پیشنها شما با حداقل هزینه برای انتخاب لوازم استودیو

شروع موضوع توسط NinetyNine ‏12/9/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک پیشنها شما با حداقل هزینه برای انتخاب لوازم استودیو تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. NinetyNine

NinetyNine عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام خدمت دوستان

میخوام ارزون ترین لوازم موجود در بازار رو که برای استودیو استفاده میشوند رو براتون مورفی کنم

[HIGHLIGHT]در این لوازم کیفیت ملاک نیست و تنها ارزان قیمت ها نام برده شدند[/HIGHLIGHT]

اسپیکر مانیتورینگ
    [TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 170.000 تومان
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] Studiophile AV20
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

میکسر
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 170.000 تومان [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] Yamaha MG102 C
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

میدی کنترلر
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 145.000 تومان [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] UMX 25
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

کارت صدا
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 145.000 تومان [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل ( انبرد )
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] MiaMidi
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

پری امپ
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 75.000 تومان
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] MIC200 Tube Preamp
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

میکروفن
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 60.000 تومان
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] Behringer C1
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

پایه میکروفن
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 30.000 تومان [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] T | STATIVE
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

فیلتر میکروفن
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 30.000 تومان
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] Pop Shield
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

هدفون
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 25%"] 44.000 تومان
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

مدل
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] K 44
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. armin.khosravi

armin.khosravi عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان عزیز میخواستم راهنماییم کنین من حدود 1تومان بودجه دارم موندم بین دو راهی یه پکیج M-Audio /VOCAL-STUDIO-PRO
    که شامل هدفون/مایک/کارت صدا هست رو بگیرم با به صورت جدا جدا وسایل بهتری رو میتونم بگیرم ؟ میتونم بپرسم پیشنهاد شما چیه؟ این رو هم بگم من تازه دارم یه هوم استدیوِ کوچولو تو خونه ی خودم راه میندازم..، ممنون میشم راهنمایی کنین فردا دارم میرم بگیرم دیگه :headphone-4:

3. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود آرمین عزیز ...
    البته که اگر بتونید بودجه رو افزایش بدید و قطعات رو به صورت جدا جدا تهیه کنید ، به مراتب بهتر از این پکیج هستش ...
    من شخصا از برند M-Audio خاطرات خوبی ندارم و هیچ وقت این برند نتونسته من رو راضی کنه . به شما هم پیشنهاد میکنم سمت این برند نرید . اگر اصرار بر خرید پکیج دارید و نمیتونید بودجه رو افزایش بدید ، فکر میکنم.
    معقول تر باشه . حداقل محصولاتش تا الان عالی بوده ...
    موفق باشید ...
    *قراردان لینک سایت های فارسی زبان بر خلاف قوانین سایت می باشد.لطفا بیشتر دقت کنید"

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/9/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. armin.khosravi

armin.khosravi عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دکتر نویز عزیز متشکرم ازت اینجا فقط تو هوای ما رو داری مدیرا تحویل نمیگیرن! مرسی واقعاا :x
    من نهایتش بتونم 1.100 هزینه کنم ته بودجم اینقدر و خوب اگه با این بودجه یه کارت صدا ی خوب و مایک خوب گیرم میاد میتونم فعلا قید هدفون رو بزنم! البته اگه گیرم بیاد! مثلا یه کارت...بردارم با یه مایک مناسب که با بودجه.م مناسب باشه نظر شما چیه؟

فروشنده به من میگفت که پکیج m-audio برداری حداقل از بابت اسم برند خیالت راحت سال های سال میتونی کار کنی باهاش پس واسه منافع خودش باید اینو گفته باشه؟
    کاملا انالیز کردم پکیج ی که شما گفتین دکتر نویز جان فقط من نمیدونم این مایک ها جریانشون چیه و حرفه ای میشه ازشون استفاده کرد معمولا دو نوع هستن یه نوع که کاندنسر هست توی این پکیج ی که معرفی کردین فکر میکنم مایک کاندنسر باشه و یه نوع دیگه خازنی اگه اشتباه نکرده باشم نمیدونم یادم نیست درست!
    *قراردان لینک سایت های فارسی زبان بر خلاف قوانین سایت می باشد.لطفا بیشتر دقت کنید"

