پیشنهاد شما برا خرید کارت صدا؟؟؟

شروع موضوع توسط naksoka ‏21/4/15 در انجمن مباحث عمومی کارت صدا

تاپیک پیشنهاد شما برا خرید کارت صدا؟؟؟ تالار مباحث عمومی کارت صدا در persian-music.org.

1. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, StudioOne
    سلام دوستان
    قصد خرید کارت صدا دارم تا قیمت 3 تومن
    دو مورد که تعریف زیادی شنیدم
    Focusrite Saffire liquid 56 - MOTU ULTRA LITE MK3 HYBIRD

به نظر شما کودوم بهتره؟
    امکانات فوکوس رایت عالیه ولی قیمتش کمی از موتو کمتره همین آدمو به شک میندازه
    لطفا راهنمایی کنید و اگه کارت صدایی تو این رنج قیمت میشناسید که از این ها هم بهتر باشه ممنون میشم بگید

2. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    Focusrite Saffire liquid 56 قیمتش از MOTU ULTRA LITE MK3 HYBIRD بیشتره فکر کنم شما سهوا مدل رو اشتباهی نوشتید . احیانا منظورتون 828MK3 نبود ؟
    کارت نیمه رکمونت مدنظرتونه یا رکمونت ؟
    چه تعداد ورودی و خروجی نیاز دارید ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -1
    نرم افزار:
    نه من اشتباه نکردم از این سایت ها قیمتو دیدم، بعد از پست شما تماس هم گرفتم باهاشون میگن همین قیمته که درج کردن
    حالا فکر نکنم تو بازار فرقشون بیشتر از 200-300 باشه نهایت
    والا نیمه رکمونت یا رکمونت واسم فرقی نداره
    در مورد خروجی هم تا 4تا خوبه ولی اگه کارت صدایی باشه که با 2 خروجی کیفیت بهتری داشته باشه همونو ور میدارم
    شهاب جان شما بین همین 2 مدل که گفتم کدوم رو بیشتر قبول داری؟
    نظر یکی از کاربرا تو سایت ایران صوت در مورد فکوس رایت!! (بعد دو ماه استفاده با یه motu عوضش کردم خیلی از این مدل بهتره تازه مونتاژ شده تو امریکا هم هست.)

آخرین ویرایش: ‏22/4/15
  4. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -1
    نرم افزار:
    این سایت ها

Focusrite Saffire liquid 56 - فروشگاه تهران آدیوی ایران | فروش لوازم و تجهیزات استودیویی و موسیقی و صدابرداری

کارت صدا MOTU مدل ULTRA LITE MK3 HYBIRD

یه سوال دیگه شهاب جان
    تو توضیحات این مدل از موتو نوشته که یه سری پلاگین مثل کمپرسور،اکولایزر و ریورب هم داره که میشه با استفاده از برنامه CUEMIXFX به صورت Real Time ازشون استفاده کرد
    از این پلاگین ها فقط موقع رکورد میشه استفاده کرد یا تو میکس هم میشه به فایل ویو اعمالش کرد؟
    بعد اینکه این نرم افزار CUEMIXFX تو کیوبیس و اف ال اد میشه یا نرم افزار مستقل برای تنظیم کارت صداست؟

آخرین ویرایش: ‏22/4/15
  5. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    قطعا MOTU ...

6. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    عجیبه ولی حق با شماست

Motu برندیه که ثابت شده است خودم هم تو خونه و هم استدیو Motu دارم واقعا هم ازش راضی ام . اما این دلیل نمیشه که بخوایم بگیم فوکوسرایت بده . بین این 2 مدل شما باید انتخاب کنید که کیفیت بهتر موتو مد نظرتونه یا امکانات فوکوسرایت . که با توجه به گفته اتون motu انتخاب بهتریه . ولی برای یه استدیو تو این رنج قیمت فوکوسرایت.
    در مورد پلاگین ها هم خیر . پلاگین هایی که روی دستگاه هستن سر راه ورودی و خروجی ها قرار میگیرن و فرمت vst ندارن که بشه روی daw ازشون استفاده کرد اما میتونید مثلا از کمپرسورش روی ورودی میکروفون استفاده کنید که کمک شایانیه . ولی اگه سیستمتون مک هست یه انتخاب دیگه ای هم دارید Apolo Twin Solo که از پلاگین هاش میتونید توی Daw خودتون هم استفاده کنید
    یه موردی هم هست موقع خرید حالا از هر جایی حتما پیچ های پشت دستگاه رو چک کنید که ساییدگی پیچ گوشتی روشون نباشه متاسفانه هستن کسایی که دستگاه رو حالا به هر دلیلی باز میکنن و بعد به عنوان نو میفروشن
    موفق باشید

7. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -1
    نرم افزار:
    شهاب جان فکر که میکنم میبینم شاید در حال حاضر تعداد ورودی خروجی برام زیاد مهم نباشه ولی مطمئنا تا 1-2 سال دیگه 2 تا ورودی میکروفن خیلی کمه واسه همین هنوز 2 دلم واسه خرید!
    یه توضیحی در مورد سخت افزار ها بدم شاید بتونی بهتر کمک کنی ... میکروفن tlm 49 و rode nt1000 - چنل استریپ dbx376
    میخوام از tlm صدای خوبی بگیرم آیا فرق کیفیتی فکوسرایت با موتو خیلی چشم گیره با این شرایت که چنل استریپ هم هست؟
    آخه خیلیا میگن صدای موتو رو بشنوی از خرید فکوسرایت پشیمون میشی!
    دو مدل موتو 8pre - 4pre هم هست که تو همین رنج قیمتن، 4 و 8 تا ورودی میک دارن ولی خروجی واسه مانیتور فکر کنم فقط 2 تا دارن!! به هر کدوم از کارت های موتو نگاه میندازم یه جاشون میلنگه!
    تا 3.500 هم که شده یه کارت خوب بهم معرفی کن با 4 تا میک و دو جفت هم مانیتور ... سیستم هم ویندوز هست

8. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    خوب یه سوالی که پیش میاد اینه چقدر امکان داره شما بخواید مثلا از یه سازی مثل درام صدابرداری کنید
    یا اینکه بخواید یه اجرای زنده موسیقی روپوشش بدید ؟
    کارت UltraLite mk3 Hybrid تعداد 10 ورودی داره و 14 تا هم خروجی امکان اتصال بیش از 2 مانیتورینگ هم به این کارت هست در واقع شما به تمام خروجی های TRS خودتون میتونید مانیتورینگ وصل کنید
    بنده 4 ساله 828 mk3 دارم ولی تا به حال نشده از تمام ورودی و خروجی هاش به طور همزمان استفاده کنم !!!
    به نظرم اگه از نظر مالی مشکلی ندارید و اینکه احتمال اینو میدید به این همه وروی و خروجی نیاز پیدا میکنید بد نیست به مدل 828 mk3 هم یه نگاهی بندازید.

9. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -1
    نرم افزار:
    دیده بودم این مدلو خیلی عالیه فقط تعداد ورودی میکروفنش کمه! فقط 2تاست مثل الترا لایت
    در واقع یک ورودی حساب میشه چون یه ورودیش که واسه میکروفن رومیز کنترله
    حالا نه درام ولی یه ساز کوبه ای هم گاهی نیاز به چنتا میکروفن تو موقعیت های مختلف داره
    ولی تو این مدل ها فقط یه میکروفن قابل استفادست تو دد روم

10. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    خوب 2 تا ورودی میکروفنش دارای پری آمپه ولی کلی ورودی دیگه از نوع trs داره که باهاش میتونید به راحتی ساز کوبه ای ضبط کنید ...
    اما اگه احتیاج به ورودی های بیشتر XLR و پری آمپ های با کیفیت دارید باید کارتی تهیه کنید که از Adat پشتیبانی کنه و شما بتونید پری آمپی مثل Presonus DigiMax رو بهش وصل کنید

11. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -1
    نرم افزار:
    اطلاعات سخت افزاری پایینی دارم! فکر میکردم چون میکروفن های ضبط ساز کاندنسر هستن نیاز به ورودی میکروفن با پری آمپ دارن! در واقع خیلی چیزا هست که نمیدونم!
    شهاب جان اگه وقت و حوصلشو داری ورودی و خروجی همین کارت صدای 828 MK3 Hybrid رو بهم توضیح بده
    مثلا نمیدونم کاربرد WordClock چیه؟ و ورودی خروجی آنالوگ و دیجیتال برای چه سخت افزارهایی هست!

12. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -1
    نرم افزار:
    پشت این کارت صدا از digidesign هم خروجی مانیتورش با 3 اسم مختلفه؟ کاراییشون چیه؟ بعد خروجی foot switch چیه و ورودی میک ساز کدوماست؟ 8 تا ورودی میک پری آمپ داره و 8 تا گیتار

کارت صدا DIGIDESIGN مدل + RACK 003 FACTORY

13. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    در مورد خیلی از این ورودی و خروجی ها تو سایت مطلب زیاد هست اما WordClock رو ندیدم
    ببینید وقتی چند تا دیوایس به هم وصل میشن باید از نظر زمانی با هم مچ بشن یا به اصطلاح سینک بشن
    توی استدیو ما مثلا یه اکسترنال افکت داریم از شرکت TC که کار مسترینگ رو انجام میده (ّFinalizer ) این یونیت باید با کارت صدا از نظر زمانی سینک بشه تا تاخیری توی پردازش به وجود نیاد اگه اینا با هم مچ نباشن مثلا کمپرسور فاینالایزر ممکنه توی زمان اتکی که براش تعریف شده اشتباه کنه و کار پیک پیدا کنه
    این یه مثال از کاراییش بود .
    ورودی و خروج های optical هم که پشت دستگاست یه خروجی با کیفیتن . که باز هم اگه بخوام مثال بزنم توی همین فاینالایزر از خروجی کارت صدا میره توی ورودی فاینالایزر و پردازش میشه و بعد از خروجی اش دوباره به کارت صدا فرستاده میشه .
    spdif هم مثل همینه خروجی دیجیتال میده به یونیت های دیگه ولی نوع کابلش فرق داره (اپتیکال نوریه )
    foot switch هم چیز خاصی نیست پدال که وصل میشه به کارت صدا. مثل پدال پیانو . تا به حال ازش استفاده نکردم .
    این مدل از Digidesign زمانی پرچمداری بود برای خودش ولی الان از نظر کیفیت وکال که رو ورق پایین تر از مدل های مشابه است . ولی تجربه زیادی نداشتم با این کارت دوستان دیگه بهتر میتونن کمکتون کنن

14. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -1
    نرم افزار:
    دمت گرم داداشی خیلی آقایی ، واقعا کمک کردی

بارگذاری...