پی سی یا لپ تاپ؟

شروع موضوع توسط inkare ‏29/9/12 در انجمن سخت افزار ( Hardware )

تاپیک پی سی یا لپ تاپ؟ تالار سخت افزار ( Hardware ) در persian-music.org.

1. inkare

inkare عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان

ممنون میشم بدون حاشیه جواب بدین

کلا برای آهنگسازی پی سی بهتره یا لپ تاپ؟؟؟؟(از همه نظر)

میخوام یکی از اینارو بگیرم ولی نمیدونم کدوم بهتره؟ پولش هم مهم نیست.

تمام

• مفید مفید x 1
  2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    قطعا لپتاپ یک وسیله کار راه انداز هست و فرقی با کامپیوتر از لحاظ ساختار نداره اما به شخصه فکر میکنم برای انجام کار حرفه ای موسیقی به هیچ عنوان نمیشه روی لپتاپ حساب کرد به دلایل مختلفی.
    از جمله این که از نظر سایز و راحتی کار کردن در مدت زمان استفاده زیاد شما رو اذیت میکنه.
    به علت سنگین بودن پروژه ها و اتصالات زیاد وسایل اضافی به سیستم مانند کارت صدا که ممکنه در اکثر موارد هم پورت هایی مثل firewire باشند که در بیشتر لپتاپ ها ساپورت نمیشه.
    حجیم بودن نرم افزار ها و محدود بودن فضای هارد دیسک برای لپتاپ. و دلایل دیگر . . .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    و در ادامه این که لپ تاپ امکان ارتقاع سیستم نداره و بصورت مقطعی میباشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    با سلام و درود.

قطعاً PC بسیار قدرتمند تر و بهتر از لپتاپ هستش !

خوبی لپتاپ به جمع و جور بودن و یا به اصطلاح All in One ِ و قابل حمل بودنشه !!

قطعات لپتاپ mobility هستن ! و زیاد نمیشه از لحاظ قدرت روشون حساب باز کرد (مخصوصاً سی پی یو و سرعت گذرگاه ها) ! پی سی خیلی قویتره !

از طرفی هم نبود اسلات های توصعه و پورت فایروایر و گاهاً کمبود پورت های یو اس بی خودش مشکل بزرگیه ! بهتر بگم تعداد سخت افزارهایی که میتونید بهش متصل کنید خیلی کمتره ! (درسته بعضی لپتاپ ها فایروایر دارن اما فول پاور نیستن ! و همچنین میشه با هاب یو اس بی تعداد ورودی ها رو افزایش داد اما از قدرت و کیفیتشون کاسته میشه !)

قطعات لپتاپ هم قابل ارتقاء هستش ! اما نه تا اون حد ! معمولاً رم و هارد رو میشه ارتقاء داد ! اما تو پی سی تمام قطعات به راحتی قابل تعویض و ارتقاعه و با وجود اسلات های توسعه به راحتی میشه انواع سخت افزار های قدرتمند رو بهش متصل کرد و درکل نسبت به لپتاپ خیلی راحت و بیشتر قابل ارتقائه ! و همچنین به طور کامل شما خودتون تعیین می کنید سخت افزار پی سی چی باشه !
    همچنین یه سری ارتقاء ها رو رو لپتاپ نمیشه انجام داد ! مثلاً بستن چند تا حجیم هارد کنار هم برای افزایش حافظه یا رید کردن .

درصورتی که قسمتی از سخت افزار لپتاپ دچار مشکل بشه خودش یا فاجعه هستش چون برای تعمیرش به یه متخصص نیازه و باید کل سیستم به دست تعمیرکار سپرده بشه ! اما وجود مشکل سخت افزاری تو پی سی بسیار راحتتر قابل حله و خودتون میتونید قطعه ی مشکل دار رو تعویض کنید یا بدید تعمیر !

من خودم لپتاپ دارم ! و کاملاً هم به اینکه لپتاپ خیلی ضعیف تر از پی سی (تو کارهای تخصصی و سنگین) هستش اطمینان دارم ! و شخصاً اگر مشکل جابجایی و مسافرت و اینا نداشتم قطعاً پی سی می بستم ! به اینکه پی سی بهتر از لپتاپه شکی نیست !

