1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  3. گزارش تصویری از نمایشگاه NAMM 2018
    رد اعلامیه

پیچهای treble و bass اسپیکرم را باید چطور تنظیم کنم ؟

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏6/6/14 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک پیچهای treble و bass اسپیکرم را باید چطور تنظیم کنم ؟ تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوستان عزیز.

من یک اسپیکر خوب خریده بودم که دارای محدوده ی فرکانسی 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز بود و دارای پیچهای bass,treble,EQ هست.

خیلی خنده داره که بهتون بگم که من اول که این اسپیکر را خریدم , مثلا اومدم پیچ تریبل اونو روی ساعت 3 گذاشتم و باس اونو روی ساعت 10 و بعدشم وقتی با نرم افزار گیتار ریگ داخل محیط اف ال استودیو مشغول ضبط یک قطعه ی گیتار شدم , با همون تنظیمات قبلی پیچها ! , اومدم پریست های گیتار ریگ را برای رسیدن به صدای دلخواهم تنظیم کردم.

حالا جالب اینه که چون خود اسپیکر (به عنوان خروجی) صدا را با تغییرات اعمال شده ی تریبل و باس بهم تحویل داده , پس مسلما صدای تنظیمی اون چیزی نیست که مورد نظرم باشه و در اسپیکرهای دیگر به همون شکل به گوش برسه.(چونتریبل و باس اسپیکرم را تغییر داده بودم و طبق این تغییرات, پریستهای گیتار ریگ را تنظیم کرده بودم!!).

حالا برای اینکه گیج نشین خیلی ساده میخوام این سوال را بپرسم که :
    برای اینکه یک اسپیکر با کمترین تغییر تریبل و باس بتونه صدای گیتارو پخش کنه , پیچهای تریبل و باس آیا باید روی ساعت 12 قرار بگیرن (یعنی حد متوسط) یا اینکه صفر بشن ؟
    (البته اینم قبلا بهم گفتین که اسپیکر صدا را رنگ شده تحویل میده ولی اون مسئله فعلا مد نظرم نیست)

عبارات جستجو شده:

1. تنظیم bass و treble

,
  2. تنظیم باس و تریبل ضبط ماشین