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/9/14
  5. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,254 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    دوستان عزیز من چند مطلب رو بگم البته نمیدونم چقدر درست باشه شما هم نظرتون رو بگید :
    اول اینکه با بودجه های 1 و 2 میلیون نباید از تجهیزات حرفه ای صحبت کنیم ولی میتونیم کارهای خوب هم ارائه بدیم ، ببینید شما اگر یه اثر را منتشر کنید امثال من و شما میشینیم به میکس و مستر و اجزای دیگش دقت میکنیم ولی قشر غیر فعال در موسیقی واسشون مهم نیست کار اگر قشنگ باشه از نظر تنظیم و مسترینگ هم معمولی باشه مردم گوشش میدن الان آهنگ های معروف رو اکثرا میتونید از اسپیکرهای موبایل مردم گوش بدید درسته ؟

دوم اینکه بنظر من ماها که تحصیلات تخصصی در زمینه های استودیویی نداریم باید از تجهیزات پایین شروع کنیم ، چون اینطوری میتونیم به پیشرفت خودمون پی ببریم و نیازهامون رو حس کنیم ، مثلا اول از یک سیستم PC معمولی شروع میکنیم بعد که راه افتادیم متوجه میشیم که سیستم واسه vst های جدید و سنگینتر کشش نداره میریم یک pc بهتر میخریم ، بعد متوجه میشیم که مثلا میخوایم وکال بگیریم کارت صدای مادربورد تاخیر داره ، هزینه میکنیم کارت صدای ارزون میخریم مشکا تاخیر حل میشه ، بعد متوجه میشی اسپیکرها بدرد میکس نمیخورن عوض میکنی و همینجوری همراه با حرفه ای تر شدن قطعات هم حرفه ای میشن .
    شما حتی اگر برید یک دوره صدا برداری همون روز اول یک میکثر مثلا 30 کاناله جلوتون نمیذارن مثلا از 3 کاناله شروع میکنن و همرا با گذراندن دوره های تخصصی تر پشت تجهیزات تخصصی تری میشینید .
    امیدوارم توضیحات بنده بدردتون بخوره .
    موفق باشید .

6. armin.khosravi

armin.khosravi عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خیلی مفید بود حمید عزیز کاملااا حق با توئه تک تک نکاتی که گفتی با تمام وجود قبول دارم
    چیزهایی رو که این روزا میشنوی و مردم زمزمه میکنن کارهای زیاد جالبی نیستن البته نظر شخصیه منه! و قطعاا فقط میتونه نیاز موسیقیایی مخاطب های عام رو ارضا کنه و نه خاص اونهایی که به جز جز اهنگ با دقت گوش میدن که خوب اونها بخث.ش جداست نمیخوام زیاد واردش بشم
    اما منم الان دارم از یه PC که واسه 4.5 سال پیش هستش استفاده میکنم با کلی هنگ کردن و دردسر های زیاد....
    فعلا تصمیم دارم کارت صدا و مایک رو که خیلی واسم مهم هست رو تهیه کنم و بعد برم سراغ یه سیستم مناسب
    بخاطر همین مدت زیادیه دارم سر همین موضوع تحقیق میکنم و
    Dr-Noise@ عزیز بیشتر در جریان این موضوع هست و نکات خوبی واسه خرید ازش یاد گرفتم ولی یه ذره وس واس دارم واسه خرید میخوام چیزی باشه که نیازم رو کاملا برطرف کنه منظورمم رکورد خونگی هست و قطعاا واسه رکورد وکال باید به استدیو رفت همچنین بعضی ها توی همین سایت شنیدم میگن که کارت صدا با سیستم پایین کار نمیکنه ولی فروشنده میگه که اصلاا اینطور نیست کار ادمو راه میندازه ولی به هر حال بعد یه مدت باید عوض بشه سیستم....

7. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    یک کارت صدای کار کرده konnekt6 + مونیتور hs50 کارکرده +‌ یک مایک sm57 کارکرده برای شروع بد نیست .
    از خزید تجهیزات نو با این بودجه صرفنظر کنید . در واقع راه دیگری هم ندارید مگر اینکه از این پکیحهای ارزون استافده کنید که بعدا هم نمیتونید بفروشید و قطعا ضرر خواهید کرد.
    موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    sm57 اون هم با سلیقه ی ایرانی چندان دلچسب نیست.انتخاب های بهتری هم در این رابطه وجود داره

9. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من نمیدونم چرا این رو به من میفرمایید ولی برای ماکت که بد نیست .
    به غیر از این مدل هرچیزی که ایشون تهیه کنند بعدا باید ارتقا بدهند . حداقل اگر کمی بودجه رو بیشتر کنند مطمینا انتخابهای بیشتر و بهتری خواهند داشت. ولی همین مدل رو هم میتونند نگه دارند و بعدها از اون استفاده کنند.
    SM57 هم مالتی یوز هست خودتون قبلا خیلی اینو پیشنهاد کردید همه هم دارند رامتین . اقای محبی . خودم . و خیلی از دوستانی که میشناسم و نتیجه هم گرفتند و راضی بودند.
    موفق باشید.

10. امیرحسین به نژاد

شغل :
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    sm57 یکی از اسطوره ای ترین Mic های تاریخ هسش.خودم یک جفت مکزیکیش رو دارم و همونطور که شما هم فرموردید بارها هم پیشنهاد دادم.اما نه برای وکال.البته صدای کاملا گرمی داره و برای وکال های راک که هارشی هم داشته باشن مناسب هستش.اما کاربری اصلی sm57 به منظور رکورد الکتریک گیتار،بادی و کوبه ای هاست هر چند که یک Mic همه کارست.
    منظور من این هستش که برای وکال پاپ انتخاب های دیگه هست و گرنه این Micنیازی به تایید من نداره.مثلا sm58 مکزیکی مخصوص رکورد وکال هستش و طبیعتا بهتر جواب میده. و البته اگر دوستمون بتونن فقط کمی وضعیت آکوستیکی حداقلی داشته باشن می تونن به مایکهای خازنی هم فکر کنند.در همین محدوده قیمت Rode nt1 و یا Audio Technica AT2020 خلی خوب هست و حتی اگر بتونن برای MIC بیشتر هزینه کنن با خرید Rode Nt2A می تونن یک پرش رو به جلوی خوب رو داشته باشن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  11. میلاد صامت

میلاد صامت

شغل :
    صدابردار
    امتیازات:
    +53 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, reason
    من هم نظرم روی میکروفن rode-nt2a هست تو رنج پایین 1تومن واقعا بهترینه مخصوصا" اگه پاپ کار کنی

12. armin.khosravi

armin.khosravi عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم واقعاا از راهنمایی شما اقای به نژاد و دوستان عزیز تمام نظرات رو خوندم
    بودجه ی من یک ملیون تومن هست.. و خیلی بخوام افزایشش بدم تا یکی دو هفته ی دیگه میتونم برسونمش به 1.200
    ولی بیشتر از این نمیتونم هزینه کنم و فعلا مجبورم با همین بودجه یه هوم استدیو ی کوچیک رو اکی کنم تا نیاز هام برطرف بشه !
    قصد داشتم که پکیج بگیرم ولی نظرات منفی راجبش زیاد شنیدم..بخاطر همین فکر میکنم به صورت تک تک وسایل رو بگیرم معقول تر باشه !
    چیزی که یکی از دوستان به من پیشنهاد دادن این بود ( یه کارت صدای scarlett 2i2 ، به قیمت 560 شایدم کمتر!
    و بقیه ی مبلغ رو اختصاص بدم به مایک ! با اینکه من توقع زیادی از مایک ندارم فقط برای گرفتن ماکتِ _ و رکورد اصلی رو توی استدیو انجام میدم.
    نظر شما راجب پیشنهاد دوستمون چیه؟ کار درستیه؟
    و خوب برای تنظیم کار ها وجود کارت صدا به شدت اهمیت داره
    و باقی تجهیزات رو تو مرور زمان تهیه میکنم مثل مانیتوریگ و ...

