چجوری شروع کنم؟

شروع موضوع توسط aradmusician ‏22/1/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک چجوری شروع کنم؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    سلام
    من خیلی دوس دارم بخونم
    صدام هم خوبه
    فقط خجالتیم
    یعنی به خاطر اینکه تا حالا اصلا نخوندم حتی برای خودم الان هم نمیتونم بخونم

راه حلش چیه؟

2. Barbod_Cigari

Barbod_Cigari عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما باید بری کلاس سُلفژ و دست کَم یه ساز رو یاد بگیری که خیلی کمکت میکنه ...

کلاس رو که بری خودشون برنامه ت رو درست میکنن ... ! البته اگه واقعا اونطوری که باید خودتو نشون بدی ... !

3. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    خوندن حق هر کسی هست و کسی که صدای خوبی رو داره و میتونه خوب جلوش بده و پرورشش بده پس نباید جالت بکشه ..
    چون با صداش قرار هست روحیه بده و شخصی و شنونده ای رو آروم کنه ..
    نیازی نیست که شما خجالت بکشید ..شما وقتی با این فکر بخوایید برید جلو صد در صد به جایی نمیرسید ..
    ولی وقتی خجالت رو گذاشتین و بی توجه به حرفایی که باعث سردیوتن میشه باشید موفق میشید ..فقط یکم اعتماد به نفس میخواد و تمرین و علاقه ...

سلفژ برای ادای خوب در خوندن و شناختن نت ها که شما رو برای اجرای خیلی بهتر و حرفه ای تر آماده میکنه حتما برید ...
    زیر نظر استاد باشین خیلی بهتره چون هر جا و تو هر نوع تکنیک خوندن مشکل داشته باشید بهتون کمک میکنه ..
    اگه با ساز هم کار کنین که خیلی بهتر و خودتون رو خیلی بهتر حرفه ای تر میکنید ..
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کلاس سلفژ که میخوام برم
    ولی خب باید روی خوندن تو جمع یا حداقل پیش استادو داشته باشم
    یه جلسه رفتم به همین دلیل که نمیتونستم بخونم دیگه نرفتم

یه سوال: اونایی که میخونن اولش این مشکلو نداشتن؟ چکار کردن حل شد؟

یه سوال دیگه: دوستان پیشنهاد کردن یه ساز هم یاد بگیرم. پیانو دارم یاد میگیرم. ولی استادی که پیشش رفتم گفت سازای کلاویه ای رو برای این کار انتخاب نکنم. توجیهی هم نداشت واسه این حرفش ! شما نظرتون چیه؟

5. suymun

suymun عضو سایت

شغل :
    مدرس،آهنگساز،تنظیم کننده ونوازنده
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلفژ برای خوانندگی خوبه ولی کافی نیست. سلفژ از دشیفر و ضرب خونی شروع میشه و بعد میرسه به صداشناسی. آموزش خوانندگی بعد از این شروع میشه. هیچ خواننده ای با سلفژ خوندن خواننده نشدن. بعد از سلفژ باید صداسازی کار کنید که مسلما خیلی زمان میبره ولی قطعا نتیجه داره.

6. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    به نظر من شما اول صداسازی کار کنید تا از صداتون مطمئن بشید! اونموقع میتونید تو جمع بخونید... صداسازی رو جای عمومی یاد نمیدن نهایتا 4 یا 5 نفر میشن.
    بهد از صداسازی میشه خوند ولی بعد از سلفژ شما فقط جای نتها و گام ها رو یاد میگیرید. صدا سازی اعتماد به نفس رو بالا میبره ولی سلفژ نه زیاد
    این تجربه ی بنده بود
    موفق باشید

7. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برم کلاس صداسازی چه چیزایی یاد میگیرم؟

8. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مشکلی که داشتمو هنوزم دارم.
    مشکل من تو نحوه ی خوندن و تئوری موسیقی نیست
    یعنی اونا در مرحله ی بعد قرار دارن.
    همه ی دوستانی که راهنمایی کردن راجع به یادگیری صدا سازی و سلفژ و حتی یادگیری یک ساز بحث کردند
    مشکل من خوندن هست. یعنی در اومدن صدام !
    امیدوارم فهمیده باشید چی میگم

چون امروزم با این مشکل مواجه شدم سوالمو مجدد مطرح کردم

لطفا راهنمایی کنید

9. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز شما بری کلاس صدا سازی اونجا همه چیز متوجه میشی نحوه نفس گیری کنترل کردن صدا چطور خارج بشه بطور کلی از کجا ی سر خارج بشه و ...

10. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من بهتون پیشنهاد میکنم که برید سراغ گیتار تو سبک پاپ؛ اولا که دست گرفتن گیتار روحیه و اعتماد به نفستونا میبره بالا، دوما طنین گیتار صداتونا پوشش میده، سوما صداتون میفته توی ساز و همین خیلی بهتون کمک میکنه که روی نت بخونید

11. coming-soon

coming-soon عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, soundforge
    سلام
    ببین اول سعی کن هرچی که هست رو قبول کنی ... آدم از هرکی خجالت بکشه از خودش که خجالت نمیکشه , میکشه !؟
    من خوانندگی رو دوست دارم ... آهنگسازی رو دوست دارم ... من بار اول که آهنگ ساختم یه کار خیلی خیلی افتضاحی انجام دادم ( هرچند اون موقع از نظر خودم شاهکار بود ولی دوسه بار که گوش دادم بدم اومد ) ... وقتی دیدم گند زدم خودم روم نمیشد دوباره گوشش بدم ... ولی به جای اینکه بی خیال شم هی ساختم ... تمام آهنگایی که از روز اول ساختمو دارم ... هراز گاهی گوش میدم یادم نره کجا بودم و چقدر پیشرفت کردم ... اون آهنگامو هیچوقت واسه کسی نزاشتم ... از نظر من وقتی تنهایی یه آهنگ که دوست داری رو بزار صداشم زیاد کن و با آهنگ بخون ( البته اگه خواننده هه یه جاهایی از متنشو اشتباه خوند تو ببخشش !:smile (46):
    بعد به مرور زمان هر بار صدای آهنگ رو کمی کمتر کن تا صدای خودت به گوشت برسه ... بازم به مرور سعی کن اون قسمت هایی از ترانه که لازم داره مثلا با تحریر خونده بشه رو بدون اینکه آهنگی بزاری واسه خودت زمزمه کنی !!!
    تا اینجا اعتماد بنفست پیش خودت میره بالا ... بعدش دیگه راحته ... بدون اینکه به این فکر کنی که صدام بده ... پیش دوستات و نزدیکات هرازگاهی زمزمه کن ... یه بیتی بخون ... اون اولا جو گیر نشو کل یه ترانه رو بخون ... بعضی مواقع آدما نه از روی بد بودن یه دفعه مثلا بهت می گن ببر صداتو یا امثال اینا ... اول اینکه توجهی نکن بعدشم اگه قرار باشه همش واسه خودت بخونی اصل ماجرا رو نمیتونی انجام بدی ... یعنی خوانندگی ... تو همین اعتماد به نفست که بره بالا بقیه ش حله ... یکمم سمج باش که نا امید نشی !!!
    .
    اون آهنگایی که گفتم رو واقعا واسه هیچکس نزاشتم ولی واست میزارم که بفهمی فقط حرف نمیزنم !
    .
    .
    این روزای اول بود که با برنامه HipHop شرکت Ejay کار میکردم ... واسه خودم ارزش داره ولی واسه بقیه یه چیزه بیخوده ..!
    .
    دانلود
    .
    این یه قسمت از آخرین کاریه که کردم (!)
    .
    دانلود
    .
    نمیخوام ادعا کنم ولی یه چیزی رو بدون ... هیچکس ازاول تو کاری رو که دوست داشته و انجامش داده و رفته دنبالش حرفه ای نبوده ... خواستم همینو بهت بگم ... امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم ...
    :smile (80):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...