امیدوارم مفید بوده باشه !
    با تشکر .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    مشخصا و قطعا pc

من لپ تاپ دارم ، خیلی خیلی محدودیت داره البته لپ تاپ من قدر و برجسته نیست اما محدودیت ها رو که کاملا دوستان گفتند دارم .

منظورش شما از آهنگسازی چیه ؟
    کار کردن با کیوبیس = پی سی
    کار کردن با نرم افزارهای نت نویسی = برای چنین موارد سبکی میشه از یک لپ تاپ معمولی هم استفاده کرد
    ساخت - تنظیم - میکس - مستر = پی سی

6. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این سوالی هست که همیشه خیلی مطرح شده...
    میشه گفت به سلیقه ربط داره اما نه 100 %...
    باید زمینه کاری رو که میخوای انجام بدی در نظر بگیری.لپ تاپ محدودیت های خودشو داره...من خودم لپ تاپ دارم و تمام نرم افزارهایی که روی PC نصب کردم روی لپ تاپ هم نصب کردم اما کاملا میتونم تفاوتش رو احساس کنم...
    شما میتونی با هزینه ای که میخوای انجام بدی یه سیستم PC خوب جمع کنی که تا چند سال همون سیستم حرف اول رو بزنه و بعد از چند سال هم به دلیل اینکه Mother Board قوی ای خریدی قدرت مانور زیادی میتونی روش داشته باشی...
    یکی از مشکلات لپ تاپ به نظرم کم بودن تعداد Port های USB ایش هست که حالا آیا USB 3 داره یا نداره؟که معمولا لپ تاپ ها نهایتا 4 Port دارن که یکیش که موس وصل میشه و یکیشم بالفرض فلشی چیزی داری و کلا 2 Port دیگه باقی میمونه که برای کار تنظیم حرفه ای شما 100% نیاز به هارد اکسترنال هم داری که وصل کنی به لپ تاپ و چیزهای دیگه و اگر هم Port هات پر بشه نهایتا مجبوری Hub Usb استفاده کنی که چیز جالبی در نمیاد...
    اما اگر PC بخری میتونی با خیال راحت از Port های تعداد بالا استفاده کنی و PC های جدید که USB 3 هم میخورن اگر هارد اکسترنالت قابلیت USB 3 رو داشته باشه سرعتش دو برابر SATA هست که تازه Internal هم هست...این یه مشکل میتونه باشه برای لپ تاپ...
    مشکل بعدی که فکر کنم از بدترین مشکلات لپ تاپ هست CPU این وسیله هست که به نسبت CPU PC میتونه خیلی آسیب پذیر تر باشه...چون شما میتونی کیست رو طوری انتخاب کنی که بتونی فن های زیادی رو دیواره کیس نصب کنی و خیالت از خنک شدن CPU راحت باشه مثل من که ماهی یه بار PC ایم خاموش میشه اونم اگر برق بره...:smile (73): اما در لپ تاپ چنین چیزی امکان پذیر نیست فقط یه سری پایه واسه زیر لپ تاپ هست که دو تا بهتر بگم آرمیچر گذاشتن زیرش و شده فن CPU که اصلا تاثیر گذار نیست و در پروژه های سنگین باید با صلوات و دعا Export بگیری از کارات...
    خلاصه نظر من اینه که واسه این کار مخصوصا اینکه مشکل هزینشو نداری 100 % PC بخر داداشم...
    موفق باشی...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. inkare

inkare عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوستان و خیلی مرسی.

pc رو واسه اف ال و pro tools نیاز دارم.
    یک پی سی که تو کار کردن یا ساپورت پرو تولز که مشکلی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟داره؟؟؟؟

• مفید مفید x 1
  8. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    PC داریم تا PC !
    درضمن وجود یه فقط سیستم کافی نیست ! در کنارش شما برای کار حرفه ای حتماً به یه کارت صدای مناسب و تجهیزات دیگه هم نیاز دارید. مخصوصاً برای برنامه ی سنگینی مثل پروتولز که نسخه ی جدیدش به تازگی کرک شده و یه سری محدودیت ها برداشته شده . از جمله اینکه در نسخه های قبلی فقط با ساند کارد مخصوص خودش کار می کرد اما الآن با کارت صدا های دیگه هم میتونید باهاش کار کنید ! ولی وجود یه کارت صدای خوب برای کار با پروتولز ضروریه !