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    {username}-{filename}
    اگه بحث بیشتر روی ماکت گرفتن هستش میتونید از پکیجهای استودیویی فوکوس رایت با قیمت 1050 استفاده کنید که شامل همین کارت صدای 2I2 و یک هدفون و یک میکروفون و کابلش هست
    این رو هم برای دوستی تهیه کردم و برای ماکت خیلی ازش راضیه و البته نهایتا بعد از انجام کارها برای رکورد نهایی و میکس و مستر به استودیو مراجعه میکنه. و نیازش رو کاملا بر اورده کرده
    فرق این مدل با 2I4 بیشتر روی بدنه بزرگتر و داشتن ورودی و خروجی میدی 5 پین هستش. این کارت رو تا حالا چند بار برای دوستان خریدم. کارت خوبی هستش و بر خلاف برخی مدلهای اخیر ام ائودیو دارای asio هستش
    ا

14. armin.khosravi

armin.khosravi عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون اقای محبی عزیز پس نظر شما روی این پکیج هست تا اینکه به صورت جدا تهیه کنم؟ این بودجه میشد همین 2i2 رو گرفت و یا حتی امکانش هست (2i4) رو بگیرم! + یه مایک خوب مثلا از برند های behringer..alctron..و یا حتی icon m1 package
    در هر صورت تجربه شما استاتید خیلی خیلی بیشتر ماست و این باعث میشه یه انتخاب مطمئن داشته باشیم

ممنونم :)

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ین پکیج با این وضعیت خیلی ارزونتر براتون در میاد تا اینکه بخواین تک تک خرید کنید

16. armin.khosravi

armin.khosravi عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مایک.ش جوابگو هست اقای محبی ؟
    اگه این پکیج رو بگیرم با مابقی مبلغ میتونم یه پایه مایک هم بگیرم+ یه پاپ شیلد
    فقط تنها سوالی که دارم اینه که سیستم من از نظر سخت افزاری خیلی پایین هست و تا چند ماه دیگه میخوام عوضش کنم. میخوام بدونم تا اون موقع بخوام کار کنم مشکلی پیش نمیاد؟ ممنونم از محبتتون :smile:

17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله به نسبت قیمتش کیفیت خوبی داره شک نکنید.
    موردی از نظر سخت افزار هم ندارید فعلا تا زمان ارتقا کارتون رو راه میندازه

18. امیرحسین به نژاد

شغل :
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بسیار کیفیتش بالا تر از قیمت و اون چیزی هست که ما انتظار داریم.تاخیر بسیار پایین که اهمیت بالایی داره و این موضوع معمولا در کارت های میان رده ی m-audio مشکل ساز بوده.با اینکه پری امپ این مدل کارت از نوع پری های اسم و رسم دار شرکت فوکوس رایت نیست اما کاملا فراتر از کارت های زیر 400 دلار هستش.هدفون کاملا خوب و mic قابل قبولی هم داره.شاید بشه گفت این پکیج در این محدوده ی قیمت بی رقیب هست و قابل قیاس با پکیج های مشابه نیست.

19. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    البته آقای محبی 2i4 کانورترهای بهتری دارد . جدای از این مسیله مایک این پکیج هم مشخصات دقیقی ندارد فقط شباهتی دور به mxl 440 دارد که البته بعید میدونم اونو استفاده کرده باشند .
    فقط یک هدفون و کابل هست که بیشتر از ۵۰ دلار ارزش این دو نیست البته مشکلی هم ندارد چون تمام هدفونهای این رنج قیمت از لحاظ کیفیت تفاوتی نسبت به هم ندارند.

