چجوری باید یک ریتم درام ساخت

شروع موضوع توسط arash2piano ‏7/1/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک چجوری باید یک ریتم درام ساخت تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. arash2piano

arash2piano عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام .من چندین سال موزیک کار میکردم.تازه یه کارت صدای 2496 گرفتم.برنامه کیوبیس 5 رو نصب کردم .میخوام خودم ریتم درام بسازم ولی نمیدونم چجوری.از loop نمیخوام استفاده کنم چون با ترانه هام جور در نمیاد.لطفا کمکم کنید:smile (23):

2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من تجربه کم من میگه که در مورد ریتم ساختن (البته نظر منه)
    1- برنامه یا سمپل درامت رو باز کن اول با ضرب Kick شروع کن اونجایی که میخوای ضرب بزنه بزن بعد کوانتایزش کن که سر ضرب بیوفته
    2- HIHAT رو شروع کن روی 8/1 - 4/1 - 16/1 و . . که میبینی به کارت میخوره کوانتایزش کن و بزن توی رول آف
    3- Snare معمولا با کیک همراه میشه مثلا در اهنگهای تکنو 1و2و میزنه Snare ما روی ضرب دوم میخوره که بازم بستگی به سلیقه داره.
    4-پرکاشن در صورت نیاز بذار
    نکته:یه چیزی راجبه طرز اجرای همه اینها بگم شما تا تجربی روی زدن درام روی کیبورد کار نکنی نمیتونی درام ماشین رو بخوبی اجرا کنی.شما ریتم های لوپی که دارای MIDI هستند رو نگاه کن ببین کجاها HI زده کجا KICK زده . همون رو روی کیبوردت تمرین کن بعد یه مدت دیگه درام ماشین رو با دو تا دست میزنی روی کیبورد. یه تنظیم کننده خوب به نظره من باید بتونه روی کیبورد درام بزنه
    شما هر تیکه از درام رو جدا بزن که در میکس راحت مانور بدی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مثلا چجوری میشه پرکاشن رو زد رو نمیشه تعریف کرد قانون خاصی نداره باید گوش کن تمرین کنی درام زدنت رو قوی کنی اگر نه لوپ بذار.

4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    ریتم سازی دارای اصول و قوانین خواصی هست که با به کار بردن هر کدوم از این اصول در اخر باید چیز سلیقه ای دربیارید.
    ولی snar و kick و hithat از لوازمات ساخت ریتم هستند که در بعضی مواقع حذف هم میشن.

به آهنگ ها گوش کن و توجه کن تا بتونی خوب اون هارو تفکیک کنی و....

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    منم با حرف دوستمون موافقم.ریتم سازی اصول و قائده میخواد.اما اگه نه حوصله نداری اصولش رو یاد بگیری و رو نت بزنی بهترین راه همونیه که گفتم.ریتم ها تفکیک کن و شروع کن به زدن اصل کوانتایز کردن رو حتما رعایت کنید و روی مترونوم کیوبس شروع به زدنشون کن.

6. arash2piano

arash2piano عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از کمکهاتون ممنونم.خیلی لطف کردین دوستان.راستش من با چند برنامه مثل Dance eJay 6 کار کردم .ریتم ساختن تو اونو بلدم.با کیبوردم ریتم میسازم.سلفژ و هارمونی موسیقی رو هم میدونم.ولی میخواستم بدونم مثلا شخصی مثل سیروان خسروی چطور ریتم هاشو میسازه.بنظر من یک ریتم درام خوب به یه اهنگ خیلی کمک میکنه.لطفا اگه کسی میتونه روش ساخت یک ریتم ساده 4/4 رو تو کیوبس 5 با عکس برام توضیح بده.ممنون.

7. arash2piano

arash2piano عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ریتم ساختن

از کمکهاتون ممنونم.خیلی لطف کردین دوستان.راستش من با چند برنامه مثل Dance eJay 6 کار کردم .ریتم ساختن تو اونو بلدم.با کیبوردم ریتم میسازم.سلفژ و هارمونی موسیقی رو هم میدونم.ولی میخواستم بدونم مثلا شخصی مثل سیروان خسروی چطور ریتم هاشو میسازه.بنظر من یک ریتم درام خوب به یه اهنگ خیلی کمک میکنه.لطفا اگه کسی میتونه روش ساخت یک ریتم ساده 4/4 رو تو کیوبس 5 با عکس برام توضیح بده.ممنون.

8. ماسی

ماسی عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    قربون ابتدا باید جنس درامتون را با توجه به سبکتون انتخاب کنید.در صورت انتخاب جنس ناصحیص گمراه خواهید شد.
    پیشنهاد می کنم این مورد را با اف ال انجام دهید.اول از کیک شروع کنید.خانه ها را پر و خالی کنید تا ببینید کجا ها کیک روی موزیک می شیند.اگر کیک درست شد تخم درام پاشیده شد.بعد بسته به موسیقیتون سنیر-هت(انواع آن)-کرش(انواع ان)-تام ها-انواع شیکر-پرکاشن را بچینید.که می تونید در پیانو رول ادوات را میلی ثانیه ای تنظیم کنید.
    تنظیم خوبی داشته باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. اموزش ریتم سازی روی شعر در کیوبیس

,
  2. ایجاد ریتم چهار چهار در کیوبیس

,
  3. آموزش ریتم سازی با کیوبیس

,
  4. اجرای درام