تقریباً میشه گفت کارت صدای خوب مهمتر از سیستم خوب هستش ! کارت صدا ها با پردازشگر داخلی ((DSP (Digital Signal Processor) ی که دارن ، عمل پردازش روی سیگنال های صوتی رو بدست میگیرن و این باعث میشه کار CPU خیلی کمتر بشه و درنتیجه سی پی یو پردازش کمتر و وقت خالی بیشتری برای انجام کارهای دیگه داره و دیگه سیستم کم نمیاره !
    (وقتی با کارت صدای آنبورد کار می کنید تمامی پردازش های مربوط به صدا توسط سی پی یوی خود سیستم انجام میشه ! و هرچی کیفیت بیشتر باشه و کار سنگین تر باشه بیشتر به سی پی یو فشار میاد و درنتیجه سیستم کم میاره! و یا موقع پلی کردن پروژه سیستم با هنگ های پیاپی و کاهش سرعت چشمگیری روبرو میشید .)

9. wolf.0511

wolf.0511 عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    رفیق اول اینکه عنوان اشتباهه!!! لپتاپ یا دسکتاپ
    دوم: دسکتاپ
    ببین چون شما معمولا لپتاپ رو واسه حمل میخای ولی وقتی کلی سیم و فیش بهش وصل بشه با کامپیوتر based هیچ فرقی نداره
    کلی محدودیت داره لپ تاپ خیلی ها رو دوستان گفتن ولی یکی از مهمترینشون کوچک بودن رزولوشن هست که شما به سختی میتونین کار کنین و اگه کیوبیس رو باز کنین میکسر کل صفحه رو پر میکنه و....
    دسکتاپ به همراه یک کمپرسور خنک کننده کافیه .و...

10. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    از همه مهم تر همون سی پی یو هستش که پروژه سنگین بشه سی پی یو جواب نمیده
    بارها دیدم که با لپ تاب داشتن بازی میکردن و درجه حرارت سی پی یو بالا زده و خود به خود خاموش شده
    میتونه وسط پروژه هم این اتفاق بیفته که یهویی خاموش بشه
    کافیه شما پروژه رو سیو نکرده باشین یا دیر سیو کرده باشین دیگه از اون پروژه و دوباره همون مسیر رو طی کردن حالتون بهم میخوره

شما بخوای از دوتا مانیتور استفاده کنین و فضای بیشتری در نمایشگر داشته باشین میتونیدبا یک کارت گرافیک و یک جفت مانیتور در پی سی این کارو بکنین
    ولی در لپ تاپ این قابلیت وجود نداره و باید به همون مانیتور کوچیک اکتفا کنین
    و معایب دیگرش رو هم دوستان گفتند

11. عشقم عبدالمالكي

عشقم عبدالمالكي عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : پی سی یا لپ تاپ؟

اين درسته كه پي سي قويتره. شكي نيست.
    اما كاش دوستان تو مدل هاي خوب لپ تاپ مناسب آهنگسازي هم نظر ميدادن. مثلا دوستي گفت ايسوس سري n
    اما چه مدلي....

12. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    پاسخ : پی سی یا لپ تاپ؟

تایپیکی در مورد لپ تاپ برای آهنگسازی هست...
    جستجو کنید..
    اما...
    سری n برند ایسوس مدلهای n56 vb و همچنین n56 vz دستگاههای خوبی هستن...
    و نیز n550 هم دستگاه خیلی خوبیه که به صفحه تاچ مجهزه...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  13. nafas santori

nafas santori

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    والا من از بیشتر صدابردارای خوب ایران پرسیدم میگن توی صدا برداری فقططططططططططططططط پی سی.فقط.خود من هم از پی سی با رم 4 و سی پسی یو ای 3 و گرا فیک 1 استفاده میکنم و خیلی راضی هستم.اخه لب تاپ تحمل کار سنگین صدا برداریو نداره

راستی اگر سو زنتو ن روی لی تاپ گیر کرده لب تاپ فقط اپل که کارتون راه بیفته.فقط همین و اگر نه پشیمون میشید اگر پب سی بگیرید.از ما گفتن بود.وسلام

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/3/14
  14. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    اگر محدوده کارتون وسیع هست و به تعداد ترکهای خیلی زیادی نیاز دارید ( در حد سمفونی ) نیاز به پی سی دارید.
    در غیر اینصورت لپتاپ جوابگوی کار شما خواهد بود . البته در صورت استفاده از لپتاپ باید از UAD و دیواییسهای که با اینترفیس FW کانکت میشوند مثل کارت صدا و هارد اکسترنال FW و کانورتر و میکسر و..چشم پوشی کنید و از مدلهای دیگری که usb هستند استفاده کنید.
    درصورتی که لپتاپ خوب مثل سری گیمینگ / ورک ستیشن و نوت بوکهایی که برای شرایط سخت ساخته شدند استفاده کنید مشکلی ندارید . من سری n ایسوز و پروسسورهای i7 رو بیشتر میپسندم.

اپگرید فعلا محدود به رم و هارد شما هست و میتونید این دو قطعه رو در لپتاپها عوض کنید.
    چنانچه با مک کار میکنید خرید مکبوک هم میتواند جزوی از آپشنهای شما باشد.
    با خرید مک میتونید کمبود FW رو با تاندربالت جبران کنید.
    توجه داشته باشید که مکهای جدید رم انبرد دارند و امکان ارتقا و کاستومایز رو تقریبا نخواهید داشت . ظاهرا بسیار محدودتر شدند. ولی در عوض اس اس دی و صفحه نمایش رتینا و یک سری اپشنهای دیگر رو خواهید داشت .

15. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    علی حان هارد کسترنال فایروایر داریم؟؟؟

16. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    external hdd firewire | eBay

17. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    100% pc
    فقط در صورتی که نیاز به جابجایی باشه لپ تاپ توصیه میشه

18. amirzed

amirzed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    با سلام خدمت دوستان...
    حدود 3 ساله که کارآهنگسازی انجام میدم اما با افزایش ارورها و پیشرفت کار مجبور به ارتقاسیستم شدم.
    الان حدود 3 ماهه که به فکر یه سیستم بهتر افتادم اما به خاطر ترس از پشیمونی بعدی خیلی تحقیق کردم.
    سیستم پی سی من:motherboard: ep41T_UD3L
    CPU:pentium(R) Dual-core E550 2.80GHz 2.80GHz
    RAM:2G
    sound card: realtek high definition audio
    graphic:GEFORC 9500 gt
    که اصلا خوب نیست.حالا به نظر شما:
    1.بعضی یا همه ی این قطعات رو ارتقا بدم که در این صورت کدومارو؟
    2.یه لپ تاپ بگیرم که در این صورت چه مدلی بهتره؟
    مقدار هزینه:2تا 3 میلیون

19. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    در صورت ارتقا باید کل سیستم رو تغییر بدید چون باید cpu که مهترین قطعه هست رو ارتقا بدید که سوکت مادربرد هم باید جدید بشه و همچنین رم و ...
    فکر لپ تاپ نباشید که با بودجه ای که در نظر دارید میتونید یک pc خوب جمع کنید که پاسخگوتون باشه

20. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    سیستم فعلی برای این کار مناسب نیست (‌البته به غیر از CASE / DISC DRIVE / HDD ) بقیه لوازم رو میتونید بفروشید و بودجتون رو ارتقا بدید و مدل شماره دو رو که کاملا مورد تایید هست تهیه بفرمایید
    لیست پیشنهادی: قطعات کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی با بودجه X

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. برای پروژه های سنگین اف ال از هارد جانبی استفاده کنید