فوکوس رایت هم قبلا اعلام کرده بود کلا هدفش از تولید این پکیج عرضه به هنرجوها بوده و یوزرهای جدی مسلما انتخابهای بهتری خواهند داشت. در پروموشن و تبلیغات خود این باندل هم به وضوح مشخص هست که حرف از کار چدی در میون نیست.

البته من به پیشنهاد شما جسارت نمیکنم اما :

به نظر شما اگر یک Tc konnekt6 کارکرده رو با یک جفت اسپیکر کارکرده مثلا همون HS50 یا هر ۵ اینچ دیگری در این رنج قیمت (۷۰۰-۹۰۰ ) ست کنند بهتر نیست ؟
    من فکر میکنم از لحاظ قیمت بهای خرید یک konnekt6 کارکرده ( حدود ۴۰۰ تومان ) از قیمت یک scarlett 2i2 نو به قیمت ( 600 تومان ) کمتر هست ولی ارزش اون بیشتر هست.
    نیازی هم به ارتقا نخواهند داشت و تا مقطعی جوابگ خواهد بود هرچند که اگر اونو بفروشند باز هم ضرر نمیکنند چون به قیمت کارکرده میفروشند که همون قیمت خرید هست.
    بعدا هم میتونند یک مایک خوب تهیه کنند . به هرحال مینیموم های من از این مقطع شروع میشوند چون نتیجه ای که گرفتم خوب بوده البته اگر بیشتر هزنیه کنند میتونند sm57 رو در اینده تهیه کنند.

البته من خرید sm 58 یا سایر مایکهای داینامیک یا کاندسنری در این رنج قیمت رو هیچ وقت پیشنهاد نمیکنم
    چون بعدا اگر قصد ارتقا داشته باشند میتونند بودجه ای فراهم کنند و یک مایک مناسب مثل tlm 102 یا k2 تهیه کنند که نسبتا از sm 58 هم بهتر هست . و از مایک قبلی هم برای رکورد ساز استفاده کنند. ولی تصور نمیکنم با خرید این مایکهای ۷۰-۸۰ دلاری نتیجه ای دریافت بشود . مگر اینکه معجزه ای رخ بدهد .
    البته من منکر مایکروفون گذاری خوب نیستم ولی نه برای ایشون که اطلاعاتشون کم هست .

من این پیشنهاد رو ۵ سال پیش به یکی از دوستان کردم که الان هم هنوز از اون sm57 برای جلوی امپ استفاده میکنند و منو یاد میکنند :) چون هدف هم فقط رکورد ماکت هست تصور میکنم نتیجه بخش خواهد بود تا این که یک پکیج رو تهیه کنند که بعدها به به سختی فروش میرود و...
    موفق و موید باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  20. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    سلام دوستان لطفا کمکم کنین 2 تا سوال مهم دارم
    1_ بعد از اینکه یک سال یه ساز رو یاد گرفتم چقدر طول میکشه تا با وسایل ها اشنا بشم و بتونم باحاشون کار کنم راستش خیلی سر در گمم اون همه ابزار الات و اون همه دکمه برای چیه ؟ شده پنل خلبانی
    .
    2_ هزینه ی ساخت یه استودیو چقدر در میاد ؟ والا من غیر از یه طبقه ی اپارتمان چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه کمه کمش 70 میلیونه درسته شما هرکی که استودیو داره 100 تومن هزینه کرده ؟ یکمی در این زمینه راهنمایم کنین که از سر درگمی در بیام
    متشکر فقط لطفا نگین بعدا خودت میفهمی لطف کنین الان همه چی رو توضیح بدین که من برنامه ریزی داشته باشم و با برنامه ریزی جلو برم
    .
    بعد از اونجایی که یه گیتار 6 میلیونه این همه دمو دستگاه به نظر خیلی خیلی گرون میاد http://www.iranhmusic.ir/uploads/P23A50255.jpg

بارگذاری...