز
هنرمند
7/6/10
146
16
18
Boshehr
موسيقي خوب هميشه خوبه برادر من . اصفهاني تا وقتي اصالت كارش رو حفظ كنه طرفداران خودشو داره . به نظر من ناراضي هستن از اوضاع . اگه رپ رو دنبال ميكردي 5 يا 6 سال پيش كه رپ جون گرفت الفاظ ركيك خيلي استفاده ميشد و به قولا رپ زبان ديس كردن بود ولي كم كم فهميدن اون براي فرهنگ ما نيست و يه سبك شبيه به سبك ايراني ولي رپ رو اختراع كرديم كه شد 6/8 مثل ساسي مانكن يا رضايا و غيره . اين وضعيت هم ثابت نميمونه . . .
 

kasra

هنرمند
عضو سایت
21/4/10
53
12
8
ایران
محمد اصفهاني ميتونه نمونه روشني از يه حرفه اي باشه كه با طي دوره هاي صداسازي و خوانندگي به شكل كاملا اصولي به اينجا رسيده و مثل امروزي ها 24 ساعته خواننده يا آهنگساز نشده.
لازم به يادآوري كه محمد اصفهاني ، موسيقي رو از مكتب علي جهاندار آموخته كه از شاگردان استاد شجريان هستش
 
يه جا ديگه هم من همينو گفتم.هر وقت اين تب رپ بار و بنديلشو از موسيقي ما جمع كرد دوباره موسيقيمون همون موسيقي اصيل قبل ميشه.بايد تا اون روز صير كنيم:smile (36):
 

kamran_omega

عضو سایت
12/4/10
183
125
43
34
تهران
به نظر من کم کاری کسانی مثل محمد اصفهانی نخریدن سی دی اورجینال نیست چون همون موقع که پرکارهم بودن وضع همین بود چه بسا بدتر و اصولا با حمایت صداوسیما درآمد خوبی ازکنسرتهاشون داشتند و مشکل مالی خیلی بعید به نظر میرسه.

در مورد وجود امثال ساسی مانکن ها هم فکر نمیکنم دلیل قابل قبولی باشه برا دور موندن از کار. کلا همیشه موسیقی های جلف و زودگذر وجود داشتن و خواهند داشت اگه قراره صبرکنند تا این موسقی بره کنار تا بیان همون بهتر که نیان چون کم کم ذائقه ها میره به سمت همین موسیقی هرز و شاید چند دهه بگذره تا دلا تنگ شه برا کاراشون (منظورم عام مردم هست).

با نظر shahkar تا حدی موافقم ترس میتونه دخیل باشه اما لااقل در مورد محمد اصفهانی بعیده چون با البومهای دلقک و برکت خیلی حرفه ای تونست خودشو بروز کنه و مسلما باز هم میتونه البته برای من هنوز هم برکت آلبوم بروزی هستش.

در نهایت من فکر میکنم عدم حمایت صداوسیما مثل گذشته و همینطور دلایل شخصی بیشترین نقش رو داشته.