پیچهای treble و bass اسپیکرم را باید چطور تنظیم کنم ؟

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏6/6/14 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک پیچهای treble و bass اسپیکرم را باید چطور تنظیم کنم ؟ تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوستان عزیز.

من یک اسپیکر خوب خریده بودم که دارای محدوده ی فرکانسی 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز بود و دارای پیچهای bass,treble,EQ هست.

خیلی خنده داره که بهتون بگم که من اول که این اسپیکر را خریدم , مثلا اومدم پیچ تریبل اونو روی ساعت 3 گذاشتم و باس اونو روی ساعت 10 و بعدشم وقتی با نرم افزار گیتار ریگ داخل محیط اف ال استودیو مشغول ضبط یک قطعه ی گیتار شدم , با همون تنظیمات قبلی پیچها ! , اومدم پریست های گیتار ریگ را برای رسیدن به صدای دلخواهم تنظیم کردم.

حالا جالب اینه که چون خود اسپیکر (به عنوان خروجی) صدا را با تغییرات اعمال شده ی تریبل و باس بهم تحویل داده , پس مسلما صدای تنظیمی اون چیزی نیست که مورد نظرم باشه و در اسپیکرهای دیگر به همون شکل به گوش برسه.(چونتریبل و باس اسپیکرم را تغییر داده بودم و طبق این تغییرات, پریستهای گیتار ریگ را تنظیم کرده بودم!!).

حالا برای اینکه گیج نشین خیلی ساده میخوام این سوال را بپرسم که :
    برای اینکه یک اسپیکر با کمترین تغییر تریبل و باس بتونه صدای گیتارو پخش کنه , پیچهای تریبل و باس آیا باید روی ساعت 12 قرار بگیرن (یعنی حد متوسط) یا اینکه صفر بشن ؟
    (البته اینم قبلا بهم گفتین که اسپیکر صدا را رنگ شده تحویل میده ولی اون مسئله فعلا مد نظرم نیست)

بارگذاری...